Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mahfel
Yazar Mesaj
Beyazcık
Kayıtsız

Mahfel
Arkadaşlarım ‘Mahfel’ toplanma yeri demek. Neden toplanma yeri?
Çünkü hepimizin içinde yuva sıcaklığını, anne babalarımızın dostlarıyla attığı kahkahaları, dostla içilen keyifli kahvelerin olduğu günleri arayan bir güdü var.

Ki Türk toplumunda ailenin küçüğüyle (çocukla) sohbet etme diye bir şey yoktur maalesef, varsa da istisnadır. “Dur yavrum, sus yavrum, büyüklerin yanında susulur yavrum” dolayısıyla hepimiz biraz muhabbete aç büyürüz. Küçükken en sevdiğim vakit elektriklerin kesildiği vakitti çünkü ancak o zaman ailemle vakit geçirebiliyordum, verimli sohbet edebiliyorduk.. Mumlar yakılırdı başlardı gülüşmeler. Gün içinde sorumluluklarımızdan ya da kendimizden kaçmak için yaptığımız beynimizi uyuşturan her şey o an etkisiz hale gelirdi..

Uzak bir şehre arabayla gitmeyi çok seviyordum çünkü beni dinlemek zorundaydılar.. her şeyi sorabilirdim..

Ve en güzeli de en sevdiğimiz akrabalarımıza gittiğimiz bayram günleri.. sizin akrabalarınızı bilmem ama bizimkiler çok sıcak ve candandır.

Hüsnü dayım ise en sevdiğim komşumuzdu her gün gelir babamlarla okey oynar kendi eviymiş gibi kalkıp annemlere ve kendine kahve yapar, annem çerezleri çıkarır tatlı tatlı kavga ederek okey oynarlardı. İri yarıydı beni hep prenses diye çağırır omzuna alır eğlendirirdi, minik kafam hep tavana çarpardı ama sesimi çıkarmazdım çünkü onun o anki neşeli gürültüsü ve coşkusu beni hep çok mutlu ederdi, ne sorsam dinler ve cevap verirdi, benimle şakalaşırdı.. İşte bunlar bir çocuk için ne kadar değerli olduğu kadar tüm insanlık için de değerlidir.. Önemliymiş ki aklıma kazınmış..

Ben bunları çok özledim son zamanlarda insanlar iletişim kuramıyor, toplanmıyor, gelip gitmiyor.. Fakat böyle şeyler özeldir, bitmemelidir.

Karşımızdakinden beklediğimiz özveri, sevgi, ilgiyi biz karşımıza çıkanlara vermiyor muyuz yoksa artık? Keşke böyle olmasak keşke hep o sıcak sohbetler, sıcak insanlar, sıcak ilişkiler hayatımızda olsa.. Bakıp gitmesek, geçip gitmesek.. Sevip de gitsek, gülüp de gitsek.. Peygamber efendimiz (sas) oyun oynayan çocukları gördüğünde hiçbir zaman selam vermeden geçmezmiş. Onların da bir birey olduğunu en iyi bilen kişi.. Biz ise yetişkinleri bile adamdan saymaz olduk.

Bu yazıyı neden yazdım ya da okurmusunuz bilmiyorum ama içimde bir özlem var. Sevgiyi özlüyorum, hoşgörüyü.. sarılalım istiyorum, birlik olalım, kimse kimseyi kırmasın istiyorum. Ağaç yaşken eğilir; hem çocuklarımızı sevgiyle büyütelim hem çevremizi sevgiyle saralım istiyorum..

İyiliğin küçüğü büyüğü yoktur, yürekten kopsun yeter. Gülümsemek de bir sadakadır ne de olsa..
03-25-2018 08:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

RE: Mahfel
İnsanlar eskisi gibi değiller ve iyi olanlar da dünyanın düzenine ayak uydurmak için kötü olmayı tercih ettiler. Durum bundan ibaret bence.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
03-26-2018 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Beyazcık
Kayıtsız

Cvp: Mahfel
(03-26-2018 02:10 AM)Ahmeedd Yazılan:  İnsanlar eskisi gibi değiller ve iyi olanlar da dünyanın düzenine ayak uydurmak için kötü olmayı tercih ettiler. Durum bundan ibaret bence.

Herkes kötü değil o kadar umutsuz olmayalım aðla... :((2
03-26-2018 09:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Beyazcık
Kayıtsız

RE: Mahfel
Herkes konular açsın, yorumlar yapsın ☺️ çiçek sitenin ıssızlığı gitsin sıcak bir yer olsun ciçek2
canlarim1
03-26-2018 04:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir