Değerlendir:
  • 37 Oy - 3.11 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

6. evimiz
Yazar Mesaj
Astro Log Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: 6. evimiz
6. EV.... Neden Başak burcunun yönettiği bu evi, hastalık evi olarak vurguluyorsunuz??? Başak burcu karakteristiğinde deneyimlenen etkiler hastalık içeren etkilermidir? Yada Başak etkisi hasta bir etkimidir?

Özür dilerim ama bu evin adı anıldığında kafalarında ilk "hastalık" kavramı şekillenen insanlar astrolojiyi anlamak istemiyorlar yada çok dar bakıyorlar şeklinde nitelendiriyorum..

Burçlar gezegenlere şekil verirken, evler ise bu şekilleri deneyim alanlarıdır.. Burçlar ve evlerin arasındaki fark; örneğin Başak bir gezegende şekil aldıysa, bu gezegenin anatemasını kusursuzluk, detay, ayrıntı vs.. gibi şekillendirir.. Lakin 6. evde bunlar UYGULANIR yani DENEYİMLENİR.. 6. ev vurgusu güçlü olan insanlar, yaşamında Başak etkisini uygulayan insanlardır.. Güneş burcu Başak olan ve 6. ev vurgusu güçlü olmaya bir insanla, Güneş burcu başka bir burçta şekillenmiş fakat 6. ev vurgusu güçlü olan bir insan, daha çok Başak etkisini uygular...

(açısız ve şekilsiz ham bir yorumla)*
Örneğin, 6. evinde Satürn olan insanlar bu evin konularını Satürnyen tarzda deneyimler.. Satürn ana teması Başak burcunun sahasında görev alır.. Bu anatemayı, güçlü, katı, yaptığı işleri en ince ayrınsıtına kadar disipline eden, tabiri caizse köpek gibi çalışan, hizmet etmek, fayda sağlamak uğruna sağlığını hiçe sayıp küçümseyen bir arketip ortaya çıkar..

Çalışmak, hizmet etmek, insanlara faydalı olmak, kusursuz işler çıkarmak, hastalıktan korkmak, bedensel ve sağlık konularında titiz davranmak gibi etkiler 6. evin deneyim ve yaşamda gerçekleştirilicek alanlarıysa;
bu konulara taviz vermeyen, küçümsemeyle bakan, disiplin ve kural ile yaklaşan, engel tanımayan Satürnyen etkiler ile piskolojik yaklaşımda bulunulur ve bulunduğu burca göre de şekil alır..

Bir çok terbiyesiz olarak nitelendirdiğim sözde astrologlar, 6. ev veya başka konular ile ilgili saçma sapan, açıklayıcı ve öğretici olmayan, at gözlükleriyle bir şeyler yorumladıklarını zanneden ruh hastaları boş kelimeleriyle insanların psikolojilerini bozuyorlar..

6. ev vurgusu güçlü olmayan insanda hasta olur, olan insanda hasta olabilir.. Hastalık kavramı, bedensel konularla ilgili olduğundan ve bu kavramda inceleme yapmak isteyen arkadaşlar için; Medikal Astroloji araştırmalarını tavsiye ederim... Organlara etki eden burçlar, bunların dereceleri, vs.. gibi konular araştırılırsa hastalık kavramının belirginleşmesı Astroloji üzerinde daha net sonuçlar doğuracaktır...

Sonuçta insan horoskobu onun bütünlüğü simgeliyorsa, insanların tüm organlarının 6. ev ve başak burcuyla alakalı olmadığını sizde biliyorsunuzdur şeklinde umuyorum gülücükgülücük
07-15-2007 07:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

6. ev boğada küçükken acayip bademciklerim şişerdi. Ateşim çıkardı boğazdan sorunum olurdu. Ama çok şükür geçti . Şimdi ise cilt problemim var ama sadece yüzümde. KEsin bu satürnden ama çok şükür ciddi bir problemim yok. PEki 6. evdeki koç sivilce yapabilirmi ?
07-15-2007 08:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

kızımın yükseleni başak ve 6. başak evi oğlak ve satürnü var.cidden cilt problemi var.bu 6. ev kızıma oldukça titizlik veriyor.özellikle bedeni konusunda aşırı titiz.ve ilerde olmak istediği meslek pisikolog.nedeni 12. evinde ki ve başaktaki mars olabilir diye düşünüyorum.depresif ve yardıma ihtiyacı olan insanlara yardımcı olmak yani.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
07-15-2007 11:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: 6. evimiz
ay_se Yazılan:6. evdeki pluto sağlık konusunda önem arzediyor benim kanaatimce.bedensel kayıplar verebiliyor.marsla sert açıları amaliyat diye ele alabiliriz.çünkü mars kesici aletleride simgeliyor.pluto derinleri 6. ev de sağlıkla ilgili bir alan. o halde 6. ev pluto ve mars amaliyat diyebilirmiyiz..?

güzel mantık kuruyorsun ay-se -ok

benimde aklıma şöyle bir olasılık geldi ; iş kazası.. (6.ev iş yerimiz , mars ve plüto = ufff olmak gülücük )

bu çok güzel mantık kurgusunu , evlerin anlamlarını daha geniş kapsamlı düşünerek yapabilirsen süper öngörülerde bulunabilirsin ay-se ;)

06-07-2008 02:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: 6. evimiz
oğlumun haritasında görüp yaptım bu yorumu yıldırım.oğlumun 6. evinde pluto var 12. evinde marsla zıt açı yapıyor.ve oğlum 7 aylıkken bir amaliyat geçirdi ve böbreğinin biri malesef alınmak zorunda kalındı.

6. ev tabiki çok şeyi anlatıyor.işimizi,alışkanlıklarımızı,muhtaç olduğumuz şeyleri,giyimimizi,modaya olan yaklaşımımızı,rutin günlük işlerimizi... ama burada sağlıkda bu evin etkisi altında.ve buradaki gezegenler çok şey söylüyor olabilir.ama pluto kesinlikle bedensel kayıpları gösteriyor.ben amaliyatlar olarak incelemeye başladım.yine bir arkadaşımın oğlunun plutonu 6. evde ve oda amaliyat geçirdi.6. ev aynı zamanda bağarsak ve karın bölgesini anlatıyor.oğlum ve arkadaşımın oğlu karın bölgesinden amaliyat geçirdiler.her 6. ev pluto bunu göstermeyebilir.ama marsla olan açılarını incelemek lazım diye düşünüyorum.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
06-07-2008 10:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: 6. evimiz
ay_se Yazılan:oğlumun haritasında görüp yaptım bu yorumu yıldırım.oğlumun 6. evinde pluto var 12. evinde marsla zıt açı yapıyor.ve oğlum 7 aylıkken bir amaliyat geçirdi ve böbreğinin biri malesef alınmak zorunda kalındı.

6. ev tabiki çok şeyi anlatıyor.işimizi,alışkanlıklarımızı,muhtaç olduğumuz şeyleri,giyimimizi,modaya olan yaklaşımımızı,rutin günlük işlerimizi... ama burada sağlıkda bu evin etkisi altında.ve buradaki gezegenler çok şey söylüyor olabilir.ama pluto kesinlikle bedensel kayıpları gösteriyor.ben amaliyatlar olarak incelemeye başladım.yine bir arkadaşımın oğlunun plutonu 6. evde ve oda amaliyat geçirdi.6. ev aynı zamanda bağarsak ve karın bölgesini anlatıyor.oğlum ve arkadaşımın oğlu karın bölgesinden amaliyat geçirdiler.her 6. ev pluto bunu göstermeyebilir.ama marsla olan açılarını incelemek lazım diye düşünüyorum.

üyelerimizden uranüs'ün de geçen sene ameliyat olduğu aklıma geldi ve plütosu 6.evdeydi hımm

paylaşımın için sağolasın ay-se -ok

06-08-2008 02:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Mesela benim 6.evimde Neptüm var. Bu da yanlış teşhis ve belirsiz hastalıklara neden oluyor. Yanlış teşhis olayı bende bir kaç defa oldu. Muhakkak 2.bir doktora da görünmek gerekiyor. Belirsiz hastalıkta mesela 3 gün başım ağırır sonra birden geçer. Aniden omzuma ağrı saplanır ertesi gün bişey yok gibi. Güneş ve Ayla'karşıt açısı var buda bendeki ileri derecedeki allerjilere etken.

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
06-09-2008 11:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

redroseee Yazılan:benımde 6 evım oldukca kalabalık, ve gerı hareket edıyo,
gunes 120
venus 90
mars kavusum
saturn kavusum
neptun 60
k.ay.d 90
ıc 90
mc90
v.bgülücük) ya cok dolu sans nktası falan da var varda varrgülücük)
cok hastalık gecıren bı ınsan deyılım cok hastalanmamda sızce gercekten cıddı bı hastalık olma durumu olurmu??hımm

Ah burcdaşım vah burcdaşım diyerek başlıyayım zaten fedakar bir burç olan balık burcunda dogan insanın birde 6.evi senin haritan gibi doluysa o insan cok merhametli,yardımsever ve müşfik bir karakter taşır.

Genelde cevredeki insanlara yardımcı olmasıyla tanınırlar 6.evi yogun kişiler iş konusunda zekalarını ve yönetim organizasyonunu kullanarak çalışkan bir kimse imajı gösterirler senin konumlar bu duruma gayet açık durumda güneş,mars ve satürn zaten yönetimi severler, burcu balık sanırım 6.evinin o halde neptünü de hesaba koymamız gerekiyor, öyleyse senin iş güç hayatın yogun ve angarya işlerle dolu gececektir,zihin alabıldıgıne hızlı ve meraklı cogunda stresli şekilde çalışır, sınavlar ve imtihanlar odak noktasıdır bu konuma sahip insanlar sürekli koşturmaca ile ömür geçirirler.

Gezegenlerin yogunlugunun fazla ve açılarının iyi olması saglık konusunda kendine dikkat eden,özenli bir kimseyi ifade eder.Genelde dış görünüşüne önem veren tertipli,temiz ve titiz bir insan yaratır.Boş zamanlarını mutlaka faydalı hobiler edinerek gecirirsin diyebilirim.Sosyal olaylara karşı merakın ve düsüncelerin yogun olur.

Ayrıca bu 6.evin yogunlugu sen ve benim gibi balık burcu olan yada neptün etkisi yogun olan insanları bu somut dünyadan bambaska bir aleme tasıyacaktır, yalnız kalıp idealler ve hayaller dünyasında mutlu olmak adına bambaska bir alemde yaşıyor izlenımı verir anlıycan başka bir alemde gibi yaşarız halbuki burda dünyada olan bitenin farkındayızdır; ama dısardaki insanlar bizi ne garip biri diye lanse edebilir.

6.ev son zamanlarda en çok kafa patlattıgım alandır arastırmalarım sürüyor yeni bir fikrim olursa devam ederim. gözkýrpma
06-09-2008 11:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Alya Yazılan:Mesela benim 6.evimde Neptüm var. Bu da yanlış teşhis ve belirsiz hastalıklara neden oluyor. Yanlış teşhis olayı bende bir kaç defa oldu. Muhakkak 2.bir doktora da görünmek gerekiyor. Belirsiz hastalıkta mesela 3 gün başım ağırır sonra birden geçer. Aniden omzuma ağrı saplanır ertesi gün bişey yok gibi. Güneş ve Ayla'karşıt açısı var buda bendeki ileri derecedeki allerjilere etken.

Evet yanlış teşhis vb olaylara sebebiyet verebilir yanıltan ve sisten dolayı önü görülmeyen sonucu kestirilemeyen olayların gezegeni NEPTÜN;fakat benim bir fikrim daha var bu gezegenin 6.evde konumu saglık açısından;uyku,ayaklar,hafıza ve sinir sisteminde bozukluklara sebebiyet verebilir(şizoid,parkinson vb daha ileri gidersek akıl-ruh sağlıgını bozar) sert açılarda olusabılır bunlar.

Neptün bulundugu evde olmayacak duaya amin demek gibi birseydir.Olmayan seyleri varmış gibi kurgulatabilir bu hastalık hastası bir kimse intibasıda verebilir halbuki bu konuma sahip kişi gayet saglıklı olabilir.

Alkol,sigara ve hatta ileri gidersek uyusturucu vb maddelere karsı hassasiyet görülebilir ilaçlara karsı alerji olabılır.Bütün bunlar sert açılarda aktifleşebilir sert transit etkiside bu etkileri verebilir.

İş konusuna degınırsek beklentiler fazla; ama gerceklesmesi cok zor iş/güç konularını ifade edebilir.Bir nevi iş konusunda olmadık terslikler görme olasılıgı vardır.Genelde bu konum, bu dünyanın maddi olaylarından arınmayı gösterir salt ruhsal konulara eğilmekle ilgilidir.Maneviyat ve erdem konusu önem kazanır bunu cevreye karsı yaymak gerekir.Toplumsal ve insancıl iyiniyetli bir kimse olmaya teşvik eder.Dünyanın acı ve elemlerınden uzaklasmak adına kişinin ruhsal dünyasını zenginleştirip,renklendırır.Buda maddi dünyadan kopukluga sebep verir,filozofları düsünün onlar gibi sadece DÜSÜNCE önem taşır var olan tek şey düsünmektir madde yoktur der kişiye,burda ki neptün etkisi.

Benim genel gözlemlerimde 6.evde neptün olan insanlar kendilerinden hep feragat etmiş,iyilikler yapmak için çırpınan, yüce gönüllü insanlar olmuslardı bilmiyorum hep bunları gördüm denemesi size ait artık siz deneyin.

En kötü etkisi HAFIZA ve akıl saglıgını tehdit eder derim.
06-09-2008 11:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: 6. evimiz
6. Ev

Doğal burcu: Başak

Yönetici gezegen: Merkür

Güçlü gezegen: Uranüs

Şifre: iş sağlık

Altıncı ev beşinci evdeki yaratıcılığın verimini görmek için ayrıntılı yöntemlerle sıkı çalışmayı simgeler.Altıncı evde kişi kendini tanıyıp gerekli basit işlerle karışık ayrıntıları anlayarak sahneyi bırakmasını öğrenir. Altıncı ev kişinin beslenme, giyinme, düzenliliğini, dış görünüşü yönetir. Aynı zamanda yaşadığı topluma uyumunu, işlerine nasıl tepkiler verdiğini gösterir. Altıncı evi tanımlayan sözcükler çalışma, sağlık, iyi beden, hizmet, iş, kişisel çabadır. Altıncı ev, iş hayatımızla ilgilidir. Mesleğimizde her gün yerine getirdiğimiz işler. Hastalıklar da bu eve dahildir. Ancak bu evde karşımıza çıkan hastalıklar genellikle ölümcül değildir, bu tür hastalıklar sekizinci eve aittir. Bu evde genelde beslenmeyle ilgili ya da iş hayatımızdan kaynaklanan hastalıklar bulunur. Çalıştığımız alanda kendimizi gerçekleştirebiliyor muyuz? İşimiz, faturalarımızı ödememizi sağlamanın dışında bize bir şey veriyor mu? Altıncı evle ilgili karşımıza çıkacak sorunların üstesinden gelmek için, yapmaktan zevk aldığımız, kendimizi geliştirebileceğimiz bir alana yönelmeliyiz. Sonra da kendimize bu işle hayatımızı kazanıp kazanamayacağımızı sormalıyız. Yanıt olumluysa, bu işi yapmak bizi her açıdan tatmin edecektir.

Doğanın sağlığını ve aynı anda da beslenme veya giyinme gibi vücuduyla alakalı şeyleri belirler. Ayrıca kendi egosunun okült gelişimini belirten çok gizli ve çok özel bir ilişki vardır. Herhangi bir fonksiyonda kullanabileceği her insanla olan ilişkisini, ve sadece evcil anlamda değil, küçük ve özellikle vahşi hayvanlarla olan ilişkisinden bahseder. Bir de özel bir şekilde, tarımla beraber bununla alakalı bütün vurgunları eğlence harici bütün kazanca dair bilgi verir.

----------------------------------------------------------------------------

6. Ev ve Psikolojik Yaklaşımları

6. ev sağlık, çalışma ve hizmet etme kapasitesiyle ilişkilidir. Diyet, beslenme, hijyen, sağlığına dikkat etme bu ev kapsamındadır. Ayrıca günlük, genel çalışma koşulları, işyeri, iş verimliliği, iş edinme, işsiz kalma, çalışma arkadaşlarıyla ilişkiler burada tanımlanır. Yaşamın bazı sınırlar içinde sürdürülmesi gerektiği açıktır. Kim olursak olalım yemek yememiz, dişimizi fırçalamamız, faturaları ödememiz, günlük hayatın zorunluklarını karşılamamız gerekmektedir. Bir çoğumuz için iş, yaşamı sürdürebilmek için şarttır ve çoğunlukla da hoşnut olmadığımız işlerde çalışırız. Günün büyük bir kısmını çalışma arkadaşlarımızla geçiririz. İşten aldığımız doyum veya oradaki mutsuzluğumuz sağlığımızı etkiler. Çok çalışıp kendimizi yıpratabiliriz veya işsizlik yüzünden kendimizi işe yaramaz hissedip sağlığımızı yitirebiliriz. Nasıl bir işte çalışacağımız, diğer çalışanlara nasıl davranacağımız, sağlığımıza dikkat edip etmediğimiz, ne tür hastalıklara yakalanabileceğimiz 6. evin konularıdır. Ayrıca insanlara hizmet, başka insanların bize hizmet etmesi de burada yer alır. Örneğin araba tamircimiz, doktorumuz. Evimizde beslediğimiz hayvanlar da bu evde görülür. Biz onlara hizmet ediyoruz, onlar da bize değil mi? Bize yalnızlığımızı unutturuyorlar, sevgiyi tattırıyorlar.

6. evin doğal burcu Başak, doğal yönetici planeti Merkür'dür.

ANAHTAR KELİMELER: Sağlık, diyet, beslenme, temizlik, düzen, görev, servis, servis elemanları, iş olanakları, çalışma koşulları, işe yaklaşım, iş arkadaşları, sizin için çalışanlar, evcil hayvanlar.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 06:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir