Değerlendir:
  • 23 Oy - 3.57 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şans Noktası Genel Bilgiler
Yazar Mesaj
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Cvp: Şans Noktası Genel Bilgiler
Yıldırım Yazılan:
gizem kara Yazılan:şans noktası 10.01derece kova da 3.evde güneşle kavuşum venüs le 45 ,mars jüpiter ve neptünle 60 , satürün le 90, uranüs le 120 derece açısı var .
buna göre iletişim kurmada, kardeşler ve komşuluk ilişkilerinde şanslı olduğumu söyleye bilirmiyiz.

öncelikle şans noktasının sanal bir nokta olduğunu hatırlayalım. ayrıca gönüllüler bulabilirsek araştırmayı düşündüğümüz konulardan biride bu şans noktası olacak.
bazı durumlarda şans noktası yorumunun isabetli olduğunu bazı yorumlarda da (mesela simyanın üstteki yorumu , jüpiter şans noktasına dokununca bişeyler olmalıydı ?!)
etkisini göremediğimizi söyleyebilirim.
bu yüzden açık konuşayım şans noktasına şüpheyle bakıyorum.

eğer var ise ; 3.evde ki şans noktası mevcut potansiyelin 3.ev konuları aracılığıyla daha rahat ifade edilebileceğini söyleyebiliriz.
iletişim , algılama kapasitesi , pratik zeka , konsantrasyon yeteneği vb. özelliklerde normal üstü beceriden bahsedebiliriz.

teşekkürler yıldırım evet bu konularda becerilerim olduğunu düşünüyorum dediğin gibi iletişim konusunda özellikle çabuk iletişim kuran biriyim güneş kova olmasına rahmen artı şans noktasına kavuşum yapmış genelde toplum içinde konuşkan sayılırım ve çabuk iletişim kurarım.Eğer dediğin gibi etkisi varsa bu konularda evet iyiyim.yanlızca eşimle beraberken tutukluk yapar bende oda mekür açılarımızın kötü olmasından kaynaklanıyor herhalde.
tekrar teşekkürler.
07-18-2008 10:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Şans Noktası Genel Bilgiler
Yıldırım Yazılan:
simya Yazılan:Selamlar Şubat ayında Şans noktamın üzerinden Tr Jüpiter geçti. Sıradışı bir olay olmadı :( ama Jüpiter geri hareketinde Ağustos'ta tekrar şans noktamla kavuşum yapacak. Bunu nasıl yorumlarsınız?
Teşekkürler

eğer ki ağustosta da jüpiterden olumlu gelişme ve fırsatlar görmezsen lütfen burada paylaş simya , çünkü ben şans noktası kavramına şüpheyle yaklaşıyorum. üzerinde araştırma yapmayı düşünüyorum.

Tabiki paylaşırım.. Ben de sukutu hayale uğradım. Koskoca Jüpiter şans noktamdan geçti tık yok. Tekrar geri dönecek bakalım..
Bi yorumda şans noktasının Tr jüpiter ile kavuşum yaptığındaki gelişmeler, geri dönüş hareketinde aksamaya uğrar vs diyodu. Ben de bi gelişme olmadığı için gerileme de olmaz sanırım gülücük
Arap noktası işte çalışmıyoo dil çýkarma

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=67&y=14
07-18-2008 12:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Cvp: Şans Noktası Genel Bilgiler
Ben bu arap noktalarının astrolojideki önemini pek kavramış değilim ama dikkatimi bir sey cekti...yazmak istedim...
Jupiter transitinde dikkat edilecek bir husus...
Jupiter biliyorsunuz felsefik yaklasımı verir...Buyutec gorevi görür, Balık burcunun yoneticisi oldugu icin, büyüteci nereye tuttugun, nasıl tuttugun cok önemlidir... olayları aşırı buyutme potansiyeli de verir... haritana göre cok değişik potansiyeller cıkabilir...yayın da yöneticisi oldugu icin adil olmak, mahkemeleri filan da sembolize eder....
sans verir ama zıttı da olur sanssızlık yani...
Bir kere sunu bilmemiz lazım, hersey zıttıyla bütündür...Dualite gerceği. Bir haritada Jupiteri çalıştırmak kişi için son derece önemlidir. Olumlu kullnmak lazım Jupiterin sizlere sunduklarını...
Özellikle Jupiter transitlerinde pozitif ve iyimser bir tavır sergilemek cok önemlidir...Bu içten gelen samimi ve arzulu bir duygu olmalıdır....Niyet etmek lazım bunun icin...

Çoğumuzun değindiği konu aslında şudur:
benim şans noktamın ustunden tr. Jupiter gececek bakalım neler olacak ne kadar sanslı olacagım...bu; işi yukarıya havale etmektir...gercekten cok yazık... ve komik ...

Benim ikinci evimden Saturn transiti geciyor, ben maddi acıdan zorlanıyom iste, napim ki, yukarısı böölee istiyor...
Böyle bir sey olamaz ve sakın ola ki böyle düşünmeyin lutfen... böyle düşünmek astrolojinin kıymetini bilmemektir, avantajlarını görmemektir...Üstelik ruhsal, akıl düzeyinde ya da duygu boyutunda hic bir calısma yapmadan yukardan bir seyler beklemektir...hangi hakla ve akılla bekliyoruz ki? bize Jupiterden bir ışın mı gelecek, git sayısalda su rakkamları oyna diye...gülücük))

Sevgili Simya,
sana tavsiyem, Jupiter geri dönerken, hep pozitif ve iyimser düşün, içinden niyet et, en cok istedigin sey icin...ve Jupiter sana firsatlar cikaracaktır, bunları degerlendirmeye calış, davetleri sakın reddetme, nereye cagırırlarsa git, yani kısacası çalış biraz niyet ettiğin arzun dogrultusunda...

sevgiyle kal...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
07-19-2008 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Uranüscüm teşekkürler tavsiyeni dikkate alıcam.

Ben de Şans noktamın üzerinden Tr Jüpiter geçecek heyo die oturup beklemedim elbet hatta bir arkadaşım sora farketti. Ben de o zaman zarfında haritamdaki bu potansiyelin yaşamda karşıma çıkmadığını gördüm. Bunu da biraz espri ile paylaştım. Anlaşıldığını düşünüyorum. Anlaşılmadıysa da; Gezegenler şansı kimsenin ayağına kadar getirmez arkadaşlar gülücük

Transitlerimi önceden takip etmek ve araştırmak hoşuma gidio. Ben onlara potansiyeller gözüyle bakıyorum Ama çalışır ama çalışmaz kişinin elinde.. Zaten çok alengir bişey. Harita bir bütün ve o transit bilinen yorum yerine haritadaki başka bir görünümü de tetikleyebilir vs vs

Gökyüzünde Mars Satürn kavuşumu mu var.. Bittim ben demek var; saçma tabi, bir de bu olasılıkla kendini olaylar karşısında dizginleyebilmek var.
die düşünüyorum.

07-19-2008 05:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Yıldırım Yazılan:
simya Yazılan:Selamlar Şubat ayında Şans noktamın üzerinden Tr Jüpiter geçti. Sıradışı bir olay olmadı :( ama Jüpiter geri hareketinde Ağustos'ta tekrar şans noktamla kavuşum yapacak. Bunu nasıl yorumlarsınız?
Teşekkürler

eğer ki ağustosta da jüpiterden olumlu gelişme ve fırsatlar görmezsen lütfen burada paylaş simya , çünkü ben şans noktası kavramına şüpheyle yaklaşıyorum. üzerinde araştırma yapmayı düşünüyorum.

..demiştin şüphelerimiz büyücez. Tr Jüpiter Şans noktamla Şubat ayındaki kavuşumumda da bişey olmadı, geri dönüşü Ağustos'ta da :(

08-31-2008 04:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

simya Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Teşekkürler

..demiştin şüphelerimiz büyücez. Tr Jüpiter Şans noktamla Şubat ayındaki kavuşumumda da bişey olmadı, geri dönüşü Ağustos'ta da :(

bunu paylaştığın için teşekkürler simya. zaten açık konuşayım arap noktalarına olan inancım zayıf. bence astrolojinin diğer verilerine yoğunlaşmak çok daha isabetli olacaktır.

08-31-2008 04:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Beatricé Yazılan:Gündüz heryerde gündüz gece heryerde gece değil migülücük Yani hesaplanış yöntemleri farklı ki baya da alakasız sonuçlar çıkıyor. Gerçi 2 farklı sonuç çıktı, 1'i sadece bir sistemde, diğerleri 2 sistemde de aynı.

Aslında sultan cevap vermiş ama daha ayrıntılı ben cevap yazayım.Evet farkın altındaki temel sebep bazı yerlerde şans noktası hesaplanırken haritanın gece haritası mı gündüz hartiasımı diye ayrım yapılmaması.Aslında Klasikçiler diye tabir edilen kesim için haritanın geceyemi ,gündüzemi ait olduğu oldukça önemli bir ayrımdır.Ve bende hesaplamalırımda ve incelemelerimde bunu dikkate alırım.

Şİmdi gece gündüz ayrımı olmayan hesaplamalarda her koşulda Şans Noktası formlü şudur:
Şans Noktası = Yükselen+Ay-Güneş

Ama gece-gündüz ayrımında:
Gündüz Haritası Şans Noktası = Asc+Ay-Güneş
Gece Haritası Şans Noktası = Asc+Güneş-Ay

Not : Eğer Güneşiniz 1. , 2. , 3. , 4. , 5. , 6. evlerden birindeyse haritanız gece haritası
Eğer Güneşiniz 7. , 8. , 9. , 10. , 11. , 12. evlerden birindeyse haritanız gündüz haritasıdır.
09-03-2008 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Şans Noktası Genel Bilgiler
Orçun Yazılan:
kaylayss Yazılan:benim sans noktam 8. evimde yengeçteymişş

Şans noktası 8.evde mutluluk finansal yönetimlerle geliyor. Özellikle başkalarının parasını yönettiğin finansal ilişkiler, bankacılık, ortaklık ve evlilik gibi. Şans ve iyi talihin diğer insanlar üstünden gelecek sana.

Şans noktası Yengeçte, bağlanmaktan gelen derin duygusal çağırışımların verdiği bir haz vardır. O kendisinde sıcaklık ve yakınlık oluşturacak kişileri ve durumları arar. Bu hissetmenin enerjisidir. Mutluluğu doğasından gelir, bu düşüncesi kapsamında dünyayla bütünleşme olma isteği vardır. Tüm hareketlerinde bir çocuğunki gibi doğallık arzusundadır.

tskler orcun başka insanlarla ilişkim banada onlarada sans getiriyo bunu bir kaç arkadasımdan duymuştum bana dostca ve sıcak davranan her insanın bende bitmeyen bir sevgi kotası vardır yorumun harikaydı emegine saglık arkadasım

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
10-21-2008 04:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Şans Noktası Genel Bilgiler
Orçun Yazılan:Şans noktası ve diğer Arap noktaları tüm dünyaca kabul görmüşlerdir. Astroloji bir bütündür. Pekçok kişinin şans noktasını yorumladım ve hepsi yorumlarımda kendilerini gördüler.

umarım haklısındır çünkü Şans Noktam MC'ye yakın yerde 10.evde , Terazi burcunda , Ay ve Plüto ile Kavuşum durumunda sanki özel bir konumu var gibi görünüyor ama ne kadar şanslı olduğum tartışılır.
küçük bir değerlendirme rica edebilirmiyim ?

10-22-2008 03:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yakamoz Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Şans noktasının bulunduğu burca göre etkiler
Koç
Bu kişşiler hep hareket etme gereksinimi duyarlar. Gerçek başarıyı kendi güçleri ile ulaşabilecekleri amaçlar olarak görürler. Onlara göre enerji gücü, güç de bağımsızlık ve özgürlüğü getirir. Amaçlarına ulaşmak için zihinsel güçlerini egoları ile birleştirirler.

Boğa
Bu kişiler hep sağlam, kalıcı şeyler ararlar. Her şeyin anlamını, kullanılışını bilmek ister, bu bilgiler üzerine sağlam bir gelecek kurarlar. Bu kişilere sevinç veren şey yaşamlarını sürdürmektedir. Yavaş yavaş ve dikkatlice amaçlarına ulaşınca güvenlik içinde dinlenebilirler. Alışkanlıklarını kolay kolay değiştirmezler. Yeni bir şey yapabilmek için zaman zaman eskileri yok etmekten korkmamayı öğrenmeleri gerekir. En büyük sevinçleri sevgi ve cinsellikle gelir. Dingin dış görünüşleri, çevre ile doğal bir uyum sağlar. Onlar da bununla hoşnut olurlar.

İkizler
Şans noktası İkizler burcuna düşen kişilerin sevinçleri haberleşme ve öğrenmekle ilgilidir. Onlara göre yaşmlarındaki kişiler düşünceleri nedeniyle önemlidir. Herşeyin yüzeysel olmasını isterler. Bağımsızlığı sevdiklerinden duyguları ile bağlanmayı sevmezler. Çeşitli düşünce ve kuramlardan, kişisel olmayan gözlemlerden zevk alırlar. Sosyal bir gruba ya da bir amaca katılmak isterler.

Yengeç
Şns noktası Yengeçte olan kişiler hissetmekten zevk alırlar. Bir çocuk gibi düşüncenin doğuşu onlara zevk verir ve yeni düşünceleri besleyip geliştirmek isterler.

Aslan
Önder olmak, komut vermek, büyük bir işi başarmak onlara zevk verir. İnsanın neler yapabileceğini göstermek isterler. Toplum içinde kabul gören bir çevrede yaşarlar çünkü yanlız bu çevre onlara istedikleri onur ve ünü sağlayabilir.

Başak
Bu kişiler çevrelerini örgütlemekle mutlu olurlar. Her zaman temiz beden, temiz çevre ve mantık isterler. Sorunları verimli bir şekilde çözerler ve yarına bırakmazlar.

Terazi
Şans noktası Terazi burcunda olan kişiler, en büyük mutluluğu başkaları ile çalıştığı zaman duyarlar. Arkadaşları iel mutlu olmak istediklerinden uyumu bozmamak için onlara katılır, rahat ederler. Birşey yapmadan önce etki ve sonuçlarını bilmek isterler. Kendi isteklerine göre değil başkalarının isteklerine göre yaşam biçimi seçerler.

Akrep
Bu kişilere yeniden doğuş sevinç verir. Fiziksel olarak cinsel ilişkilerle, zihinsel ve ruhsal olarak da duyguları ile yaşamın anlamını araştırırlar. Çok enerjik olduklarından bu enerji onları rahat bırakmaz. Bu yüzden dingin bir yaşamları olmaz. Herkez için barış içinde, güvenli bir hayat sağlayabilecek bir dünya yaratmak isterler. Başkalarının görmediği, düşünmediği yolları bulup göstermek onlara zevk verir.

09-26-2010 02:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Şans Noktası vivienleigh 78 145,428 12-16-2019 08:07 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Ölüm Noktası (Pars Mortis) yükselenbaşak 14 50,351 02-08-2015 02:31 AM
Son Mesaj: say24
  Akıl Noktası yükselenbaşak 23 32,269 12-13-2012 11:54 PM
Son Mesaj: Mavisahram
  Boşanma Noktası Angel 4 20,699 06-04-2012 03:14 PM