Değerlendir:
  • 77 Oy - 3.14 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Saturn Evlerde
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: TRANSİT SATÜRN EVLERDE - FARKLI YORUMLAR (1. EV)
Çoğunuzun bildiği gibi Satürnü doğum haritasında 1. evde olan bir insanım.Çocukluğumdan bu yana yeme sorunlarım vardı. 2-3 sene önce kilo almaya başladım,iştahım arttı.Yaz sonu Satürn döngüsü yaşayacağım ama ondan önce Satürn 1. evimden geçip Güneşimle zıt açı yapmaya başladı bile.Ben bu dönem biraz kilo vermek istiyorum ama pek mümkün gibi görünmüyor.Eskiden üzülünce yada stress altında olduğumda yemeden içmeden kesilirdim şimdi tam tersi yemek yiyorum.Bakalım Satün Ayımla Kare yapmaya başladığında neler olacak ?

Satün etkisini şu şekilde tarif edebilirim.Ne zaman bir konuda plan yapsam(ki Planlı ,programlı yaşamayı,her konuda temkinli ve tedbirli olmayı seven biriyim) mutlaka o planı bozacak bir sorun çıkar.Çok basit bir örnek vereyim size yarın şu filmi seyredeceğim desem hiç aklıma gelmeyecek bir sorun çıkar ve izleyemem.Bu tarz şanssızlıklar bir süredir (3-4 senedir )peşimi bırakmıştı.Kabus yani Satürn geri dönünce aynı şeyleri yaşamaya başladım gene.Çok şanssız bir insan olduğumu iddia edemem aslında ama Yay-Balık-Aslan karışımı bir insan için Satürne alışmak hakikaten zor.Bu burçlar insana çok çaba harcamadan sonuca ulaşma isteği verirler.Satürnde tam tersini, engelleri aşmadan hiçbir şey elde edemeyeceğinizi hatırlatır size mütemadiyen.Birazda değişken burçların güçlü olması insanı karşılaştığı her zorlukta geri adım atıp başka bir konuya yönelmesine neden olabiliyor.Satürnün verdiği dersleri (,sebat etmeyi,kolay yılmamayı,aza kanaat etmeyi,çaba göstermeden herşeyi şansa bırakarak hiçbir şey elde edilemeyeceğini ,mutluluk için önce bir süre eziyet çekmek gerektiğini) öğrenmek biraz zamanımı aldı ama neticede dersimi aldım.Daha fazlasını istemiyorum.Şu Satürn döngüsü de bira an önce geçse çok mutlu olacağım.Zaten doğum haritamdaki Satürnle birleşmeden önce kişisel gezegenlerimin çoğuyla açı içine giriyor Satürn.Bu yaz Satürnyenim kısacası :(

Nin.Me.Sar.Ra
06-19-2008 08:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

TRANSİT SATÜRN EVLERDE- FARKLI YORUMLAR (4. EV)
sırada 4. ev
Kaynak : Astroloji, Karma & Dönüşüm , yazar: Stephen Arroyo.

TRANSİT SATÜRN 4. EVDE
Satürn’ün 4. evdeki transiti, güvenlik ve hayatta kalma ile ilgili konuların temeline inmek ve bir yere ait olma ve sükûnet duygusuyla ilintili temel ihtiyaçlarınızla uyumlu yaşamayı öğrenmek zamanıdır. Toplumdaki yerinizi daha ciddi olarak değerlendirmeye ve ev ortamınızda düzen ve sağlamlık hissi oluşturmaya çalışırsınız. Bu durum doğal olarak değişik insanlarda farklı anlamlara gelir, ama genellikle evde dikkate alınacak iki alan vardır: 1) evin fiziksel durumu ve dizaynı sizin amaçlarınıza uygun olmayabilir; bu durumda evinizde veya bahçenizde bir şeyler inşa ederek hatta bazen yeni bir eve taşınarak ev koşullarınızı değiştirmek için adım atarsınız ve 2) ailenize karşı yükümlülükleriniz daha gerçek ve baskılayıcı hale gelir. Kendinizi bulunduğunuz ortamda sıkışıp kalmış gibi hissedersiniz ve bu durum sadece ev yaşantınızın değil aynı zamanda yaşam hedeflerinizin (10. ev - 4. evin kutupsal karşıtı) sınırlarını daha fazla belirlemeniz gerektiğinin göstergesidir. Hatta, Satürn’ün 4. evdeki transiti uzun vadeli arzularınızın temellerini atmanız ve kariyerinizde ne çeşit bir yönlendirme yapmanız gerektiğini belirlemeniz gereken bir zamandır. Bu da iş yerinizi veya mesleğinizin yerini değiştirmeye veya en azından çalıştığınız ortamı yapılandırmaya sebep olabilir. 4. evle ilgili belirtilecek son bir nokta da kişilerin bu zaman esnasında geçmiş yaratıcı çabaları ve/veya aşk ilişkileri ile ilgili direkt karma deneyimlemeleridir. Bu durum 4. evin 12. evden sonra 5. ev olduğunu görmekle açıklanabilir.
06-20-2008 06:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: TRANSİT SATÜRN EVLERDE - FARKLI YORUMLAR (12. EV)
çilekli süt Yazılan:Aaaa burdaki mesajlar gitmiş :( Ben ve bir kaç arkadaşın daha 12.ev Satürn transiti mesajları vardı yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum hımm

Neyse yine uzun uzun yazamıycam ama şu kadarını söyleyeyim öncelikle duble toprak'ın bu emeğinden ötürü ona teşekkür ediyorum forumun bir yorumcusu olarak.. Güzel bir paylaşım bu

İkinci olarak da Satürn'ün 12.evimde iken yani Satürn Aslan burcunda ilerlerken çok zorluklar yaşadım. Eziyetler çektim. Bu genelde iş hayatımda ve iş çevremde oldu. Arkadaşlarım başıma çorap örmek için birbiriyle yarışıyor gibiydi. Belki de sosyallikten iyice uzaklaştığım için beni fazla gizemli ve ketum görüp bir numaralı tehlike unsuru olarak düşündüler ve bana öyle davrandılar kimbilir.. Ama onlara şuan olsa teşekkür ederim çünkü onların bana ettikleri zulümler ve çektiğim acılar beni farklı bir boyuta taşıdı. Bir kaç sene önceki ben değilim artk. Sanki derin bir uykudan uyandım ve farkındalığı daha yüksek biri oldum.

Satürn'ün 12.evimdeki transitini anlatan bu tür yazıları okuduğumda o günleri iliklerime kadar hissediyorum yine.

Satürn'ün o transitinin hediyelerini kapabildiğimi düşünüyorum. Çünkü o kadar acı çekmeme ve yalnız bırakılmama rağmen hiç pes etmemiştim. Giderek artan bir farkındalığı bana verdi. Teşekkürler Satürn gülücük) Bunu da diyeyim tam olsun bari gülücük) Bir gün Satürn'e teşekkür edeceğim hiç aklıma gelmezdi ama mantıklı düşününce ona teşekkür etmemek haksızlık olur gözkýrpma -ok (Tüm gezegen ve canlıların yaratıcısı, bu mükemmel evrenin sahibi olan Allah'ı, hayranlık ve sevgiyle anıyorum)

evet çilekli süt'cüm, bu mesajı ben iki yere birden koydum galiba, ondan oldu hımm pardon ya
ben de 2. evinden 1. evine doğru satürn transitini yaşayan biri olarak tekrar sormak istiyorum, satürn 1 derece ilerlemeyi ne kadar zamanda yapıyor arkadaşlar ?
06-20-2008 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: Cvp: TRANSİT SATÜRN EVLERDE - FARKLI YORUMLAR (12. EV)
çilekli süt Yazılan:Mesajı neden iki ayrı yere yazdın anlamadım hımmm

Bu arada biliyorsun Satürn 2.5 yılda bir burç değiştirir yani bu durumda 1 dereceyi 1 ayda aşar..

2.5 sene = 30 ay:30 derece (bir burcun toplamı) = aylık/1 derece

önce bir yere yazdım sonra konu başlığı açtım , diğerini silmeyi unutunca iki yerde oldu ondan galiba

bir de satürn 1 ayda 1 derece ilerliyorsa, su an başağın 3. derecesinde ama eylül 2007'de başağa girdi ve eylülden bu aya arada 9 ay var, o zaman başağın 9. derecesinde olması gerekmez miydi? hımm çözemedim
06-21-2008 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: TRANSİT SATÜRN EVLERDE - FARKLI YORUMLAR (12. EV)
dubletoprak Yazılan:
çilekli süt Yazılan:Mesajı neden iki ayrı yere yazdın anlamadım hımmm

Bu arada biliyorsun Satürn 2.5 yılda bir burç değiştirir yani bu durumda 1 dereceyi 1 ayda aşar..

2.5 sene = 30 ay:30 derece (bir burcun toplamı) = aylık/1 derece

önce bir yere yazdım sonra konu başlığı açtım , diğerini silmeyi unutunca iki yerde oldu ondan galiba

bir de satürn 1 ayda 1 derece ilerliyorsa, su an başağın 3. derecesinde ama eylül 2007'de başağa girdi ve eylülden bu aya arada 9 ay var, o zaman başağın 9. derecesinde olması gerekmez miydi? hımm çözemedim

ben cevap verebilirmiyiiiiimmm gülücük

satürn başak burcuna girer girmez geri harekete başladı. geri harekette bayağı uzun bi süre kaldıktan sonra ileri harekete geçti ve şimdiki yere tekrar gelmesi 9 ay gibi uzun bir zamanı aldı diyebiliriz.

bence gökgünlüğü yani efemeris kitabı almanız , netten takip etmekten çok daha kolay ve detaylı ve tabii faydalı olacaktır.

efemeristen baktığımda , satürnün aralık 2007'den mayıs 2008'e kadar ki süre içinde geri harekette olduğunu görüyorum. bu tür detayları efemeris kitabından edinebilirsiniz.

06-22-2008 03:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: TRANSİT SATÜRN EVLERDE - FARKLI YORUMLAR (12. EV)
akasya Yazılan:pekala burada ki mesajların yarısı nerde kim hangi sebepten dolayı sildi bizim niye haberimiz yok

http://www.astrosohbet.com/showthread.php?tid=2091

bu linkteki mesajlarımı kastediyorsun akasya ? söylediğin mesajlar başka bir satürn evi konu başlığında olmasın ?

06-22-2008 01:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dubletoprak Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Cvp: TRANSİT SATÜRN EVLERDE - FARKLI YORUMLAR (1. EV)
bu yorumları okudukça 17. derecede başak olan asc'me yaklaşna ve şu an 12. evimde ikamet eden satürnüme nasıl davransam,
transit satürn natal satürnle kavuşunca ne oluyor tam olarak ????????
07-28-2008 03:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: Cvp: TRANSİT SATÜRN EVLERDE - FARKLI YORUMLAR (1. EV)
dubletoprak Yazılan:bu yorumları okudukça 17. derecede başak olan asc'me yaklaşna ve şu an 12. evimde ikamet eden satürnüme nasıl davransam,
transit satürn natal satürnle kavuşunca ne oluyor tam olarak ????????

29 yaşında olmuş oluyorsun gülücük Gökyüzündeki Tr Satürn Natal doğum anındaki Satürn'ün hizasına geliyor. Başladığın noktaya, tecrübelerinle geri dönüyorsun, ''şimdi ne yapacaksın bakalım'' gibi bi durum yani..
Bu döngü sonrası çoğu insandan duyduğum ''Duygusuzlaştım, kararlar aldım ama sonuçlarından memlunum'' oldu.
Okuduğum bütün kaynaklarda Satürn Döngüsünün zor ama, başedillirse, hayattaki sorunları çözmeye yöneldiğimiz, kendimize eskisinden daha fazla güvendiğimiz bir evrim zamanı olduğuna yönelikti.
Satürn ile pişicez, ee bunalacaz haliyle ama sonra tadımızdan yenmeyecek -ok

Sevgilimin de natal Satürn 1. evinde (geri) Tr Satürn ASC sine birkaç derece yakınlıkta, döngüye de çok az kaldı. Ben de bu deneyimi biraz merak ve endişe ile bekliyorum. Özünde zaten kapalı, zor bi insan. Tek dileğim bu döngü ile hayatındaki baba faktörünün baskısından kurtulması. Yani babaya bir dur diyecek güçte olması ve o yönde kararlar alması..
Geri olması etkiyi biraz daha zorlaştıracak sanırım. Düşünsenize geri bir Satürn ile doğuyorsunuz karar almak, kendine güvenmek sizin için zaten zor. Bu döngü ile hayat sizi bazı kararların zorunluluğunun eşiğine itiyor.
1. evdeki geri Satürn, nataldaki Güneş Satürn zıtlığını da tetiklenecek, herşey babayı işaret ediyor. Hayırlısı..
Bu döngü ile tetiklenecek merak ettiğim bişey daha var. Satürn K. Ay Düğ. kavuşumu..?

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=67&y=14
07-28-2008 12:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Soleil Çevrimdışı
Üye
**

Simya, ben de sunu soylemeliyim ki, duygusuzlasmaya basliyorum, onemli kararlar aldim ama sonuclarini henuz bilemiyorum. Umarim ben de memnun kalirim gülücük

Soleil
07-29-2008 09:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Asagıda Aralık 2005 de bir arkadasıma yazdıgım yazıyı bazı özel bilgileri silerek koyuyorum...
Saturn transitiyle ilgili bir yazımdı, umarım faydalı olur size de...

Saturn transiti insan hayatında belirleyici ve aşama yaptıkları dönemleri işaret eder ve etkilidir. Saturm dönguleri en önemli gecis dönemleridir. Her 7 yilda bir Saturn döngusu yasariz.
7 yaslarinda disa dönuk oluruz, cunku 0-7 yas arasinda kisi duymayi, konusmayi, görmeyi, anlamayi, ögreniyor ve bunlari ancak disari cikinca gösterebilir, o yuzden de ilkokulla beraber bunlari gösterir, yani disa dönuk olmak zorundadir…

Sonra 14-15 li yaslarda ergenlikle beraber ice yonelme baslar ve kisi kisiligini yakalamaya calisir. Cunku 7-14 yas arasi epey sey ögrenirsin, insanlari gördun, distan yansimalar yasamaya baslarsin ve icine yönelirsin…sicrama, buyume zamanin gelmistir. Odül alma, anlama zamanidir bu. Ve tabii ki krizlerle beraber olusur. Aliskanliklarin degisir, vücudunu, cinselligini tanirsin, sorumluluklarin fazlalasir…

14-21 arasinda yine ögrenmeye baslarsin. Onaylanmayi, kabul edilmeyi begenilme duygularini , yani disariya yönelik olursun…21-22 li yaslarda disa acilma, evi terk etme istekleri, o yuzden yogunlasir…Yani disardan malzeme aliyorsun, yemek hazirliyorsun, pisiriyorsun ve kendin yiyorsun…gibi de dusunebilirsin….
28-29 yaslarda icsel sorgulamalar, evlenme istekleri, üreme içgüdüsünun yoğunlaşması..
35 li yaslarda disa acilmalar, arkadas ve ish cevrelerinde kendini gösterme, kabul ettirme istekleri, 42-43 yaslarda tekrar ice yönelme seklinde devam eder…. Bu yaslarda kisi evliyse evliligini sorgulamaya baslar.
Saturn transitinde kisi ihtiyaclarıyla yüzlesir. Bunun nasıl olacagiyla ilgili bir örnek vermek istiyorum…
Kisinin icinde , o gune kadar tetiklenmis, uyanmis ama o gune kadar bir türlü ortaya koyamadigi korkulari, endiseleri vardir ve bunlarla yuzlesir. Aslinda ihtiyaclaridir bunlar. Zamani gelmistir ve ögrenecektir onlari. Farkinda oldugu ama bir türlü gerceklestiremedigi ihtiyaclarini gerceklestirir. Örnegin evini degistirmek istiyordur ama korkar, Saturn transiti gelince evini kaybeder, cunku zaten o evde yasamak istemiyordur…gibi…
Yani aslinda bu cok etkileyici ve sert bir örnektir, illa oyle olmasi sart degildir…ama olma potansiyeli vardir. Saturn transitlerinde insan cok istedigi , arzu ettigi ama bir turlü basaramadigi seylerle yuzlesir. Ve bunlar, sayet farkinda degilsen, genelde yıkımla olur. Sayet icinde uyanip da kendisi yaparsa cok daha iyi olur , yani yikici olmaz… Zaten astrolojinin faydasi da buradadir. Ben sana o yuzden ihtiyaclarini belirle , diyorum ki, bu transiti suurlu, bilincli yasayabilesin… Icinde esinden ayrilma istegi, yeni bir hayat kurma istegi varsa ve bu gercekten ihtiyacinsa Saturn transtinde bu gerceklesecektir. Bunu bilirsen, kendine onlem alirsin.

Saturn 4. evden önce Venusunu tetikleyecek 10 evdeki ve sonrada yine 10. evdeki Saturn unu tetikleyecek ve dongu baslayacak. Venusunu tetiklemesi duygularinda degisiklik olacagini vurgular. Önce duygularin uzerinde baski hissedersin ve bayagi etkilenirsin bu durumdan. Venusun , Saturn transiti tarafindan tetiklendigi zaman , sana “duygularinin boyutlarini ögren ve göster”, dedirtir. Burada eşin ile ilgili duygularinin gercek boyutlarini ögrenmen, anlaman gerekecektir. Ya da evin, yuvan ile ilgili her turlu duygunu da bilmen gerekecek, Çocugun ile ilgili duygularini, eviniz ile ilgili duygularini ve…bunlardan yola cikarak, kendi bilincaltindaki duygularini taniman gerekecek…yani aslinda evin, eşin ya da çocugun senin icin …cok global dusunecek olursak, birer arac gibi görebilirsin…cunku neticede bunlar seni degistirecek ve
gelisimini tamamlatacaklardir…Yani soyle de dusunebilirsin, X kişi ile evli de olabilirdin, ya da X adinda bir cocugun olabilirdi ve onlar da bu zamanda aynı görevlere sahip olacaklardi senin icin…

Astroloji kisilere zamanlari belirtir…neyi nasil yapacagini ve ne zaman yapacagini belirtiyor…
Saturn transiti, sadece icine girdigin dönemlerin zamanlarini belirtir. Gelecek tasarimi yaptirir kisiye ve bunu suursuzca yaparsin. İsteklerinin, arzularinin, potansiyellerinin ne zaman ortaya cıkacagini gösterir. Farkinda olmazsan bunalim yasayabilirsin. Ama farkinda olursan da o zaman da bir sonraki döngude odülünü alirsin… Zaten bir seyi ögrenip, olgunlastirip, sonucuna ulasman yaklasik 7 yil surer. Transit yaptigi evin konulariyla (sende 4. evin konulari) kisiye baski uygulatir ve kisinin ögrenmesini, gelisimini saglar. Ve sonunda sen bambaska biri olursun artik. Degisirsin.

Olay neden olusur ? Cunku potansiyelin uyandigi icin, cunku o potansiyelini kullanman lazim, o yuzden olaylar yasarsin.Eger bir potansiyelin uyanirsa ve ortaya koyamazsan hasta olursun… Cunku enerjini hapsetmeye basliyorsun demektir ve bu da hassas olan organindan suuruna, aklina sinyaller gelmesine sebeb olur. Yani hasta olursun, cunku enerjin bu sekilde aciga cikar, sayet izin vermezsen cikmasina…O yuzden program yapmalisin ve programina uymalisin…!!!

40 li yaslar, kendini bilme yaslari, zamanidir. Suurundaysan, guzel degisirsin, suurunda degilsen zor olaylarla degisirsin. Kaldigin yerde bunalim yasarsin… Örnegin hep ilkokulda kalamazsin degil mi, yasin buyuyor ve canin sikilir, o yuzden bunalim yasarsin…

Saturn transiti seni korkutmasin, Korkarak yasanmaz…Sen Saturn transiti yuzunden, ya da gunes tutulmasi yuzunden ya da Pluton transiti, ya da Uranus transiti yuzunden böyle olmuyorsun, bunu unutma lutfen. Butun bunlar zamanlari belirtir. Gelisim
gösterme, asama yapma zamanlarini gösterir. Bunlar sadece sembolizmalardir ve Astroloji de bir cesit takvimdir…Yemek yeme vakti gibi dusunebilirsin. Saate bakiyorsun ve yemek yiyorsun…gibi…
Bir tencere var onunde, ve altinda ates yaniyor…icine ne koyarsan onu pisirirsin…eger hicbir sey yoksa o tencere yanar guzelim, o yuzden icini doldurmalisin, özenle koymalisin icine isteklerini, ihtiyaclarini, ayni yemek yapar gibi, cunku ates yanacak ve ona göre o tencerenin icine bir seyler koyman gerekecek…

…onu guzelce pisirmek, garniturlerini ilave edip de yemek sana kaliyor artik….

gibi bişiler yazmısım... belki bu yazımdan parcalar arasıra yazmısımdır bu foruma...ama neticede Saturn transiti iste böyle bir sey...

sevgiyle kalın......

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
07-29-2008 02:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 33 42,349 12-13-2019 04:53 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Satürn Açıları Simurg 69 140,460 03-11-2019 12:03 AM
Son Mesaj: merkür_yen
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Güneşe Açı Yaparsa astrosohbet 11 21,775 04-06-2018 09:47 AM
Son Mesaj: say24
  Transit Satürn Yay Burcu Geçişi tools 17 25,301 01-10-2018 12:58 AM
Son Mesaj: Kumsal
  Satürn Devinimi & Transitleri nev_bahar 168 254,647 06-19-2016 07:09 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Satürn akrep burcunda. Tuğçe 29 40,178 04-23-2016 09:00 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Transit Satürn' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 75 110,091 10-01-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Didemm
  Transit Satürnün Ay Düğümlerine Kavuşumu plutomania 22 46,009 04-17-2015 01:30 AM
Son Mesaj: nisan15
  Satürn Yüzünden mi? dubletoprak 9 15,210 01-15-2013 12:52 AM
Son Mesaj: hulya35
  Transit Satürn Akrep Sınırlarında Lajâ 96 114,084 12-27-2012 03:55 PM
Son Mesaj: Mavisahram

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir