Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bebek ve Çocuk haritaları
Yazar Mesaj
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: Bebek ve Çocuk haritaları
"Teknik olarak farklı yorumlanmıyor" denirse o halde yapılan diğer görüşler tamamen subjektif görüşlerdir arkadaşlar bunu da unutmayalım.. Burda önemli olan egosal tatmin değil doğru bilgileri paylaşmak...... Bunu hatırlatmama gerek yok sanırım... Burası bir forum ve saçma sapan gruplaşmalar olmamalı
ben bu tarz konuşmalardan acayip geriliyorum,kurusıkı gibi bir cümle atılıyor etrafa birsürü saçma sıçrıyor hadi bakalım kime denk gelirse kim üzerine alınırsa ,isim ver lütfen kimin egosu ne taraf tutması? ...........tabiki subjektif bir görüş benimki ben kahve falı da baktırmam tarot da baktırmam astrolojiye de içsel bir merakım var bilim olarak düşünüyorum doğru öğrenmeye ve olumlu yorumlamaya çalışıyorum.............hasbelkader uranuse sorduğum bir soruda aldığım yanıttı bebeklerin haritalarının yorumlanmayacağı çok da didiklemedim ,astroloji konusunda çok iyi olduğunu düşündüğüm yasemin boranın görüşü benim değil ....yorumlayan vardır,yorumlatmak isteyen de ..
potansiyel olarak çocuğun yetenekleri zaten 5 yaşında belirmeye başlar çocuk nasıl konuşur ne ile ilgilenir neyi sever..çocuk şakır şakır klavye çalıyorsa,notaları aklında tutup doğru sesler çıkarıyorsa zaten müziğe yeteği vardır denir..bunun için astroloğa görütüp teyid almak isteyen varsa gidebilir tabiki ....) belki o astrolog gerçekten işe yarayan başka şeyler de söyleyebilir üzerinde fazla düşünmedim şuan ihtiyaç duymuyorum demek ki..yezda ve maviye teşekkürüm taraf olarak algılanmasın,diğer yazılanlar da gayet net ve güzel .............hayırlı geceler efendim...
06-05-2007 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Bebek ve Çocuk haritaları
Ben şunu anlayamıyorum. Astroloji haritası parmak izi gibi birşey sonuçta. O zaman kimsenin haritasının yorumlanmaması gerekir ki kişinin psikolojisinin bozulacağı düşünülürse. Ben anne olarak bunu rica ettiysem çıkacak sonuçlara körü körüne bel bağlayıp çocuğu ona göre endeksliyecek değilim. Ama her anne baba çocuğunun potansiyeli hakkında bir şeyler duymak ister. Burada kimse demiyorki kaza zamanı ölüm zamanı vs insanı etkileyebilecek şeyler söylensin. Çocuk devamlı gözönünde olduğu için anne veya baba o an çocuğun kendisine nasıl baktığını anlayamayabiliyor. Bazen farkedemediğiniz yetenekleri olduğunu görebilirsiniz bu sayede.Örneğin Su grubuysa hislerinin derin ve hassas olabileceği çocuğun bunu gizleyebileceği vs. gibi. Bu durumda astroloji bir başka göz olarak anne veya babaya yardımcı olabilir. Kimse kimseden büyük kehanetler beklemiyor. Çocukların haritasının yetişkinlere göre biraz daha farklı yumuşak ve ilgilendiği konulara göre değerlendirilebileceğini düşünüyorum. Bu benim şahsi fikrim. Kabul edende etmeyende sağolsun.

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
06-05-2007 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Mavi Yazılan:Vivi bebek haritaları yorumlanmaz demişti sanırım ben de kendimce böle olmalı diye düşünüyorum tabi benimki şu an bi bilgi değil kendi yorumum. İşte bu nokta yani yorum noktası tehlikeli diye düşünüyorum. Forumun genelini şöle bi düşünürsek; panik şeklinde şu transit beni şöle etkilicek, bu açım zorladı diyen birine başka bi arkadaşın yorumu çok da relax bir şekilde "bu senin için güzel bi konum" ya da "bu transit sana şu konuda ii gelebilir" olabiliyo değil mi?
Yani anne-babanın kafasına takılabilir bazı şeyler , çok dikkatli olunmalı beyin çok enteresan bi yapı hangi bilgiyi nerede ön belleğe getireceği belli olmuyo, bi açının diyelim yorumu şöyle: " kötü kazalar, sıradışı ölümler, ani- kötü ölümler" hadi bu açı var bebeğin haritasında ben olsam bu yorumu okusam çocuğu artık tek başına sokağa çıkarmam heraldegülücük kötü kazadan değil bunalımdan gelir çocuğun başına ne gelirsegülücük) bi de pek kaderci bi zihniyetim vardır, olacağın önüne geçilmez cinsinden yani düşünün ben böleysem başkaları pamuklara sarar köşeden kaldırmaz çocuklarını heraldegülücük ya da tam karşıdan karşıya geçecez belki de aklıma bu yorum gelip panik yapacam olmıcak kazalara mahal verecem bilinmezgülücük Ama olumlu güzel yorumları da bunun dışında tutmuyorum, kişilerin beklentileri olabilir bu da hayalkırıklığı oluşturabilir; şahsen kendi haritamı bi 15 yıl önce bugünkü şekilde yorumlayabilseydim sanırım önce biraz tökezlerdim şimdi daha olgun bakabiliyorum aynen  oğlumun haritası için de böle. Ama çok güçlüyüm her zaman her yorum beni yormaz diyen benle aynı düşünmeyebilir, ne olursa olsun insanız (İNSAN= NİSYAN kökünden türemiş bir kelime, unutan manasına gelir) bi an gelir yorum olduğunu unutur gerçek gibi kabullenebiliriz , bi an gelir ilim olduğunu unutur yapılan yoruma göre kendimizi geliştirmek yerine isyan edebiliriz.  ......diye düşünüyorum sürç-ü lisan ettimse affola
amaaaaaaaaaaa  bu forumda haritalara yorum yapan arkadaşlarımızın herşeye güzel açıdan yaklaşımları, olumlu yorumları, güzel tavsiyeleri de dikkatimden kaçmıyor, bu da burasının farkı sanırımgülücük bebek haritalarını bu arkadaşlar yorumlayabilirler dermişimgülücük)

birileri benden mi bahsediyor yine gülücük tamam duydum , hepinize bakacam sırayı bozmayın lütfen :D

06-06-2007 01:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Bebek ve Çocuk haritaları
yükselenbaşak Yazılan:
vivienleigh Yazılan:ben bu tarz konuşmalardan acayip geriliyorum...
Ortam gerilmesin isteyen diplomatik olmasın... Olay bu kadar basittir arkadaşlar kimsenin kimseyi germeye hakkı yok ben seni haksız çıkarmak için bu başlığı açmadım Vivi ama sen başından beri öyle algılıyorsun... Hatta sana bu soruyu Yıldırım da sormuştu hatırlarsan eğer biliyorsan neden haritaların yorumlanmayacağını bizimle paylaşır mısın diye... Soru havada kaldı ve ben de gerçekten merak ettim acaba böyle bir şey var mı, ya da neden Vivi böyle düşündü diye... Ve sandığının aksine İYİ NİYETLİ bir girişimdi bu başlığın açılması... Neyse daha fazla uzatmak niyetinde değilim arkadaşlar. Benim kalbimin kırılması kimsenin umurunda olmuyor genelde burda ama eğer ben şimdiye kadar ve bugün birinin kalbini kırdıysam hakkını helal etsin. Ben doğruluk ve açıklık peşindeyim asla ama asla yüze gülüp arkadan konuşan ya da bu tarz bir felsefeyi benimseyen diplomatik hayat görüşlerini benimsemedim ve benimsemem. Umarım artık bu konu burda kapanır. Çünkü uğraşacak ne moralim ne de sabrım var bugün.

o soruyu vivi bana özelden yanıtlamıştı hatta gerilim olmasın demişti ama yinede olmuş maalesef. arkadaşlar bir konuda anlaşalım lütfen ;
burada herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. öyleyse farklı fikirde olanlara kendi fikrimizi kabul ettirmek yerine saygıyla bakmak en iyisi diye düşünüyorum.
ben kendi adıma , burada çocuklarının doğum haritasına baktırmak isteyenlere bakacağım ve yorumlayacağım.

06-06-2007 02:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Yeğenin için şimdiden hayırlı olsun yaren eğer bebek kız ise bu retro merkür işine yarayacak; daha uzun zamanda yıpranır bu da hep genç kalmak demekgülücük Hayırlı uzun ömürler inşaallahgülücük

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
06-06-2007 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Bebek ve Çocuk haritaları
yaren Yazılan:kurby sen koç burcu değilmiydin? bir koç un kendini kelimelerle sözlü ifade edememesi beni şaşırttı..biliyorsun benim oğlum koç ve susturmak mümkün olmuyor bazen...okulundada sözel alanda başarısı daha yüksek. demek koçlarda susabiliyormuş ha.... şaka şaka bütün koç ları severim ben..bildiğim suskun koçlarda var....iyiki varsınız..

Yarencim ben yengeç burcuyum.Ay kova, yükselen başak.Koçta marsım var.Merkürüm geri.Aslan ile yengecin tam ortasında.00 00 derece ve 11. evimde.Ben öfkelendiğimde kendimi harika ifade ederim aksi halde suskunumdur.:D
06-06-2007 04:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Alya için ; İdil'in doğum haritası analizi..
Daha önceden yaptığım yorumda idil'in büyük şans üçgenlerine sahip olduğunu anlatmıştım. su elementi burçlarında oluşan bu şans üçgenlerinin DUYGUSAL ZEKAYI arttırdığını söyleyebiliriz. her su elementli büyük şans üçgeni duygusal zekayı etkilermi - hayır ; idil'i etkiliyor çünkü şans üçgenlerinin aktörlerine baktığımızda Merkür ve Uranüsü görüyoruz.
kişilik analizine fazla değinmeyeceğim çünkü daha önce duygusal ve eleştirilere karşı hassas bir yapısı olabileceğini söylemiştim. hatta ay başak ona çalışkanlık veriyordu , su elementi ise hayalcilik ve kolay etkilenme durumu veriyordu. şunu da eklemiştim , kızınızın başarısı size oldukça bağlı , çünkü yapacağınız tartışmalar , ev içi gerginlik onu etkileyebilirdi.. bende de ne hafıza varmış gülücük

öyleyse esas amacımıza yoğunlaşalım ; idil'in kabiliyetleri ve zorlandığı alanlar nelerdir ?

* kariyer evi için 10.eve bakarız diimi ? ben , kişinin yetenekli olduğu alana bakarken jüpiterin konumuna da bakıyorum. idil'e bakarmısınız ne şanslı ;
jüpiter 10.evinde hemde görkemli aslan burcunda..hem de gizemli güç plütodan güzel açıyla besleniyor. aklıma gelen ilk potansiyel -doğal olarak- YÖNETİCİLİK kabiliyeti oluyor. yönetmek illa ki siyasi anlama gelmiyor. bir organizasyonun yönetimi , bir işyeri yönetimi , hatta bir psikolog olarak insanların ruhsal durumlarının yönetimi , sinema vb. sanat yönetimi şimdilik aklıma gelen alternatifler. idil için herşey döt dörtlük mü potansiyel olarak ? ne yazık ki hayır ;
10.ev jüpiterinin tam karşısında , aşağıda neptünü görüyoruz. zaten su üçgenleri nedeniyle oldukça duygusal olan idil , neptünün etkisiyle de şu önemli sorunla sık sık karşılaşabilir ; İŞİNE VE HEDEFLERİNE DUYGUSALLIK KARIŞTIRMAK..
nacizane tavsiyem ; ona hedef seçtiyse kırılganlık göstermeden ilerlemesini öğretmeye çalışınız. yada büyüdüğünde aşk için , yada duygusal yönde her hangi bir karar için esas hedefinden tâviz vermesi gerektiğinde ona aklını da katarak bir karar vermesi gerektiğini öğretiniz.

* venüsüne baktığımızda , ikizlerin son derecesinde ve satürnün yakınında kendini rahat hissetmiyor olmalı. satürn ona ilişkilerinde sadakat ve güvenilirlik katıp , kendini rahat ifade edememesine de sebep olabilir. venüsünü beslemek için ona fazla şımartmadan özgüven telkinleri yapmanızı öneririm. mesela iletişim kurma konusunda kendine güvenmesi gerektiğini ona hatırlatabilirsiniz , tabii biraz daha büyüyünce gülücük

* mars-uranüs balık burcunda ve ay başak ile zıt açı yapıyor. hassaslık + alınganlık ve özellikle bu küçük yaşlarında biraz öfkeyle karışık dudağını büküp ağlamaları gülücük sözkonusu olabilir. sevilmemekten dolayı içsel korkuları olabilir yani bu bir ihtimaldir o yüzden sevginizi ifade ederken rahat ve içten olun cimri olmayın diyebilirim. yine bu etki ona gerilimli duygular katsa da , fedakârlık dediğimiz sıkıntıya katlanma yüzdesini arttıracaktır diye düşünüyorum.
benden şimdilik bu kadar Alya , inşallah sağlıklı başarılı ve mutlu bir insan olur büyüdükçe ;)

06-09-2007 02:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Yol gösterici bilgilerin için çok çok teşekkürler Yıldırım. Emeğine, güzel yüreğine sağlık

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
06-09-2007 11:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

arkadaşlar MÜJDE!!!!!! dualarımız kabul oldu be bizim yeğen erken doğdu..... merkür yavaşladı ama geri gitmesinden iyi galiba....bir kız yeğenim oldu adı AYŞEGÜL SENA...HOŞGELMİŞ TEYZESİNİN GÜZELİ.....

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
06-11-2007 07:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: yaren için..
yaren , senin küçüğün analizi gecikti öncelikle kusura bakma diyorum ;

* koç burcu.. kendine güvenen , mücadeleci bir kimliği olacaktır. açıksözlü bir yapıya sahip olacaktır. çabuk sinirlenir , kin tutmayacaktır. venüs hemen güneşinin yanında bulunuyor yani bu etki ona çekicilik katacaktır. sevdiği şeyleri paylaşmaktan hoşlansada , sevdiği konusunda oldukça kıskanç olacaktır. sevdiğini sahiplenmesi konusunda ona ''hırslı ve baskıcı'' olmaması öğütlerini vermenizi öneririm , karşı cinse ilgi duyma çağına gelmiş , dikkat diyorum gülücük

* ay burcu ikizler ; derin duygusal ihtiyaçları ikizler burcuna hastır. konuşmak , kendini ifade etmek hoşuna giden şeylerdir. iletişim yeteneği oldukça yüksektir.
oldukça meraklıdır. 10.evindeki satürnden güzel açıyla beslenen AY bence duygusal kontrolünü arttırıyor , tipik ikizlerin yoğun aktivitesini dengeliyor diye düşünüyorum.

* merkür balık burcunda ; hayal gücünü arttırır. kendini ifade ederken , konuşmalarına heyecanlı bir duygu tonu katabilir , zaten merkürün marstan aldığı güzel açıda onun hızlı hızlı konuştuğu izlenimini uyandırdı bende..

* mars yengeç burcunda ; sevdiklerini koruma içgüdüsünü arttıracaktır. alınganlıktan kaynaklanan tartışmalara girmeye meyilli olabilir. eğer kavgacılık yönünün arttığını farkederseniz ona cesaretini ''aklının yanında'' kullanmayı öğretmenizi öneririm. ne de olsa o bir koç insanı olarak cesareti bi şekilde öğrenmelidir. duygusal tepkilerle yıkıcı bir şekilde öğrenmemesi , sağlıklı bir cesaret geliştirmesi için ''önce düşün'' parolasını geliştirmesi faydalı olabilir.

* yükselen burcu ikizler ve AY birinci evde görünüyor. genelde konuşkan , espri anlayışı yüksek bir kişisel imajı olabilir. AY nedeniyle , bazı transitlerde melankolik bir havaya bürünebilir , normaldir , endişeye gerek yoktur gülücük

* 10.evi kova görünüyor ve satürn kovada. satürnün bulunduğu burcu kısıtlayabileceğini düşünürsek , kovaya has bir meslek seçmeyi düşünürse oldukça azimli bir mücadeleyi göze almalı bence. oysa , yine 10.evinin sonlarında balık burcundaki merkür ona ( yazma ve konuşma kabiliyeti ) ve balık ( hayaller , şiir vb.. yaratıcılık ) yeteneği vereceğini düşünüyorum. haritasındaki mars - koç enerjisini ''dağınık'' kullanmaz da merkür balık potansiyeline yönlendirebilirse başarıya daha kolay erişebilir fikrindeyim.
şimdilik bu kadar ; hoşcakal

06-18-2007 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrosohbete katildigimiz zamanin haritalari Mavisahram 21 28,853 06-03-2016 06:36 PM
Son Mesaj: hashikio
  Olay Haritaları astrosohbet 24 32,674 03-12-2011 02:38 AM
Son Mesaj: Venüs

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir