Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.31 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Geri Harekette ( Retro )
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: merkür gerilerken..
Hades Yazılan:Evet yaw :( Birde ana burcumun yöneticisi olunca daha fazla etki gösteriyor sanırım. Nedendir bilmiyorum ama 1 kaç haftadır bi halsizlik var üstümde kimseyle konuşmayasım geliyor bazen ,her zaman olmasada sık sık fiziksel ve zihinsel olarak çok pasif oluyorum. Acaba satürn asc karesi etkisini göstermeyemi başladı. Bütün enerjimi emiyormu satürn ne.

bencede evet hades ; benim merküre de sert bakıyor bu aralar satürn ve geri giden merküründe etkisiyle olacak içe çekilme - pasiflik var diyebilirim.

10-31-2007 01:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Merkür (28 Ocak -19 Şubat) arasında Geri Gidiyor
Merkür (28 Ocak -19 Şubat) arasında Geri Gidiyor

Bu dönemdeki olasılıklar:

Bugüne kadar aklımdan çıkmış olan düşünceler şimdi yenilenmiş biçimde aklıma gelebilirler ve onların üzerinde düşünebilirim.
Takıntılı aklımı nihayet yavaşlatıp, yaşamı hissetmeye başlayabilirim.
Şimdi (patronum, arkadaşım, iş arkadaşım, kardeşim, annem, babam, çocuğum vb.) o kimse ile buluşup, o eski anlaşmazlığı çözebilirim.

Günlük rutini bir kenara bırakıp, spontane olabilirim.

Şimdi o kararı bir daha gözden geçirmek için harika bir zaman olabilir.

Şimdi zihnim daha bağlantısız ve mesafeli, dolayısıyla o "kötü" alışkanlığı daha korkusuz bırakabilirim.
Disneyland ve Microsoft Merkür geri giderken kurulmuş, benim neler yapabileceğimi bir hayal edin.
Uzun zaman önce kaybettiklerimi şimdi bulabilirim.
Uzun zamandır karar verdiğim, ama ertelediğim şeyleri belki şimdi yapabilirim.

GERİ GİDEN MERKÜR

Artık hepimiz geri giden Merkür'ün anlamını bilir olduk, ancak yine de bilmeyenler için tekrar edelim ve geri giden Merkür'ün özelliklerine bir göz atalım:

-derin düşünceler içinde, iç dünyaya yönelmiş bir zihin.

-kendini analiz eden, özeleştiri yapan insan.

-iç dünyadaki hassas noktaların farkında olma süreci.

-dalgın, dıştaki ayrıntıları algılamaya duyarlı değil.

-söz söylemeye ya da iletişim kurmaya utanır. Ağzından çıkanı kulağı duyar.

-kendi başına kalmaktan zevk alır, gevezelik etmeye ya da ayaküstü sohbetlere eğilimli değildir.

-algılarını kelimelere dökmekte ve iletişim kurmakta sıkıntı çeker.

-yanlış anlaşıldığı ya da insanlarla iletişim kuramadığı hissini taşır.

Yukarıdaki cümleleri okuduğumuzda Merkür geri gitmeye başladığında neler yapmamız gerektiğini anlayabiliriz. Örneğin önemli bir proje üzerinde çalışıyorsak, bu sürede onu ayrıntılı biçimde gözden geçirebiliriz. Diğer insanlarla iletişimde sorunlar yaşıyorsak, algılama ve iletişim kurma biçimimizi analiz edebiliriz. Bir roman yazmayı planlıyorsak şimdi kurgusunu yapabiliriz. Çok aktif bir hayat sürdürüyorsak biraz yalnız kalıp müzik dinleyerek, roman okuyarak, meditasyon yaparak iç dünyamızla bağlarımızı güçlendirebiliriz. Merkür'ü bilinçaltımızla bilincimiz arasında bir köprü gibi düşünerek iki dünyayı birbirine bağlayabiliriz. Yaşamımızda ters gittiğini hissettiğimiz konular üzerinde düşünebiliriz, böylece bunları düzeltme olanağına kavuşuruz. Özet olarak, Merkür'ün bu hareketini çok verimli biçimde kullanabiliriz.

Şimdi asıl düşüncelerimizi inzivada bulma zamanı. Müzik dinlemek, film seyretmek bizi esinlendirebilir. Bilinçdışımız bizimle rüyalarımız kanalıyla konuşabilir. İlhamımızı yaratıcı projelerde kullanabiliriz. Ne istediğimizi, ne düşündüğümüzü anlamak için biraz susabilir, aklımızı durdurabiliriz. Başkalarıyla iletişimde daha anlayışlı ve kabullenici olabiliriz. Dış dünyadan biraz uzaklaşıp, deniz kenarında tek başına vakit geçirebiliriz. Daha dikkat gerektiren işleri biraz erteleyebiliriz. Çıkan aksiliklerdeki hayırlı yönleri görmeye çalışabiliriz. Sorularımızın yanıtını iç sesimizi dinleyerek bulabiliriz.

Doğum haritalarında geri giden bir Merkür'le doğanlar önümüzdeki bu dönemi fazla yadırgamazlar, çünkü bu onların aşina oldukları bir enerjidir.

Barış İlhan

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
01-28-2008 11:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Merkür Geri Harekette
arkadaşlar kovada geri giden merkürün bana yaptıklarını anlatmak istiyorum.kova elektrikle ilgili konuları gündeme getiriyor ve merkürün burada geri gitmesi tabiki bir takım aksaklıklara neden olacaktı.ama benim başıma gelenler insanlara "bu kadarda olmazki" dedirtecek cinsten. önce marsın geri gidişinde yengeçin son derecelerinde başıma geleni söylemek istiyorum.sularım donmuştu ve 15 gün susuz kaldım.bu o kadar zor bir durumki tahmin edersiniz.bu geri gidişler bana niye yapıyor bunu diye düşünmeye başladım.şimdi merkür kovada geri gitmeye başladı.önce süpürgem bozuldu.bir kadının başına gelebilecek en zor durumlardan biri.bilgisayarıma öyle bir virüs girdiki sistem çökmek üzereydi format atıldı pc ye.ev telefonumla konuşmak imkansız oldu,ne ben nede karşı taraf konuşmalardan bir şey anlamaz olmuştuk onu yeniledik.şimdi buzdolabım bozuk yarın bakmaya gelecekler.bunlar bana merkürün işi mi? ve bu arada sinirlerim çok gergin durumda.ee diyeceksiniz ki; iyi bu olaylarla hala sadece gergin.bencede çoktan gerilip kopması gerekirdigülücük

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
02-01-2008 11:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

ay_se başına gelenler gerçekten hiç hoş şeyler değilmiş,ben de özellikle Merkür'ün gerilediği tarihlere baktım şimdi hem de hafızamı yokluyorum acaba ne yaşamıştım diye? 16 haziran-10 Temmuz tarihleri arasında Merkür gerilerken benim için hayati anlam taşıyan ilk stajıma başlama tarihim bu aralığa denk düşüyordu. 18 Haziran'da laboratuvar stajıma başlayacaktım,fakat bundan 2 gün önce yani tam 16 Haziran'da staj yerini aradığımda faxladığım CV bilgilerimin gitmediğini dolayısıyla stajyer olarak görünmediğimi öğrendiğimde başımdan aşağı kaynar sular döküldü..Bütün koca bir yaz dönemim boşa mı geçecekti?Çünkü staj yapıcam diye yabancı dil kursumu,bilgisayar kursumu iptal etmek durumunda kalmıştım.. Hemen dört bir koldan saldırdım.Ne diyorsunuz? Nasıl gelmedi yolladığım fax derken,-gerçekten de gitmemiş.. kendimi stajdan sorumlu kişinin yanında buldum yalvar yakar bir şekilde stajımı yaptım,bu sefer hepimizin malumu cehennem sıcakları vurdu haziran sonunda evde Bilgisayarım sıcaktan çöktü.. Staj dosyalarım da bilgisayar içinde kalmıştı,format attırmak zorunda kaldım.. Çok kötüydü Çok... Sonra tekrar hazırladım tabi dosyaları yani işlerimi halletmek için o dönemde 2 kat fazla enerji sarfetmiştim.. Bu dönemden ben de nefret ediyorum..

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
02-02-2008 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

:(:( yaaa bugün bilgisayar bozuldu yine hiç birşey yokken ama anlamıştım Merkürün işi bu bir kaç gün çok sık giremeyebilirim nete arkadaşlar.. Ama ablam tam zamanında geldi onun bilgisayardan arada girebilirim benimki servise gidecek yarın:(

MEVLANA
[i]
02-03-2008 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Sağol cancimini, ya geçen gerilemede zaten çok kötü geçmişti bugün hiç birşey yoktu aslında akşam eve geldiğimde çökmüş bilgisayar:( ama ablam geldi bugün yine arada girebilirim netegülücük

MEVLANA
[i]
02-03-2008 01:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

geçmiş olsun beyhan cığım ve bu merküryen olayları yaşayan herkese geçmiş olsun. şimdi kovada geri giden bu merküre bir bakın.her burca etki ediyor.yani dünyada tüm iletişim olaylarına bir etkisi var.kova insanlarını bu ara iç muhasebeye zorlayacak.bu burçta meydana gelen güneş tutulmasıyla,merkürün buradaki geri hareketiyle,neptünün bu burçta seyriyle,uranüsün balıkta ilerlemesiyle kimi kovalar bunu,duygusal anlamda bir içe dönüş olarak yaşayabilirler.,
geçmişi tekrar hatırlama gibi durumlar deneyimleyebilirler.merkür kova insanlarına geçmişte yarım kalan işleri tamamlama olanağı sağlayacak.bu geri gidişle tartışmaları sonlandırmak için fırsat yakalayan kova burcu mensupları,geri dönüp bunu düzeltebilir.daha önce bir karar alıp sıkıntısını yaşayanlar bunu tekrar düşünebilirler.

02-03-2008 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

arkadaşlar evet merkür hala geri hareketinde.sizlerde bu ara merkürün geri hareketinden ne derece etkilendiğinizi yazınki fikir edinelim.merkürün natal gezegenlerinize yaptığı açılar ve evleriyle yazarsanız inanın yararlı fikirler vermiş olacağız birbirimize...

02-15-2008 01:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

merkürün geri hareketi elektronik eşyalarımıza zarar vermeye devam ediyor halaa..çamaşır makinem bozuldu sonra tamir edildi ve bikaç gün sonra yine bozuldu:( ve evdeki uydu alıcımızda bozuk şimdilik aklıma gelen bunlar daha ne kadar bizi masrafa sokmaya devam edecek bakalım şu merkürhımm

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
02-15-2008 10:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Merkür Retrosu
bende haritasının önemli noktalarında geri hareketi hissedecek olan bir kaç arkadaşın kendimce yorumlarını yapayım.

** öncelikle yukarıda yazılanları toparlayacak olursak , merkür retrosu olduğunda içe yöneliş yaşıyoruz , iletişim problemleri , ulaşım problemleri gibi aksiliklerle karşılaşabiliyoruz.
ben özellikle konunun psikolojik etkisi üzerinde duracağım.
yıldırım diyor ki ; merkürün geri gittiği ev konularıyla ilgili derin düşüncelere dalabilirsiniz. yine bu ev ve varsa açılarla ilgili alanlarda aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. örneğin , çilekli sütün paylaşmış olduğu yazıda YAY burçlarıyla ilgili değindiği ilişkilerde tartışma-gerilim olasılığı , ilişkiyi kaybetmeye sebep olabilir..

bu ön bilgiden sonra ; kısa kısa yorumlara geçelim. yalnız herkesi tek tek yorumlayamam , mantığını anladıktan sonra herkes benzer yorumları kendi için ve sevdikleri için yapabilir..

05-28-2008 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Geri Harekette ( Retro Venüs ) astrosohbet 135 178,800 11-20-2018 06:18 PM
Son Mesaj: picachu
  Merkür Transitleri.. tiyatral_gitarist 24 69,689 10-12-2018 04:04 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Gezegenlerin Geri Gidiş Zamanları Angel 2 5,947 01-09-2009 12:37 AM
Son Mesaj: nuray esen

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir