Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hadrianus'un Gözdesi Antinous'un Doğum Haritası
Yazar Mesaj
Ishtar Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Hadrianus'un Gözdesi Antinous'un Doğum Haritası
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Astroloji yıllardır ilgimi çekse de pek anlayabildiğim söylenemez. Kendi kendime tek tek bakarak çat pat anlayıp birleştirmeye çalışıyorum gülücük
Tarihe de ilgi duyunca tarihsel kişilşklerin haritası çok ilgimi çekmeye başladı.

Roma imparatoru Hadrianus'un sevgilisi olan Bolulu Antinous'un doğum haritasına bakmaya çalıştım. Ancak tarih çok eski olduğundan çıkarılamıyor. Bir yerde buldum ama yorumlamayı başaramadım. 27 kasım 111 genel kabul gören tarih.

[Resim: P1A90Q.png]

Kısa hayat hikayesi oldukça dikkat çekici. Hadrianus'un gözdesi olan bu çocuk erken yaşta ölünce Hadrian roma tarihi boyunca ilk kez aileden olmayan ve muhtemelen köle olan birini tanrı ilan edip her yere heykellerini dikiyor ve adına bir şehir kurdurtup din haline getiriyor. Öyle ki hıristiyanlığı tehdit eder hale bile geliyor. Çocuğun da intihar mı, kaza mı, yoksa kurban edilme nedeniyle mi öldüğü bilinmiyor. Hadrianus genç çocuk ölünce aşırı kederinden dolayı kınanıyor.

Hikaye çok acıklı geldi bana.

Yardım ederseniz sevinirim gülücük
03-08-2019 08:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Hadrianus'un Gözdesi Antinous'un Doğum Haritası
Çok güzel bir konu

haritam: https://hizliresim.com/AD7p3v
03-08-2019 09:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ishtar Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: Hadrianus'un Gözdesi Antinous'un Doğum Haritası
Evet güzel bir konu. Marguerite Yourcenar'ın Hadrianus'un Anıları adlı kitabını da tavsiye ederim merak eden olursa, edebi olarak da çok etkileyici bir kitap.
03-12-2019 06:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Nur Yerlitaş'ın Yıldız Haritası Alejandro 14 19,949 04-22-2017 09:08 PM
Son Mesaj: Alejandro

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir