Değerlendir:
  • 2 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kişilik Testi
Yazar Mesaj
Caesar Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Kişilik Testi
İnternette dolaşırken şöyle ( https://www.16personalities.com/tr/ücret...ilik-testi ) bir siteye denk geldim, kişilik üzerinde güzel bir saptama yapıyor ve detaylı anlatımla bunu destekliyor, eğer yabancı diliniz varsa daha da detaylı açıklamalar alabilirsiniz.

Kendi kişilik tipinizi daha çok merak ederseniz arama motorunda aratarak size benzeyen daha fazla ünlü aktörleri,liderleri,edebi karakterleri bulabilirsiniz.

Siteye göre 16 adet kişilik tipi var ve bunları analizciler-diplomatlar-kaşifler-gözcüler şeklinde 4 ana gruba ayırmışlar.

Örnek olarak ben analizciler grubundan ENTJ (Buyurucu) çıktım. ENTJ Türkçe açılımı dışa dönüklük, önsezi, tasavvur, muhakeme
Benimle aynı kişiliğe sahip birkaç ünlü isim ise Steve Jobs, Harrison Ford, Margaret Thatcher, Franklin D. Roosevelt, Julius Caesar(kendisinin haritasını merak ediyorum aslında,sadece güneşinin yengeç olduğunu biliyorum), Angela Merkel, Napoleon çıktı . Dizi,film karakterlerinden ise Tony Soprano, Mary talbot, Malcolm Merlyn, Francis J. Underwood (kendimden iğrendim bunu görünce), Voldemort çıktı.
Kişiliğin ilk açıklaması;

Buyurucular doğuştan liderdirler. Bu kişilik tipine sahip olanlar karizma ve güven yeteneklerini somutlaştırırlar ve kalabalıkların ortak bir hedef arkasında birleşmesini sağlayan bir otorite yansıtırlar. Ancak, Önder eşdeğerlerinin aksine, Buyurucular genelde acımasız bir mantık seviyesi ile karakterize edilirler ve sonu kendileri tarafından nereye vardırılırsa vardırılsın, amaçlarına ulaşmak için isteklerini, azimlerini ve keskin zekalarını kullanırlar. Belki de nüfusun sadece yüzde üçünü oluşturuyor olmaları, daha utangaç ile hassas olan, dünyanın büyük bir bölümünü oluşturan kişilik tiplerinin onlar tarafından ezilmemesi adına herkesin hayrınadır; Ancak, her gün güvendiğimiz işletmelerin ve kurumların birçoğu için Buyuruculara müteşekkir olmalıyız.
.
.
.

Bu konuyu açmamın sebebi ise soru sormak dışında foruma bir şeyler katabilmek gülücük ve testin sonuçları ile astrolojik bağlantı kurmak.Aynı zamanda daha çok sohbet döner

https://i.hizliresim.com/vjGA9v.png
12-26-2017 06:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: Kişilik Testi
isfj - t: savunmaci

toplumun buyuk bir yuzdesini kapsayan insanlardanmisim gülücük

Anne hathaway, kate middleton, queen elizabeth gibi su ve toprak vurgusu olan kisiler bu sinifa dahilmis.

Yaratici, maceraci olmayan; pratik, guvenilir, ,sezgisel olmayan, icedonuk. Hemsire doktor biliminsani gibi adanmislik isteyen "maddeci" mesleklerin uygun goruldugu ayrica belirtilmis. Canimi sıktı sabah sabah :p

Bende de koc, mars, jupiter gibi eril enerjileri temsil eden ifadeler "topraklanmis"... Yukselenim ve ay burcumakrep
Hic sasirmadim dogrusu.

12-26-2017 12:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

RE: Kişilik Testi
Mantıkçı.
Ünlüleri; Rene Descartes, Bill Gates, Albert Einstein, Isaac Newton
İçedönük, sezgisel, mantık merkezci, araştırmacı, tedbirli
“sürekli düşünme hali onların dalgın ve mesafeli görünmesi üzerinde etkili olabilir, çünkü onlar genelde kafalarının içinde tam teşekküllü tartışmalar yaparlar; ama gerçekte Mantıkçılar, bildikleri ve benzer çıkarları paylaştıkları insanlar arasındayken oldukça rahat ve arkadaş canlısıdırlar. “ Bu kısım o kadar doğru ki.

Doğum Haritam
12-26-2017 01:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

İyi bir test. Ben de yaptım, oldukça doğru çıktı. Ara bulucu.

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
01-03-2018 04:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Daha önce yapmış olduğum bir testti. Arabulucu çıkmıştım. GAD Terazi olunca normal gelmişti bana , işte bunlar hep iyiniyet gülücük

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
01-03-2018 05:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Beyazcık
Kayıtsız

Benim de daha önce yapmış olduğum bir testti. Sonucun zaman içinde değişebildiğini söylemişlerdi değişti de ☺️ ENFJ (Önder) çıktım diplomatlar arasında. Daha önceden analizcilerden INTJ (Mimar) çıkıyordum ☺️
03-10-2018 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir