Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1. ev
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: 1. ev
(11-08-2010 01:21 PM)Kıvılcım Yazılan:  
(11-04-2010 05:15 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  @Aeon ve Felice:Ev yöneticisi olarak 1. ya da 2. yöneticilerden hangilerini kullanmak gerektiği konusunda kararsızım açıkçası.Beni kesin bir fikre götürecek kadar harita bakmadım.Ama burç yöneticiliği konusunda her gezegenin bir yöneticisi olması gerektiğini düşünüyorum.Fiziksel özellikler konusunda da gözlemlerim bir gezegenin sadece ikinci yöneticisi olduğu burçta olduğunda o burç tipini verebileceği sonucuna varmamı sağladı diyebilirim.Yani Venüs sadece boğadaysa Merkürde sadece Başaktaysa bu burçların tipini verebiliyor.Son zamanlarda yönetici gezegenini ağırlayan evlerin de ilişkili oldukları burcun tipini verebileceğine dair bir kaç vakayla karşılaştım.Çok emin olduğum bir konu değil ama.

Selam Nin.Me.Sar.Ra
Yanlış anlamadıysam sen diyorsun ki ...Merkür ve Venüs 1.evdeyse sadece kişiliği etkiler ama aynı zamanda Merkür Başak burcunda Venüs de Boğa da ise o zaman da fiziği etkiler öyle mi doğru mu anladım ?

Tam olarak şunu söylüyorum:Venüs 1. evde olduğunda sadece Terazi tipi Merkürde 1. evde olduğunda sadece İkizler tipi verir.Senin asıl sorduğun da buydu sanırım

Nin.Me.Sar.Ra
11-08-2010 04:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-03-2010 11:04 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Benim bildiğim kadarıyla Venüs sadece Terazinin Merkür de sadece İkizlerin yönetici gezegenidir,dolayıyla senin Asc çizginle birleşen Venüs sana Terazi tipi 1. evindeki Merkürde İkizler tipi verir.Astrolojide tamamen kendine ait yöneticisi olmayan iki burç kaldı sadece onlarda Boğa ve Başak.Onlar keşfedildiğinde Venüsü Boğanın Merkürü de İkizlerin ikinci yöneticisi sayacağız.Bugün için Venüs sadece Boğada olduğunda Merkür de sadece Başakta olduğunda Başak tipi verebiliyor.

Nin.me boğa ve başakın yönetivi gezegenleri keşfedilirse bunlar nerede keşfedilirler sence ?
Yani pluto ötesi uzak gezegen mi yoksa chiron gibi bir astreoid falan mı olur ? Nedir bu konudaki düşüncen ?
11-08-2010 10:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(11-08-2010 10:29 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(11-03-2010 11:04 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Benim bildiğim kadarıyla Venüs sadece Terazinin Merkür de sadece İkizlerin yönetici gezegenidir,dolayıyla senin Asc çizginle birleşen Venüs sana Terazi tipi 1. evindeki Merkürde İkizler tipi verir.Astrolojide tamamen kendine ait yöneticisi olmayan iki burç kaldı sadece onlarda Boğa ve Başak.Onlar keşfedildiğinde Venüsü Boğanın Merkürü de İkizlerin ikinci yöneticisi sayacağız.Bugün için Venüs sadece Boğada olduğunda Merkür de sadece Başakta olduğunda Başak tipi verebiliyor.

Nin.me boğa ve başakın yönetivi gezegenleri keşfedilirse bunlar nerede keşfedilirler sence ?
Yani pluto ötesi uzak gezegen mi yoksa chiron gibi bir astreoid falan mı olur ? Nedir bu konudaki düşüncen ?

Açıkçası hiçbir bilgim ve tahminim yok bu konuda.Ben şiron-Başak burcu ilşkisinede şüpheyle yaklaşıyorum zaten.

Nin.Me.Sar.Ra
11-09-2010 09:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

1. evinde çok fazla yerleşim ve stelyum olan birinin, iç dünyasında yaşadıklarını dışarıya yansıtmaması zor olabilir mi? başka bir deyişle, 1. evi zengin olan biri; mutluluğunu, öfkesini, can sıkıntısını vs... çok fazla şekilde belli eder mi diğer insanlara?

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-06-2010 04:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(12-06-2010 04:09 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  1. evinde çok fazla yerleşim ve stelyum olan birinin, iç dünyasında yaşadıklarını dışarıya yansıtmaması zor olabilir mi? başka bir deyişle, 1. evi zengin olan biri; mutluluğunu, öfkesini, can sıkıntısını vs... çok fazla şekilde belli eder mi diğer insanlara?

Bence 1. evdeki gezegen ve burçlara göre değişebilir bu sorunun cevabı.Kişisel gezegenlerin çoğu 1.evdeyse bu durum dışa dönüklük verebilir.

Nin.Me.Sar.Ra
12-06-2010 04:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-06-2010 04:34 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  dışa dönüklüğümle içe dönüklüğüm yarışıyor gülücük sanırım durum berabere
gezegenlerimin yüzde sekseni 1. evle 12. eve yerleşmiş gülücük
aslında tam olarak demek istediğim şuydu:
yükselenim yay.
venüs- neptün- uranüs- jüpiter burda. merkürse muallakta(2. ev de olabilir) kombinasyonlar sebebiyle de 1. evin etkisini hayatımda çok yoğun yaşıyorum..
ben iç dünyamı dışa çok yansıtıyormuşum. bulnarı saklayamıyormuşum. başkaları hemen anlıyormuş...

ben de bu durum 1. evdeki gezegenlerin çokluğundan kaynaklı mı diye merak etmiştim.

cevap ilk cümlende saklı gibi.

1.ev ; doğum haritasının potansiyellerinin dışarıya nasıl aktığına dair ipuçları verir.

Sen bir Ay Yengeçsin ama bu derin tarafını YAY GİBİ ( açık , rahat , direkt ) dışarıya aktarıyorsun diyebiliriz.

12-06-2010 04:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nutt Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

örneğin yükselen burcum kova,ama aslında birinci ev ağırlıklı olarak balık burcunda .bunu ne şekilde yorumlayabiliriz?
02-03-2011 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(02-03-2011 12:06 AM)nutt Yazılan:  örneğin yükselen burcum kova,ama aslında birinci ev ağırlıklı olarak balık burcunda .bunu ne şekilde yorumlayabiliriz?

Bunu ben de merak ediyorum.
Yükselenim Başak ama 1.evim Başak'ın son derecelerinden başlıyor ondan sonrası bütün Terazi.Ancak bu iki yükselenin yorumları da bana çok uymakta.acaba
02-03-2011 11:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(02-03-2011 11:46 PM)Equilibrium Yazılan:  
(02-03-2011 12:06 AM)nutt Yazılan:  örneğin yükselen burcum kova,ama aslında birinci ev ağırlıklı olarak balık burcunda .bunu ne şekilde yorumlayabiliriz?

Bunu ben de merak ediyorum.
Yükselenim Başak ama 1.evim Başak'ın son derecelerinden başlıyor ondan sonrası bütün Terazi.Ancak bu iki yükselenin yorumları da bana çok uymakta.acaba

eğer evler bir burcun sonlarından itibaren başlıyorsa ikisi de yoruma katılır.eğer gezegen varsa onu da yoruma katarsın
hem başak hem terazi özellikleri gösterirsin

u_u
02-03-2011 11:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Birinci ev hayata yaklaşımınızı ve kişiliğinizin dışa yansıyan yönlerini tanımlar.Enerjiniz ve sizi güdüleyen şeyler,içedönük mü dışadönük mü olduğunuz,sağlığınız ve motivasyonunuz birinci evde gösterilir.Bu ev ayrıca çocukluğunuz hakkında da bilgi verebilir.
Güneş burcunuz iç dünyanız ve mizacınızı tanımlarken,Yükselen burcunuz kişiliğinizin dış dünyaya gösterdiğiniz taraflarını belirler.

Eğer Güneş ve Yükseleniniz aynı burç değilse insanların tanıması zaman alır.
Birinci evde konumlanan gezegen ve açılar hayatınızın erken dönemi hakkında bilgi verebilir.Yükseleninizle kavuşum açısı yapan gezegenler doğumunuzu ve çocukluğunuzun ilk yıllarını anlatabilir.
Koçve Mars birinci evin esas yöneticileridir ve bunların evlerdeki pozisyonuna bakarak arzularınızı nasıl yansıttığınızı görebilir ve kendinizi ifade etmenin daha yapıcı yollarını bulabilirsiniz.

Lisa Tenzin-Dolma
Hayatınıza Astrolojiyle Yön Verin.
11-30-2011 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir