Değerlendir:
  • 33 Oy - 3.3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gezegenler Hakkında Genel Bilgiler
Yazar Mesaj
Derin
Kayıtsız

RE: GEZEGENLER HAKKINDA GENEL BİLGİ
Gezegenlerin Dizilişi

Önünüzde doğum haritasıyla oturduğunuzda, ilk farkedeceğiniz şey gezegenlerin haritadaki (grafikteki) dağılımıdır. Bunlar yaşamdaki hareket tarzınız –sizin modeliniz- hakkında bazı göstergeler sunarlar.

Gezegenler tek başına, haritada dağılmış biçimde mi duruyorlar?

Bu, ilgi alanlarının dağılmış olduğunu, kişinin kırk tarakta bezi olduğunu gösterir. Kişi birçok konuda az buçuk bilgi sahibi olma tehlikesi içindedir. Bu yaklaşım, belirli bir konuda çok şey öğrenmesini engeller. Böyle bir durumda 1. ev çizgisine, Yükselen’e kare açı yapan gezegeni alın ve eninde sonunda başarılı olacağınız çabaların bu olacağını farkedin (kare etkilidir ve Yükselen kişisel aktivitenizi temsil eder). O gezegenin ilgi alanının neresi olduğunu görmek için onun bulunduğu eve, ve hangi kanalda işlev göreceğini bulmak için bulunduğu burca ve ayrıca hangi ilave özellikleri hesaba katacağınızı görmek için o burcun dekanına dikkat edin. Eğer Yükselen’in yöneticisi bir burçta veya evde tek başına duruyorsa, bu tek başına daha iyi çalışacağınıza işaret eder: hayatta kendi yolunuza biçim verebilirsiniz ve bunu erken yaşta yapabilirsiniz.

Correspondence Course in Astrology, 1968 -Ivy Golstein-Jacobson

Çeviren: Barış İlhan

http://www.astrolojidergisi.com
11-16-2011 10:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Derin , benim haritamı bu yazıya göre yorumlar mısın rica etsem

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-17-2011 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Bu sendeki harita dağınıktan ziyade lokomotife daha yakın gibigeldi. Lokomotif haritaya sahip kişiler isteklerini ve planlarını gerçekleştirmek için gerekli enerjiyi her zaman bulabilirlermiş zaten koç ve aslanla özdeşleştiriliyor. Ama yanılıyor da olabilirim harita tiplerine hiç dikkat etmem. Açıkçası pek de önemsemedim ;)
11-17-2011 02:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Ben de rica edebilir miyim..ASC me 9.evden kare yapan bir neptün sahibi olarak gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
11-17-2011 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

sağolgülücük

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-17-2011 02:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

(11-17-2011 02:18 AM)nisan15 Yazılan:  Ben de rica edebilir miyim..ASC me 9.evden kare yapan bir neptün sahibi olarak gülücük

Bence dini manevi felsefi vemistik yanın güçlü gibi. Yüksek algılama ve hissetme potansiyeline sahip görünüyorsun. Bazenbudünyadan değilmişsin gibi belirsiz ve karmaşık hem kendin hissediyor hemde öyle görünüyor olabilirsin.Aşırı duyarlıbiri olabilirsin çevrene karşı.
Yükselen yön. 9.Evde
Yani dolayısıyla şimdi ilgilenmiyor bile olsan 9.ev lkonularıyla meşgul olabilirsin 9.ev yabancı kültürler.din ve dini yolculuklar felsefe ruhsal konular astrolojiyi işliyor zaten biliyorsun. Aslında sen astrolojiyle ilgilenerek belki de haritanın gereklerini yerine getiriyorsundur ;)

Senin harita tipinde lokomotifle düzensiz arasında kaldım.

http://www.astroset.com/bilgi/astroloji/harita.htm

Bir de bu yükselen balık jüpiter venüs kilo problemi olarak geri dönebilir sana..
11-17-2011 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(11-17-2011 02:58 AM)Derin Yazılan:  
(11-17-2011 02:18 AM)nisan15 Yazılan:  Ben de rica edebilir miyim..ASC me 9.evden kare yapan bir neptün sahibi olarak gülücük

Bence dini manevi felsefi vemistik yanın güçlü gibi. Yüksek algılama ve hissetme potansiyeline sahip görünüyorsun. Bazenbudünyadan değilmişsin gibi belirsiz ve karmaşık hem kendin hissediyor hemde öyle görünüyor olabilirsin.Aşırı duyarlıbiri olabilirsin çevrene karşı.
Yükselen yön. 9.Evde
Yani dolayısıyla şimdi ilgilenmiyor bile olsan 9.ev lkonularıyla meşgul olabilirsin 9.ev yabancı kültürler.din ve dini yolculuklar felsefe ruhsal konular astrolojiyi işliyor zaten biliyorsun. Aslında sen astrolojiyle ilgilenerek belki de haritanın gereklerini yerine getiriyorsundur ;)

Senin harita tipinde lokomotifle düzensiz arasında kaldım.

http://www.astroset.com/bilgi/astroloji/harita.htm

Bir de bu yükselen balık jüpiter venüs kilo problemi olarak geri dönebilir sana..

teşekür ederim çiçek

Öhüm kilo problemi baş gösterdi tatlısız duramıyorum gülücük acilan önlem almam gerek erorrrr vermeye başladım haklısın

Hep yabancı ülkeler kültürler tanımak ve hatta bu sahada mesai zorunluluğu olmayan seyahati bol bir isem olsum istemeye başladım son 2 yıldır.. astrolojiye de buraya üye olduğumda ilgi duymaya başladım gülücük Daha önce hep ses ya da sahne sanatcsıı olsam daha tatmin edici bir hayat süreceğimi hayal ederdim müziği seviyorum .. ama son iki yıldır uranüs döngüsü sanırım bu yabancı ülkeler kültürler ve seyahat fazlasıyla ilgimi cekiyor tabi ki şartlar ve hayat beni buraya mıhladı ama bir gün turdan tura gezicem o kokos süslü teyzeler olur ya emekli beni kimse tutamıycak gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
11-17-2011 07:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Rica ederim her ikinize de çiçek bende müziksiz duramayan biri ve bir neptünyen olarak dans etmek modern dans okumak ya da balerin olmak isterdim doğrusu
11-17-2011 07:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Gezegenleriniz haritada üçlü veya daha fazla sayıda odaklanmış mı?
Bu, bir hedefe odaklanma kapasitesi olduğunu ve ilgili ve yakında duran, kolay temin edilebilir kaynaklar sayesinde, ilgi alanlarının başarıyla geliştirileceğini gösterir. Daima Yükselen'e açı yapan, ve özellikle kare yapanlara güvenin, çünkü kare sonuçta başarıya götüren büyük bir kendini öne sürme ihtiyacı verir. Karşıt açı şaşırtıcı, engelleyici ve geciktiricidir. Quincunx (150'lik açı) sizi genellikle hedefinizi yeniden düzenlemek ve azla yetinmek konusunda zorlar.
En belirgin ve başarılı çabanız gezegenler bir çeyrek dairede toplandığında olur. Bu, dikkatinizi ciddiyetle belli bir amaca doğru uzmanlaşmak üzere odaklamanızı sağlar. En çok gezegen hangi evdeyse ona göre. Haritanın Yükselen tarafında, bu hedefin doğası daha kişiseldir, dolayısıyla faaliyet alanı kendinize hizmet üzere daralır. Alçalan tarafında daha kişiselden uzaktır ve faaliyet alanı daha geniştir, çünkü başkalarına hizmet için çalışmaktadır.
[font=Arial,sans-serif]Correspondence Course in Astrology, 1968 -[/font][font=Arial,sans-serif]Ivy Golstein-Jacobson[/font]
Çeviren: Barış İlhan
www.astrolojidergisi.com
11-28-2011 01:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Gezegenler Hakkında Genel Bilgiler
Süpervisör arkadaşlar, eski konuların konu başlıkları böyle komple büyük harflerden oluşabilir, gördüğünüzde o konunun ilk mesajını düzenle tıklayıp konu başlığını yalnız kelimenin baş harfi büyük olacak şekilde düzenleyebilirsiniz, şu an AY KOVA konusu ile bu konu öyle görünüyor , ben düzenliyorum verygood

04-18-2012 01:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  HARİTAMIZDAKİ RETRO GEZEGENLER Hattusas 2 6,361 04-18-2020 03:06 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler vivienleigh 38 53,360 11-22-2018 02:40 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Fokal Gezegenler Lajâ 11 23,116 04-29-2015 07:53 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Kişisel Gezegenler ve Narsisizm sufle cii 29 39,521 01-01-2013 12:04 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler ve Cenine etkileri pasifik 12 17,345 08-14-2012 11:44 AM
Son Mesaj: ekinoks
  Retrograde Gezegenler ve Karma Alya 6 22,498 05-18-2012 11:36 PM
Son Mesaj: Kaktüs
  TEST ( Gezegenler ) astrosohbet 90 118,200 08-16-2011 04:24 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler ve Sağlığımız bluex 13 17,974 07-10-2010 06:24 PM