Değerlendir:
  • 47 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri
Yazar Mesaj
memati Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Cvp: Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri
üstad,emeğin , zahmetin için bin teşekkürgülücük)varolmelek
plutonun oğlak burcuna geçmesiyle ciddi öfke patlamaları bekliyorum,zaten işaretleri şimdiden verilmeye başandıgülücük)
transit plutonun güneşe karşıt açı yapması belki ayşenin kızının kendini daha iyi tanımasına yardımcı olabilir diye düşünüyorum ve eğer böyleyse aslında bu transit Ayşenin kızına azımsanmayacak bir güç verecektir

Sen yıldız ol,ben yumruk, Fatsa'da buluşalım...
10-06-2007 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri
iyi dileklerinize teşekkürler arkadaşlar.kızımın üniversite yıllarına rastlayacak bu transitler ,kızıma inşallah güç katar.benimde temennim bu yönde.bu ara hep transitlerle ilgilenmek istiyorum nedendir acaba.bende bir transit yaşıyorum galibagülücük

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
10-06-2007 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet memati ; bardağın dolu tarafını görmek deyimine inanırım astroloji konusunda da..
mesela satürnün çilesinin sonunda -iyi değerlendirilirse- başarı , olgunluk gibi güzel sonuçlar vardır..
plütonun da zorlayıcı transitlerinde , bizler güçlü olmayı öğreniyoruz. derinleşiyoruz..
ay-se'nin endişesini anlamakla birlikte , o yıllara bilinçli bir şekilde hazırlanmaya çalışması daha anlamlı ve faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

10-06-2007 01:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri
ay_se Yazılan:iyi dileklerinize teşekkürler arkadaşlar.kızımın üniversite yıllarına rastlayacak bu transitler ,kızıma inşallah güç katar.benimde temennim bu yönde.bu ara hep transitlerle ilgilenmek istiyorum nedendir acaba.bende bir transit yaşıyorum galibagülücük

ay-se mesela aklıma gelen bi örneği paylaşayım ; plüto bizlere vizyon verir. kızının üniversite yıllarında plüto transidiyle , siyasi bir görüşü benimsemesi ve buna bağlanması gibi bir olasılık sözkonusu olabilir.
bende diyorum ki ; o sürece kadar henüz kızının zihinsel eğitiminin ilk dönemlerindeyken bu gibi konularda (siyaset , karşı cinsle ilişkiler , topumsal olaylar vb.. ) ailesinden yani sizlerden sağlam bir temel alması , o plüto transidinde kendine seçeceği vizyonun kalitesinide , yönünü de belirleyecektir..
br transidi , önceki transitlerden ve önceki kişiliğimizden + öğrendiklerimizden ayrı bir şey gibi incelememiz yanlış olur.

kendimden örnek vereyim ; 99 yıllarında transit plüto , benim marsa 90 derece sert bakmıştı.. şimdi astrolojide olabilecek en tutkulu , en agresif transit etkisidir bu ve korkutucu gelir..
oysa ben o döneme kadar içine kapanık bir gençtim. olumsuz şartlanmalarım vardı.
yani gerilimi iç dünyamda hissettim + vizyonumu iç dünyamı değiştirmek olarak seçtim + duygularımı iç dünyamda yaşadım = ne büyük kavgalara giriştim , ne kazalar yaşadım , ne de duygusal ilişkiler konusunda maceralara atıldım vs...

oysa astroloji kitaplarına ve kaynaklarına bağlı kalırsak , benim ölüm deneyimleri yaşamam gerekiyordu ( bu arada mars 8.evimin sonunda placidusa göre )

bence ay-se'nin kızı gerilimli açılara sahip olsada , bunu direk ifade eden bir tabiatı olmasa gerek. çünkü o benim gibi bir mars başak , kavgalarını ve de olası duygusal bağlarını benim gençliğimde yaptığım gibi iç dünyasında yaşayabilir.
transit plüto'da onun iç dünyasında , kimliğinde , kendini ortaya koyma tarzında ''derinlik , güç ve değişim'' katacaktır diye düşünüyorum..
tabii zihnin çalışma prensiplerinden birini unutmayalım ; içeride bir şeyler değişince , dışarıda da değişir .)

10-06-2007 01:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Plüton Transiti Bizi Nasıl Etkiler?

Plüton transitinde, özümüzü tüketmemize neden olan ilişkimizi, işimizi, inanç sistemimizi ve saplantılarımızı bırakmak zorunda kalırız. Bu öyle bir zaman olur ki; artık bizi geri çeken ve hiçbir yere gitmeyen ilişkimizi, nefret ederek devam ettiğimiz işimizi, artık inanmadığımız sosyal zorunlulukları ve aslında neden yaptığımızı bilmeden istemeyerek yapmaya devam ettiğimiz davranışlarımızı bırakmak isteriz. Genelde, ilk önce sanki her şey bir anda kötüye gitmeye başlar ve daha sonra ancak dibe vurduktan sonra yüzeye çıkabilecek enerjiyi buluruz. Bunun sebebi ise içimizde güçlü bir şekilde yer etmiş alışkanlıkları bir çırpıda bırakmanın kolay olmayışıdır.

Plüton bizi yeraltı dünyasına, bilinçaltımızdaki keşfedilmemiş gizemli bölgeyi keşfetmeye davet eder. Eğer bilinçaltı dürtülerimizi ve komplekslerimizi yüzeye çıkarmaya yanaşmazsak, o zaman bu güçler bizi ele geçirir ve kontrolü kaybetmiş hissederiz. Eğer bu dürtüleri gün ışığına çıkarabilirsek ve ifade edebilirsek o zaman bizi sıkıştıran alışkanlıkların gücünü kaybettiğini görürüz. Kabullenmek, enerjinin açığa çıkıp tekrar düzgün çalışmasına yardımcı olacak anahtardır. Ve tabi bu değişim bizde tam bir dönüşüm yaratır. Tamamen dönüştükten sonra artık arkamıza dönüp bakmayız. Çünkü başka bir boyutta yeniden doğmuşuzdur. Yaşadığımız hayatta birkaç kere doğmak mümkündür. Bunu da ancak Plüton yapabilir ve ancak içlerindeki Plüton’la bağlantı içinde olan kişiler bunu başarabilirler.

The Gods of Change kitabının yazarı Howard Sasportas “Hayatı tam olarak yaşamak demek hem karanlığı hem de aydınlığı tam olarak deneyimlemek ve kabul etmektir” diyor. Acıyı ret ettiğimiz sürece dönüşümü gerçekleştirmemiz mümkün olmaz. Plüton ölümden sonra yeniden doğuşla, başkalaşım ve dönüşümle ilgilidir. Olumsuz kullandığımızda; kızgınlık, saldırganlık, korku, yıkım, kıskançlık, manipülasyon, saplantı ve intikam duygusunu uyandırır. Olumlu kullanabildiğimizde ise; yenileme, yeniden doğum, dönüşüm, irade gücü, motivasyon ve değişimi getirecektir.

Bazen karanlığı deneyimlemeden aydınlığın ne kadar güzel ve parlak olduğunu tam olarak anlayamayız. Aydınlık için mücadele etmek ancak karanlığın içinde mümkün olabilir. Tıpkı kelebeğin kanatlarını kuvvetlendirmek için önce kozasının içinde mücadele etmesi gibi… Kelebeğin ancak bu şekilde, kozayı yırtarak uçabilecek güçte kanatları olur. Bu zorlu süreci ortadan kaldırırsak kelebeği öldürmüş oluruz. Dönüşmesini ve sonrasındaki yaşama şansını ortadan kaldırmış oluruz. Plüton bizim ruhumuzun kozasıdır. Gelişim ve dönüşüm için gereklidir. Anlamını küçümsemek evrimsel gerçeği küçümsemek olur.

alıntı
01-30-2009 05:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cansin1970 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Peki transit Pluto natalda 9. evdeki yengeçteki marsla 180 derecelik bir zıtlıktaysa bunu nasıl yorumlamamız gerekir acaba?

''TECRÜBE'' hayatta yenilen kazıkların bileşkesidir...
01-30-2009 07:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

cansin1970 Yazılan:Peki transit Pluto natalda 9. evdeki yengeçteki marsla 180 derecelik bir zıtlıktaysa bunu nasıl yorumlamamız gerekir acaba?

pluto derinlerin yüzeye çıkışıdır natal marsına olan bu zıt açı uzun süredir içinde bastırdığın duyguların bir tür açığa çıkması,patlamasıi ...mars güç ve enerji pluto da bunu daha iyi yada kötü şekilde ortaya çıkarıor 180lik açı bu bastırılmış şeylerin öfke ve çok yüksek enerjiyle kendini yüzeye vuracağını gösterior oyüzden asabiyetine dikkat et derim ben ;)
01-31-2009 02:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

luthi Yazılan:
cansin1970 Yazılan:Peki transit Pluto natalda 9. evdeki yengeçteki marsla 180 derecelik bir zıtlıktaysa bunu nasıl yorumlamamız gerekir acaba?

pluto derinlerin yüzeye çıkışıdır natal marsına olan bu zıt açı uzun süredir içinde bastırdığın duyguların bir tür açığa çıkması,patlamasıi ...mars güç ve enerji pluto da bunu daha iyi yada kötü şekilde ortaya çıkarıor 180lik açı bu bastırılmış şeylerin öfke ve çok yüksek enerjiyle kendini yüzeye vuracağını gösterior oyüzden asabiyetine dikkat et derim ben ;)

evet şunuda söyleyim , mars yengeçi bir erkekse ailevi veya ekonomik bazı sıkıntılarla yüzyüze gelebilir.. yok eğer mars yengeçi bir bayansa , plütonik kişiliklerle aşk , mücadele , rekabet vb. ilişkilere doğru çekilebilir..

01-31-2009 04:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

uranus Yazılan:ASC (1. EV) DE PLUTON TRANSİTİ :
Ay:
Ay 1. Evde ve kişi burda pluton transiti yaşarsa ne olur?
Ay, anneyi sembolize eder.Anne kaybı yasayabilir ve bu olay kişinin bilinçaltını harekete geçirir.Ölüm ve bilinmeyen; görünenden daha fazlasini görünür hale getirir.Bilinçaltı görünmez ama bilinçaltı kökenli davranışlar görünür.Şuuraltı görünür hale gelir ve kişi davranışlarını tamamen değiştirir.Böylece kişi pluton krizi denen süreci yaşamış olur.Pluton böyle kişiyi değiştirir ve görünür olur.
Ay sert etkiler altındaysa,kişi şiddetli bir pluton krizi yaşar.Bilinçaltındaki cinsel fantezileri uyanır,kendini keşfeder,korkularıyla yüzleşir.
Transit Pluton, kişiye,maruz kaldığı olaylar neticesinde (çevresindeki ölümler yüzünden) büyük bir güç verir.

PLUTO NATAL AY’INIZA AÇI YAPINCA:
Ay duygularınızı, evinizi, bilinç altını ve kadınları kontrol eder. Pluto aşırılıklar , ölmek ve yeniden doğmak, güç savaşları ve eşyalardan insanlardan ve birşeylerden kurtulmaktır. Uyumlu açılar size değişim arzusu ve ilişkilerinizdeki duygu seviyesi hakkında derin bir farkındalık verir. Stresli açılar ise bilinç altımıza açılan kapıları yerinden söker ve içerde tuttuğumuz küçük şeytanları ortaya döker. Çocukluktan beri saklamış olduğunuz korkular ve öfkeli duygular yüzeye çıkar. Psiko terapiye başlamak için en uygun zamandır çünkü harika bir ilerleme kaydedebilirsiniz. . Eğer terapiye başlayamıyorsanız birşeyleri atmaya başlayın. Evinizi temizleyin. Kendinizi değiştirin.

kızım 4.5 yaşında ay 1. evinde oğlağın 1. derecesinde, 23 derece yayda pluto ile kavuşumda. transit pluto etkileri bu yaşta nasıl olur? sürekli ve abartılı bir ilgi beklentisi içinde. :( nasıl davranacağımı şaşırmış durumdayım.

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
10-26-2009 10:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Daily Yazılan:kızım 4.5 yaşında ay 1. evinde oğlağın 1. derecesinde, 23 derece yayda pluto ile kavuşumda. transit pluto etkileri bu yaşta nasıl olur? sürekli ve abartılı bir ilgi beklentisi içinde. :( nasıl davranacağımı şaşırmış durumdayım.

kızınız kollektif programlanma deneyimliyor ,

natal haritasında Ay-Plüto kavuşumu çok güçlü değil ( Ay ile Plüto arasında mesafe var )

oysa şimdi bir tür PEKİŞTİRME sürecinden geçiyor olmalı kızınız..

Transit Plüto 2 senelik yoğun etkilerini kızınızın Ay burcuna yönlendirecek ve yıllar sonra bir astrolog size derse ki kızınızda '' Ay-Plüto kavuşumu yok '' ona gülüp geçiniz bence..

eğer kızınıza yoğun ilgi gösterirseniz , o da büyüdüğünde Plütonun bazen bunaltabilen yoğunluğunu ilişkilerine yansıtabilecektir.

yok eğer siz yada deneyimleyebileceğiniz olası şartlar gibi sebeplerle onun ilgi arzusu beslenmezse bu defa Plütonun GÖMME işlevi aktive olacak ve kızınız Ay-Plüto-Oğlak kombinasyonuyla gerçek duygularını ve ihtiyaçlarını iç dünyasına gömecek ve pek sık ortaya çıkarmayacaktır.

galiba DENGE kavramı konunun püf noktası olsa gerek..

10-26-2009 10:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Pluto' nun Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 20 86,525 05-29-2021 02:51 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Pluto Transitleri salmakis 206 366,185 12-29-2018 11:04 PM
Son Mesaj: picachu
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Marsa Açı Yaparsa astrosohbet 11 22,844 06-17-2018 02:43 PM
Son Mesaj: 1102
  PLUTO Oğlak burcunda 2008 2024 Angel 17 36,940 10-29-2016 07:38 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 7 16,397 02-12-2013 03:27 PM
Son Mesaj: cigdempsa
  Plüto Devinimi & Transitleri astrosohbet 33 49,910 11-16-2011 06:21 PM
Son Mesaj: Mavisahram

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir