Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

YÜKSELEN NE DEMEK
Yazar Mesaj
Derin
Kayıtsız

Yükselen Burcun Sırrı
Yükselen burcumuz hayata bakış açımızı anlatan ana referans noktasıdır

Astrolojik haritamız bize sonsuzluğu, başlangıcı ve sonu istediğimiz biçimde belirleyebileceğimiz bir çemberi gösterir. Bu çember burçlar kuşağında, doğum anında yer alan gezegenlere de işaret eder. Gezegenlerin hangi evlere düştükleri ise yükselen burcumuza bağlıdır. Doğduğumuz anda doğu ufkunda yükselmekte olan burç yükselen burcumuzdur. Yükselen burcumuz hayata bakış açımızı anlatan ana referans noktasıdır. Bu yüzden astrolojik haritamızda yükselene denk gelen burç diğer tüm noktalara düşecek olan burçları da tanımlayacaktır.
Örneğin Terazi burcunu ele alalım. Terazi burcu yükselenimiz ise, 7'nci evde, yani alçalan burçta Koç yer alacaktır. Bildiğiniz gibi Koç talepkar, sabırsız ve kuvvet kullanmak isteyen bir davranış biçimi sergiler. Peki neden 7'nci evde Koç gibi zorlayıcı bir burç var dersiniz? Çünkü Terazi karar alırken sürekli iki yönü de düşünmek istediğinden güçlü bir partner, eş ya da ortak tarafından yönlendirilmek isteyecektir. Yükselen burç Kova olduğunda ise karşıt burçta Aslan olmak durumundadır. Aslan ve Kova karşıt burçlardır. Kova kişiliği yenilikçi ama duygusal açıdan daha soğuktur (hava elementi) ve bu yüzden yakın, birebir ilişkilerinde kendini ısıtacak, cömert ve dramatik Aslan burcunu arayacaktır. Astroloji bize psikolojimiz hakkında ne kadar basit ama bir o kadar da zarif bir model sunuyor!

Hayata giriş noktası
Günümüzde yükselen burcun kişinin maskesini, genel tutumunu yani hayatındaki referans noktasını anlattığı söylenir. Eskiler ise yükselen burcu, bir başlangıç noktası olduğu için aynı zamanda ruhun bedene girdiği nokta yani hayata giriş noktası olarak da görürlerdi. Eğer astrolojik haritamıza bir zaman süreci olarak bakarsak, bu durumda, yükselen burcun bir gerisinde yer alan ev, kısaca 12'nci evimiz bizim geçmişimizi de açıklayacaktır. Modern astrolojide bu ev bilinçaltını, zayıflıkları ve elde olmayan nedenleri açıklar. Ruhsal bakış açısından ise 12'nci ev karmanın evidir. Eğer astrolojiyi ruhun yolculuğu olarak görebilirsek, aslında sadece günlük psikolojimizi değil, hayatımızı baştan sona sarmalayan diğer dinamikleri de görebiliriz.
Yükselen burcun sırrı aslında bu başlangıç noktası olmasında yatar. Bu noktanın astronomik olarak doğu yönünde olması da diğer bir açıklayıcı göstergedir. Çünkü doğu, Güneş'in doğuşunu, aydınlanmayı ve bir bakıma her gün yeniden doğuşu da simgeler. Yaşam kaynağımız olan Güneş astrolojide de hayatımızı bilinçli ve yaratıcı biçimde sürdürmemiz için gerekli olan enerjiyi açıklar. Yükselen burcumuz bu açıdan bize yaşam veren alanların da başında gelir. Genel olarak fiziksel tipimiz, sağlığımızın güçlü ve zayıf yönleri de yükselen burca bağlıdır. Yine benzer biçimde, zayıflıkları gösteren alan olan 6'ncı evimize denk gelen burç da yükselen burca bağlı olarak değişecektir. İkizler burcunu ele alalım. İkizler yükseldiğinde 6'ncı evde Akrep burcu yer alacaktır. Bu yüzden yükseleni İkizler olan kişilerin sağlığı ve zayıflıkları özellikle duygusal açıdan boşalamadıkları zamanlarda çok daha fazla risk altındadır. Zira Akrep her türlü boşalmanın, deşarjın burcudur. Benzer biçimde, Yengeç burcu yükseldiğinde bu alanda Yay burcu yer alacaktır. Sağlık evinde Yay, abartıların, zevklerde aşırı gitmenin tehlikesini ortaya koyar. Lezzete ve kolay kilo almaya müsait olan Yengeç için bu felaket olabilir.
Mesleği ve sorumlulukları, unvanı açıklayan 10'uncu evdeki burç yine yükselenimize bağlı olarak konumlanır. Örneğin Akrep yükseldiğinde bu eve Aslan burcu düşebilir. Bu durumda, yükselen Akreplerin başarı ve meslekte yükselmeleri konusunda ne kadar güçlü, gururuna düşkün ve kararlı olduklarını görebiliriz. Aslına bakarsanız, hayatımızın değişik yönlerini daha rahat anlayabilmek ve birtakım stratejiler kurabilmek için işe yükselen burcumuzu anlamaktan başlayabiliriz.

R.Hakan Kırkoğlu
06-23-2011 02:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

RE: YÜKSELEN NE DEMEK

kulakların basık, arkaya yatık olması; su grubu hakimiyetini gösterirmiş. benim kulaklarım öyle valla gülücük

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
07-02-2011 06:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

RE: YÜKSELEN NE DEMEK

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
07-02-2011 06:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: YÜKSELEN NE DEMEK
(07-02-2011 06:46 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  

Asc akrebim ama kulaklarım hafif kepçedir, merkür ve venüsümle alakalı olabilir sanırım. Dudaklarım incedir evet.
Aslan için parmaklarda eklem yeri dışarı taşkınlık gösterir demiş, işaret parmaklarım öyle sadece ve evet parmaklarım uca doğru sivrilmez.

(07-02-2011 06:14 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  

kulakların basık, arkaya yatık olması; su grubu hakimiyetini gösterirmiş. benim kulaklarım öyle valla gülücük

"Robot muyuz efendim" Haha :D

30-40 yaş arasında bir noktada insan tamamen yükselen burç karakteristiğini alır diyor...
Bence de zamanla etkisini arttıran bir şey yükselen burç ama 30dan sonra bir bakacağım duruma yine.

Hoşuma gitti videolar, teşekkürler gülücük

---
(08-08-2007 03:24 PM)Alya Yazılan:  Benim kendi burcum ikizler yükselenim 27 derece ikizler yengeç olmaya ramak kalmış. Kendime bakıyorum evcimen, koruma duygusu güçlü, ailesine bağlı bir insanım. Acaba yengeçte beni ikizlerden daha fazla etkilemiş olabilirmi? Yoksa bu benim hüsnü kuruntummu?

(09-01-2007 03:32 AM)astrosohbet Yazılan:  senin 1.evinde yengeç burcu hakim olmalı Alya. hüsnü kuruntu değil yani gülücük
benimde yükselen burcum yayın son derecelerinde ve oğlak burcunun tamamını kapsamış. kendimde yükselen oğlak potansiyelini daha fazla görüyorum. yükselenin derecesi kadar önemli oluyor bunu gözlemliyorum 1.evin hakim olduğu burç..

Hmm... Benim akrep anneme 3-4 kere sormuşumdur saatten emin misin diye son derecelerde olduğu için evet doğum belgende gördüm diyor ki ben de akrep enerjisini hissediyorum zaten... Yay etkisi de var fakat bunu jüpiter açılarıma bağlamıştım... Tip olarak da var, açık alın, ön iki diş biraz uzun vs..

Bilgili değil, ilgili.
09-02-2019 06:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini Alya 473 714,061 12-06-2020 01:58 AM
Son Mesaj: daydreaminblue
  Yükselen Yöneticisi astrosohbet 122 162,796 04-28-2019 12:34 PM
Son Mesaj: Minais
  Otuzlu Yaşlarda Yükselen Etkisi plutomania 17 23,353 02-03-2019 05:46 PM
Son Mesaj: say24
  Yükselen burçlar-12. ve 1.evden gelen kavuşumlar... SeLiN 24 38,536 04-10-2018 04:12 PM
  Yükselen burcumun beni engellemesinden nasıl kurtulurum? hilal-e 9 17,217 09-08-2017 06:24 PM
  Yükselen Burcumuz ve Yükselen Burcumuzdaki Gezegenlerin Anlamları.. yaren 96 121,037 02-14-2017 07:02 PM
Son Mesaj: capri
  Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz Volume 2 :) astrosohbet 11 22,110 11-18-2012 03:44 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz astrosohbet 8 23,390 10-17-2012 01:56 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Yükselen Burcumuzu ve 1.Evlerimizi İrdeleyelim astrosohbet 192 226,800 08-23-2012 02:41 PM
Son Mesaj: Liya
  insan, otuzundan sonra neden yükselen burcunun özelliklerini daha fazla taşır(mış)?? bu şarkı yarınlara 28 43,346 05-23-2012 11:32 PM
Son Mesaj: bu şarkı yarınlara

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir