Değerlendir:
  • 49 Oy - 2.61 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Başarılı Eğitim ve Doğum Haritası
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Başarılı eğitim ve doğum haritası
Hades Yazılan:Benim 9. evimde merkür(başak) , venüs(aslan) ve jüpiter(başak) var. İlk öğretimde derslerim çok iyi değildi. Lise de düzeldi ve takdir aldım. Hiç böyle bir gelişme katedeceğimi sanmazdım ama oldu. Bunun nedeni 9. evdeki gezegenlermi . Bence 9. evim aslan olduğu için satürn ordaydı ve beni eğitim konusunda sıktı ve başarıya ulaştırdı.

yorumunda biraz açıklamaya çalıştım hades , 9.evinde merkür - jüpiter başakta kavuşum içindeler. merkür de jüpiter de zekanın fonksiyonlarıyla ilgilidir. 9.ev eğitimle ilgilidir.. satürne bakarsak , senin merkür-jüpiter ikiline 150 derecelik açı yapıyor ve oğlak burcundan yeni çıkmış bir satürnün var yani güçlü..
yinede satürnün uzun vadeli başarıları sevdiğini düşünürsek devam et derim -ok

07-17-2007 06:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Başarılı eğitim ve doğum haritası
Yorum için teşekkürler gülücük Eğitime verdiğim önemin son 1 sene ne kadar çok değiştiğini görmek beni şaşırttı. Aileminde böyle bir değişimi yaşayacağım aklına gelmezdi. 150 derecelik açıyı anlamadım ben biraz okudum ama net bi açıklama bulamadım.
07-18-2007 01:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

150 derecelik açı 90 derece ve 180 dereceye göre daha tatlı sert bir açıdır bildiğim kadarıyla.. güçlü satürn , iyi açılarda bile bazen bizi kısıtlarken , tatlı sert ikincil açılarda da etkisini gösterecektir bence..

07-19-2007 06:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Sınav günü...
[attachment=232] [attachment=233]

Selam..
Öss ye gireceğim günün transitleri bunlar sizce iyimi istediğimi başarabilecekmiyim ?gülücük şimdiden teşekkürler (2. resimdeki kırmızı gezegenler natal , mavi gibi olanlar transit )

Not--Harita resimleri sayfayı kaydırmış durumdaydı düzeltmek durumunda kaldım sevgili Hades .)

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
08-01-2007 09:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Benden tekrar bir soru ...
Umarım sıkılmıyorsunuzdur napıyım çok önem veriyorm bu konuya..:(
NEptün eğitiim evime karşıt açı yapıyorr. Tehlikemiii hayallerime kavuşamamı yoksaa yalnış şeyler peşinden koşmamı ve yanlış birşey için okumamı neden olabilir ? Hayallerimi alt üst mü edecek... Yoksa bunun üstesinden gelebilirmiyim ?

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
08-22-2007 08:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Başarılı eğitim ve doğum haritası
Hades Yazılan:Benden tekrar bir soru ...
Umarım sıkılmıyorsunuzdur napıyım çok önem veriyorm bu konuya..:(
NEptün eğitiim evime karşıt açı yapıyorr. Tehlikemiii hayallerime kavuşamamı yoksaa yalnış şeyler peşinden koşmamı ve yanlış birşey için okumamı neden olabilir ? Hayallerimi alt üst mü edecek... Yoksa bunun üstesinden gelebilirmiyim ?

ben sıkılmıyorum hades , aksine böyle sorular sorarak öğreneceğini düşündüğümden , devam etmeni söyleyebilirim.

sorunu cevaplamaya çalışayım ; öncelikle şu bilgiyi koyu harflerle yazayım..

astrolojik etkilerin bizlerin hayatında itici bir gücü vardır. ancak bizlerinde transitlere olumlu cevap verebilecek irademiz ve beyin kapasitemiz var.. yaşadığımız transit , o dönemdeki zihnimiz hangi fonksiyonunun aktif olduğunu işaret eder. neptün transitleri , bilinçdışı faktörleri ön plana çıkarma potansiyeline sahiptir. nedir bu faktörler ? duygusallık , kontrol dışı iyimser yada karamsar hayalcilik , zihni dağıtan ve odaklanma sorununa sebep olan bilinçaltı karmaşa , duygu ve düşüncelerde ki düzensizlik...
neptünün olumlu yanı ise yine bilinçdışından gelen ilham perilerini beraberinde getirmesi , sezgisel yeteneği arttırması , sevgi hissini ortaya çıkarması...

peki neptünün kötü özelliklerinden biri , dikkat dağınıklığı dersek ve sınava hazırlık sürecinde konsantrasyon gücüne fazlasıyla ihtiyacın olacaksa , kazanamayacaksın anlamına mı geliyor ? ASLA !!
neptün etkilerini ( ve diğer uzak gezegenleri) , kısık ateşte yemeğin uzun sürede pişmesi gibi düşünebiliriz. ağır giden gzegenler bir noktada uzun zaman kalırlar ancak etkileri uzaktan geldiği için kısık ateştedir.
insana iradesi ve beyin kapasitesiyle , bu etkilere rağmen ters yönde ve daha olumlu yönde hareket edebilecek mekanizma sunulmuştur.
yani hades , neptüne rağmen derslerine ve bütün çalışmalarına odaklanma potansiyelin mevcuttur. tabii , bunun bilinçli bir çaba şarttır. neptünün sorunu bilinci devre dışı bırakmaktır. senin sürekli yapman gereken , kendini dalgın bulduğunda kendini cimciklemek ve doğru soruları sorarak hedefine odaklanmaktır.

neptün dağınıklığını ortadan kaldırıp , hedef konuya odaklanmanın en hızlı ve etkili yöntemi doğru soruları sorarak bilinci harekete geçirmektir..

örneğin ; şu anda ne yapmam gerkiyor ? ne istiyorum ? benim için önemli olan nedir ? ya sınavı kazanmak için elimden geleni yapacağım ya da akışına bırakacağım hangisi doğru ??

08-28-2007 01:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

RE: Başarılı Eğitim ve Doğum Haritası
O zamansa benim 5. evim yengeç burda venüs ve mars bulunuyo. Venüs ve Marsın bana fonksiyonlarını bilmiyorum ama Yengeç için şunu diyebilirim notlarım hiç değişmeden hep aynı gidiyo yani en azından yıl sonu ortalamasında öyle görünüyo. Halbuki yıl içinde dönemlere ayırınca arada uçurum oluyo yani 1. dönem notlarım harikayken 2. dönem batıyo, ya da tam tersi bunun yengecin Yöneticisi Ay'ın yaptığı gelgitlerden ötürü olduğunu düşüneye başladım :D

=>Haritam<=
02-01-2013 12:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sonbahar96 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Venüs ve mars(aslan) 9. evde
yükselen yöneticim 9. evde
5. 6. 7. evin yöneticisi 9. evde Merkür mc kavuşum işletme okuyorum resmen beni anlatmış zaten aklımın bir ucunda öğretim görevliliği var inşallah olur gülücük

http://hizliresim.com/EEGMj8
04-19-2015 01:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Cvp: Başarılı Eğitim ve Doğum Haritası
Evet bir kaç kere forumda da değinmiştim bu konuya , üniversiteye hazırlanıyorum eylül 2015 den beri. Biz 98 liler biraz küçüğüz bu forumda ama bir yükselen ikizler olarak bildiklerimi sizle paylaşmam farz. Başarısız eğitim hayatı örneği aslında benimki ancak benim için satürn çok zorlayıcı oldu ve birden herşeyin değişmesini anlatmak istiyorum ;

Ben liseye başladığımda ilk satürn karşıt açımı yaşıyordum.satürn terazideydi o dönem ayrıca uranüs 0 derece koçtaydı yani tam güneşimin üstünde olduğu zamanlar, evimden sürekli gitmek istiyodum. Yaşadığım yerden kaçmak istiyodum. evimden 50 km uzakta okulu kazandım. 3 sene ailemden uzakta , babannemlerde aşırı disiplin altında zor şartlarda büyüdüm. Satürn o sıralarda 4. Evimden 5. Evime geçmişti (akrepteykende 5. Evdeydi) (2012-2015 Mayıs)

geçen sene 2015 mayısta Uranüsün marsın kavuştuğu sıra babannemlerden atıldım , eve döndüm okulum değişti mayıs eylül arası transitler beni çok zorladı ve en sonunda eylülde sular duruldu. Hatta Yaya geçen satürn 6. Evimde ilerliyodı ve koçtaki güneşime üçgen yapıyordu. herşey olumluya dönmesi heralde başaktaki jupiterin 4. Eve geçmesiyle oldu. aileme odama kavuştum.hatta gariptir birden bire karşıma sürlekli kariyerle ilişik fırsatlar geldi. Yapımcılarla contactlarım oldu ama hepsini bir köşede bırakıp eve daha çok bağladım. Muhtemelen JUPİTER ıc ile kavuşuyordu

Üniversiye hazırlıklarım Transit Uranüsün natal merkürümle kavuşmasıyla başladı birden bire zeka artışı ve hızla üniversite hazırlıkları başladı. O süre içinde. İlk sınavım 13 martta oldu , kötü geçti aksilikler oldu ancak şimdi ikincisi 18 haziranda yapılcak ve çok az kaldı. Umarım istediğim yeri kazanırım. Şimdi ise Satürn marsıma üçgen yapıyor umarım enerjisi benimle olur.

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
05-07-2016 07:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

9. evim yay ve Plüto yayda bu evde
Yani yayla ilgili olarak bi erasmus olsun bişeyler yapmak isterdim ama paranın gözü kör olsun (her yerden çıkıyor bu nalet şey) :D onun dışında haritamda zarf açı var ve başı Pluton bakalım önümüzdeki zamanlarda bir şeyler yaparım belki ama Transit Satürn bu evdeyken biraz daha zamanım var gibi duruyor. Transit Jüpiter 2 yıl sonra Plütonumla kavuşaçak bakalım bekliyoruz sabırla.

=>Haritam<=
05-07-2016 08:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İyi ve Kötü Doğum Haritaları astrosohbet 29 37,280 05-30-2012 02:24 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Doğum Haritası Yorumlarken "YARIMKÜRE VURGUSU" Angel 6 18,277 10-30-2011 06:08 PM
Son Mesaj: vatansever
  Doğum Zamanı Kişiliği Etkiliyor yükselenbaşak 0 3,308 06-13-2007 03:02 AM
Son Mesaj: yükselenbaşak

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir