Değerlendir:
  • 31 Oy - 2.61 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ülkelerin Burçları
Yazar Mesaj
vilma
Kayıtsız

Ülkelerin Burçları
Ülkelerin astrolojik haritaları var tabii ki. Ülkenin ve şehirlerin “kuruluş tarihi” onların doğum zamanı olarak kabul edilir, ona göre doğum haritası çıkarılır. Yani onlarla da bir sinastri yani karşılaştırma bir bağlantı haritamız var.
Derki.com sitesinde güzel bir alıntı yapılmış Astrolog Doane’nin makalesinden, şöyle biraz derleme yaparsam;

Kimi ülkeye gider gitmez ‘aman ne huzurlu, kendimi evimde gibi hissediyorum’ diyoruz, kimi ülkede de enerjiyi hiç sevmeyip kaçmak istiyoruz. Aslında ülkeler ve bizim aramızda da ciddi bağlar var. Burcumuzun, ay burcumuzun, yükselenimizin, venüs mars ve jüpiterimizin uygun olduğu ülkerde huzurluyuz. Ama diğelim ülkenin satürnü bizim güneşimize kare yapıyorsa ‘aman’ deyip kaçmak istiyoruz.

Eğer bir ülkeye yerleşmek istiyorsanız ya da uzun bir süre kalmak o ülkenin ayı ile ve Satürn’ü ile uyumlu olsanız iyi olur. Aylarınızın uyumsuz olduğu bir ülkede mutlu olamazsınız. Aynı şekilde satürn için de bu geçerli. Sizin Ay’ınızın ülkenin/şehrin Ay’ıyla uyumlu olması orada huzurlu ve evde hissedeceğinizi gösterir. Sizin Satürn’ünüzün ülke/şehrin Satürn’üyle uyumu ise, kendinizi oranın vatandaşı olarak hissetmenize yarayacağını ve oraya rahatlıkla yerleşme imkanını, oranın amaçları ve kurallarıyla uyumlu yaşayacağınızı ve kendi hayat amaçlarınızı gerçekleştirmek için orada sağlam zemin ve şartları bulacağınızı anlatır.

Uyumlu güneş burçları temel bir anlaşma ve kabul içerecekledir. O ülkeyi yöneten ana kurallar ve önemli adetler size yabancı gelmeyecektir. Merkürlerin uyumlu olması oraya giden kişinin insanlarla genel olarak rahat iletişim içinde olmasını ve orada bir şeyler öğrenebilme kapasitesini gösterir. Yani merkürlerinizin uyumlu olduğu bir ülkede öğrenim görebilirsiniz.

Venüs Mars uyumları cinsel uyumu, aşkı ve etkilenmeyi gösterir. Aynı Venüs burcu, elementi ya da niteliği diğerinin Mars’ı ile uyumlu ise bu uyum gerçekleşecektir.
Jüpiter burçlarının uyumu sizin bu ülkede felsefi olarak mutlu olacağınızı, onurlandırılacağınızı ve ödülendirileceğinizi gösterir.

Bazılarının haritalarında Güneş – Ay – Saturn yerleşimlerini buldum ama şunun bilinmesi gerek, bazı ülkelerin birden çok haritası var… Kimisinin imparatorluk zamanından, kimisinin ulusal bağımsızlık kazandığı zamandan. Mesela Fransa nın 5 6 tane haritası var bilmem kaç kez devlet kurup yıkıldıkları için.

ABD : Güneş Yengeç – Ay Kova – Saturn Terazi
Arjantin: Güneş İkizler – Ay Balık – Saturn Yay
Avustralya: Güneş Kova – Ay Başak – Saturn Kova
Almanya: Güneş Oğlak – Ay Yay – Saturn Oğlak
Belçika: Güneş Terazi – Ay Boğa – Saturn Aslan
Brezilya: Güneş Başak – Ay İkizler – Saturn Boğa
Çin: Güneş Kova – Ay Balık – Saturn Yay
Finlandiya: Güneş Yay – Ay Başak – Saturn Aslan
Fransa : Güneş Terazi – Ay Koç – Saturn Yay
Hollanda: Güneş Aslan – Ay Kova – Saturn Kova
Irak: Güneş Yengeç – Ay İkizler – Saturn Yay
Israil: Güneş Boğa – Ay Aslan – Saturn Aslan
Italya: Güneş İkizler – Ay Akrep – Saturn Yengeç
İspanya: Güneş Akrep – Ay Yengeç – Saturn Aslan
Japonya: Güneş Koç – Ay Aslan – Saturn Yay
Kanada : Güneş Yengeç – Ay İkizler – Saturn Akrep
Türkiye: Güneş Akrep – Ay İkizler – Saturn Terazi

Böyle devam eder…. Haritalar astrotheme sitesine göre baz aldım, sizde oradan bakabilirsiniz. Ayrıca benim yazmadığım ülkelerin haritalarını ekleyebilirsiniz verygoodask oky,,2

Hangi ülkeyle daha uyumlusunuz ?
09-30-2016 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

RE: Ülkelerin Burçları
ay aslan satürn kova olarak
ABD, Almanya(sevemiyorum ama burayı ben), Fransa, Hollanda, Irak (yooo nooo), İsrail (cıkss), Japonya, Türkiye gülücük

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
09-30-2016 09:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

İçlerinden Belçika bana bayağı uygun durdu gülücük Belçika: Güneş Terazi – Ay Boğa – Saturn Aslan gülücük

Ülkemizle ay burcum aynı ha,şaşırdım gülücük Japonya oldum olası gitmek istediğim ülkelerden biri gülücük Koç olmasına şaşırdım,zıtların çekimi belki de gülücük

Astrotheme'i bayağı kurcaladım ama ülke haritalarına ulaşamadım,nereden olduğunu tarif eder misiniz?Yine dikkatimden kaçtı sanırım :(

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
09-30-2016 01:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
Moderatörler
lt=

Şöyle bir yazı buldum gülücük

http://www.kristindemirci.com/yazilar/ik...samaliyim/

Doğum Haritam :
10-01-2016 09:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Cvp: Ülkelerin Burçları
(10-01-2016 03:24 AM)Lionhearted Yazılan:  
Alıntı:ama şunun bilinmesi gerek, bazı ülkelerin birden çok haritası var… Kimisinin imparatorluk zamanından, kimisinin ulusal bağımsızlık kazandığı zamandan. Mesela Fransa nın 5 6 tane haritası var bilmem kaç kez devlet kurup yıkıldıkları için.

yine de bazı haritaların doğruluğuna cidden inancım var.
Örneğin ABD. Yüksek bir Jupiterin bulunması tesadüf olamaz ABD bu!
Ve Yengeçteki Yükselmiş Jupiter bu tam nokta atışı ABD düşünüldüğünde.
ASCsine Yay diyip dememe polemiğini bi kenara koy, Bu Ülke Sağlam bir Jupiter ülkesi her detayda. Sadece Jupiter demek de yetersiz kalır Satürn de aynı zamanda.
Jupiter ve Satürnü birlikte düşündüğümde aklıma gelecek şey o devletin global bi güç olabileceğidir. Küresel etkisi vardır. Plüto gibi etkilerde varsa 8.ev vs de olur büyük mali güç göstergesi olabileceğinden. devletin gücü açısından önemlidir.

şu Amerika Haritasında hepsi var işte.

başka kafama takılanlar
Hollandanın güneşi aslan. Satürn ve Uranüsünün Kova olması. Ülkenin gerçekten özgür bir ülke olması.
Birleşik Krallık haritasında Güneş-Ay zıtlığı (Monarşik rejim göstergesiymiş,Satürn de Aslanda ayrıca)

İsviçre haritasında Başak Aslan Terazi etkisinin yoğun oluşu. Ülkedeki düzen kuralların vs genel anlamda kalite arayışının refahın çok iyi olması. Kendi kendine yeten ülke göstergesi olarak da görülebilir belki.

(09-30-2016 01:37 PM)libr(a)quarius95 Yazılan:  İçlerinden Belçika bana bayağı uygun durdu gülücük Belçika: Güneş Terazi – Ay Boğa – Saturn Aslan gülücük

Ülkemizle ay burcum aynı ha,şaşırdım gülücük Japonya oldum olası gitmek istediğim ülkelerden biri gülücük Koç olmasına şaşırdım,zıtların çekimi belki de gülücük

Astrotheme'i bayağı kurcaladım ama ülke haritalarına ulaşamadım,nereden olduğunu tarif eder misiniz?Yine dikkatimden kaçtı sanırım :(

anasayfada Solda Bordo renkli küçük bir pano varya
orada "By category and Country" tıkla ardından açılan sayfadaki tiklerden sadece "World Events" olanını işaretle tamam de. Dünyadaki olaylar veya Ülke haritaları vs Sıralıyor...Sort by'dan Alfabetik,Popülerlik vs kriterlere göre de sıralama yapıyor.

Belli bir ülkeyi aramak istersen de adını yine o bordo yere girersin çıkar zaten

Teşekkürler,birazdan bakacağım gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
10-01-2016 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
Moderatörler
lt=

(10-03-2016 07:15 PM)vilma Yazılan:  haritayı görmeden önce ascsi ikizlerdir diye tahmin etmiştim ama yay da uyuyor bence. Yalnız yengeç etkisi baya uyuyor ya Abd ye obeziteyle çok boğuşuyolar yemekle sorunları çok bi de aile sorunları da çok en fazla çocuk yaşta '' bebek'' aldıranların olduğu ülkelerden biri...
Bende kesinlikle jupiter ülkesi olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca ay kesinlikle kova başka olamaz, teknolojiyle aşırı haşır neşirler ve çok fazla icatları var :D Bi de amerika dan çıkan dünyanın en zengin insanları hep teknoloji sayesinde mesela Bill Gates.
Uranus 7.ev cuspla kavuşum..... diğer ülkelerle istikrarsız ilişki gülücük falan filan niye Abd den bu kadar bahsettim çünkü maalesef ki ( siyasi sebeplerden ötürü sevmediğim bir ülke ) benim natal haritamla çok uyum içinde sürprizzzacaba çook şaşırdım

Şöyle düşün Türkiye'nin yarısı bu ülkeden memnun Aynı mantıkla ABD'nin yarısı ülkeden memnun Belki sen orada yaşasan tek derdin siyaset olur gülücük

Doğum Haritam :
10-03-2016 07:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Niye akrep burcuyuz ?? Neden bu ülkede akrep veya 8. Ev vurgulu kişiler ünlü ?? Hep kafamda yatan sorular bunlar. Keşke aslan burcu bir ülke olsaydık yada yok kova olsaydık en azından özgürlük ne onu bilirdik belki anadolu kesimi yerine sokaklarda bayrak sallayan marjinal bir ülke olurduk yada ne bileyim belki ikizler burcu olsaydık mesela sokaklarda insanlar yerine herkes konuşurdu , "geveze" bir hakeret olmazdı

Ama maalesef Akrep burcuyuz , maalesef de değil aslında yükselenimiz yengeç gelenekseliz anadoludaki kesim işte bence bu yükselen yengeçe uyuyor misafirperveriz iyi yemek yaparız bunlar hep yengeç dikkat edin bunlar dılardan görülünce yaptıkları mız.

De akrep burcu oluşumuza bakalım

En fazla tecavüz oranına sahibiz , akrep mars seks bağlantısı
İnsanları cinsellikle tehtid ettiğimizde direk zayif nokta vurulması (şantaj)
İnsanları cinsel tercihlerine göre "diğer ülkelere göre" daha çokta yargılayan bir ülkeyiz
Karakterlerimiz gelişimlerimiz çevremize göre. Aman kızım parayı usulsüz kazanan kadını olmasın oğlum pazarlık yapmasın gibi bunlarda çevre şartlarındaki cinsel sınırlar

Bunlar kötü diye mi yazıyorum HAYIR

İyi ki öyle yoksa namussuz bir ülke olurduk . (Namus ile bir akrep bağı kurabilirsiniz )
İyi ki akrep burcuyuz yalanı sevmiyoruz
Askerimiz kuvvetli konu savaş olunca sokaklara döküldük 15 temmuzda
Saldırıya geçmeye meilliyiz

Mesrla eksik açılara bakın.

Akrep burcunun eksik yönleri ?

Mesela bilgi aşığı bir burç değildir , Özgürlükçü değildir , gösterişi sevmez , pek gezen de biri değildir çok da hayal kurmaz ama hisseder

Bu size bir şeyler fısıldadı mı ?
Yeniliğe kapalıyız , bilgi alışverişinde pek hoşlanan bir ülke değiliz (gıybet dışındaki) , özgürlük vayrakları sallanmıyor , koç aslan burcular dısında bu ülkede gösteriş için yaşayan yok , pek gezmeyiz evimize kapalıyız , hayal kurmak yerine gerçeği kabulleniriz

En önemlisi akrep burcu nazardır

En çok da nazar dan korkmak bizim ülkemizde yok mu ?

Sonuç :akrep burcu olmamız ne iyi nede kötü o yüzden yaşamaya devam

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
10-07-2016 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

(10-07-2016 02:01 AM)Alejandro Yazılan:  Niye akrep burcuyuz ?? Neden bu ülkede akrep veya 8. Ev vurgulu kişiler ünlü ?? Hep kafamda yatan sorular bunlar. Keşke aslan burcu bir ülke olsaydık yada yok kova olsaydık en azından özgürlük ne onu bilirdik belki anadolu kesimi yerine sokaklarda bayrak sallayan marjinal bir ülke olurduk yada ne bileyim belki ikizler burcu olsaydık mesela sokaklarda insanlar yerine herkes konuşurdu , "geveze" bir hakeret olmazdı

Ama maalesef Akrep burcuyuz , maalesef de değil aslında yükselenimiz yengeç gelenekseliz anadoludaki kesim işte bence bu yükselen yengeçe uyuyor misafirperveriz iyi yemek yaparız bunlar hep yengeç dikkat edin bunlar dılardan görülünce yaptıkları mız.

De akrep burcu oluşumuza bakalım

En fazla tecavüz oranına sahibiz , akrep mars seks bağlantısı
İnsanları cinsellikle tehtid ettiğimizde direk zayif nokta vurulması (şantaj)
İnsanları cinsel tercihlerine göre "diğer ülkelere göre" daha çokta yargılayan bir ülkeyiz
Karakterlerimiz gelişimlerimiz çevremize göre. Aman kızım parayı usulsüz kazanan kadını olmasın oğlum pazarlık yapmasın gibi bunlarda çevre şartlarındaki cinsel sınırlar

Yazdıklarının büyük kısmı Akrep burcu olmamızdan ziyade 1. evdeki Pluton'un Mars'la kare yapmasından.Yanlış zamanda kurulmuş bu ülke dil çýkarma

Türkiye'nin batısının bulunduğu topraklar ve Yunanistan Yengeç'in yönetiminde, Gündeydoğu Anadolu'da Akrep güçlü diye biliyorum.Zaten Ege bölgesi kadim anaerkil uygarlıkların beşiğidir hem de verimli topraklara sahip ;tam Yengeç.Hatta Anadolu'da bizim Türklüğün ve/veya İslam'ın simgesi sandığımızı Ay da bu anaerkil milletlerin kullandığı sembollerden biridir.

Diğer ülkelere gelirsek Almanya'da Satürn'ü güçlü görmek kimseyi şaşırtmaz herhalde.Akdeniz ülkelerinde de Su burcu etkisi hiç şaşırtmıyor aynı şekilde.

Sanatla ve güzel ve zarif kadınlarla özdeşleşmiş bir Fransa'da Terazi etkisi görmek çok normal.Zaten Fransız sinemasının iki sultanı Catherine Deneuve ve Brigitte Bardot da Terazi burcu.

Amerika'da Yay burcu güçlü insanlar çok çabuk şöhret oluyor gibi geliyor bana.O yüzden Yükselen Yay haritası daha doğru gibi.Din ülke için önemli bu da Yükseleninin Yay olma ihtimalini destekliyor kanaatimce
10-08-2016 06:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

(10-08-2016 02:32 PM)kalipso Yazılan:  
(10-08-2016 06:09 AM)Ninsianna Yazılan:  Türkiye'nin batısının bulunduğu topraklar ve Yunanistan Yengeç'in yönetiminde, Gündeydoğu Anadolu'da Akrep güçlü diye biliyorum.Zaten Ege bölgesi kadim anaerkil uygarlıkların beşiğidir hem de verimli topraklara sahip ;tam Yengeç.Hatta Anadolu'da bizim Türklüğün ve/veya İslam'ın simgesi sandığımızı Ay da bu anaerkil milletlerin kullandığı sembollerden biridir.

Konu başka yere gidicek ama Ege uygarlığından çok Anadolu uygarlığı anaerkil değil mi? Anaerkilliğin çıkış noktası Anadolu. Hititler, Hattiler, Frigler vs.
"Beşikler vermişim Nuh‘a
Salıncaklar hamaklar
Havva Anan dünkü çocuk sayılır
Anadolu‘yum ben, tanıyor musun?" gülücük
Ay/hilal sembolü de kadını temsil ettiği için hemen hemen her medeniyette/toplumda var. Zaten çıkış yeri Mezopotamya ki Mezapotamya medeniyeti Anadolu ve Ege'yi etkilemiş. Anadolu'da insanlar Ana Tanrıça heykelleri yaparak yerleşik yaşama geçmişler. Çayönü, Çatalhöyük anaerkil geçmişin kalıntıları. Türklerdeki anaerkil
kültürün kökenini zaten biliyoruz Ak Ana miti, göçebe yaşam, Şamanizm/Kamlık ... Kısacası bence Ege değil Anadolu anaerkilliğin ve tarımın merkezidir. Hatta bunun bencesi/sencesi olduğunu düşünmüyorum.
Bu arada Nisianna'nın yorumundan bağımsız olarak: Araplar da anaerkil bi toplumdu (islamiyet öncesi) ve Mezapotamya'dan etkilendikleri apaçık. Bkz: Babil, Sümer. Araplardaki hilal bununla açıklanabilir ama bildiğim kadarıyla hilalin islamiyetin sembolü olarak görülmesi (Türklüğün değil) Osmanlılardan sonra olmuş. Bayrağımızdaki ay yıldızın kökeni hakkında bize çeşitli efsaneler anlattılar ama ay yıldız Bizanslılarda ve Göktürkler'de var. Bazıları ay yıldız bize Bizanslılardan geçti dese de bizdeki kökeni çok eski. Saygılar

Sondan başlayayım Araplarda bu Anaerkilliğin izleri sayılabilecek şeylerden biri bence Ay takvimin kullanılması ve Ay'ın hareketlerinin dini ibadetlerde önemli bir yerinin olması.Ayrıca Araplar gibi Sami ırkından olan Yahudilerde soy anneden geçer biliyorsunuz,İslamiyette de buna cevaz veriliyor bildiğim kadarıyla.

Eskiden Sami Irkının Arap yarımdasından Kuzeye yayıldığı düşünlürdü ama son genetik araştırmalarla ilgili okuduğum yorumlarda Anadoluya yakın bir bölgeden güneye göç ettikleri iddiası vardı ki bence mümkün bu.

Hint-Avrupa dilleri ya da popüler deyişle Aryan dediğimiz halkların dillerini bilirsiniz, Avrupa'dan Hindistan'a oradan Anadolu'ya çok geniş bir alanda konuşulan diller bunlar.Bu dilleri yayan bu halkların atalarının özelliği fazlasıyla ataerkil olmaları, öyle ki hiç dişi tanrıları yok bu halkların.Araştırmacılar bunların işgal edip dillerini yaydıkları Anadolu gibi bölgelerdeki halkların anaerkil ve dolayısıyla daha barışçıl olmalarının onların işini kolaylaştırdığını düşünür.

Anadoludaki en eski Hint Avrupalılar Hititler.Anadolu'nun yerlisi Hattilerin ülkesini ele geçiriyorlar, sonra Hint-İran kolundan bir gurup gelip güneydoğu Anadoludaki Hurri ülkesini ele geçirip Mitanni uygarlığını kuruyor.Bir de batı'dan gelenler var Likyalılar ,Lidyalılar , Frigyalılar hatta Yunanlılar. Frigyalıların bir kolunun doğuya göçe edip Urartu topraklarını ele geçirmesiyle de bugünkü Ermeni milleti doğuyor.

Hint Avrupalılar Güneş'i kutsayıp sembol olarak kullanırlar.

Anadolu'da bugün baktığımızda insanların davranışlarında bile Anaerkil kültürün izlerini gördüğümüz yer Ege bölgesi.Türkiye'de en Maço kültür Kuzeyinden Güneyine Doğu Anadolu'da var.O nedenle Anadolu'dan bahsederken genelleme yapmak istemiyorum açıkçası
10-09-2016 03:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

Rusyanin haritası yok maalesef, onu da ben yazayım. Güneş terazi, asc yay ve ay yengeç burcunda. Güneş saturnle kavuşumda. Mars da aslan burcunda. Şu anda da pluton 2. ev transit yaşıyolar.
10-13-2016 12:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir