Değerlendir:
  • 50 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş- Ay Tutulmaları
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Güneş- Ay Tutulmaları
20* aslanda yerleşmiş ay'ımda olmuş demek tutulma.Mal ya da can kaybı olmadı hayatımda.Ama duygusal çöküntüye uğradığım, insanlarla iletişimi kestiğim,evden hatta odamdan hiç çıkmadığım bi dönemin başlangıcıdır o zamanlar.2001'e kadar süren bu dönemin sonunda, nisanda kadınsal bir rahatsızlık geçirdim.Mayısta da evi terkettim. Yıldırım kaç dakika sürmüş tutulma?
07-14-2009 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

gündemimizdeki tutulma 29 derece yengeç burcunda olacak dedik..

genel etkilerine dair değerli Yorumcumuz Uranus çok güzel bir mesaj yazmıştı geçtiğimiz günlerde ,

Uranus yazmış ;

Alıntı:Selam herkese,
gectiğimiz Pazar günü Yasemin Boranın bir konferansına katılmıştım...aldığım notları derleyerek sizlerle paylaşmak istedim...

Temmuz 2009 tutulmaların ayı ve cok enteresan konumlar olusuyor gokyuzunde...
7 Temmuz da 15 derece güneş yengec deyken ay tutulması (oğlak da)olacak, ancak ondan önce 3-5 temmuz arasında transit merkur plutoyu tetikliyor... Kararlarınızı değiştirmeye yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Ust düzeyde güçlü, karizmatik kişiler aracılığıyla ev ve zirve (kariyer, iş...) konularında değişimler yaşayabilirsiniz. Var olan, sahip oldugunuz fikirleriniz, görüşleriniz bir takım olaylarla değişebilir ve bunlar cok normaldir...şok olmamak lazım...
Yengec, oglak, terazi ve koc un ilk günlerinde doganlar, ya da yukselenleri buralarda olanlar ya da ay ları bu derecelerde olanlar etki altında kalacaklardır. İddialı hırslı olabilirsiniz, ya da fikirlerinizi değiştiren güçlü plutonik kişilerle de karşılaşabilirsiniz. Fazla hırs yapmamak, kavga etmemek lazım. Ama boga ve balık burclarında ilk derecelerde doganların güçlü yansımaları oldugu icin onlar biraz daha güçlü hissederler kendilerini, kavga edebillirler mesela...
Ay tutulması sırasında 6-7-8 temmuz günlerinde cok büyük ve cok önemsedigin bir sey varsa ertlemenizi tavsiye ederim (yengec, oglak, koc ve terazi burclarının ilk 10 gunünde doganlar icin...). Yepyeni bir seye baslamayın ama mevcut durumunuza devam edebilirsiniz...
Tutulma 12.23 de öğlen gercekleşecek. 12.00 den itibaren meditasyon yapabilirsiniz... namaz kılabilir, veya bir çiçekle bile bütünleşmeniz size cok sey katar... Muhim olan kendinizi kozmik enerjiyle butunlestirebilmektir...
Tanrıyla butunleştiğinizde, evrenle ve kozmik enerjiyle de butunleşirsiniz, bir olursunuz, işte o zaman seni etkileyecek bir şey yok demektir... merkezdesin demektir.
Oğlak burcunun sembolize ettigi butun konularla ilgili değişim ve dönüşüm anlamına geliyor bu ay tutulması, çünkü tr. Pluton da oglak ta bulunuyor... Jupiter ve Neptun beraberligi de bir yandan hayallerin korkulara karısması, insanların psikolojisinin bozulmasına neden olurken, diğer yandan da yaratıcı fikirlerin gelişmesine, sanat potansiyelinin artmasına da sebeb olur... bu potansiyeli nasıl kullanacağınız cok önemli. Evrensel felsefelerin değişme zamanındayız... sistemlerin çöktüğü, bittiği, tükendigi bu dönemde yepyeni sistemlere ihtiyac vardır ve evrenin senkron goruntusu ve gerceği bunu da hazırlıyor aslında... neptun ve jupiterin beraberlikleri bu donem icinde yaratıcı fikirlerin oluşmasına nasıl yardım edecek , hep beraber gorecegiz...Sistemlerin çökmesi, insanları içlerine yöneltir ve bilinçaltını harekete gecirir, ve kişinin ustunde baskılar varsa, kişinin bu baskılardan bazı farkında olmadığı yetenekleri de uyanabilir...bazıları da bunun farkına varmayarak, yere yapışıverir... Düşünceyi özgür bırakma boyle zamanlarda cok önemli.
Turkiyenin haritasına göre ise 7 temmuz civarında halkın potansiyellerinin uyanacağı olaylar olabilir... Tutulmadan hemen sonra 10 temmuzda Ay; neptun - jupiter konjuktionunu tetikleyecek... kritik gunler...

22 temmuzda ise cok enteresan bir gunes tutulması izleyeceğiz... Tam geçişte... sabah erken 05.36 da gunes dogarken ve aslan burcuna gecerken bir tutulma olacak....

Bu , bütün dünya için çok önemli bir tutulma olacaktır...Etkilenecek kişilerin şuur düzeyinde çok büyük bir değişim ve dönüşüm olabilir... önemli kişilerin ölümleri, çok sıcak, kuraklık, kaos, besin, su ve yiyecek maddelerinin çok önem kazanacağı bir döneme girecegiz... faizlerin düşmesi, paranın öneminin azaldığının işaretidir. bankaların sistemlerinde değişimler de olabilir... ufalmalar, küçülmeler... insanlar cok büyük yanılgılar yaşayabilir, hatalar yapabilir, ama bunlar bizlere inanılmaz fırsatlar da yaratabilir... Korkmamak lazım... enerjimizi dağıtmadan (neptun dagıtmak icin fırsat kollar, korkular, endişeler, kıskançlıklar...) ) tek bi rnoktaya odaklanmak lazım ve kendi konumumuzu iyi değerlendirmek gerekiyor... biz nerdeyiz... Burada Yasemin Boran a % 100 katılıyorum... düşüncenin gücü burda ortaya cıkıyor cünkü. Kaybetmeyeceğim, dersen kaybedersin, kazanacağım , dersen de kaybedersin, halbuki bunları düşünmeye gerek yok... just do it... sadece gereken neyse onu yap, yani direkt eyleme geçme zamanıdır, cunku bu zamanlardaki gökyüzü konumunda,neptun ve jupiter beraberligi bir suru seyleri, detayları aşırı büyütmenize neden olur ve sizi hareketsiz bırakır... Halbuki "Yapmak", düşünmenin bittiği noktadır.

Sonra agustos ayı basında tekrar bir ay tutulması olacak ... Bu tutulmalar arasında evlenme,bosanma, nisanlanma, işten ayrılma, yeni bir işe karar verme ... gibi seylerden uzak durunuz... cunku iç ve dış birbirine girecek ve normal karar verme potansiyeliniz azalacaktır. Bunlar tabii ki bu tutulmalardan etkilenen kişilere özeldir.
Hani iki bayram arasında evlenme, düğün yapılmaz filan denir... aslında bu islamdan da önceki , kadim bir bilgidir... astrolojiye dayanır. tutulmalarla ilgisi var... gunesle ayın izdivacı, kamerle şemsin izdivacı... bayram olarak nitelenirmiş...

sevgili dostlar, özel sebeblerden dolayı cok yogunum, vakit buldukca tekrar yazarim, ögrendiklerimi sizlerle paylaşırım... şimdilik hoşçakalın, sevgiyle kalın....

07-14-2009 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Nihan Yazılan:20* aslanda yerleşmiş ay'ımda olmuş demek tutulma.Mal ya da can kaybı olmadı hayatımda.Ama duygusal çöküntüye uğradığım, insanlarla iletişimi kestiğim,evden hatta odamdan hiç çıkmadığım bi dönemin başlangıcıdır o zamanlar.2001'e kadar süren bu dönemin sonunda, nisanda kadınsal bir rahatsızlık geçirdim.Mayısta da evi terkettim. Yıldırım kaç dakika sürmüş tutulma?

2 buçuk dakika yani söylediklerinle paralel gibi. ( 2 buçuk yıl )

07-14-2009 12:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Güneş- Ay Tutulmaları
Yıldırım Yazılan:
ariess Yazılan:2017 de riskli ozaman , dogal afetler acısından ??

bence riskli kısmı doğru evet ama doğal afetle sınırlamamak lazım etkileri.

böyle zamanların sancılı olmasına bakarak çokta paniğe kapılmaması gerektiğini düşünüyorum.

çünkü en büyük sancılardan , yeni bebekler doğar gözkýrpma

yııne guzel bır acıklama tesekkur ederım çiçek

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-14-2009 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Güneş- Ay Tutulmaları
1999 yılında ki tutulma 10. evimde 22 derece olan MC'me yakın gerçekleşmiş.O yıllarda net olarak hatırladığım yengem ve kuzenimle aramızın ailecek bozulmaya başlamasıydı.MC min 7. ev ile görünür bağlantısı yok(7. ev için aynı zamanda düşman evi demelerinden dolayı belirttim)

Bu tutulma tam olarak 29 derece 9. evimdeki Jüpiter Yengecimin üzerinde gerçekleşiyor.Bu konuyu aslında diğer sitede konuşmuştuk Yıldırım ile.Bu evde tutulma yaşayan arkadaşlar var mı acaba?
Hepimiz için hayırlısı olur umarım.
07-14-2009 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

son olarak tutulma bizleri nasıl etkileyecek ?

astrosohbetten başlayalım..

- astrosohbet.com forumumuzun 1.evinde gerçekleşecek tutulma natal merkürle 135 derecelik gerilim yapıyor..

bağlantılar da bir aksilik olmaması için şimdiden Dua etmeye başlayalım gülücük

ve birkaç kişinin neresinin tutulacağına bakalım gülücük

- almira'nın 6.evinde ki tutulma , MC noktasına 135 lik gerilim yapacak..
çalışma hayatına dikkat çekelim..

- melancholic'in Marsının karşısında görüyoruz tutulmayı , Marsiyen kişi ve olaylar tarafından test edilebilir. tartışma ve kaza olasılıklarına aman dikkat diyelim.

- Mavi'nin 3.evinde Merkürü üzerinde olacağını görüyoruz tutulmanın ve marsla kare açı yapıyor.. sinirsel gerilimler , yanlış anlamalar , bilgiye ulaşmada engeller , iletişim ve ulaşım konularına dikkat çekelim.

- Apriliosun 4.evinde olacak ve Güneşle kare görünüyor. babayla ilgili gelişmeler , sağlık konuları gündeme gelebilir.

- Nihal'in de Marsının karşısında göreceğiz tutulmayı. erkek imgesiyle ilgili konular , gerilimler , evinizle ilgili gelişmeler , vergi-miras-kredi gibi konulara dair güç kesintileri ihtimalini ekleyebiliriz.

- redrose'nin venüsünün karşısında görüyoruz tutulmayı. parasal konularda güç kesintisi olabilir yada çapkınlık konularında gülücük

- luckystar'ın DSC noktası üzerinde ve Jüpiterin karşısında görülüyor tutulma.
evlilik yada ortaklık konularında güç kesintisi olasılığı.
önümüzdeki süreçte hayatına girecek insanlara dikkat etmelisin önerisinide yapabiliriz.

- gizem'in MC üzerinde görülecek olan tutulma Anneyle ilgli gelişmelere yada kariyer konusundaki olası güç kesintilerine işaret edebilir diylim.

- lilyum'un 1.evinde görüyoruz tutulmayı ve güneşle kare açı yapıyor..
sağlık konularına dikkat çekelim..

- sessizgidiş'in 7.evinde görüyoruz tutulmayı ve marsla kare açı yapıyor..
rekabet ortamları oluşabilir , marsiyen kişilikler hayatına girebilir diyelim.

- harpy ve amine'nin tam olarak Marsının üzerinde olacağını görüyoruz tutulmanın.
tehlikeli işlerden uzak durunuz gülücük

- solaris'in 8.evinde ve jüpiterin karşısında görüyoruz tutulmayı..
önce sağlık diyelim.. eğitim konusuna da dikkat çekelim..

- gülsen24'ün 2.evinde ve venüsün karşısında gerçekleşecek tutulma.
parasal konulara dikkat çekelim..

- Garavu'nun Ay burcuna ve Marsına T-Kare oluşturacak tutulma.
kuzen sakin ol ;)

- yansıma'nın MC üzerinde görülüyor tutulma..
anneyle ilgili gelişmeler yada kariyer alanında gelişmeler olması muhtemel diyelim.

- vuslatın satürnü üzerinde gerçekleşecek tutulma..
satürn-uranüs zıtlaşmasına dair gelişmeler yaşayabilir diyelim.

- melis'in Ay-Merkür bağlantısının tutulmadan 135 lik gerilimlerle etkilendiğini görüyoruz.
Ay ve Merkür melis'in 7.evini yönetiyorlar , evlilik-ortaklık konularına dikkat diyoruz.

- wigo'nun 9.evinde jüpiter üzerinde oluyor tutulma..
yurt dışı bağlantılarında güç kesintisi ihtimali umarım olmaz diyeyim yada kesilen yurt dışı bağlantın olsun yurt çapında başarı da sana yeter diyeyim ;)

- coolhandsome 8.evindeki Güneşinle kare yapan bir tutulma görüyoruz.
baba kavramıyla ilgili gelişmeler yada sağlık ve popülerite konularına dikkat çekelim.

- ayse 12.evinde görülecek tutulma marsınla kare yapacak.
aysecim yolculuklar konusuna dikkat diyelim ve de hararetli durumlara..

07-14-2009 02:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Yıldırım Yazılan:- almira'nın 6.evinde ki tutulma , MC noktasına 135 lik gerilim yapacak..
çalışma hayatına dikkat çekelim..

-
Bu konu hakkında bir iki bir şey yazmak istedim...

Gelende tabiri caizse teşbihte hata olmaz gülücük)

Cazgır olduğum zamanlar güneş geçişleri....

Ay Başak,güneş başak gülücük hasta oluyorum her seferinde yada 7 ev konularından müvellit olay çıkarıyorum....

Sonra bakıyorum ne var yıldızlar diye ay başak güneş başakgülücük

ay yay yükselenime çakıyorgülücük ay balıkta....

Ben kovamla ve kovada mutluyumgülücük

2005 satürn ay karesi atrı ay karşıtlığı yüzünden çalışmaktan ...canım çıkmıştı...

Sabahın köründe gözümü açamazken yogurt yiyordumgülücük)

40 GÜN bu 40 hiç halim yok

Bu seferde beni çalışma bekliyor hemde en sıkı ve disiplinlisindengülücük

Ne diyelim kolay gele gülücük

Yorum için Tşkler....
07-14-2009 02:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ariess Yazılan:aðla...(utandım

sen şimdi niye ağlıyorsun , Güneş tutulmasından etkilenecek ve zorlanacak bir gezegenin olmadığı için mi ağlıyorsun gülücük

merak etme unutmadım , büyük ihtimal senin gibi yazmadığım diğer arkadaşlarında tutulmadan fazla etkilenmeyeceklerini gördüğüm için yazmamışımdır çünkü güçlü bağlantılar görünmüyordur ve bu aslında iyi bir haber ok

yani sevinmelisin senin tutulacak bir tarafın yok gülücük

07-14-2009 03:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

melis_bk Yazılan:135 lik açının gerilim yaratacağını söylemişsin yıldırım ,12 balık ve 12yay mıdır bu dereceler ve orb kaç alınmalı?

10 ile 18 derece arasında Balıkta gezegeni olanlar ile

10 ile 18 derece arasında Yayda gezegeni olanlar tutulmadan 135'lik açıyla etkilenecektir.

07-14-2009 05:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gulsen24 Çevrimdışı
Üye
**
lt=

RE: Güneş- Ay Tutulmaları
Yıldırım yorumların için teşekkürler.Bayağı bi uğraşmışsın.Benim için de 2.evinde gerçekleşiyor,parasal konulara dikkat etmemi yazmışsın.Biz de tam şu günlerde;biraz birikimimiz koyup ,biraz da kredi çekip yazlık almayı düşünüyorduk.Şimdi bunu gerçekleştirelim mi,yoksa bekleyelim mi? Biraz daha bilgi verirsen memnun olurum.
BİR DE :Astrosohbet.net için mutlaka ücretli üye olmamız mı gerkiyor? Bunu soracaktım.Şimdiden teşekkürler.Sevgiyle kal.

gülbahçesi
07-14-2009 01:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  1 Eylül 2016 Başak Güneş Tutulması gizem kara 8 13,339 08-25-2016 09:42 PM
Son Mesaj: cero
  BURÇLARDA GÜNEŞ TUTULMASININ VERDİĞİ ÖZELLİKLER yezda 21 33,160 12-03-2014 06:53 PM
Son Mesaj: kayasran
  14 Kasım Akrep Burcundaki Güneş Tutulmasının Burclara Etkileri zeynepece 3 7,457 11-08-2012 11:33 AM
Son Mesaj: Derin
  1 Temmuz 2011 Güneş Tutulması gullusutcu 18 25,983 07-01-2011 10:35 PM
Son Mesaj: Derin
  1 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri Dinoo 89 126,067 06-07-2011 08:48 PM
Son Mesaj: ginka
  SON 50 SENELİK GÜNEŞ VE AY TUTULUMLARI galaxia 8 172,629 02-26-2011 03:20 PM
Son Mesaj: ayşe kara
  Burçların Sembolizmlerine Göre Güneş Tutulmaları coolhandsome 2 6,283 02-19-2010 10:08 PM
Son Mesaj: coolhandsome
  Güneş ve Ay Tutulmalarının Evler Üzerindeki Etkileri wigo 1 6,881 12-28-2008 10:25 PM
Son Mesaj: yezda
  2009 tutulmaları nurbanu10 7 9,774 12-17-2008 06:25 PM
Son Mesaj: nurbanu10
  Ay Tutulmaları Angel 10 15,716 04-17-2008 07:40 PM
Son Mesaj: galaxia

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir