Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.9 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oğlak Burcu
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Oğlak Burcu
İçinizdeki Gökyüzü ----- Steven Forrest

[Resim: 31007978.th.jpg]

[Resim: 41987803.th.jpg]

[Resim: 93440695.th.jpg]

[Resim: 48837711.th.jpg]

[Resim: 27554395.th.jpg]

[Resim: 45559487.th.jpg]
12-02-2010 02:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Oğlak Zamanı ve Ay Düğümleri
Oğlak Burcu, Zodyak çemberinin 10. ve en tepedeki burcudur. Sadece bu konumu bile, bize Oğlak Burcu hakkında bir fikir veriyor. Burçlar çemberinin başlangıcı olan Koç’tan Oğlak burcuna kadar olan 9 burç, çemberin tepe noktasında Oğlak burcuna geliyor. Bu nedenle Oğlak burcunu yorumlamak için daha önce gelen 9 burcu birbirleriyle ilintili bir şekilde yorumlamak ve Oğlak bünyesinde anlamlı bir bütünlükle birleştirmek gerekiyor. Bu durumda hem Oğlak burcunu tanımlamak, hem de kendi içimizdeki Oğlak’ı bulmak için yetişkinliğin ve bütünlüğün yolculuğu tanımını kullanabiliriz. Yetişkin olmak zordur. Kimse çocukluktan ayrılmak istemez. Astrolojide Oğlak’a gelinceye kadar tamamlanması gereken 9 burcu göz önüne aldığınızda bu yolculuğun zorluğunu anlamak daha kolay olabilir.

Oğlak Burcu çocuklarında bu olgunluğu gözlemlemek kolaydır. Yaşlarına göre daha ciddi ve sorumluluk sahibi, mesafeli ve olgun bir duruşları vardır. ‘Ağır başlı’ denir onlara. Ancak eğer Oğlak burcunun ebeveyniyseniz bu görünüş sizi yanıltmasın. O’na erkenden yetişkin gibi davranmayın. Henüz kendi hayat yolculuğunda tamamlamakla meşgul olacağı 9 burç var, geride bırakması gereken. Belki de sırf bu yüzden “…çoook işim var çoook” deyip yola erken koyulmak ister. Erkenden hedefleri olması, kuralların farkında olması ve büyümeye özenmesi bu yüzdendir. Harcadığı çabaların kayda değer, saygıya değer sonuçlarını görmek ve göstermek ister. Para ve statüye ilgisi bu yüzdendir. Bu nedenle gerçek kimliğini bu hedeflerinin arkasına kolayca gizleyebilir. İnancını dünyevi değerlere koyar ve hayatta her şeye ciddiyetle yaklaşır.

Maddi dünyanın değerlerinin bu derece öncelikli olduğu bir seçimle yoluna devam eden Oğlak, duygularını ve ihtiyaçlarını keşfedebilmek için, kendi iç-dış dünyasının bütünlüğünü sağlamaya çalışması çok önemlidir. İşte tam da bu nedenle yetişkinliğe giden yolculuğunda Oğlak’ın erken deneyimlerinde başarılı dışsal sonuçlar elde etmesi gereklidir. Ancak bu şekilde dış dünyada kendine olan güvenini elde edecek ve sonrasında duygusal ihtiyaçlarına yönelebilecektir. Bütünlüğe giden yolculuk bundan sonra başlar ve Oğlak hayatı boyunca kendi iç dünyasına uygun bir dış dünya yaratma serüvenini devam ettirir.

Kendi içinizdeki Oğlak’ın sesini dinlemeniz size bu çağrıyı yapacaktır. Hedeflediğiniz şeye adım-adım nasıl ulaşabilirsiniz? Bunu kendi başınıza nasıl yapabilirsiniz? Gerçeklik nedir? Gibi sorulara içinizdeki Oğlak cevap verirse siz de yetişkinliğin yolunda ilerliyorsunuz demektir. Böylece bir sonraki adımı atabilir ve Oğlak’tan sonra bayrağı taşıyacak olan Kova aşamasına gelebilirsiniz. Burada da “biz” olmakla ilgili sorumluluklarınız karşınıza çıkacak, önce kendiniz olmayı deneyin ki “biz” olma aşamasında mutlu olabilesiniz.

2011 yılının Mart ayında, Oğlak burcu için çok önemli olan 19 aylık bir dönem geride kalmış olacak. Bu, aslında hepimiz için yetişkin olma önceliğinin hatırlatıldığı bir dönemdi. Herkes için kendi içindeki Oğlak’ı keşfetme süreciydi. Umarım kendi yolunuzdan ve seçimlerinizden memnun kalmışsınızdır. Eğer 2009 Eylül ayından bu yana verdiğiniz kararlar, şimdiye kadar sonuçlarıyla size tatmin duygusu vermediyse, hala aynı tür davranış ve seçimlerde ısrar etmenizin bir anlamı yok. Mart 2011’e kadar olan dönem, kendi sorumluluğunuzu üstlenerek atacağınız adımlarda gerçekçi ve başarılı olabilme kolaylığını vurgulamaya devam ediyor. Bu, sizin kendiniz olabilmenizi kolaylaştıran bir çağrı. Geçmişte kalan seçimler ve sonuçlar üzerine kendi kendinize yeniden değerlendirmeler yapabilir ve iç sesinizin ihtiyaçlarına uygun adımlara öncelik vermeyi deneyebilirsiniz. Belki başlangıçtaki (Eylül 2009’daki) seçimleriniz şimdi geldiğiniz aşamadan çok daha farklıydı, geçen süreç içinde hangilerinin gerçekten size ait olduğuna karar vermek ve bunları sürdürme kararlılığını atacağınız adımlarla teyit etmek sizin elinizde. Bunun adı “kader” veya “şeytan işi” değil. Seçimi siz yaptınız ve yapmaya devam edip etmemek sizin elinizde. Oğlak süreci, bizim için bunu sürekli gündemde tutuyor. Yetişkinlik yaşından sonra artık hayatınızda tek bir otorite var o da SİZsiniz ! Bu farkındalıktan sonra, 2011 Mart ayında, hayatın anlamını ve kendi doğrunuzu bulma serüvenine davetiye alacaksınız.

Yazan Meltem Erdag Ersoy 26.12.2010
12-27-2010 06:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Oğlak Burcu Sembolü
Oğlak burcunun sembolü, Kaldeliler tarafından Capricornus olarak bilinen kuyruğu balık, kendi keçi yaratıktır.

Oğlak, pek çok kültürde, mitolojik olarak bilinçaltını sembolize eden, denizden gelen ve geceleri yerine geri giden, insanlara medeniyetin yollarını öğretmeye çalışan bir yaratıkla özdeşleştirilir.
İlkel dinlerde keçi, her zaman kurbanlık bir hayvan olarak kabul edilmiştir. Filistinliler'de yarı balık tanrı Dagon, Babil'de ise Oannes Oğlak ile özdeşleştirilir.
Oğlak takımyıldızının ilk dekanında hedefine hızla giden bir ok olarak kabul edilen Sagitta bulunur. İkinci dekanda başlıca yıldızlar olarak Al Tair ve Aquila vardır. Son dekanda ise Dolphin yani Yunus bulunur.

Niobe
01-07-2011 09:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Oğlak burcunun karmik gelişimi
Zıt burcu olan Yengeç anneyi ve evi temsil ederken, Oğlak babayı ve dış dünyayı temsil eder.

Oğlak, doğal Tepe Noktası ve horoskoptaki en güçlü ev pozisyonudur. Doğum haritasını ikiye bölerek, bireysellikle kollektivitenin birbirinden ayrılmasını ve tekrardan entegre olmasını sağlar.
Yay'da toplum içine yeniden doğan ve kolektif yaşantının kurallarını kabul ettiğine inanılan birey, artık Oğlak aşamasında, kendine bu toplum içinde bir statü elde etmeye çalışacaktır. Belki yaşadığı toplumun hiyerarşisi içinde, Yay'da öğrendiği kuralları ve yasaları uygulamaya koyarak ileri noktalara doğru ilerlemek için mücadele etmeye başlayacaktır.
Temelinde, Akrep'de öldürülen ve Yay'da kolektif bir platforma tekrar doğuşu sağlanan egonun dışa vurumu ve kolektif bir şekilde kabul görmesini sağlamak içgüdüsü yatar.
Bu aşamada bireyin miras ya da kalıtım yoluyla getirdiklerinin ötesinde bazı şeyler başarması ve kazanması gerekir. Yani bir yerde, ilksel model olan anne-babayı aşma, onlardan farklı özelliklere de sahip olma arzusunun ve gereğinin yaşanmasının söz konusu olduğu da söylenebilir.
Oğlak'la birlikte kişiliğin oturması, sosyal ve toplumsal seviyede yaşanması, bununla bağlantılı olarak statü ve toplumsal kabul sağlayacak her türlü tekniğin geliştirilerek uygulamaya sokulması söz konusudur.

Bu doğrultuda bakıldığı zaman, bireyin yaşamını idame ettirecek bir işten öteye giderek kendine isim, unvan kazandıracak bir arayış içinde olması, kariyer yapmayı istemesi doğal görülecektir.
Bu çerçevede bireyin tüm bunları elde edebilmek amacıyla hırs yapması, tutkular geliştirmesi, maddeyi iyi manipule edip gerekli kazançları sağlayabilmek için organize ve inşa edici bir biçimde hareket etmesi mümkün olacaktır.

Niobe
01-07-2011 09:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

Anahtar kelimeler: Faydalanmak

Şifre: Yapılanmalı, büyük bir kuruluşta yer almalı ve sosyal başarı kazanmalıyım.

İlke: Düzen Olumlu uygulama: Başarı Olumsuz uygulama: Fırsatçılık

Özellikleri: Sorumluluk sahibi, pratik, disiplinli, organize, görev duygusu gelişmiş, sistematik, olgun, güvenilir, çalışkan, üretgen, gerçekçi, yönetici, planlayan, sabırlı, düzenli, metodik, verimli, dikkatli, kontrollü, tutumlu, mücadeleci, başarılı, hırslı, tutucu, katı, materyalistik, cimri, karamsar, korkak, katı, duygusuz, soğuk, melankolik, hesaplı.

Oğlak toprak elementi ve öncü nitelik taşıyan bir burçtur, yöneticisi ise Satürn'dür. Disiplin gezegeni Satürn kısıtlayıcıdır ve sorumluluklar verir. Oğlak insanının hayatta bir amacı vardır, ayaklarını yere sağlam basar ve ne yöne gittiğini iyi bilir. Amaçlarını planlı bir şekilde uygulamaya başlar, düşünerek hareket eder ve asla acele etmez. Azimli, inatçı, sabırlı Oğlak simgesi olan dağ keçisi gibi dağın zirvesine tırmanır. Hiçbir burç, hedefine ulaşmakta bu kadar kararlı değildir. Öncü niteliğinin yanında sabır, inat ve diğer özellikleri birleşince bu tip eninde sonunda en tepeye çıkar. Oğlak burcu insanı çok hırslıdır. Olayları başlattığı an sonuçları zaten kafasının içinde hazırdır. Hangi işi, mesleği ya da konuyu seçerse seçsin, daha başladığı anda yönetimi eline almayı düşünmektedir.

Oğlak en çalışkan burçlardan biridir. Yöneticisi Satürn ona nefes aldırmadan yapması gereken işleri ve sorumlulukları hatırlatır. İyi plan yapmasını, ayrıntılara dikkat etmesini, genç yaşta olgunlaşmasını sağlar. Hayatı fazla ciddiye alır ve bu ciddiyet onu çocukken bile olduğundan daha büyük gösterir. Kendinden büyük kimselerin dostluğunu tercih eder ve genç kuşaklarla pek anlaşamaz.

Oğlak insanı yaşlandıkça kendini bulur ve daha çekici olur. Başka etki almadıysa, fiziksel olarak çok sağlam sayılır. Genellikle yalnızdır, enerjisinin büyük bölümünü işine harcadığından manevi bazı şeyleri yaşayamaz. Yengeç gibi karamsardır. Herkese güvenmez, sadece kendisine güvenir. Zıt burcu Yengeç'in yuvasında aradığı güveni, Oğlak meslek ve statüyle bulmak ister. Çok zor dost olur ama dost olduğu kimseye ömür boyu güvenir.

Geçmişe, geleneklerine bağlı ve tutucudur. Ailesine karşı sorumluluk duyduğu için aile bağları kuvvetlidir. İlk bakışta soğuk görünen Oğlak, üstün bir eş ister. Böyle birini bulunca da onun maddi manevi her istediğini vermeye çalışır ve ona hayat boyu bağlı kalır. Nefesinizi kesecek ateşli bir sevgili değildir belki ama sadık ve güvenilirdir.

Oğlak burcu işi sayesinde saygın olmak ister ve statüye çok önem verir. İyi bir semtte iyi bir ev, iyi bir araba ve seçkin klüplere üye olmak ister. Para konularında dikkatli, tutumlu hatta cimridir. Fazla maddeci görünebilir ama onu asıl motive eden şey para kazanmaktan çok toplum içinde saygın olmaktır. Yükselmesine engel olacak her şeyi bir kenara atabilir ve harekete geçtikten sonra bir adım bile gerilemez. Oğlak insanı genellikle arzu ettiği serveti elde eder.

Güvenli ve düzenli gelir getiren işleri sever. İşine Başak burcu kadar düşkündür. İmzasını attığı her işi en iyi şekilde yapmak ister. Çabuk zengin olma yollarına sapmaz, düzenli ve planlı hareket eder. Lider olabileceği işlerde çalışmak, isim yapmak ve tanınmak ister. Oğlak burcu hiyerarşik düzenin olmadığı yerlerde karmaşa olacağının bilincindedir. Emir-komuta zincirini iyi anlar ve hiyerarşiye saygı gösterir.Bu yüzden de devlet içinde, büyük kuruluş ya da şirketlerde yönetici ve yetki sahibi bir kişi olur.

astrolojist
--------------------------------------------------------------------------------

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
03-04-2011 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Elmyra Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 1

24 aralikta dogmusum dolayisiyla oglak burcu oluyorum , ve burcumuu cok seviyorum , tum ozelliklerini tasidigim için e haliyle yakindan ilgilenmeye çalisiyorum :P

Bu burç benim karakterimden yola çikilarak ailemiz tarafindan biraz nefret edilen bir burçtur .Oglak burcu kiskanc , kotumser , cimri , kinci , kuskucu ve dik basli olma ozellikleriyle kendini ortaya koyar :D yuh butun bu ozellikler sende varmi diye aklinizdan gecirio olabilirsiniz ,; evet dedim ya butun ozelliklerimi tasiyorum diye ... :D ama merak etmeyin bizimde var bi kaç iyi yonumuz elhamdulillah :p
Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli.Disiplinli. Plancı. Düzenli. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba .. kisacasi mukemmel bi es ve mukemmel bi is kadini :P

Bu ozelliklerim beni is kadini olmaya zorluyor , evet hayalim daha dogrusu hedefim Ceo olmak olamazmiyim ? tabikide olurum , neden kuantum kitaplarini satin alip saatlerce anlamaya calistigimi zannediyorsunuz .. ( nyse onlara daha sonra deyinicem konudan sapmayalim :D ) ..
Hmm evet ne diyorduk ha konuya su karamsarliktan baslayayim evet
biz oglak kadinlari cok karamsarizdir basimiz agrir acaba beyin kanamasimi geciriorum , kalbim hizli çarpiyo kesin kalp krizi geciriyorum turunden seyler , bu karamsarligin ustune ustluk bide gelecegi planlama gibi sacma sapan bi ozellige sahibiz bu nedenle surekli kuruntu yapariz kendimizi ve etrafimizdakileri yer bitiririz gülücük)
Ama bu ozelligimizi is hayatimiza yansitirsak eminim cok basarili olucaz :P Ha bide su kuskuculuk meselesi ... Evet ben çok çok çok zor birine guvenirim ve guvendigim zaman o sonsuz olur gülücük
arkadaslarim genellikle kisitlidir oyle herkesle icli disli olmam , disardan soguk kendini begenmis kotu gorunsemde iiyimdir ben ya beni taniyin seversiniz :P genelde cimri oldugum soylenir ( ablam tarafindan ) ,nerden cikariyorsa sanki para kazaniyozda cimrilik yapacaz peh , hersey calismaya baslayinca su yuzune cikacak artik :D
Sanirim en nefret ettigim huyumdan bahsetmenin zamani geldi , kinciyim arkadas bana yapilani unutmuyorum unutamiyorum , biri benden bisi istese yok arkadas sen zamaninda bana sunlari sunlari yapmistin simdi benden bisi bekleme derim sonrada " cooook kotusuuunn ne bicim kizsiiin " turunden bi yorum alirim , ne alaka arkadasim bu dunyada ne eekersen onu bicersin yok oyle yagma :D

Hastalık derecesinde hassastır ve kendini sükunetle dış dünyadan soyutlar. Duygularını göstermek bu burçta doğanlar için doktorluk mesleğinin zorluklarıyla kıyaslanabilecek bir meseledir. ( evet nadiren mutlu oldugumu ve uzuntulu oldugumu belli ederim ama sinirlendigimi $ip diye anlarsiniz )

[font=tahoma][/font]
Ha bide aklima gelmisken soliyim , oglak burcu insanlari kendilerini çabuk toparlarlar , ole biten bi iliskinin ve ya bi iflasin ardindan gunlerce mizilamazlar :D hatta odun bile diyebiliriz sahsen benim bi filmin veya bi olayin karsisinda aglamisligim çok nadirdir , ole sulugoz deiliz yani olaylarin karsisinda her zaman sogukkanliligimizi koruruz gülücük en guclu burc olmamizin nedenide bence bu gülücük

http://f1204.hizliresim.com/w/1/40c05.gif
01-19-2012 09:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Oğlak burcu benim sevdiğim bi burçtur, güvenilir ve akıllı olurlar bide inatçı olmasalar ama o hallerini bile seviyorum ben :D
yay yerine oğlak olmak isterdim açıkçası gülücük

Hoşgeldin Elmyra gözkýrpma
01-19-2012 11:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Elmyra Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 1

hosbuldum ginka canımsın

http://f1204.hizliresim.com/w/1/40c05.gif
01-20-2012 01:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
fear89 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Oğlakcanlar ve site üyeleri selamın aleyküm nasılsınız ? :D

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=m...&rs=0&ast=
01-20-2012 07:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(01-20-2012 07:50 PM)fear89 Yazılan:  Oğlakcanlar ve site üyeleri selamın aleyküm nasılsınız ? :D

hoşgeldin fear89 gülücük
01-20-2012 09:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Oğlak Burcunun Hayat Amacı astrosohbet 24 48,211 07-21-2020 02:45 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Oğlak Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 19 27,359 07-23-2017 06:12 PM
Son Mesaj: Merau
  Oğlak Burcu Yüzü Nin.Me.Sar.Ra 5 9,823 05-10-2017 12:33 AM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra