Değerlendir:
  • 37 Oy - 2.32 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AY KOÇU
Yazar Mesaj
perilice58 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: AY KOÇU
Evet benim yeğenim ay burcu koçta tıpkı onu anlatıyor 3 yaşinda henüz benim yanıma geldimi tek bildiği benim odamı işgal etmek makyaj malzemelerini kullanmak süslenmek püslenmek en kötüsü yatağımı ele geçiriyor odamın abonesi vallaha benide odadan atıyor gülücük) hele bi küsme numarası çekem gönlümü nasıl alacağını şaşırır gönlümü aldımı hadi oyuna devam gülücük) ve onsuz hayat olmuyor evin neşe kaynağı helede çekişmeleri yokmu gülücük) off yaa özledim aha gene

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış , sana her sesleneşimde ya acım dinmiyor ya sevgim coşuyor....

Bahar gözli anacığım
08-23-2008 10:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Koçtaki Ay ve Sağlık;Haritada uyumlu açılar yapan Ay,hastalıklara pek neden olmaz.Fakat sert etki alan Ay rahatsızlıkları dile getirir.Ay,erkeklerde sol gözü,bayanlarda da sağ gözü temsil eder.Sert etki alan Ay erkeklerde sol gözde hipermetropluğa neden olabilir.,aynı durum bayanlarda sağ gözde görülebilir.Yine koçtaki ay,dişlere özen gösterilmesi gerektiğini belirtir.Baştaki organlar duyarlıdır.Başı daima soğuktan,fazla sıcaktan,güneşten,sert rüzgarlardan korumak şarttır.Böylece sorunlar önlenebilir.Koçtaki ay’ın sert etki alması,uykusuzluk,sinir ağrıları,çarpmalar,vurmalar vb.ye yol açabilir.Bunların dışında acele yemek yemek besinlere dikkat etmemek vb. yüzünden de sindirim bozuklukları olabilir.
11-14-2008 05:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: AY KOÇU
Ay Koç Burcunda

Bir Çocuk Olarak : Küçük çılgın. Canlı, talepkar, inatçı, gürültücü, cesur, aceleci. Yaşının küçük olmasını bir hakaret gibi görür. Motor (Hareket,kas) becerileri erken gelişir; hareket özgürlüğüne ihtiyaç duyar. İstekleri yerine gelmediğinde hemen küser, sinirlenir. Annesiyle canlı bir ilişki arar. Duygularını anında dile getirir, açık ve direkttir. Çocukça inatçılığını kırmak felaketlere yol açabilir. Ebeveynlerinden kolay ayrılabilir.

İçsel Anne İmajı : Güçlü, gururlu,

Öğrenmesi Zor Dersler : Sabır ve eğilmez, cesur kadın. başkalarını düşünme.

Bir Anne Olarak : Gayretli birey. Çocuğunu kendine güvenli ve bağımsız yetiştirmek ister. Ona, kendini ortaya koyan biri olmayı öğretir. Duygusal bağlara dirençlidir. Bağımlı, sevilmek, el üstünde tutulmak isteyen bir çocuğu fazla ödüllendirmez.

Kadın İmajı : Vahşi kadın. Atılgan, direkt ve sabırsız. Karmaşık olmayan şeyleri sever. Duygusal olarak yaklaşılması ve sinirlendirilmesi kolaydır. Ateşli, güçlü ve tutkulu istekleri vardır. Bağımsızlık ve öz-sorumluluk ihtiyacı çok gelişmiştir. Daima ne istediğini tam olarak bilir. Kadın-erkek ilişkilerinde dostane, oğlan-çocuk tavırlı, özerk ve her zaman tartışmaya hazırdır. Bağlanmayı hiçbir zaman beceremez. Fethetmekten hoşlanır, ama kendisini fethettirmez. Daima kendi ihtiyaçlarını gidermeye bakar.

Gölgesi : Şirret, cadaloz.

Güçlü Yönleri : Maceraperest. Güçlü duyguları ve spontan tepkileri vardır. Açık, doğrudan, içi kıpır kıpırdır, hep yolda olmaktan hoşlanır. Ömür boyu kendini genç hisseder, açık fikirlidir, yeni olan, ilham veren ve coşkulu şeylere daima hazırdır. Heyecanlı, korkutucu şeyleri sever. Saçmalığa tahammülü yoktur. Risk almaya ve çatışmaya girmeye hazırdır.

Problemli Alanı : Kavgacı ruhlu. Ayrımcılığa karşı hayli duyarlıdır. Öfke ve düş kırıklığı ile karışan sürekli bir sinirlilik içindedir. Kendine zarar verecek kadar düşüncesiz ve gergindir. Başkalarına uymakta, onları dinlemekte ve sadece orada bulunmakta zorluk çeker. Hayli sabırsız, eleştiriye tahammülsüz ve mağrurdur. Öz eleştiri yapmayı bilmez. Yumuşak, nazik olmayı zayıflık zanneder.

Temel Prensibi : Hiçbir şeye katlanma

Yaşam Tarzı : Göçebe çadırı.

Bu konumda Ay'ın kendine özgü soğukluğu ile Koç'un dayanılmaz sıcaklığı çatışma halindedir. Her ikisinin de uzlaşmaya yatkın olmayan bu özellikleri yüzünden önüne geçilmez bir ruhsal gerginlik doğar. Böyle bir durumdan iki sonuç çıkacaktır: ya bu gerginlik sizi yönetimi altına alarak yaşamınızı sürekli bir sinir savaşına dönüştürür ya da siz irade gücünüzü zorlayarak tehlikeyi savuşturursunuz. Kendi duygu ve düşüncelerinizin doğru olduğu konusunda kesin bir yargıya sahip olabilirsiniz. Olayların nasıl geliştiğini ve nereye varacağını hesaplamadan karar verir içgüdülerinizle hareket edersiniz. Kararlarınızı genellikle birdenbire verirsiniz.

Ay, Koç'ta ise üzerinizde kamçılayıcı bir etki yapar. Her an çalışmak zorunda hissedersiniz kendinizi. Çalışmayı durdurduğunuz anda dengenizin bozulduğunu düşünürsünüz. Çabuk öfkelenir çevrenizdekileri en zayıf noktalarından yaralayıp sonradan pişman olacağınız sözleri bir çırpıda söylemeniz olasıdır.

Duygularınızı fiziksel tecrübelere dönüştürmek isterseniz. Fiziksel ihtiyaçlarınızın çabucak yerine gelmesini istersiniz. İhtiraslısınız. Enerji dolusunuz. Maceracısınız. Günlük programa uymakta zorlanırsınız. Kendinize uzun vadeli vaatlerle tuzağa düşürülmüş hissedersiniz. Sabırsızsınız. Tez canlısınız. Çabuk sinirlenen bir yapıdasınız. Saldırgansınız. Hızlı ve bazen dönek bir mizaçlısınız. Dinamiksiniz. Kendinize fazla güvenirsiniz. Hakimiyet altına girmek sizi aşırı rahatsız eder. Fikir alma ve yönetilme size zor gelir. Kendinize karşı hoşgörülüsünüz. Dikkatsizsiniz. Delice cesur davranabilirsiniz. Güvenilir birisiniz. Cömertsiniz. Parlak fikirleriniz var.

Sizi kamçılayacak ve mutlu edecek tek şey başarıdır. Bunun için olağanüstü bir çalışma temposuna girer, önünüze gelen her türlü fırsatı değerlendirmeye çalışırsınız. Dışarıdan bakınca toplum kurallarına uyan bir görünümünüz olmasına karşın gerçek böyle değildir. Her zaman yönetimi ele geçirme ve kendiniz için başkalarını harcayabilme fırsatını kollarsınız. Başkalarının ne düşündüğü pek önemli değildir ; önemli olan her zaman haklı çıkmanızdır. Doğal olarak bu tutumunuz birçok terslikler doğurur. Size öğüt vermeye kalkışan kişilere saygısızca davranmaya başlarsınız. Ay'ın çifte etkisi ile önemsiz ayrıntılara takılır, önemli olaylarda da hızlı kararlar alırsınız. Tehlikeli ve riskli işlere karşı özel bir liginiz vardır.İnsanlarla yakın ilişkiler kurmayı gerektiren işleri yeğ tutarsınız. İnandırma yeteneğiniz bir hayli gelişmiştir.

Ay, Koç'ta iken doğan bir erkeğin, yaşam boyunca kadınlarla bir takım sorunları olabilir. Kararsız bir şıpsevdidir. Bu erkek için evlilik bir fırtına ve kısa süreli bir serüvendir. Ay diğer gezegenlerle çok iyi bir bakış açısı oluşturuyorsa mesleğinde kadınlar çok yardımcı olabilir. Ailesini ve büyüklerini çok sevmekle birlikte onlarla arasında her zaman bir sürtüşme ve görüş ayrılığı vardır.

Ay kötü etkiler almışsa büyük bir coşku ve çabayla oradan oraya koşar fakat sonunda eliniz böğrünüzde kalırsınız. İş yapıyor görünmek sizin için çok önemlidir. Bir işe büyük bir istekle başlar, bir süre sonra aynı işe sizinle birlikte girmiş olanları düşünmeden konuya ilginiz kalmadığını söyleyerek işi bırakırsınız. Düşünceleriniz fanatik düzeyinde aşırı uçlarda olabilir. Bu yüzden toplumda pek önemsenmeyen, dahası alaya alınan bir kişi olabilirsiniz. Evli iseniz aldatılma yüzünden mutsuz olmanız da beklenebilir. Hoşgörüsüz ve katı bir aile reisi olabilirsiniz.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 05:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Ay Koç Burcunda
Ay, Koç burcunda pek rahat değildir. Çünkü burası ateşli, sert, Cazibe ve Savaş yıldızı Mars'ın yeridir. Dolayısıylada Ay Koç'tan hiçte kendisine uymayan türlü özellikleri alır. Bu arada kendi gücünüde epey kaybeder. Ay bu burçta Mars'ın büyük gücüne ortak olduğu için insan çok atılgandır. Yani doğum anında Ay'ın Koç'ta olması, insanın cesur, pervasız, atılgan, aklına eseni yapan biri olmasına yol açar. Ayrıca kendini çok beğenir. Herkesin kendisiyle ilgilenmesini bekler. Beğenilmeyi, sevilmeyi ister. Buna karşılık duygular hiç de önemli değildir. Daha doğrusu, Ay'ın neden olduğu tatlı duygular Koç'ta kaybolurlar. Ortaya yoğun, güçlü arzular çıkar. Doğum anında Ay'ın Koç'ta olması insanın aşk peşinde koşmasına fakat hiçbir zaman aradığını bulamamasına da neden olabilir. Çünkü bu tip büyük bir aşk beklemektedir. Ama kendisi bu aşka karşılık verecek durumda değildir. Hem talihi yardım edip büyük bir aşk bulsa da bocalayacaktır. Başlangıçta bu aşk sayesinde büyük bir mutluluk ve ayrıca gurur duyacaktır. Bu aşkı hak ettiğine inanacaktır. Fakat kısa süre sonra bu durumu önemsemez olacaktır.

Koçtaki Ay ve Meslekler

Koç Zodyak'ın birinci burcudur ve ayrıca baş burçlarında ilkidir. Dolayısıylada Koçları güçlü olan kimseler daima başta gelmeyi isterler. Koçtaki Ay insanın hırslı olmasına yol açar. Ayrıca başkalarının denemediği, ısınamadığı alanlarda çalışmasınada neden olur. Ayları Koçta bulunan kimseler uzaya büyük ilgi duyarlar. Astronot olabilirler. Astro-fizikte yenilikler yapabilirler. Koç burcundaki Ay Marsla uyumluysa insan iyi bir operatörde olabilir. Yine askerlik, polislik, atletizm ve sporda başarılı olabilir. Ayları Koçta olanlar perde ve sahnedede ün kazanabilirler.

Gülten SUVEREN

12-12-2008 10:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: AY KOÇU
AY KOÇ' TA
Temel Prensibi:
Hiçbir şeye katlanma.

Anahtar Kelimeleri: Aktif, dinamik, bağımsız, vahşi, rekabetçi, güçlü, fetheden, kontrolsüz.

Ay'ları Koç'ta bulunan insanlar yaşamda karşı karşıya kaldıkları çoğu durumda aktif, hatta bazen saldırganca tepki verirler, tabii bu duygular için de geçerlidir. Rekabet ettikleri yer duygular arenasıdır... İçgüdüsel olarak kendilerini canlarını sıkan şeyi durdurmaya veya ihtiyaçlarının ardından gitmeye seferber ederler. Bu insanlar bakmadan atlama eğilimindedirler, asla kararsızlık göstermezler. Kavgacı ruhlu, ayırımcılığa karşı hayli duyarlıdırlar. Bazen kendilerine zarar verecek kadar düşüncesiz ve gergin olabilirler. Başkalarına uymakta, onları dinlemekte zorluk çekerler. Başkalarının duygularına ve ihtiyaçlarına karşı sabırsız ve tahammülsüzdürler. Kendi işleri ve ihtiyaçlarıyla öyle "istekli" meşguldürler ki durup da karşılarındaki kişilerin onların hareketleriyle ilgili neler hissedebileceğini düşünmeyi akıl edemezler. Bunun yanında geniş bir inisiyatif yeteneğine sahiptirler. Amaçladıkları şeylere ulaşabilmeleri için hareket özgürlüğüne ihtiyaçları vardır. İnisiyatifin kendi ellerinde olduğu durumlarda kendilerini güvende hissederler. Duygularını anında dile getirirler. Duygusal dürtüye dayanan spontan davranışlar gösterirler. Kendilerine emanet edilen ve ihtiyaç içinde olan insanları sadakatle savunur ve korurlar. Güçlü bir şekilde savaşma ve her türlü engele rağmen ayakta kalabilme dürtüleri çok gelişmiştir. Kendilerine güvenli ve iddialıdırlar. Açık, net ve kıpır kıpırdırlar. Hep yolda olmaktan hoşlanırlar. Ömür boyu kendilerini genç hissederler. Açık fikirli, yeni olan, ilham veren ve coşkulu şeylere daima hazırdırlar.

Tipik Duygusal Reaksiyonları: Çabuk öfkelenen bir yapıları vardır. Nedeni bir türlü yüzeye çıkartılamayan bastırılmış saldırganlık ve derinlerde gizli kalmış felç edici bir öfke duygusu ciddi duygusal gerilime ve iç huzursuzluğuna yol açar. Anında talep eden ve aceleci tavırlar sergilerler. İstekleri yerine gelmediğinde küser ve sinirlenirler. Bir kaşık suda fırtına kopartabilirler. Kimseyi bekleyecek vakitleri yoktur. Kimseye katlanamazlar. Kısa dönemlerde bir aktivite veya bir projenin arkasından ateşli ve heyecanlı bir şekilde giderler. Fakat istekleri kaybolduğunda her şey çekiciliğini yitirir ve tamamlamakta zorluk çekerler. Hemen başka bir şeye atlarlar. Hassaslık, korku duyma ve ihtiyaç içinde olmayı kendilerinde olduğu gibi başkalarında da kabul edemezler. Çaresizlik ve korku şiddet göstermelerine neden olabilir. Başkalarının duygularına da kendi duygularına verdikleri tepkiyi verirler... Hücum! Yoğun yapıları karşısındakileri huzursuzlaştırır. Kendi ruh hallerini farkında olmadan karşısındakilere projekte ettiklerinden karşılarında hep savunmaya geçen, kızgın ve öfkeli kişiler bulurlar.

Çocukluk Deneyimleri: Fazla hareketli, inatçı, gürültücü ve cesur bir çocuktur. Kendini ortaya koyabilen, korkusuz ve duygusal bağlara dirençli bir şekilde özgür yetiştirilmiştir. Yaşının küçük olmasını hakaret olarak algılar. Hareket ve kas becerileri erken yaşta gelişmiştir. Özgürlüğünün kısıtlanması, utanç, aşağılama ve çaresizlik duyguları onun erken yaşta evinden ve ailesinden kopmasına neden olur.

Annesini Algılayış Biçimi: Cesur, güçlü, gururlu, eğilmez ve ihtiyaçlara karşı ilgisiz anne.

Öğrenmesi Zor Dersler: Sabır ve başkalarını düşünme. Başkalarıyla hareket edebilmeyi, her durumda savaş açmamayı öğrenmek durumundadır. Kendini ortaya koyarken başkalarının amaçlarına ve özgürlüğüne saygı duymayı, karşısındakilerin duygularını ve ihtiyaçlarını "saçmalık" olarak görmeyip onları dinlemeyi bilmelidir. Şevkat ve empati duygusunu geliştirmeli, hemen tepki vermeden öz-eleştiri yapmalıdır. Kendi başlattığı bir işi ortaya çıkarabilmek ve her koşulda ayakta kalmayı becerebilmek için sabrın ve disiplinin kendi için önemli olduğunu anlaması gerekir.Asıl yapması gereken, kendisini doğru bir şekilde ortaya koyarak başkalarına güçlü olma, savaşma ve ihtiyaçlarını nasıl giderecekleri, hayatlarının inisiyatifine nasıl sahip olacakları konusunda onlara yardım etmek ve kendi yaşamlarıyla onlara örnek olmaktır.

Hazırlayan: Ayşem Aksoy

01-01-2009 06:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

Cvp: RE: AY KOÇU
KoçAslanı Yazılan:
Serena Yazılan:Ay Koç, Mars Koç, Venüs Koç, AKD Koç..
Benim tepkiselliğimi 4'le çarpmak lazım gülücük)

yuhhh diyorum gülücük) cinsiyetiniz bayansa erkek fatmalık durumu söz konusu olabilir gülücük

siz bir savaşçı olmalısınz, her türlü konuda savaşmak içgüdünüzde vardır :D

Ne yazık ki aynen böyle.. İşin içinden çıkamayınca çözümü yogada ve dini öğretilerde buldum.. şimdi çok daha huzurluyum.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-03-2009 02:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

Cvp: RE: AY KOÇU
KoçAslanı Yazılan:aynen ben sadece güneş koçunun öfkesini, enerjisini normal bir düzeye çekmek için bile spor vs. yapıyorum yoksa dolup taşıyor sizdeyse 4 ile çarpılmışı var gülücük) en azından güneş burcunuz balık o biraz durgunluk verebilir ama karşısında 4 tane koç etkisi var :D ne diyelim bu kendinizi kontrol çabası kolay gelsin... gülücük)

teşekkürler gülücük
bende de o kadar öfke birikmesi ve enerji fazlası oluyor ki spor yapmadığım zaman çıldırıcak gibi oluyorum...
çünkü o enerjiyi atmazsam yakınlarıma patlıyorum.
balık malık bu etkiyi dindirmiyor vallahi. durağanlık yok. zaten güneşin ilerlemesiyle bir iki yıla kadar tam bir koç olacağım gülücük allah çevremdekilere sabır versin diyorum şimdiden

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-03-2009 01:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
fisherqueen Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Selam
Burç aslan,yükselen yay,ayı koçda biri olarak ve başlık hakkındaki yorumlar ışığında ;ay koçunun sabırsız ve tahamülsüz kişiliğe neden olduğu çıkarımına katılıyorum.En şikayetçi olduğum yanım bu hatta...hediye paketlerini,zarfları parçalayarak açıyorum bir an önce içindekine ulaşmam gerekiyor çoğu zamanda zarfları açarken içindekini de yırtıyorum.bu sabırsızlık bana sakarlık da veriyor hızlı ve sert hareketlerimle etrafta oldukça çok hasara neden oluyorum.Aslında sakarlığa mahal veren mars uranüs karesi haritamda bulunmasada bulunuyormuş kadar sakarım maşşallah.
Yalnız ay koçu avını gözünü kestirir ve alır ilk adımı atmaktan çekinmez çok doğru bir çıkarımki ..hayatımda 2 önemli ve uzun ilişkim oldu.tutucu bir yapım olmasına rağmen ilk adımı ikisinde de ben attım ve deyim yerindeyse söke söke aldım.Ama diğer konularda hiç böyle bir tutumum yok iş ve eğitim konusunda hiç böyle değilim ne yazıkpek anlamadým
07-17-2010 04:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

RE: Cvp: AY KOÇU
(09-03-2009 01:16 PM)Serena Yazılan:  
KoçAslanı Yazılan:aynen ben sadece güneş koçunun öfkesini, enerjisini normal bir düzeye çekmek için bile spor vs. yapıyorum yoksa dolup taşıyor sizdeyse 4 ile çarpılmışı var gülücük) en azından güneş burcunuz balık o biraz durgunluk verebilir ama karşısında 4 tane koç etkisi var :D ne diyelim bu kendinizi kontrol çabası kolay gelsin... gülücük)

teşekkürler gülücük
bende de o kadar öfke birikmesi ve enerji fazlası oluyor ki spor yapmadığım zaman çıldırıcak gibi oluyorum...
balık malık bu etkiyi dindirmiyor vallahi. durağanlık yok. zaten güneşin ilerlemesiyle bir iki yıla kadar tam bir koç olacağım gülücük allah çevremdekilere sabır versin diyorum şimdiden

bende hiç koç özelliği yok ama spor yapmak benim için de çok öenmli. mutlaka hareket etmem, enerjimi aktarmam gerek. bu belki de yukselen yaydandır bilmiyorum. beceremedim bir türlü enerjimi içimde saklayıp faydalıya dönüştürmeyi gülücük

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
07-24-2010 01:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

RE: Cvp: AY KOÇU
(07-24-2010 01:26 PM)Phoenix Yazılan:  
(09-03-2009 01:16 PM)Serena Yazılan:  

teşekkürler gülücük

bende hiç koç özelliği yok ama spor yapmak benim için de çok öenmli. mutlaka hareket etmem, enerjimi aktarmam gerek. bu belki de yukselen yaydandır bilmiyorum. beceremedim bir türlü enerjimi içimde saklayıp faydalıya dönüştürmeyi gülücük

Asc yay ve uranüs asc kavuşumun var..Ay-mars kova..Zihinsel sporda, fiziksel hareketlilik de önem kazanır senin için..Çok doğal..Yay burcuda gayet sporla ilişkilendirilebilecek bir burç..Uranüs, gerektiğinde marstan daha enerjik ve hareketli olabilir..Yani senin hareketliliğini açıklamak için, koç özelliği aramana gerek yok..Elektriksel bi enerji mevcut sende zaten..Uranyen etkililerin de ciddi anlamda spora yöneltmesi huzursuz edici enerjiyi boşaltmak için faydalı bir yol..Zaten enerjini içinde saklarsan pek faydalıya dönüşmez, buhran bunalım geçirirsin..
07-24-2010 01:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  AY KOÇU İLE İLGİLİ BİLDİKLERİNİZ vivienleigh 84 83,319 01-20-2019 02:40 AM
Son Mesaj: koçastroloji

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir