Değerlendir:
  • 8 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Melankoli ve Depresyon Eğilimi
Yazar Mesaj
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Cvp: Melankoli ve Depresyon Eğilimi
(03-21-2017 08:17 PM)zeynepelif Yazılan:  
(03-21-2017 06:43 PM)cancimini Yazılan:  Satürn 7. evde. Satürn 7. evde zararlı diye biliyorum. Yaşım gelmiş olmasına karşın evlilik fikrine sıcak bakmayanlardanım. Sanki özgürlüğüm elimden uçup gidecek gibi geliyor.

Merhaba, satürnle alakalı bir fikrimi paylaşmak istiyorum belki tabuları yıkacak bir fikir olabilir ama kendi görüşüm bu yönde. zodyakta 7. ev terazinindir ve satürn terazide yücelir. Ayrıca satürn disiplin, olgunluk, uzun vadeli başarı, uzun süreli ilişkileri temsil eder. evlilik içinde bunlara ihtiyacımız yokmudur zaten; evliliğin yürümesi için olgun davranışlı ve düşünceli olmaya, çiftin birbirine karşı sabırlı olmasına,evliliğin uzun süreli olmasına ihtiyacımız vardır. bu yüzden satürn 7. evde zararlı olmayabilir. zaten evlilik olayının aktifleşmesi bile satürn transiti gerektirir genellikle.. bulunduğu burca göre anlamı değişebilir 7. ev satürnün..
sizin harita üzerinden gidecek olursak yay burcu özgürlüğüne düşkün bir burçtur
satürn yayda ve 7. evde oluşu evlilikte özgürlüğünüzün kısıtlanma hissinize sahipp olma sebebi, evlilik yapmadan önce harita sahibinin olgunlaşması gerektiğine işaret ediyorda olabilir. belki eşinizle dini görüşleriniz aynı yönde olmayabilir satürn yayda dini konularda katı inanç verir diye düşünüyorum. zaten bence satürnü 7. evde olanlar satürn dönüşünü tamamlamadan evlenmemeleri daha iyi olur.
bazen jüpiterde 7. evde zararlı olabilir (örneğin dokunduğu şeyi büyütmek gibi 1. den fazla evlilik ihtimali) bunu kestirmek için aldığı açılar ve bulunduğu burç önemli.örneğin 7. evdeki sabit burçta bulunan bir jüpiter belki 2. evlilik vermez ama değişken çift karekterli burçlarda ise jüpiter 1.den fazla evlilik verme ihtimali güçlenebilir(kesinlik kazanmaz). içinizi bir nebze rahatlatmış olmuşumdur umarım..

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Satürn neye değerse onunla ilgili konuları kısıtlar denir ya hep, ben de bundan yola çıkarak 7. evle ilgili konularda gerileme yaşadığımı düşünüyorum. Zaten doğum anımda Satürn, Uranüs, Neptün, Mars, K.A.D gibi ağır gezegenler geriliyor. Bu da mücadele gerektiren bir süreç. Bir de 7. evi eksik anlatmışım aslında. 7. evde Ay ve Uranus kavuşumu var bende yine özgürlük ihtiyacı çok olan bir burç olan Yay'da... Jüpiter Balık'tan da karelerim var bu sebepten. Ben de bu gezegenlerde değişken burçlar ağırlıkta olduğundan çok kararsız bir yapıya sahibim. Hayatta belki de en nefret ettiğim huyum kararsızlığım

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
03-23-2017 03:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melody Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

RE: Melankoli ve Depresyon Eğilimi
Saturnum 5. evde ve saturn kare. Gerisini siz düşünün mutluluk hep yarım kalıyor yada geç geliyor.Hayatimda kendim kadar yogun hisseden bir insan görmedim.Duygusal değilim fakat aşırı yogun hissediyorum ve bundan kurtulamiyorum.Depresyona aşırı bir meyilim var son dört yılda üç kere girdim,ilki çok kötüydü zamanla depresyonu anlamlandirdi bunyem ve buna daha kolay karşı koyabiliyor.

Natal haritam

https://i.hizliresim.com/VQ8lNn.jpg
05-03-2017 12:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüsx Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 3

Psikanaliz kişinin iç dünyasını anlamak ve gozlemlemek üzerine odaklanir. Örneğin bir insan kendisinin bile farkına varmadigi kendisine zarar veren olumsuz duyguları taşıyor olabilir ve kişi kendisini rahatsız eden şeyleri anlayamayacagi veya gizleyecegi için kişiyi anlamak zorlasabilir. Psikanaliz bir tumdengelim ile kisiyi anlama yonudur. Kişinin bilinçaltına atılmış arzu ve istekleri anlamak, kişiyi tamamen tanıyarak ihtiyacını görmek psikanalizle alakalıdır. Bilinçaltı mesajlarını yansıtan beynin ne yönde zararlar aldığını anlamak içinde kullanılabilir. Temel şey kişinin bastırılmış yönlerini okumaktir.Hareketler,rüyalar,konuşmalar kendini ele veren noktalardır.Atalarin yaşadığı travmalar,atalarindan gelen bilinc ve bilgi birikimide genetik olarak yatar.(kolektif bilinc) Çok derinlere inmek istiyorsak yani sizin 4.evinizde ki gezegenler aslında konu olarak sizin atasal geçmişin de vurgulanmış konuların sizde ki tezahürünü simgeler.Gezegenlerin haritada hangi evleri yönettiklerine bakarsanız o evlerdeki konularda aslında çok içsel bir şekilde hareket ettiğini görürsünüz.(içsel bilinc ve sorumlulukla)
07-13-2017 02:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

12.evimde satürn koçta ve ay oglak burcu.2015 te depresyona girmiştim

haritam: https://hizliresim.com/AD7p3v
01-08-2018 05:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Depresyona meyilli açılar ve durumlar;
Güneş/Ay-Satürn bağlantısı (Daha çok ay)
Satürn-KAD/GAD bağlantısı.
Satürnün 1-5-8-12.evlerde olması
Neptünün 1-2-3-11.evlerde olması
Kuzey ay düğümünün 6-8-12.evlerde bulunması.
Bunlar genel olarak gördüğüm şeyler. Tabii bir etkiden genel çıkarım yapmamalıyız. Harita bir bütündür.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
01-09-2018 12:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

(01-09-2018 12:31 AM)Ahmeedd Yazılan:  Depresyona meyilli açılar ve durumlar;
Güneş/Ay-Satürn bağlantısı (Daha çok ay)
Satürn-KAD/GAD bağlantısı.
Satürnün 1-5-8-12.evlerde olması
Neptünün 1-2-3-11.evlerde olması
Kuzey ay düğümünün 6-8-12.evlerde bulunması.
Bunlar genel olarak gördüğüm şeyler. Tabii bir etkiden genel çıkarım yapmamalıyız. Harita bir bütündür.

kad yerleşiminin etkisi hakkında fikrim yok
özellikle ay satürn olmak üzere satürn güneş açısı
satürnün 1-5-8-12 de olması dediğin gibi depresyona meyilli olmayı sağlıyor
ayrıca yengeç akrep ve oğlak etkisi yoğun olanlar da depresyona meyilli

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
01-09-2018 09:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Annem ilk Satürn döngüsünde beni dünyaya getirmiş. Natal Satürnlerimiz aynıdır. Doğum saatini kesin olarak bilmiyorum sadece öğlene yakın doğduğunu söylüyor. 07.02.1958 . 31-32 yaşlarında 1 senelik depresyon tedavisi görmüş. Sinir krizleri atlatmış. Ufak olduğum için hatırlamıyorum. Ağır antidepresanlar kullanmış. Hatta bu süreçte hamile kalmış fakat ağır antidepresanlar kullandığı için aldırmak mecburiyetinde kalmış ve çalışma hayatını da bitirmiş. Ben yükselenini Boğa aldığımda, haritasında birçok kare gördüm. Hepsi de sabit burçlarda. KAD-Neptün kavuşumu Akrep de, Boğa ya zıt oluyor. Satürn-Ay karesi; Mars-Ay karesi gibi kişisellerinde kareler var. Kovadaki Merkür-Venüs kavuşumu Jüpiter'den kareler almış. Uranusle zıt. Babamın vefat sonrası sürecinde de yine ara ara sinir krizleri geçirmiş, depresanlar kullanmıştı.

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
01-09-2018 09:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Satürn 5. evin altına imzamı atarım.
Neptün olumsuz açıları, chiron olumsuz açıları.
Yengeç,balık,oğlak yerleşimleri.

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
01-10-2018 01:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Satürn 5. ev çizgisinde ve Neptün’le kare
Güneş 8. ev Yengeç, ASC yöneticisi Balık’ta

Tamam her şey yolunda gidiyor diyorum sürekli bir şey çıkıyor sanki mutsuz olmam için kader elinden geleni yapıyormuş gibi. Ve @melody gibi ben de duygularımı yoğun ve uçlarda yaşayan biriyim aynı karşılığı karşımdakinden alamadığımda ondan uzaklaşır ve içime kapanırım bu her tür ilişkide geçerli.

Bir de yaklaşık 4-5 yıldır Satürn 12-1. Ev transiti yaşayan biriyim, 1 yıldır da Satürn Ay’ıma kare yapıyor. Aslında diğer yıllara göre bu yıl daha iyiydi sosyal bakımdan ama ne bileyim öyle kendimi çok mutlu hissettiğim bir ya da iki gün olmuştur o da eğitimimle ilgilidir. Onun dışında olmadı.

“Kısmet Değilmiş Mutluluk” şarkısı kesinlikle bana yazılmış olmalı :D Kısacası Satürn insanın hayat enerjisini emiyor...

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
12-24-2018 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-24-2018 01:19 AM)say24 Yazılan:  Satürn 5. ev çizgisinde ve Neptün’le kare
Güneş 8. ev Yengeç, ASC yöneticisi Balık’ta

Tamam her şey yolunda gidiyor diyorum sürekli bir şey çıkıyor sanki mutsuz olmam için kader elinden geleni yapıyormuş gibi. Ve @melody gibi ben de duygularımı yoğun ve uçlarda yaşayan biriyim aynı karşılığı karşımdakinden alamadığımda ondan uzaklaşır ve içime kapanırım bu her tür ilişkide geçerli.

Bir de yaklaşık 4-5 yıldır Satürn 12-1. Ev transiti yaşayan biriyim, 1 yıldır da Satürn Ay’ıma kare yapıyor. Aslında diğer yıllara göre bu yıl daha iyiydi sosyal bakımdan ama ne bileyim öyle kendimi çok mutlu hissettiğim bir ya da iki gün olmuştur o da eğitimimle ilgilidir. Onun dışında olmadı.

“Kısmet Değilmiş Mutluluk” şarkısı kesinlikle bana yazılmış olmalı :D Kısacası Satürn insanın hayat enerjisini emiyor...

Senin için yazılmış şarkıları nette arama yaptım ve şunları buldum:

Bir tek dileğim var mutlu ol yeter

Sen gülünce bak neler oldu
Kalbimin ucu yandı tutuştu

Şekerli misin vay vay kaymaklı mısın vay vay *_*

12-28-2018 08:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir