Değerlendir:
  • 3 Oy - 4.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kanser ve Vedik Astroloji
Yazar Mesaj
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Kanser ve Vedik Astroloji
Merhabalar,yine bir çeviriyle karşınızdayım. Konuyu Vedik Astroloji bölümüne açmakla açmamak arasında kaldım ama iki tip astrolojide de sağlık göstergeleri benzer olduğundan buraya açma kararı aldım,yönetim gerek görürse taşıyabilir. Daha demin çevirimi yaptım ve yayınladım ama yanlışlıkla konuyu sildim :/ Çok uzatmadan tekrar başlıyorum gülücük

Doğum haritalarında kanser incelenirken Satürn,Ay,Lagna (Yükselen burç) ve Dustana evler yani 6. ,8. ve 12.evler ve bu evlerin (1.ev ile beraber) yönetcileri,bunlara ek olarak Navamsa haritasının incelenmesi önemlidir çünkü Dustana evler insan hayatındaki travmatik,yani yaşamın akışını değiştirebilecek olayları yönetirler.Bunlara ek olarak kanserin tespit/teşhis edilmesi zor olduğu için bu incelemede Ketu (Güney Ay Düğümü)'da önemli bir rol oynar.

Satürn kısıtlayan,engelleyen,tüketen ve baskılayan yanından dolayı kanserle ilişkilendilebilecek en uygun gezegendir.
Ay ise zihni ve vücut sistemindeki tüm atılımları yöneten gezegen olduğu için Ay'da kanserle ilişkilendirilmeye uygun bir gezegendir çünkü bütün yumrular ve tümörler salgıların birikmesi ya da normal hareketlerinin engellenmesinden oluşur.

Bazı kanser hastalarının haritalarına yapılan bir çalışmada Ay ve Satürn arasında bir bağlantı görüldü ve bu bağlantı Navamsa Haritası'nda bulundu,bu bütün haritalardaki Ay-Satürn bağlantılarının bir kanser belirtisi olduğunu düşünmemiz gerektiği anlamına gelmez,fakat kanser hastalarının çoğunun haritasında Ay-Satürn ilişkisi vardır.

Navamsa Haritası'nda Ay, Satürn ile kavuşumdaysa veya olumsuz açılar alıyorsa bu bir kanser göstergesidir,fakat bu tek başına yeterli değildir ve Dashalar ve yönsel etkiler de görülmelidir.

Kaynak

Dipçe: Özellikle son cümleleri olduğu gibi çevirmedim,çevirmek istemedim, astrolojik anlamda belirtiler tamam bunlar,ama bunlar var diye kimse %100 hasta olacak değil veya kimse bu yüzden moralini bozmamalı,çeviriyi yaptım ama unutmayalım ki ne kadar profesyonel olursak olalım kader var ve belki daha bilmediğimiz çok fazla gök cismi var ve bunlar tek başına bir etki değiller.

Bunlar dışında da her cümleyi robotik bir şekilde çevirmek istemedim,okudum,anladım ve akıcı olması için elimden geleni yaptım.Çeviride hata yakalayan arkadaşlar bunu bana saygı çerçevesinde söyleyin,hepinize sevgiler.

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
07-01-2018 01:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Rosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: Kanser ve Vedik Astroloji
Medikal astrolojide de satrün ve ay açıları çok önemli özellikle kadın haritalarında satrün ay karışıtlıgı oldugu natal haritada mutlaka sorunlarla karşı karşıya geliyorlar birde yükselen su gurubysa özellikle dikkat etmeleri gerekir diye yorumlamaktayım
07-17-2018 02:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Cinsel İktidarsızlık ve Vedik Astroloji BayanKararsız 0 4,202 07-05-2018 01:58 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Kalp Hastalıkları ve Vedik Astroloji BayanKararsız 0 4,317 07-04-2018 07:06 PM
  Göz Hastalıkları ve Vedik Astroloji BayanKararsız 0 5,147 07-04-2018 05:57 PM
  Epilepsi ve Vedik Astroloji BayanKararsız 0 3,884 07-02-2018 06:16 PM
  Şeker Hastalığı ve Vedik Astroloji BayanKararsız 0 4,114 07-02-2018 06:07 PM
  Diş Hastalıkları ve Vedik Astroloji BayanKararsız 0 3,634 07-02-2018 05:57 PM
  Sağırlık ve Vedik Astroloji BayanKararsız 0 3,492 07-02-2018 04:23 PM
  medikal astroloji - Judith Hill aylions 21 26,196 12-24-2012 05:43 PM