Değerlendir:
  • 8 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Melankoli ve Depresyon Eğilimi
Yazar Mesaj
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

RE: Melankoli ve Depresyon Eğilimi
Alıntı yaparsam tek satırlık mesaj uzayacak bir de düzenle filan :D

Şaka bir yana bilgi olarak nasıl bir durum merak ettim,biraz daha özetle açıklar mısın?

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
03-22-2017 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Cvp: Melankoli ve Depresyon Eğilimi
(03-11-2017 01:41 AM)zeynepelif Yazılan:  Depresyon genellikle Ay yada Venüsün Satürnle etkileşiminden kaynaklanır. Ay yada venüs satürnyen burçlarda da olabilir, özellikle 3. ev buna katılıyorsada görülebilir. Venüsün marsla açısı tatmin ve mutuluğu yıkar. Eğer başka etkiler güçlü bir şekilde karşı koymuyorsa, venüs satürn karesi sıklıkla pişmanlığa sebep olan ve hüzünlü bir hayat verebilir.
Bu tarz insanlar sıklıkla tüm mutluluklarını bir kişiye bağlarlar ve bu kişiyi kaybettiklerinde her şeyi kaybederler.

su burçlarının hepsi huysuzluğa meyillidir; ateşler özellikle yay ya iniştedir yada çıkışta, terazi kolaylıkla irrite olabilir ama çok geçmeden sakinliğini geri kazanır ve hava burçları ile başak genellikle zihinsel sükunete erişir. Toprak burçları oğlak dışında genellikle mumnndur, oğlak saygısızlık ve küçük görmeden dolayı kolaylıkla depresifleşebilir.

Pesimizm, genel bir tutum olarak, ağır satürn etkisi ve zayıf üyücül etkinin sonucudur. (güneş dahil). Eğer 8. ev katılımdaysa, bu tutum bir felsefe form bile alabilir. Değişken burçlar ve özellikle başak pesimizmin en yaygın kurbanları olarak görülür, öncü burçlar buna yakalanmaya daha az eğilimlidirler. zararlı evlerin tümü özellikle biliç ile alakalıdır ve etkilediği tüm sorulara karşı dikkatli bir şekilde yaklaşma gerektirir.

Kaynak: Encylopaedia of Psychological Astrology, Charles E. O. Carter

Bu yazarın, Charles Carter'ın anlatım tarzını hiç beğenmedim önce onu bir belirteyim.

Modern Astrolojide Depresyonla ilişkilendirilen iki burç var, Akrep ve Oğlak.Onların yöneticileri Satürn ve Pluton da depresyona eğilim verir; 1. evde olmaları, Güneş ve Ay'la olumsuz açı yapmaları durumunda.Oğlak ve Akrepte kişisel gezegenler olması da bunu destekler.
03-22-2017 03:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-11-2017 12:24 PM)gökyüzü Yazılan:  Su grubuyum ay Mars karem var marsim dususte.saturnum oglakta diğer gezegenlerle acısı yok Jüpiter acılarım kötüdür. Hayatımın büyük bir kısmını mutsuz geçirdim sevilmedim

Ben de kendi adıma böyle bir durumdan bahsedebilirim.Haritanın tamamını merak ettim
03-22-2017 03:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-16-2017 01:14 PM)Meren Yazılan:  venüs satürn karesi olan birini tanıyorum (venüs başak, satürn yay, satürn 3. evde venüs 11.)
bu arkadaş mutsuz ve kimsenin onu sevmediğini düşünüyor. dış görünümü ile ilgili takıntıları var; estetik operasyonlar, sürekli değişen saç şekli, giyimindeki abartı..

Venüs Oğlakta iken de olabiliyor bu, insan kendisini değersiz, sevilmeye layık olmayan biri gibi hissediyor.Venus -Saturn olumsuz açıları veya Venüs Oğlak konumuna sahip insanların bir kısmı da ''aman zaten beni kimse beğenmez'' deyip süs püs gibi şeylerden uzak durma eğilimi de olabiliyor.

Estetik ameliyat merakı, kendinden memnun olmama durumu yine Satürnle ilgili ve Satürn'ün özellikle Güneş ve Ay'la açı yapması durumunda daha sık görülüyor.Ajda Pekkan'ın Yengeçte Ay-Satürn birleşimi var, Michael Jackson'un Balıktaki Ay'ı Satürnle kare.Özellikle Balık , Başak, Yengeç en kendine güvensiz burçlar (Oğlak da belki dahil edilebilir bu guruba) Bu burçlardaki kişisel gezegenlerin Satürnle açıları insanın kendi vücudunu beğenmeme eğilimi ve bunu değiştirmek için estetik yaptırma isteği verebiliyor.
03-22-2017 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

(03-22-2017 03:17 AM)Ninsianna Yazılan:  
(03-11-2017 01:41 AM)zeynepelif Yazılan:  Depresyon genellikle Ay yada Venüsün Satürnle etkileşiminden kaynaklanır. Ay yada venüs satürnyen burçlarda da olabilir, özellikle 3. ev buna katılıyorsada görülebilir. Venüsün marsla açısı tatmin ve mutuluğu yıkar. Eğer başka etkiler güçlü bir şekilde karşı koymuyorsa, venüs satürn karesi sıklıkla pişmanlığa sebep olan ve hüzünlü bir hayat verebilir.
Bu tarz insanlar sıklıkla tüm mutluluklarını bir kişiye bağlarlar ve bu kişiyi kaybettiklerinde her şeyi kaybederler.

su burçlarının hepsi huysuzluğa meyillidir; ateşler özellikle yay ya iniştedir yada çıkışta, terazi kolaylıkla irrite olabilir ama çok geçmeden sakinliğini geri kazanır ve hava burçları ile başak genellikle zihinsel sükunete erişir. Toprak burçları oğlak dışında genellikle mumnndur, oğlak saygısızlık ve küçük görmeden dolayı kolaylıkla depresifleşebilir.

Pesimizm, genel bir tutum olarak, ağır satürn etkisi ve zayıf üyücül etkinin sonucudur. (güneş dahil). Eğer 8. ev katılımdaysa, bu tutum bir felsefe form bile alabilir. Değişken burçlar ve özellikle başak pesimizmin en yaygın kurbanları olarak görülür, öncü burçlar buna yakalanmaya daha az eğilimlidirler. zararlı evlerin tümü özellikle biliç ile alakalıdır ve etkilediği tüm sorulara karşı dikkatli bir şekilde yaklaşma gerektirir.

Kaynak: Encylopaedia of Psychological Astrology, Charles E. O. Carter

Bu yazarın, Charles Carter'ın anlatım tarzını hiç beğenmedim önce onu bir belirteyim.

Modern Astrolojide Depresyonla ilişkilendirilen iki burç var, Akrep ve Oğlak.Onların yöneticileri Satürn ve Pluton da depresyona eğilim verir; 1. evde olmaları, Güneş ve Ay'la olumsuz açı yapmaları durumunda.Oğlak ve Akrepte kişisel gezegenler olması da bunu destekler.

zaten satürn oğlağın yöneticisi
mars ise akrebin, yukarıdaki yorumlar ise bu sembolikleri kullanarak türetme tekniğine dayanıyor..

oğlak burcunun depresyonda yatan temel duygusu memnuniyetsizlik ve bilinç altında yatan kompleks asıllı duyguları depresyona meyilli yapıyor evet

akrepse en derin duygulara sahip burçtur duygularını yoğun yaşadığı için bu sebeple depresyona girmesi çok doğal ve normal

hatta bu iki burcun depresyondan çıkması anormal olur çünkü
akrebin sığ olması yada oğlağın memnun olması doğalarına aykırı olurdu

Yazarın tespitlerinden yola çıkarak, okuduğumdan anladığımı kendimce aktarmak isterim;

su burçlarına dikkat çekmiş ve hepsinin huysuz olduğunu belirtmiş,
hepimizin bildiği gibi fizik kurallarına göre su 2 hidrojen 1 oksijen atomun bileşiminden meydana geliyor ve su elementi aslında 2 adet hava atomundan meydana gelmiş oluyor

toprağın derinine nüfuz eden sadece sudur ve toprağın en çok ihtiyaç duyduğu en önemli ve ilk sıradaki sudur, sonra uv ışınları gibi vs..

ateşi bile söndürüyor su

zaten herşey bir su damlasıyla başladı!! dermişim uzatmayayım :D
bol bol su tüketelim verygood

bundan yola çıkmış oluyorum, ay'ada dikkat çekmiş gayet mantıkllı yengeç burcunu yönetir ve depresyon yine duygusal kökenli bir hastalıktır (ay duyguları temsil ettiğinden)

bir insan neden depresyona girer bunun için venüse bakıncada şunu anlıyorum (venüsle alakalı depresif konular için)
zodyakta 2. ev boğa 7. ev terazi yönetici = venüs
venüs kimdir ?
kasayı yöneten
evlilikten sorumlu
güzellik lüks düşkünü
evrensel olarak para temsilcisi gezegen

venüs yaralanırsa yani şöyleki venüs parasız kalırsa ( venüs satürn tarafından kısıtlanırsa) depresyona girer tabi
venüsün güzelliği ( satürn tarafından kısıtlanırsa) venüs krize girer kopleksede girer tavan yapar mutsuz olur yada evlilikten yara alırsa gibi gibi ...
ve katılıyorum venüs satürn sert açılı kişi yada venüs oğlak güzel olsa bile güzelliğinden memnuniyetsizdir içsel enerjisi böyle napalım

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
03-22-2017 05:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Meren Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

(03-22-2017 03:30 AM)Ninsianna Yazılan:  
(03-16-2017 01:14 PM)Meren Yazılan:  venüs satürn karesi olan birini tanıyorum (venüs başak, satürn yay, satürn 3. evde venüs 11.)
bu arkadaş mutsuz ve kimsenin onu sevmediğini düşünüyor. dış görünümü ile ilgili takıntıları var; estetik operasyonlar, sürekli değişen saç şekli, giyimindeki abartı..

Venüs Oğlakta iken de olabiliyor bu, insan kendisini değersiz, sevilmeye layık olmayan biri gibi hissediyor.Venus -Saturn olumsuz açıları veya Venüs Oğlak konumuna sahip insanların bir kısmı da ''aman zaten beni kimse beğenmez'' deyip süs püs gibi şeylerden uzak durma eğilimi de olabiliyor.

Estetik ameliyat merakı, kendinden memnun olmama durumu yine Satürnle ilgili ve Satürn'ün özellikle Güneş ve Ay'la açı yapması durumunda daha sık görülüyor.Ajda Pekkan'ın Yengeçte Ay-Satürn birleşimi var, Michael Jackson'un Balıktaki Ay'ı Satürnle kare.Özellikle Balık , Başak, Yengeç en kendine güvensiz burçlar (Oğlak da belki dahil edilebilir bu guruba) Bu burçlardaki kişisel gezegenlerin Satürnle açıları insanın kendi vücudunu beğenmeme eğilimi ve bunu değiştirmek için estetik yaptırma isteği verebiliyor.

Bahsettiğim haritaya tekrar baktım, Ay 27derece akrep satürn 3derece yay da. akrep ve yay görünce buradaki kavuşumu atlamışım.
kendine güvensiz diye bahsettiğiniz burçların tümü kişisel gezegenlerini oluşturuyor.
bu zor açılar ve yerleşimlerin yanında haritada ay-güneş ve jupiter arasında büyük üçgen var
03-22-2017 12:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

(03-22-2017 03:20 AM)Ninsianna Yazılan:  
(03-11-2017 12:24 PM)gökyüzü Yazılan:  Su grubuyum ay Mars karem var marsim dususte.saturnum oglakta diğer gezegenlerle acısı yok Jüpiter acılarım kötüdür. Hayatımın büyük bir kısmını mutsuz geçirdim sevilmedim

Ben de kendi adıma böyle bir durumdan bahsedebilirim.Haritanın tamamını merak ettim

Çok teşekkür ederim ninsianna haritami imzama eklerim teknolojiyle aram pek iyi değil ekleyemezsem de bir tane arkadaşım haritam için konu açmıştı ordan da yazsisabiliriz
03-22-2017 08:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Venüs-Satürn 135'lik var,90'ın kesirli de olsa katı olduğundan kare etkisi yapıyor sanırım.Aşk hayatından yüzüm şu ana kadar gülmedi,hani hep muallak-güvensizlik.Venüs 4 derece Akrep,Satürn 19 derece Balık (Retro) ,sevilmeme ve bunu haketmiyormuşçasına bir his biraz var ya da bir gün gerçekten sevilirsem bile buna ne kadar inanırım bilmiyorum.Ama dış görünüşle ilgili verdiği kaygılar yok,tam tersine kilolu biri olmama rağmen dış görünüşümle ilgili özgüvenim pekçok kişiden yüksek.Başarı konusunda biraz özgüvensizim.

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
03-22-2017 11:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Ben de bir yandan cok melankoliye yatkinim bir yandan ates elementim beni cagiriyor. O venus merkur baligin gozu kor olsun. Merkur-saturn-chiron arasinda t -karem var. Ne diyorsaniz altina imzami atiyorum. Zihinsel izdirap. Sinir oluyorum balijta icsellerimin olmasina ve neptun kareme. Isirasim geliyor.

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
03-23-2017 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

İşin ilginç kısmı , psikoloğuma kaç defa yorulduğumu söylesemde asla antidepresan vermez bir kere verdi onda da panik atak krizi geçirdim . Yani depresyon eğilimli değilim depresyon anlarında "kendine gel" dediğim anda kalkabiliyorum. Duyguları ve düşünceleri ayırıp somut bi karar veriyorum. Ama canım ağlamak harap olmak isterse depresyona girmiş taklidi yapıyorum sanki bazen üzülmek istiyorum üzülüyorum şunu demek istiyorum "elimde değil yapamıyorum" diyen insanı anlayamam mesela. Ben nasıl yapıyorum ? Güçlü sert açı alan bir oğlak ayım var bu düşünce yaklaşımı belki bununla ilişkilendirilebilir. Depresyona , melankoliye meğilliyim hep kendimi acı ceken varlık olarak görürüm ama ben istediğim için o öyle anında değiştirebilirim. Bu yüzden çok fazla psikolojik savaşlarla savaşıp ya kazanırım yada askıya atarım ama asla kaybetmem.

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
03-23-2017 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir