Değerlendir:
  • 50 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş- Ay Tutulmaları
Yazar Mesaj
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Güneş- Ay Tutulmaları
(12-21-2011 09:44 PM)body snatcher Yazılan:  
(12-21-2011 08:31 PM)lacrimosa Yazılan:  ama body snatcherle bizim dogum günümüze denk geldigi için güneşimizin oldugu ev mı etkilenecek cok karmaşık :S

evet ve ben inceden tırsmıyorum desem yalan olur. 1.evimde olanların gücünü gördükten sonra, 12.evdeki güneşe neler yapar kestiremiyorum.

senin ise 6.evinde gerçekleşicek bununla ilgili konularda dikkat etmelisin.

güneş tutulması 20 derece akrep burcunda olacak .
benim güneşim 21 derece akrepte gülücükgülücükgülücük

bakalım nasıl etkıleyecek kısmetse
12-21-2011 10:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Ortadoguyu isitan tutulma
21 Mayıs’ta İkizler burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması Ortadoğu’daki dengeleri oldukça zorlayacak gibi gözüküyor. Tutulma haritasındaki ipuçları önümüzdeki günlerde ülkemiz dış siyasetini ve diplomasisini harekete geçiren koşullara işaret etmekte. Öncelikle tutulmanın İkizler burcunda ve güney ay düğümü çevresinde geliştiğine bakalım. Güney ay düğümü çevresinde gelişen tutulmalar her zaman daha yıkıcı, yıpratıcı ve ayırıcı yönde çalışırlar. İkizler ise ikiye bölünmeyi, ikilikleri ve çift durumları temsil eder. Bugün Ortadoğu’daki durum bölünmelere ve ikiliklere, dini ve politik pek çok cephede ayrışamaya işaret ediyor.

Tutulma haritasına bakıldığında, Ankara için Koç burcu yükselmekte, İstanbul’a göre ise Balık yükseliyor. İstanbul açısından durum daha karmaşık, bulanık olabilir ancak yönetimi ilgilendiren konularda önemli bir aciliyet, hareket ve mücadele duygusu dikkat çekmekte. Koç, yöneticisi savaş gezegeni Mars nedeniyle sakinliği ve sabrı değil, öne çıkmayı, çatışmaya ve yeni başlangıçları anlatır. Şam’a göre olan tutulma haritasında ise Uranüs yükselen burca daha yakın konumda. Kuşkusuz bu durum Suriye açısından pek huzurlu olmayan bir görünüm. Ortadoğu haritası üzerinde bakıldığında, Suriye, Irak ve İran üzerinden, sırası ile Uranüs, Pluton ve Satürn’ün önemli noktalarda olduğunu görüyoruz.

İkizler bölünmüşlüğün işareti

Uranüs’ün doğu ufkunda yükselmesi yenilenme ve değişime, aniliklere işaret etmekte. Pluton’un tepe noktasında olması yönetimi ilgilendiren baskılara, zorlamalara, Saturn’ün yükselen burcun karşısında olması ise engellere, diplomatik blokajlara karşılık geliyor olabilir. Dikkat çeken diğer bir konu ise, aynı harita bu kez Washington’a göre çıkartıldığında, savaş gezegeni Mars’ın haritanın tepe noktası ile birleştiğini göstermesi. Bu durum kuşkusuz ABD’yi yakından ilgilendiren sıcak bir gelişmenin işaretçisi olabilir. Benzer şekilde, Barack Obama’nın haritası Ortadoğu için çıkarıldığında, haritasındaki Mars’ın ve yükselen burcun yine bu alana düştüğünü görüyoruz.

Tüm bunların yanında, Ankara için tutulma haritasında komşuları gösteren 3. evdeki yoğunlaşma sınırdaş komşularla olan gündemin ne kadar ön plana geleceğini göstermekte. Benzer şekilde, Mars, geçtiğimiz Kasım ayından bu yana ülkemizin 3. evinde yer alıyor ve şimdi de geri hareket içerisinde. Bir gezegenin gerilemesi sıklıkla problem yaratan koşullara ve sıkışan sorunlara işaret eder. Öyle gözüküyor ki 20 Mayıs’taki Güneş tutulması gündemimize çok sıcak rüzgarlar taşımakta. 14 Nisan’da Mars’ın düzgün harekete dönecek olması bu süreçleri çok daha hızlandırabilir. İçinde bulunduğumuz dönemde diplomatik açıdan daha girişken bir Türkiye görebiliriz. Akılcı adımlar içerisinde olmalıyız.

R.Hakan Kirkoglu
04-13-2012 04:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Halkali Gunes Tutulmasi
21 Mayıs 2012 sabah saat 3 sularında:

İkizler burcunda oluşan halkalı Güneş tutulması Türkiye'den izlenemeyecek. Güney Çin, Japonya ve Amerika'nin batısında izlenebilecek ve 5,5 dk sürecek.

Wow bu ne hareket, bu ne siddet! bu ne celal!

Bu günlerde sakin kalabilmek gerçekten pek mümkün değil. Hareket, değişim, sabırsızlık, merak, tatminsizlik, hayal kırıklıkları, beklenen cevaplar, özlemler hepsi bir arada. Eğer kendinizi tüm bu olup bitenin dışında buluyorsanız belki de geçmişe bir yerlere takılı kalmış olduğunuzu bugünlerde fark eder ve ileri adım atabilirsiniz. 21 Mayıs’taki Güneş tutulmasıyla ve 10 gün içinde getirecekleriyle heyecanlı olmamak pek mümkün değil. Esasen hepimiz için geçen yılla ve önümüzdeki 10 ayla bu tutulmanın bağlantısı var. Değişim ve öğrenmeye büyük bir çağrı alıyoruz.

Şimdi direksiyona geçip ne yöne doğru yol almak istediğinizi gözden geçirin. Seçim yapmak çok zor, pek çok yerden çağrı alabilirsiniz. Özlemleriniz ve idealleriniz gerçek dışı olabilir ama olasılıklar o kadar çok ki denemeğe değer diyebilirsiniz. Gerçekten de öyle, çağrıları duyabilmek kolay da, bir adım öne çıkıp henüz kesin taahhüde girebilmek için biraz erken.

Satürn 25 Haziran’da ileri hareketine başlayacak, seçimlerinizin gerçekliğini o zaman yeniden değerlendirmeyi unutmayın. Gene de bir süre daha temkinli olun, çünkü Venüs 27 Haziran’da direk hareketine başlayacak ve Ağustos ayının başına kadar önce eski değerleri gözden geçirecek. Yani bu güneş tutulması her ne kadar aceleye getirse de bizi, aslında Ağustos ayının başına kadar günlük ritimde ve ilişkilerde arzu ettiğimiz dengeyi yakalamak ve seçim yapmak zor gözüküyor.

Gelelim tutulmanın karakterine ve bize yapacağı rehberliğe: Bu Güneş tutulması ikizler burcunun sıfır derecesinde gerçekleşecek. 1993 yılının aynı gününde gene bu tutulmadan gerçekleşmişti. O zamandan bu yana sizin için neler değişti? Özellikle bu soru öncü burçların ilk 10 gününde doğanlar için önemli bir soru (ayrıca bu burçlarda Ay ve yükseleni olanlar için-liste uzatılabilir-) Öncü burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlaktır. Sizler gene harekete geçmek ve bazı kararları uygulamaya almakla karşı karşıya kalacaksınız. Özellikle 1993’den bu yana büyümekle ve kendi sınırlarınızı tanımlamakla yoğun bir şekilde uğraştığınızı düşünerek bu tutulmanın getirdiği yılı, yönelim değiştirme fırsatı olarak kullanmak isteyeceğinizi tahmin ediyorum.

Tabi ikizler burcu için bu yıl, tıpkı 1993 gibi gene önemli bir yıl olacak; doğum günü bu hafta olanlar özellikle bu yazıyı dikkate almalılar ve heyecanlarının kendilerini hemen yönlendirmesine izin vermeden önce derin bir nefes almalılar. Yer ve vakit az olduğu için ben özellikle görünmeyen ve dikkatten kaçabilecek olan anlamlar üzerine odaklanmak istiyorum. Nasıl olsa güzellikler zaten kolayca girecek hayatınıza, neşe, bolluk ve fırsatlar bu yıl hep sizinle olacak. Ama kendini aşmak isteyenler için bu sadece bir durak ve sabırlı olabilenler iki yıl sonra ektiklerinin sonucunu görebilecekler.

Tüm burçlar için şunları söylemek isterim: Sorular havalarda uçuşurken ve siz bir oraya bir buraya koşuştururken tutulma haftasında kucağınıza düşenle ilgilenin ve ona odaklanın.

Çünkü henüz akıbeti bilinmeyen pek çok fırsat bu tutulma civarında hemen burnunuzun dibine gelecek ve önümüzdeki 3 yıl aslında bu sıra dışı mevzularla ilgilenmeniz gerekecek. Sıra dışı, çünkü sürpriz, çünkü alışılmışın dışında, çünkü bireyliğinizi keşfedebilmeniz için bırakmanız gereken pek çok şey var. Değiştirmeniz ve isyan etmeniz gerekenler bir yana ayrıca kendi aşina olduğunuz güvenlik kalıplarını sorgulamanızı gerektiriyor. Önümüzdeki dönem pek çoğumuz için yeni bir çığır açacak, hazır olmadığımızı düşüneceğiz, her zaman ve her daim sanki yetmeyecekmiş gibi gelecek bildiklerimiz. İşte böylesine büyük bir karmaşa öncesi yaşıyoruz bu tutulmayı, belki de bundan sonraki 3 yıl sorulacak sorular hep bu tohumla ilgili olacak ve hiçbir zaman yetmeyecek cevaplar. Böylesine hızlandık böylesine acelemiz var. Bu yüzden ben ne kadar yavaşlayın desem de sanırım duymak istemeyecek ve bildiğinizden şaşmayacaksınız; gene de elektriğin şokuna kendinizi teslim etmeden önce derin bir nefes almayı unutmayın hatırlatmasını yinelemek istiyorum.

Bu elektriğin ve değişimin herkesin hayatına göre farklı bir anlamı ve farklı bir yoğunluğu var; ama genelleme yaparsam köklü ve geri dönüşü olmayan değişimlerin içine girmek için acele etmeyin diyebilirim. Bilin ki, pek çok seçeneğiniz var; bu ne son durak - ne de son seçim. Bu yüzden esnek olun, yola devam etmek için kıvrılıp bükülmeniz ve bazı sınırları geçmeniz gerekebilir. Cevaplar için şimdi ne kadar bastırırsanız şaşırtmaca o kadar artar. O yüzden söylemek istediklerimi özetleyebilseydim eğer, bol-bol soru sorun ve öğrendiklerinizin hayatınızı değiştirmesine izin verin derdim. İzin vermek için önce dinleyin demek isterdim. Büyük, kocaman özlemlerinize kavuşabilmeniz için çok da uzaklara gitmenize gerek yok derdim. Hemen önünüzde durana kulak verin, göz verin ve aracı olun hayatın içinizden akıp gitmesi için derdim. Tutunmayın hiçbir şeye sıkıca kendinizden ve öğrenmek istediklerinizden başka. Unutun eski aşina olduklarınızı; tercüman olmaya hazırlanın hiç gitmediğiniz diyarlardan gelen bilgilere kulak verin ve çevirmen olun sınırların ötesine, başka türlü baş edemezsiniz gelip geçmekte olan değişimle.

Bu ara huzur beklemeyin, sadece keşifte kalın ve öğrenin öğrenebildiğiniz kadar. J.Krishnamurti “ Tamamlanmamış deneyim ezberdir” demiş. Bu tutulma ezberinizi bozacak. Bırakın bozsun ve siz sadece aracı olun bozulmasına. Böylece değişim sizinle beraber yol alır, geride kalmazsınız. En iyisi de bunun için ekstra bir çabaya gerek olmayışı. Kendiniz olun, merakınızı gidermek için sorularınızı hazırlayın ve gelen cevabı dinleyin yeter. Hemen bir diğer soruya geçmek için acele etmeyin; ya da haklılığınıza ve bildiklerinize odaklanmayın, bu yeni cevabı hazmetmeniz gerekecek, belki de bu 10 ayınızı veya iki yılınızı alacak. Cevapları kendiniz vermeyin, yeni bir şeyler öğreneceksiniz; şimdi bırakın bilmeyi, öğrenmeye geçin. Harika olduğunuzu değil, bilmediklerinizi duymaya hazırlanın yoksa ezberde kalır ve kendinizi tekrar edersiniz. Daha da kötüsü demagog olursunuz.

Ben bilmediklerimi öğrenebilmek ve ezber bozmak için rutinimin dışına çıkıyorum. Bir-iki hafta kadar buralarda olmayacağım. Dönüşte tekrar buluşmak üzere hoşça kalın.

Sevgiler hepinize,

Yazan Meltem Ersoy, 15 Mayıs.
05-15-2012 10:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

vay be iyimiş bu tutulma tam benlik gülücük
05-18-2012 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeRDaL Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

14 kasımada az kaldı, güneşe karşı ay, of beee... bir hadoken çekilir şimdi

Sun vs Moon
[Resim: 306179_311714312247890_248117237_n.jpg]
11-02-2012 11:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  1 Eylül 2016 Başak Güneş Tutulması gizem kara 8 13,339 08-25-2016 09:42 PM
Son Mesaj: cero
  BURÇLARDA GÜNEŞ TUTULMASININ VERDİĞİ ÖZELLİKLER yezda 21 33,162 12-03-2014 06:53 PM
Son Mesaj: kayasran
  14 Kasım Akrep Burcundaki Güneş Tutulmasının Burclara Etkileri zeynepece 3 7,457 11-08-2012 11:33 AM
Son Mesaj: Derin
  1 Temmuz 2011 Güneş Tutulması gullusutcu 18 25,983 07-01-2011 10:35 PM
Son Mesaj: Derin
  1 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri Dinoo 89 126,068 06-07-2011 08:48 PM
Son Mesaj: ginka
  SON 50 SENELİK GÜNEŞ VE AY TUTULUMLARI galaxia 8 172,632 02-26-2011 03:20 PM
Son Mesaj: ayşe kara
  Burçların Sembolizmlerine Göre Güneş Tutulmaları coolhandsome 2 6,283 02-19-2010 10:08 PM
Son Mesaj: coolhandsome
  Güneş ve Ay Tutulmalarının Evler Üzerindeki Etkileri wigo 1 6,881 12-28-2008 10:25 PM
Son Mesaj: yezda
  2009 tutulmaları nurbanu10 7 9,776 12-17-2008 06:25 PM
Son Mesaj: nurbanu10
  Ay Tutulmaları Angel 10 15,716 04-17-2008 07:40 PM
Son Mesaj: galaxia

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir