Değerlendir:
  • 72 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sinastri - Uyum Analizleri
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Sinastri & Uyum Analizleri
(08-01-2010 03:06 PM)lajâ Yazılan:  Tuğçe'cim şimdi benim hiç mi hiç elenktrik gülücük alamadığım bi hatun var..
sinastrimize baktım :D tabiki bişi anlamadım..
tam olarak neye bakmam lasım ?
ay'ı merkürü venüsü VENÜS'üme kare bu yeterlimidir?
güneş ve merkürüm onun 12.evinde saklanmış.
mars ve ay'ı benim 4.evimde ?

güneş ve merkürün onun 12.evine düşmüşse , muhtemelen sen değil , o kişi etkilenecektir.
bu durumda , o kişi de senin yanında kendisini rahatsız hissedebilir.

bir kişinin 12.evinin uyarılması , 12.ev sahibinin kendisini tedirgin ve deşifre hissetmesine sebep olur.
bunun dışında satürn , pluto ve marslarınızın konumlarına da bakabilirsin.
08-01-2010 07:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

sanırım burcun akrepti,12.eve düşen gezegenler kişinin iç dünyasını alt üst eder,kişi ondan etkilenir belkide rahatsız bile olabilir,akrep burcunda gerçekleştiği için ki akrep gizliliği sever gülücük rahatsızlık payı olmuş olabilir.yani sinastrinizde güneş-venüs,güneş-ay olumlu açıları yoksa mars,pluton, yada bahsettiğin olumsuz açılar mevcutsa kişiler birbirinden pek haz almayabilir+ev konumlarınada bakmak lazm tabi,venüs-venüs karesi zaten sevme tarzlarınızın ayrı olduğunu gösteriyor ama tek başına yetmez yinede
08-01-2010 07:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

sen bilirsin tuğçe

dsc ler üzerinde kişilerin satürnü varsa , bu iyi birşey mi ?
08-01-2010 07:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

(08-01-2010 07:20 PM)aeon Yazılan:  sen bilirsin tuğçe

dsc ler üzerinde kişilerin satürnü varsa , bu iyi birşey mi ?

kişiler ilişkide bireyci davranabilir yani ben daha önemlidir ama ilişkiyi uzun sürelide kılar açıları iyiyse özellikle haritada güneş-ay,güneş-venüs,ay-ay güzel açıları varsa bu durumu ekarte edebilir ve bir de satürn transitleri önemlidir sert açıları sorun yaratabilir ilişkide
08-01-2010 07:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

önce kişileri tanıyoruz;
anaksunamun:güneş başağı,güneşi 11.evinde ve marsıda aslanda 10.evinde normalde dışa dönük çevresinde dikkat çekmeyi ister diyebilirdik ancak güneşinin ve marsının aldığı kare ve yarım açısı nedeniyle biraz kapalı bir tutum sergiliyor olabilir+asc akrebi ve 12.ev gezegen yoğunluğu nedeniyle bu durum çifte kavrulmuş diyebiliriz gülücük ay balığı,neptünden almış olduğu açılar asc akrebi ve güneş başağı sebebiyle karşındakini kıramayan,kararlarında duygusal davranan,kendi halinde olmayı seven özellikle evinde(ay 4.evde) bir bayan,güneş başak (eş) +neptünle yumuşatılmış mars aslanı(ilgisini çeken erkek tipi) kendisine yardımcı olan,onu seven kollayan,pek de hareketli,kendini gösteren birini tercih etmedini gösteriyor yani ekşından fazla hoşlanmıyor diyebiliriz gülücük

eşine bakalım;
güneş terazisi 12.evde gizlenmiş+ascde uranüs kavuşmuş+venüs başağı ve ay-yay,mars-ikizler kombinasyonlarıyla terazi özelliklerini neredeyse hiç yansıtmıyor olabilir neydi o özellikler karşısındakini kendinden çok düşünen belki,kibar,centlmen,aşka çok değer veren kısaca aşk adamı diyelim:D bu kombinasyonlarla biraz duygusuz bile diyebiliriz :D merak ettim eşin hareketli biri mi? ve herşeyden çabuk mu sıkılır? aradığı eş tipine bakarsakta venüs başak+ay yay kombinasyonuyla neşeli,seven,akıllı,bilgili ilgi alanları çok olan biri diyebiliriz

sinastrinize bakarsak;
senin güneşin onun 11.evinde seni arkadaşı olarakta görüyor olabilir aynı zmnda güzel bir konum,marsın mcsinde iş ve sosyal yaşamını hareketlendiriyor olmalısın,ay'ın 5.evinde yine çok güzel bir konum senden oldukça etkilenmiştir özellkle flört dönemlerinde 5.ev aşk evidir seninle beraberken eğlenir geçirdiği vakitten hoşnuttur,venüsün asc sinde onu olumlu yönde değiştirmiş olabilirsin seni her zmn çekici bulur yine bu da çok güzel bir konum gülücük merkürleriniz birbirlerinizin 12.evinde birbirnizden bşyler saklıyor olabilirmisiniz?iletişiminizde biraz eksiklik olabilir

onun marsı 8.evinde bingo süper konumgülücük o sana her zmn çekici gelecektir,uranüsü senin asc venüsünle kavuşum ilişkinizde o sana bazen kopuk gelebilir,seni değiştirebilir,onun ayı 2evinde maddi anlamda seni besleyebilir+onun yanında güvende hissedersin,venüsü mc'de bu ilişki sana ilk başlarda çok gerekli olmalıymış gibi gelmiş olabili,senin çevrende onu fazlaca sevmiş olabilir,güneşi 12.evinde iç dünyanı derinden sarsıyor olabilir aynı zmnda seni iyi anlar bu bazen hoşuna gider bazen gitmez =)

açılara bakrsak;senin plutonun onun bir çok gezegeniyle açı yapmış ilişkide kıskanç ve baskıcı davranmış olabilrmisin merak ettim?
venüs-venüs 60lığınız var ilk görüşte birbirinizden güzel elektrik almış olmalısnız,yine venüs-mars 120lik kombinasyonunuz var birbirinize her zmn çekici gelirsiniz,senin jüpiterin güneşiyle kavuşmuş aranızda tartışma vs yaşansada birbirinizi kolay affedersiniz senin yanında kendini rahat hisseder,satürün onun güneşiyle kavuşmuş satürn terazide yücelir o yüzden bu konum bana kötü gelmedi birbirnize sadık olmalısnız,ancak venüslerinizde uranüs damgası var yani bu ne demek ani kopmalar,tartışmalar olabilir çift taraflı bu açı mevcut yani birbirnizle tartışıp uzaklaşıp yine bir araya geliyor olabilirsiniz sık sık,uranüs etkisi dışında açı ve ev konumlarınız gayet güzel gülücük ancak transit satürn terazide ve ikinizde 12.evine etki ediyor aslında kişisel olarak satürn iç dünyanızı yapılandıyor şu an da belki yalnız olduğunuzu hissedersiniz belki yalnız kalmak istersiniz e çift olarakta karşılıklı etkilenince problem yaratıyor olmalı tavsiyem şu günleri sağ duyu içinde extra anlayışlı olmaya çalışarak geçirmenizdir satürnün teraziden çıkışı 2012 de yani 1-1,5 sene kadar biraz daha zorlanabilirsiniz maalesef.kompozit haritanızdada satürn 12.evinizde ikinizde ilişkinizi benliğinizi sorguluyor olmalısınız şu dönemlerde inşallah satürn sınavını geçersiniz çünkü güzel bir sinastriniz var mutluluklar dilerim gülücük
08-01-2010 08:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

tabi o zmn sıralamada redrose,revenge ve serap var =) bb yi açığa aldım makara
08-05-2010 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

redrose uyum analizi;

redrose'un natalına bir bakalım;
redroose güneşi balıkta+güneşi uranüsten kare almış,yine ay'ı ve venüsü uranüsten sextile almış+marsıda uranüsten yarı kare almış,ve de ay'ı kovada yani balık-kova karışımı diyebiliriz çabuk sıkılan,marjinallikten,değişik fikirlerden hoşlanan biri güneşin 11.evde uranüsünde 7.evde olması sebebiyle ikili ilişkilerinde bazen kaçma duygusu olabilir,yani gel gitler yaşıyo olabilirsin ve de özgürlüğünün kısıtlanmasından hiç hoşlanmazsın zmn zmn içine kapandığın dönemler olabilir.asc boğa+venüs oğlak senin bu hallerini örtüyo olabilir yani sen dışardan bunları pek göstermezsin
marsın terazi,güneşin balık olması sebebiyle ilgini çekebilecek erkek tipini özetlersek tam bir aşk adamı diyebiliriz:D yani aşka,sevgiye değer veren,mümkünse senin için herşeyi yapabilecek biri belki+uranüs ile soslanmış birazcıkta zeki olmalı =)

redrossun erkek arkadasına bakalım;

venüsü,güneşi,merkürü ikizlerde ve 1.evde konumlanmış +ay'ıda kovada olması sebebiyle haritasında hava elementi yoğunluğu var ama 7.evdeki neptünden gezegenleri zıt açı almış tipik bir ikizlere göre ikili ilişkilerinde kendini feda etme,fedakarlık yapmayı sevme,karsındaki insanı idealize etme gibi özellikleri olabilir.kendini aklıyla ve konusma becerisiyle göstermekten hoşlanabilir.ancak bu becerisini aşk ilişkilerinde göstermekte zorlanabilir venüs-satürn yarı karesi var karsı taraf onu soğuk algılayabilir ama onunda elinde değildir,sevgisini göstermekte bir takım tereddütler yaşabilir.ay kovası 10.evde güneşine üçgen hayatına girecek kişi biraz baskın olmalıdır,yani çevresinde sevilmelidir ve ona hayran olamalıdır(zekasıyla,ona destek olmasıyla)

gelelim sinastrinize;,

senin güneşin onun 10.evinde hani şu hayran olma durumundan bahsetmiştim yukarda ona uygun bir konum yani sosyal imajı açısından seni gerekli ve uygun görür. venüsün ve ayın 8.evinin son derecelerinde yani seni çekici buluyo ilişkinin elektriği açısından güzel konum.senin neptünün onun 7.evine etki etmiş,aynı zmnda güneşine zıt yani o ilişkinizde seni kafasında çok başka hayal ediyo olabilir,sana karşı fedakar davranıyor olabilir,uzun vadede güneş kişisi için hayal kırıklığı olabilir(yani onun açısından) yine onun güneşi,venüsü,merkürü 2.evinde sende onu çekici buluyosundur muhtemelen ilişkisiniz de maddesellik yoğun olabilir.onun Satürn-mars kavuşumu 7.evinde ve senin 7.evindeki jüpiterine kavuşum ayrıca ay’ına kare bakmış durumda mars-satürn kavuşumu.seni ikili ilişkiler açısından kısıtlıyor olabilir,kendni ona ifade etmekte bu anlamda sıkıntı yaşayabilirsin ama ilişkinizin ömrü bakımından,ilikiniz uzun olur ki Satürn bağlantılarıda mevcut.senin satünün onun güneşine,merkürüne venüsüne ve ayına üçgen açı yapmış senin hakkında düşünceli gelip gecici değil gayet ciddidir,bilmiyorum ne kdr zmndır süren bir ilişki ama uzun süreli olucağa benziyor Satürn faktörü mevcut çünkü.açılarınıza bakarsak güneş-güneş üçgen açısı mevcut güzel anlaşırsınız.güneş Venüs üçgeni var daha ilk görüşte onu sevmişsindir beklide o da senin yanında kendini rahat hisseder.güneş-mars üçgenleriniz var ilişkinizin kimyası bakımından cinsellik vs konularda birbirnizi her zmn çekici bulursunuz .mars Merkür kareniz var merak ettim bazen düşünmeden konuşuyomuş gibi geliyo mu sana,sözleriyle bazen kırıcı olabilir.senin plutonun yine onun kişisel gezegenlerine üçgen yapmış ilişkiniz git gide yoğunlaşır,zaman geçtikte soğuma,sıkılma değilde tersi durumlar olusabilir.beraber olmaktan keyif alırsınız
güzel bir haritanız var mutluluklar dilerim gülücük
08-10-2010 06:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

(08-16-2010 02:59 PM)ece Yazılan:  arkadaşlar sinastriyle ilgili her yazınızı okudum. analiz istemiyorum.sadece bulamadığım küçük bir şey öğrenmek istiyorum. benim venüsüm erkek arkadaşımın 8-9 gezegeniyle olumlu ya da kare açı(ama çoğu kare) yapıyor. onun güneşi de benim 6 gezegenle olumlu ve benim ayla karşıt açı. sadece şunu öğrenmek istiyorum. bu bağ benden taraf mı daha çok yoksa ondan taraf mı?benim venüsün 9 gezegeniyle açı yapması benim mi ona çok tutkun olduğum anlamına gelir?

değişir..venüsüne etkidğin de senin aşka bakış açını,ayını etkilediğinde ise duygularını kötü etkiler.aynı şekilde mesela onun güneşini etkiliyorsa kötü olarak , onun BENLİĞİNE etkidir.ama şunu da belirteyim

çekim açısından zıt etkiler önemlidir.

08-16-2010 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-16-2010 02:59 PM)ece Yazılan:  arkadaşlar sinastriyle ilgili her yazınızı okudum. analiz istemiyorum.sadece bulamadığım küçük bir şey öğrenmek istiyorum. benim venüsüm erkek arkadaşımın 8-9 gezegeniyle olumlu ya da kare açı(ama çoğu kare) yapıyor. onun güneşi de benim 6 gezegenle olumlu ve benim ayla karşıt açı. sadece şunu öğrenmek istiyorum. bu bağ benden taraf mı daha çok yoksa ondan taraf mı?benim venüsün 9 gezegeniyle açı yapması benim mi ona çok tutkun olduğum anlamına gelir?

evet sessizgidişin söylediği gibi , senin Venüsün erkeğin hangi gezegenlerini etkilediğine göre değişir.

erkek arkadaşın senin Venüsünü uyarmakta ve harekete geçirmektedir , sende erkek arkadaşına Venüsyen etkiler katarsın.
başka çok sert etkiler yoksa , ilişkide toleransı arttıran hoş bir durum bence.

08-16-2010 03:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Nar ve eşi için;
Sevgili arkadaşım, sinastri analizinde çok yeniyim umarım üstesinden gelebilirim, Tuğçe bu işi benden daha güzel halledebilirdi, ancak, seni kıramayacağım için analizinizi yapmaya çalışacağım, hatam olursa şimdiden affola..
Narcığım, ilk olarak güneşlerinizi ele alalım, snin 1. evdeki terazi güneşin eşinin 6. evinde yerleşmiş olan Venüs ikizleri ile kare açı oluşturmuş, aslında kadının güneşi erkeğin venüsüne temas ederse mükemmel bir cinsel etkileşimi beraberinde getirebiliyor, ancak sizde oluşan bu kare açı cinsel etkileşimle beraber gerginliğinde habercisi gibi, kadın, erkeğin kendisini anlayamadığını düşünebilir..
Eşinin ikizlerde ve 6. evde bulunan güneşi, senin 3. evde yay burcunda yerleşmiş olan Neptününe zıt açı yapmış, Neptün güneşin ışığını besleyen bir enerjiye sahiptir, ancak sizin haritanızda ki zıt açı ile anlaşılıyor ki, gerçeklerle karşılaşma durumu olunca, neptünün hayal dünyasında aydınlanan güneş, Neptün sahibinin hayallerine pekte uyum sağlamama taraftarı gibi diyebiliriz.. Yine de etkileşim üst düzeydedir, gerçeklere kanalize olunmadığı müddetçe.
Senin merkürün terazide ve onun yaydaki neptününe sextil açı yapıyor, bu durumda diyebiliriz ki, senin düşüncelerin eşinin idealleri ve hayalleri ile örtüşüyor. Eşinin merkürü yengeç burcunda ve senin ay koçun ile uzak bir obla kare açı yapmış, eşinin düşünce ve zihinsel yanları ile senin duygusal ve ateşli iç dünyanın pek uyuştuğunu söyleyemeyiz, yine beslenme ihtiyacı olan kadının iç dünyası ve dış egoya önem veren erkek arketipi.. Ben doğal buluyorum yani..
Venüsünüze gelince , senin Venüs aslanın, eşinin yay neptünü ile trine açı yapmış, bu açı çok güzel bir açı olmakla beraber beslenmesi ve dikkat edilmesi gereken bir bağlantıya işaret eder, idealize elden büyük aşkla başlayan ilişki, bir süre sonra hayal kırıklığı ile sonlanabileceği gibi, beslenip özen gösterildiğinde, ilişkinin kurtarıcısı bile olabilir, kişiler birbirlerini aslında çok sevmektedirler ama, gözlerinin önünde ki sis gerçekleri görmelerini engelleyebilir.. Senin venüsün , eşinin plütosu ile de gayet uyumlu bir açı yapıyor, aralarında sextil açı mevcut olan bu iki gezegenin cinsel çekimi oldukça yoğundur, oldukça bağlayıcı olan bu etkileşime sahip kişiler aşk oyunlarından hoşlanırlar, ilişki uzun sürelidir, kıskançlığı da beraberinde getiren bu etkileşim, ara sıra gergin bir enerjiye ve arasıra da kopamayan bir çekime sebep olabilecektir.
Senin Venüsün ile eşinin Uranüsü arasında meydana oluşan kare açı Venüs sahibesinin Uranüs sahibini belli bir kalıba oturtamayacağını ve onun kendi bildiğini okuyan tavırlarına gerileceğini göstereceği gibi, i,lişki de ara sıra uzaklaşma da yaşanabilecektir, bazen çok yakın olan bu açı sahip leri bazen de inanılmaz gergin zamanlarla kopukluklar yaşayabilirler.
Eşinin retro Venüs üne dönersek senin 1. evde ki Satürn gezegenine kare açı yaptığını görürüz, zor bir beraberliği sembolize eden bu açı ilişkide duyguların rahat ifade edilemediğini, eşinin kendini eşine adamasına rağmen paylaşımlarda zorlandığını ve soğuk kaldığını gösteriyor.
Mars burcun 2. ev de ve akrep burcunda yerleşmiş, eşinin 5. evde boğa burcunda yerleşen Chiron una zıt açı yapan Mars akrebin erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer zihniyetli bir eşe hiçte sıcak bakmıyor gibi..
Eşinin Mars burcu 9. evde başak burcunda yerleşmiş, bu evden senin 7. evde ki ay koçuna gelen quinkuks açı inişli çıkışlı, patlamalarla sürüp giden, cinsel çekimi de bir o kadar yoğun olan bir ilişkinin haberini verir gibi, bu ilişki de ay burcunun sahibi duygusal zedelenmeler yaşayabilir ve mars sahibi ise bu duygusallığa gerilip anlamakta zorlanabilir.

Jüpiterin 12. evde başak burcunda yerleşmiş ve eşinin yine başak burcunda bulunan 9. evde ki Satürnü ile kavuşum yapıyor. Jüpiter ve Satürn birbirine çok zıt olan 2 planettir, Jüpiter genişlemeyi sembolize ederken, Satürn sınırlardan bahseder, yine de bu açı ilişki de bir dengenin oluşmasına zemin hazırlayacaktır, gereksiz abartı ve gereksiz sınırlar dengelenme sayesinde izole edilecektir. Jüpiter başağından Eşinin retro hareketli olan Neptününe kare açı oluşumunu görüyoruz, bu açı manevi yönden aynı kutupta olan kişilerin yine duyarlı yönünü gösterebileceği gibi, Jüpiter sahibinin iç dünyasında ki mahzeninde büyüttüğü ilgi ihtiyacını karşılayamayan bir Neptün idealistine işaret edebilir.
Eşinin Jüpiteride aynı yılda doğmanız sebebi ile başakta ama onun 9. evde yerleşmiş olan Jüpiteri senin Güneşine semi sextil açı yapıyor, bu açı yine duygusal terazi burcu sahibi olan seni anlamakta ve duygu dünyanı büyüttüğünü düşünen bir eşin olduğunu gösteriyor. Eşin hayatınızda mantıklı yaklaşımları ve soğuk duruşun dışa yansımasını doğru bulup uygulamaya çalışırken senin duygusal var oluşunu algılamakta zorluk çekiyor maalesef ki.
Evet Nar cığım, aslında anlamakta zorlandığınız bir ilişkiniz var gibi görünüyor, ancak halledilemeyecek sorunlar olmadığını düşünüyorum, eşin bildik erkek ve sen de bildik kadın varlığınızla anlaşamadığınız zamanlar yaşadığınız gibi, birbirinizle çok mutlu zamanlarda yaşıyor olmalısınız. Haritanızdan görülen sorunları aşmanız dileğiyle..Ayrıca umarım ben yanılıyorumdur..
Sevgiler..gülücük
08-18-2010 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri'de Astroidler'in ve Ay Düğümleri'nin Etkileri BayanKararsız 4 42,430 07-20-2022 11:59 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Sinastri Haritasında Açılar pinknilden 212 1,200,334 10-05-2020 09:25 PM
Son Mesaj: whatever
  Sinastri elizya 2 11,682 11-07-2019 05:58 PM
Son Mesaj: whatever
  Sinastri Haritası pinkylove 2 9,993 05-29-2019 01:01 AM
Son Mesaj: pinkylove
  SiNASTRİ ANALİZİ ASaBiMeLeK 16 44,537 04-26-2018 02:56 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Sinastri haritası hayalperest033 1 17,847 02-26-2018 11:53 PM
Son Mesaj: idrilhawke
  Sinastri'de Gezegen Konumları Simurg 14 364,815 07-10-2017 05:10 PM
Son Mesaj: melody
  Başak Dizer & Kıvanç Tatlıtuğ Sinastri Haritaları hanzade 11 38,904 03-08-2017 06:52 PM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra
  Sinastri'de 12. ev hilal-e 70 164,235 10-30-2016 03:27 AM
Son Mesaj: carmen
  Lütfen sinastri yorumu Nesil_sy 0 7,672 05-18-2015 11:45 PM
Son Mesaj: Nesil_sy

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir