Değerlendir:
  • 21 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İkizler Burcunun Özellikleri
Yazar Mesaj
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: İkizler Burcunun Özellikleri
(12-14-2012 01:11 PM)gemini Yazılan:  Bu konunun yeri burası mı bilemedim amaaaa
ilk defa bu sene (hazirandan bu yana- iyi gözlem yaptığma inanıyorum) bu kadar şanslı olduğumu görüyorum
hakikaten jüpiteri hissediyorum, bazen öyle şeyler oluyor ki -vaaaay beee bu da mı olurmuş- diye şaşıp kalıyorum
hayatım hep böyle olsaydı demekten de kendimi alamıyorum elbet utangaç

Bana sendeki gibi çok fazla şans getirmedi henüz. Ama 30 yaşını geçtiğim ve yükselenim aslan olduğu için (30 yaşından sonra yükselen etkisi daha ağır oluyormuş), Jüpiter Aslan burcunda transit ypmaya başladığında kopacağımı düşünüyorum gülücük

Ama yine de yıllardır beklediğim bazı fırsatlar ve şanslar karşıma bu yıl özellikle Ağustos'tan sonra yavaş yavaş çıkmaya başladı diyebilirim. Zaten satürn saklı sürecinden de 1 yıla kadar çıkıyorum, ayrıca 2013'te Tr.Uranüs MC'me kavuşum da yapacak. Yani 2013'de hayatımın düzelmeye başlayacağını ve 2014'te de meyvelerini tam anlamıyla toplamaya başlayacağını hissediyorum.

Umut fakirin ekmeği ne yaparsın :D

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
12-14-2012 05:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Keyfim yok diyorsa biraz bekle.
08-23-2014 12:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

İKİZLER BURCU

İkizler burcu, değişken burçlardandır. Aynı zamanda Hava elementidir. Kabına sığmayan bir kişiliğe sahiptir. Uzun süre aynı ortamda kalmak onu sıkar. Hatta diş fırçalamak, kitap okumak gibi günlük işlerini yaparken bile odanın içinde gezinerek yapabilir. İkizler burcu insanı oldukça aktif bir zihin yapısına sahiptir. Sanki kafasının içinde günde bir milyon tilki dolaşıyor gibidir makara

İkizler burcu çok meraklıdır. Merak duygusu onu tetikler. O merak duyduğu şeyi bir şekilde öğrenmeli, sonra da bunu başkalarına aktarmalıdır. Bu işleme teknik olarak ‘veri transferi’ diyebilirsiniz. O sanki burçlar kuşağının santral görevini üstlenmiş gibidir. Bilgiye en pratik yoldan erişme hünerine sahiptir. Ve bu bilgiyi diğer insanlara aktarmakta yine onun görevidir. Bazen onun ayaklı bir gazete olduğunu düşünebilirsiniz. Kendini yetiştirmiş eğitimli bir İkizler insanı son çıkan kitaplardan tutun, vizyondaki filmlere vb genel kültür adına aklınıza gelebilecek pek çok şeyi bilir ve bunları çevresine anlatmaktan keyif alır. Daha az eğitimli İkizler komşunuz var ise mahallede neler olup bitiyor her ayrıntıya vakıf olup bunları kapı kapı aktaracaktır makara İkizler burcunun bu gölge yönünden dolayı ‘dedikodu’ ile anıldığını söyleyebiliriz. Tabii vurgulamak lazım bu özellik tüm İkizler burcu insanları için geçerli değildir. Kendini yetiştirmiş bir İkizler insanı merak duygusunu sağlıklı ve verimli şekilde kullanacaktır.

İkizler burcu kişiler ve olaylar konusunda objektiftir. Taraf olmak için acele etmez hatta heves duymaz. Bir tartışmada her iki tarafı da aynı iştahlı merakla dinleyebilir. Onun için bilgi bilgidir ve anlatılanları yargılamak için acele etmeyecektir. Dolayısıyla İkizler burcu insanı anlayışlıdır. Eğer ortada mantıksızca bir durum varsa bunu eleştirir ve kendince çözümü paylaşır. Ancak size öyle uzun uzun nutuk verecek biri değildir. İletişim konusunda doğal bir hünere sahiptir. Bazen gevezelik etse de bir o kadar iyi bir dinleyicidir. Kıvrak zekasıyla iyi bir mizah anlayışına sahiptir. Gerektiğinde lafı gediğine oturtmakta son derece beceriklidir. Yeni insanlarla tanışmak hoşuna gider (yine merak duygusu) Serçe gibi dikkatli gözleriyle çevresinde olup biteni kaçırmama telaşı yaşıyor gibidir.
İkizler burcu diğer değişken burçlar (Başak, Yay ve Balık) gibi adaptasyon becerisine sahiptir. Yeniliğe açık bir zihni vardır ve değişimler onu kolay kolay sarsmaz. Ancak mantıksızca durumlar onun zaten aktif olan sinir sistemini gerer ve huzursuzlaşır. Toprak burçlarının ağırkanlılığı ve Su burçlarının duyarlılığı bazen onda tesr etki yaratabilir. Çünkü hem sabırsızdır ve beklemeyi sevmez, hem de mantığına uymayan soyut açıklamalar onu tatmin etmeyebilir.

İkizler burcu yine diğer değişken burçlar gibi kararsızlık gölgesine sahiptir. Çünkü bu burçlar da zihin sanki iki yöne doğru çekiliyor gibidir. Zaman zaman tutarsızlık ve maymun iştahlılık görülebilir.
İkizler burcu çok pratik bir zekaya sahiptir. Sorunlara hızlı çözüm üretmekte üstüne yoktur. Bu pratik zekası, aynı zamanda ona el ve dil becerisi kazandırır. Mesela aynı anda telefonla konuşurken, diğer yanda elbiselerini ütüleyebilir. Siz bir konuyu daha henüz anlatmaya başlamışken o ne söyleyeceğinizi bilir ve zihninde pratik çözümler üretmeye başlamıştır bile..
Pratik zekası ile kolay öğrenir. Ancak bir konuya derinleşmekte zorlanır. Her şeyi biraz bilir ancak bir konuda uzmanlaşmak ona zor gelebilir. Onun bir konuya uzun süre ilgi duyup uzmanlaşması için o konuya gerçekten tutkuyla ilgi duyuyor olması gerekir.
İkizler burcu ilişkiler konusunda çapkın burçlardan olarak görülür. Bu bir genelleme olup her İkizler insanı için geçerli değildir. İkizler’in çapkınlığı daha ziyade ‘ayaküstü flörtleşme’ şeklinde olur. Çünkü o an karşısındaki insanı merak etmektedir ve onunla ilgilenmektedir. İnsanlar konuşa konuşa anlaşır deyimi ona uygundur. İkizler burcu insanını etkilemek için iyi bir dinleyici ve hoşsohbet biri olmanız gerekir. Yoksa kara kaşınıza kara gözünüze bakarak uzun süre sizinle ilgileneceğinizi sanmayın. Onun zihnini oyalamalısınız. Konuşacak şeyleriniz olmalı. Tabii konuşurken cümlelerinizi uzatmanıza gerek yok çünkü o muhtemelen leb demeden leblebiyi anlayacaktır. İlişkiler konusunda İkizler burcu için zihinsel etkileşim ve fikir uyumu çok önemlidir. İyi bir konuşmacı olmadığınızı düşünüyorsanız, en azından iyi bir dinleyici olmaya gayret edebilirsiniz.
İkizler burcu insanı iş hayatında da pratik zekasını ve iletişim becerisini kullanacaktır ve onu insan yüzü görmeyen masa başı göreve vermek onun verimini düşürebilir. Çalışma ortamına dair Kaizen tarzı bir çözüm uygulaması varsa İkizler burcunun pratik çözümleri dinlenmeye değer. Yine zor bir müşteriyle iletişim kurmak için onun bu becerisinden faydalanabilirsiniz. İkizler burcu insanı doğum haritasındaki ya da yaşam koşullarıyla alakalı faktörlerden dolayı kendini konuşma yoluyla ifade etme kanalı bulamıyorsa; yazma, çizme, el becerisi gerektiren spor ve sanatlardan biriyle meşgul olması ona iyi gelecektir. Örneğin ülkemizin Dağcılık sporu deyince akla gelen belki ilk isimlerinden Nasuh Mahruki’nin Güneş’i ve Mars’ı İkizler burcundadır ve bu fiziksel aktiviteden arta kalan zamanlarda kitaplar yazdığını, konferanslar verdiğini biliyoruz. Üniversite düşünen İkizler burcu için İletişim Fakültesini öne çıkan seçeneklerden biri olarak not düşebiliriz.
İkizler burcunu Merkür yönetir ve Merkür ‘haberci’ olarak bilinir. Doğum haritanızda Merkür’ün konumu, merak duygunuzun hangi alanlarda nasıl ortaya çıktığına dair ipuçları verir. Örneğin Merkür Akrep burcunda ise kişi bilinmeyen sırlara meraklı olacaktır. Merkür Kova burcunda ise belki geleceğe belki bilimsel konulara merak duyacaktır.
Doğum haritasında Güneş ve Ay’ın Merkür ile yaptığı dinamik açılar kişiye İkizler burcu özellikleri katar. Örneğin Akrep burcu olmasına rağmen Güneş-Merkür kavuşumu olup son derece geveze olan birini tanıyorum makara
Karşınızdaki İkizler burcu insanı bu yorumlarda yazdığı özellikleri çok değil kısmen taşıyorsa, muhtemelen Merkür’ü Boğa veya Yengeç burçlarından birindedir (İkizler burcunun komşuları)

09-16-2014 12:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: İkizler Burcunun Özellikleri
(02-17-2010 10:32 PM)Serena Yazılan:  ikizler burcunun '' adanmak '' gibi bir özelliği var mıydı ?
çok ilginçtir, yakından tanıdgım 3 ikizler kişisi de son derece mazoşist özellikeri olan,
gerek patronları , aileleri gerek sevgilileri tarafından ne kadar sadist davranışlara maruz kalırlarsa kalsınlar şaşırtıcı derecede iyi niyetli ve mazlum tavırlılar.
istediginiz kadar haksızlık yapıldığı konusunda , kişiliklerine sahip çıkmaları gerektigi konusunda onları uyarın, maruz kaldıkları kötü davranışları mütemadiyen göz ardı edebiliyorlar.

Size kendi perspektifimden, ikizler denince hep dile getirilen "yuzeysellik, umarsizlik" kavramlarinin neye karsilik geldiginden soz edeyim:
Ben Serena'nin anlattigi duzeyde pasif biri degilim ama yine de pasif agresiflige meyyal bir yapim var. Kavgaci ya da kindar ozellikler tasimiyorum. bir kisi bana saygisizlik ederse basta kin duyarim fakat bu o kisiyi 2. kez gorene degin surer. Akabinde, "3 gunluk dunya" ya da "deger mi hic" gibi dusuncelere kapiliyorum. Bir yerde ikizlere has umursamazlik, bosvermislik de bende mevcut ve bu insanlarla olan iliskilerime yansiyor. Her daim "akilci" bir yol tuturmak adina, dramatizasyondan uzak dururum, abartili tepkileri kendime yakistirmaz bilakis zayiflik sayarim, nihayetinde tum bunlar en ufak tepki dahi gostermemek tarzinda vuku buluyor. boyle yaparak kendimi disaridan cok hassas gosteriyorum. İlaveten, kendini asiri "hassas" kabul edip buna dayanarak aptalca bagirip cagiran hot zot insanlarin tepkilerine maruz kaldigimda hep afallamisimdir, onlari anlayamamakla birlikte, icten ice kucuk gordugum oluyor.

Marsiyen bir haritaya gore boyle olmam tuhaf, sizce bu celiskinin sebebi nedir, beni cok cok engelliyor. 3/4. evdeki neptun ve 7. evdeki merkurden biliyorum ben.

09-10-2017 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melody Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(09-10-2017 03:42 PM)Merau Yazılan:  
(02-17-2010 10:32 PM)Serena Yazılan:  ikizler burcunun '' adanmak '' gibi bir özelliği var mıydı ?
çok ilginçtir, yakından tanıdgım 3 ikizler kişisi de son derece mazoşist özellikeri olan,
gerek patronları , aileleri gerek sevgilileri tarafından ne kadar sadist davranışlara maruz kalırlarsa kalsınlar şaşırtıcı derecede iyi niyetli ve mazlum tavırlılar.
istediginiz kadar haksızlık yapıldığı konusunda , kişiliklerine sahip çıkmaları gerektigi konusunda onları uyarın, maruz kaldıkları kötü davranışları mütemadiyen göz ardı edebiliyorlar.

Size kendi perspektifimden, ikizler denince hep dile getirilen "yuzeysellik, umarsizlik" kavramlarinin neye karsilik geldiginden soz edeyim:
Ben Serena'nin anlattigi duzeyde pasif biri degilim ama yine de pasif agresiflige meyyal bir yapim var. Kavgaci ya da kindar ozellikler tasimiyorum. bir kisi bana saygisizlik ederse basta kin duyarim fakat bu o kisiyi 2. kez gorene degin surer. Akabinde, "3 gunluk dunya" ya da "deger mi hic" gibi dusuncelere kapiliyorum. Bir yerde ikizlere has umursamazlik, bosvermislik de bende mevcut ve bu insanlarla olan iliskilerime yansiyor. Her daim "akilci" bir yol tuturmak adina, dramatizasyondan uzak dururum, abartili tepkileri kendime yakistirmaz bilakis zayiflik sayarim, nihayetinde tum bunlar en ufak tepki dahi gostermemek tarzinda vuku buluyor. boyle yaparak kendimi disaridan cok hassas gosteriyorum. İlaveten, kendini asiri "hassas" kabul edip buna dayanarak aptalca bagirip cagiran hot zot insanlarin tepkilerine maruz kaldigimda hep afallamisimdir, onlari anlayamamakla birlikte, icten ice kucuk gordugum oluyor.

Marsiyen bir haritaya gore boyle olmam tuhaf, sizce bu celiskinin sebebi nedir, beni cok cok engelliyor. 3/4. evdeki neptun ve 7. evdeki merkurden biliyorum ben.

7. ev mars ta olabilir ve aynen 7. ev merkur.cunku terazi evi

Natal haritam

https://i.hizliresim.com/VQ8lNn.jpg
09-10-2017 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(09-10-2017 11:09 PM)melody Yazılan:  7. ev mars ta olabilir ve aynen 7. ev merkur.cunku terazi evi

Aynen oyle, ve bir de boga burcu etkisi var galiba, huzur arayan boga.

09-10-2017 11:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Diger Burclara Göre Ikizler Mavisahram 9 18,305 04-07-2020 08:45 PM
Son Mesaj: Hattusas
  İkizler Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 24 29,812 08-18-2017 06:52 PM
Son Mesaj: Merau
  İKİZLER ERKEĞİ yaren 33 47,825 03-25-2015 05:37 PM
Son Mesaj: say24
  İkizler Burcu ve Diğer Burçlarla Uyumu ve Uyumsuzlukları ay_se 1 6,695 02-20-2015 11:57 PM
Son Mesaj: Екетарина
  İkizler Burcu ve İkizler Burcu'nun Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 0 4,209 02-06-2015 01:51 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Gücün Karanlık Tarafı : İkizler raisisset 10 16,174 07-15-2012 12:19 AM
Son Mesaj: gemini
  İkizler Burcunun 10 Temel Özelliği Jackal 0 5,413 05-05-2012 10:58 PM
Son Mesaj: Jackal
  ikizler için hediyeler smoochy 1 4,170 03-14-2012 02:19 AM
Son Mesaj: DEMET
  Edebiyatta İkizler Luli 2 5,777 01-23-2012 04:21 AM
Son Mesaj: smoochy
  İkizler Kadını yaren 15 20,493 08-28-2010 07:16 PM
Son Mesaj: sessizgidiş

Forum'a Git: