Değerlendir:
  • 21 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İkizler Burcunun Özellikleri
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: İkizler Burcunun Özellikleri
Doğum Günlerine göre İkilzer:

Burçlar kuşağında koşturan Güneş her gün 1° ilerler. Her burç, yaklaşık otuz gün sürer. Otuz günlük parçaları, on günlük devreler halinde incelediğinizde, kişiliğinizin ana temalarını anlayabilirsiniz. İkizler’in ilk on gününde doğduysanız, İkizler’in özelliklerini yoğun taşıyacaksınız. Eğer doğum tarihiniz ikinci on güne rastlıyorsa, Hava grubunda, sıralamada İkizler’den sonra gelen burç Terazi’nin özelliklerini de yansıtacaksınız. Son on gün içinde doğduysanız Hava’nın üçüncü burcu Kova’nın karakteristik davranışlarını sergileyeceksiniz.

1. DEKANAT

(21 Mayıs- 31 Mayıs)
Tam bir İkizler. Merkür hâkimiyeti baskın. Bu bölümde doğan kişiler entelektüel
insanlardır. Her şey hakkında fikir yürütürler; çok konuşkandırlar. Hareketten hoşlanırlar, devamlı yeni şeyler peşinde koşarlar.

2. DEKANAT

(1 Haziran- 10 Haziran)
İkizler özellikleri, Terazi’nin sanatçı yönü ile birleşmeye başlar Merkür kadar Venüs de hâkimiyetini egemenleştirir. İnsan ilişkileri çok kuvvetlidir. Sanata, özellikle de edebiyata eğilimleri fazladır. İnsanları ikna etmekte zorlanmazlar, düşüncelerini kolaylıkla kabul ettirirler. Yeni ve farklı düşüncelere açıktırlar.

3. DEKANAT

(11 Haziran - 20 Haziran)
İkizler özellikleri Kova’nın inatçılığı ile birleşince ayakları yere sağlam basan bir tip ortaya çıkabilir. Bu dekanatta doğanların diğer İkizler insanından en büyük farkı,
çok fazla konuşmamalarıdır. Onlar sadece gerekli konularda konuşurlar. İnsancıl bir yapıları vardır. Düşüncelerine karışılmasından ya da değiştirilmeye çalışılmasından
hiç hoşlanmazlar.

.boyutpedia.com
01-05-2009 09:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Cvp: İkizler Burcunun Özellikleri
İKİZLER BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ :

Aşırı hareketli, çok yönlü, becerikli, zeki, coşkulu, etkileyici, konuşkan, sanata yatkın. Yaratıcı, zeki, hareketli ve çok yönlüdür. Bilmesi ve öğrenmesi gerekeni daima araştırır ve öğrenir. Ne istediği pek önceden anlaşılmaz. Zaten kendi de ne istediğini tam bilmez. Ancak canı sıkılıyorsa ya da bir bahse girmek ihtiyacını hissediyorsa tüm isteğini kullanır ve eyleme geçer.

Ancak riskten pek hoşlanmaz. Engelleri aşmak için konuşma ve cazibe sanatını büyük bir maharetle kullanır. Genelde çok konuşkandır. Sadece kızdığı ve sinirlendiği zaman susar. Zaman zaman kavgacı, zaman zaman iyi bir politikacıdır.

Şakacı, şık ve dayanılmazdır. Bir hayli de kurnazdır. Bu dört fazileti işine geldiği gibi kullanmasını bilir.

islamakar.com

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
01-12-2009 02:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: İkizler Burcunun Özellikleri
Karmik Astrolojiye Göre Güneş İkizler Burcunda

İkizler burcu insanı önceki hayatlarının birinde azim ve çaba ile belirgin şekilde entellektüel ve rasyonel yetenekler edinmiş ve bunları insanlık için kullanmıştır. Bu çabanın ve servisin meyvesi olarak ruhun diğer doğumlarında bu zihin enerjisine yüksek seviyeden isteği zaman ulaşabilmesidir. Bu mükafatın sorumluluğu bu enerjinin dağılmasına izin vermeyip tek bir noktaya odaklanmasını sağlamaktır ve bu enerjinin verdiği gücü diğer insanlar sözlü saldırı için kullanmamaktır.
İkizler burcunun yöneticisi Merkür insan gelişiminin çocukluk dönemini temsil eder. Birçok İkizler burcu insanı da bu yüzden sahip oldukları zihin enerjisinin olgunlaşmamış dönemindedir. Güneş burcu ne olursa olsun çocukların aktiviteleri dağınık ve dikkatleri kısa sürelidir. Bu olgunlaşmamış beynin yüksek zihin etkilerine ulaşamamasındandır. Çocuklarda aynı zamanda kardeşleri ile ağız dalaşı sıkça gözlemlenir (özellikle aileleri tarafından fiziksel kavga engellenmiş olanlarda- zihin enerjisi çok güçlü olmayan diğer Güneş burçları çocukların daha sık kullandığı yöntem fiziksel kavgadır.) İkizler burcunda kuvvetli zihin enerjisi olgunluk yıllarında da argumanlara ve zihin dağınıklığına sık sık sürükler, özellikle hayat derslerini gerçekleştirmemiş olanlarda.

Kaynak-Hilarion, Astrology Plus, Marcus Books, 1983.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
01-20-2009 02:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

ikizler burcunun '' adanmak '' gibi bir özelliği var mıydı ?
çok ilginçtir, yakından tanıdgım 3 ikizler kişisi de son derece mazoşist özellikeri olan,
gerek patronları , aileleri gerek sevgilileri tarafından ne kadar sadist davranışlara maruz kalırlarsa kalsınlar şaşırtıcı derecede iyi niyetli ve mazlum tavırlılar.
istediginiz kadar haksızlık yapıldığı konusunda , kişiliklerine sahip çıkmaları gerektigi konusunda onları uyarın, maruz kaldıkları kötü davranışları mütemadiyen göz ardı edebiliyorlar.

bu tip adanmışlık hissinin neptüne özgü oldugunu düşünmüşümdür hep, merkürle katiyyen özdeşleştiremiyorum. aynı davranışı bir değil, bir kaç kişide gözlemledigim için çok ilgimi çekti.

kendimi hep ikizler kişisine '' kişiliğine sahip çık, haklarını koru, kendini ezdirme '' diye akıl verirken buluyorum. sanki onlar neptünyen, ben merküriyim pek anlamadım

fikri olan var mı ?

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
02-17-2010 10:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Balıklık yada neptünyen yada jüpiter özelliği fazla ise haritaları bazında..

Yada bu ikizler kovaların veyahut yayların peşindedirler diyeyim gülücük latife ederek..

İkizlerle ilgilimi yada balıkla bilemiiyorum ama..

Her insan evladı aşkta ego olmayacağını bilir...

Beşer aşklar için ego baz alınsada yada horman ..

İlahi aşklarda pek işe yaramaz diye vasıflar..

İnsanlar aşık olup kendilerini unuturlar

Yada transitleri onlara balık niteliği verebilirgözkýrpma
02-17-2010 10:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Cvp: RE: İkizler Burcunun Özellikleri
(02-17-2010 10:32 PM)Serena Yazılan:  ikizler burcunun '' adanmak '' gibi bir özelliği var mıydı ?
çok ilginçtir, yakından tanıdgım 3 ikizler kişisi de son derece mazoşist özellikeri olan,
gerek patronları , aileleri gerek sevgilileri tarafından ne kadar sadist davranışlara maruz kalırlarsa kalsınlar şaşırtıcı derecede iyi niyetli ve mazlum tavırlılar.
istediginiz kadar haksızlık yapıldığı konusunda , kişiliklerine sahip çıkmaları gerektigi konusunda onları uyarın, maruz kaldıkları kötü davranışları mütemadiyen göz ardı edebiliyorlar.

bu tip adanmışlık hissinin neptüne özgü oldugunu düşünmüşümdür hep, merkürle katiyyen özdeşleştiremiyorum. aynı davranışı bir değil, bir kaç kişide gözlemledigim için çok ilgimi çekti.

kendimi hep ikizler kişisine '' kişiliğine sahip çık, haklarını koru, kendini ezdirme '' diye akıl verirken buluyorum. sanki onlar neptünyen, ben merküriyim pek anlamadım

fikri olan var mı ?

Evet yazilanlara katiliyorum yakinda evlenecek olacagim insan ikizler burcu yükselen yay ay burcu boga... ve tam bir kendini adama insani... bilmiyorum askta gercekten cok gurursuz olabiliyorlar.. buda olmasi gereken konusan bir insan yerine, gücsüz ise yaramaz bir hava ortaya cikariyor.. ben bilgiye hayran olan bir insan olaraktan neden onun bilgiyle ilgilenmedigine kizarim..

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
02-17-2010 11:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

yani isa gibi, bi tokat atsan öteki yanağını çevirenlerin çoğu ikizler. gerçekten astrolojk olarak anlamlandıramıyorum. diğer gezegen etkileri olabilr sanırım ama , yine de şaşırtıyor beni

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
02-18-2010 12:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

benim de çok yakından tanıdığım üç ikizler kişisinde de aynı durumlar söz konusu. son derece verici, gık demeyen insanlar.. him

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
02-18-2010 12:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

ikizler burcunda olan çok insan tanıdım hepsinin ortak özelliği yanlız kalmaktan korkuyo oluşlarıydı. o yüzden serenanın dediği gibi evet çoğu mazlumlar ama bu maske şeklinde oluyor :D yanlızlık korkusu yüzünden en çok aldatmaya müsait burç da denebilir özellikle bayanları gülücük
02-18-2010 12:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Her insan bir mozaik ...

İnsanların birbirini anlaması kafi yani ..

İkizler benim için eğlence demek ...

Fedakar olduklarını görmedim daha...

İyi yetiştirme yıldızdanda önemli ...

Sadece tek burc olarak yada sadece ikizler vasfı ile bakmak bence sonucu bulandırıyor...

Sonuçta her insan eşrefi mahluk ...

İçinde az çok inanç olan her insanda merhamet kırıntıları gördüğümüzde şaşırmamız GARİP ....

insanın insan olma halef olma özelliğinden ötürü affetme, merhametli olma ve verme niteliği olmalı ..

Yoksa bu halef olma yerine mental hayvan olur...

Yer içer çitfleşir kendini çalıştırır ama sonuçta düşünen hayvandır..

Olay böyle iken tüm ikizlerin ve insan olan insanın başına bu insanı vasıflargözkýrpma
02-18-2010 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Diger Burclara Göre Ikizler Mavisahram 9 18,278 04-07-2020 08:45 PM
Son Mesaj: Hattusas
  İkizler Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 24 29,801 08-18-2017 06:52 PM
Son Mesaj: Merau
  İKİZLER ERKEĞİ yaren 33 47,812 03-25-2015 05:37 PM
Son Mesaj: say24
  İkizler Burcu ve Diğer Burçlarla Uyumu ve Uyumsuzlukları ay_se 1 6,692 02-20-2015 11:57 PM
Son Mesaj: Екетарина
  İkizler Burcu ve İkizler Burcu'nun Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 0 4,208 02-06-2015 01:51 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Gücün Karanlık Tarafı : İkizler raisisset 10 16,168 07-15-2012 12:19 AM
Son Mesaj: gemini
  İkizler Burcunun 10 Temel Özelliği Jackal 0 5,408 05-05-2012 10:58 PM
Son Mesaj: Jackal
  ikizler için hediyeler smoochy 1 4,165 03-14-2012 02:19 AM
Son Mesaj: DEMET
  Edebiyatta İkizler Luli 2 5,775 01-23-2012 04:21 AM
Son Mesaj: smoochy
  İkizler Kadını yaren 15 20,481 08-28-2010 07:16 PM
Son Mesaj: sessizgidiş

Forum'a Git: