Değerlendir:
  • 51 Oy - 2.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stelyum
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Stelyum - Alya için..
Alya'nın 12.evinde ikizler burcunda 5 gezegenden oluşan güçlü bir stelyum oluşumu görüyoruz.
Alya'nın haritasını analiz ederken demiştim ki ; ikizler arazisinin patronu satürn..
yani stelyum oluşumunun ağır abisi oluyor aynı zamanda Satürn..
merkür-venüs kavuşumunun tatlı dilli ve bi o kadarda konuşkan etkilerini kısıtlıyor diyebiliriz. yine güneş-ay kavuşumunun canlılığına , yüksek aktivitesine ciddiyet ve ağır başlılık kazandırıyor diyebiliriz.

stelyum oluşumunun o burçla ve o evle ilgili bir vurguya işaret edebileceğini söylemiştim. Alya doğduğunda , gökyüzünün mesajı ne olabilirdi bunu çözmeye çalışalım.
ikizler arazisini düzenleyen satürnün yanına güneş - ay - merkür - venüs dörtlüsü geliyor. gökyüzü gündemi ikizler frekansıyla konuşuyor. ne fısıldıyorlar ?

iletişim kur , merak et ve araştır , yazılı ya da sözlü kendini ifade et , değişime ayak uydur..

peki stelyum o tarihlerde pek çok kişiyi farklı evlerinden etkileyecekti. Alya'dan 2 saat önce doğan yükselen boğaların son derecelerinde olanlar ve yükselen ikizlerin ilk derecelerinde olanlar , Alya'dan farklı etkilenecekti çünkü stelyum onların 1.evlerinde oluşacaktı ve ikizlerin müthiş iletişim yeteneğini , satürn ciddiyetini pek bozmadan daha iyi ifade edeceklerdi.
Alya'nın 12.evinde olması ne anlama geliyordu , güzel tarafı neydi , olumsuz tarafı neydi ??
12.ev yükselen burçtan bir önceki evdir. yani güneşin ufukta belirmesinden hemen önceki durağı 12.evdir ve bu sebeple diğer evlere göre daha karanlıktır. gecenin , sabaha en yakın ânını temsil eder. ve tabii gecenin en karanlık yönünü..
ağrı çekenler , ateşin yükselmesini yaşayanlar az çok gözlemlemiştir. gün doğmadan hemen önceki bir-iki saat ağrılar , ateş ve sorunlar artmaya başlar. bunu gözlemledim ve astrolojik olarak bu sorunları 12.eve bağladım diyebilirim.

peki 12.evin olumlu yanı nedir ?
yine , gecenin o saatlerinde ilham perilerini en çok misafir ettiğimiz saatlerdir. hayatımızla ilgili fikirler , duygusal bir ruh hali , şiir , beste vb. güzel eserler , manevi yoğunlaşma ve gece ibadetleri , kırıcı bir tartışma ile kırdığımız sevdiğimizin gönlü alma hamleleri , duyarlılık ve merhametimizin artması gibi daha mistik , duygusal ve ruhsal bir modla ilgilidir 12.ev..
12.evi güçlü olanlarda , sanki bu dünyaya ait değillermiş gibi hisler uyanabilir sık sık. duygusal ve ruhsal derinliklerinden ve merhametinden kaynaklanan suistimallere mâruz kalabilirler.
satürnün orada olması belki zorlayıcı olsada , tipik 12.ev hayalperestlerinden biri olmasını ve daha gerçekçi omasını mümkün kılacaktır diye düşünüyorum..

08-27-2007 01:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Stelyum
yezda Yazılan:arkadaşlar benimde marsım terazide düşük bir konumda ama 8.inci evde güçlü olduğu evde aynı zamanda plütoyla ve satürnle kavuşum halinde,benim bu 3.lü kavuşum ne gibi etkiler yaratır bende yani,satürn terazide güçlü bir konumda mars terazide zayıf ama plütoyla kavuşumda ve 8.inci evde güçlü, bu konuda bana neler söylebilirsiniz?

selam yezda ; placidus ev sistemine göre 8.evindeki birikimini terazi stratejisiyle uyguluyorsun. forumun sexy ladysi olmanın önemli bir göstergesi olarak gösterebiliriz bu konumu..

oysa senin bu birikiminle ilgili bende oluşan şüpheyi ifade edeyim , bakalım nasıl bir sonuca varacaz ; 8.ev derin bir uygulama alanıdır ve marsın ve plütonun 8.evde olması derin bir kişilik göstergesi olmalıdır diye düşünüyorum. oysa pek çok kere sen de söylemişindir pek derin olmadığını..

sadece soracağım ve biraz düşünüp fikirlerini almak istiyorum yezdacım ;

mars - satürn - plüto üçlüsünü 9.evinde varsayalım.. neler söyleyebilirsin ?
yani bu üçlüyüde biliyorsun , 9.evin deneyimleme , keşfetme , yurt dışı bağlantıları vb. konularla ilgili olduğunu a biliyorsun..

bir kaç dakikalığına bu üçlünü 9.evinde düşünüp değerlendirmeni rica edeceğim müsait olduğunda

10-05-2007 09:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Stelyum
9.uncu evde olduğunu düşündüğüm zaman ozaman din konularından acaip bi şekilde katı kurallar sergilemem gerekirdi diye düşünüyorum çünki plüto,satürn,mars kavuşumu beni bu konularda yoğunlaştıracaktı,ama ben herkezin din inanışınada ibadetinede çok pozitif bakan birisiyim... Üniversite yüksek öğretim alanına geldiğimizde tabiki zorlandım,ama rahatlığımdan yani,babam her şeyi karşıladı,kazanmam için dersane olsun yada bi insanın üni.kazanması için ne gerekiyorsa yaptı ama ben gezme dolaşma,aşk derdindeydimgülücük Yurd dışı olayına gelince,tamam plütoyu 9.da düşünürsek bu dönüşümü yaptı ama,8.de olduğu zaman evlilik yoluyla yaptığı anlamına geliyor,eğer 9.da olsaydı başka nedenlerle bence burda olmalıydım mesela üniversite,yüksek öğretim dil,yada 9.uncu ev konularını içine alan başka biralandan dimi.... yaa ben bu olaya şöyle bi yaklaşım getiriyorum,benim 9.uncu evde bulunan jüpiterimin yöneticisi plüto 8.inci evde olduğundan benim evlilik yoluyla yurd dışında yaşama imkanı verdi,8.inci ev çünki evlilikle ilgili,yeniden doğum,ben burda yeniden anne karnından doğmuş bir çocuk gibi oldum,2.yaşındaki yiğenim bile benden iyi almanca konuşuyorgülücük yanii düşünün artıkgülücük ama aynı zamandada zorlanma yaşıyorum,satürnden kaynaklı...

İşte benim anlamadığım konuda burda başlıyor,ee bu gezegenler güçlü olduğu kadar zayıfda durumdalar bu evde,bana hangi konularda zayıflık yada güçlülük veriyor...? ciddi yanii çözmeye çalışıyorum,yani bazen düşünüorum venüsüm oğlakta olduğu içinmi bu özellikleri kullanamıyorum ama venüs 12.de güçlü bir konumdadır öyle değilmi yoksa benmi yanılıyorum!

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
10-05-2007 09:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yezda çıkmak üzereydim , hemen şöyle cevap vereyim ; venüs 12.evde demek venüsünün uygulama alanının nerede olduğunu gösterir. sevgi alanı , bilinçaltı , olumsuz olarakta hayalkırıklıklarıdır 12.ev..
oysa venüs oğlak demek , stratejinin ne olduğunu belirler. oğlak stratejisi ilişkilerinde ve sevgi konusunda kendini ortaya koyar. nedir oğlak stratejisi ? mesafeli olmaktır , ciddi olmaktır , yalnızlığı tercih edebilmektir , saygı kavramına önem vermektir.. oğlak stratejisinde romantizm ve incelik daha az bulunacaktır..
aynı şeyi mars-satürn-plüto üçlüsü içinde düşünebiliriz. stratejin terazi stratejisi olacaktır..
bunu uyguladığın alan 8.ev yada küçük bi ihtimal 9.ev olacaktır..

10-05-2007 10:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

8.inci evim terazide başlıyor ama akrebinde nerdeyse ilk 10.derecesini içine alıyor,terazi kadar akrep temalarınıda içinde barındıran bi 8.inci eve sahibim... yani ben 8.inci ev konularını terazi yönlerini kullanarak uyguluyorum,ama eğer o denge arayışını bulamazsam,akrep gibi bazı şeyleri yok edip yeniden başlamam çok zor olmuyor,hep bi denge uyum peşindeyim,gerçektende öyle oluyor,eşimin ailesine bazı konularda kızsamda genede haklı oldukları tarafları hiçbirzaman es geçmiyorum,kendim haksızsam kabulleniyorum,ama bana haksızlık yapılırsada o anda gözüm bişeyi görmüyor,acaip bi öfke sinir yaşıyorum...

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
10-05-2007 10:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Stelyum - Alya için..
Yıldırım Yazılan:Alya'nın 12.evinde ikizler burcunda 5 gezegenden oluşan güçlü bir stelyum oluşumu görüyoruz.
Alya'nın haritasını analiz ederken demiştim ki ; ikizler arazisinin patronu satürn..
yani stelyum oluşumunun ağır abisi oluyor aynı zamanda Satürn..
merkür-venüs kavuşumunun tatlı dilli ve bi o kadarda konuşkan etkilerini kısıtlıyor diyebiliriz. yine güneş-ay kavuşumunun canlılığına , yüksek aktivitesine ciddiyet ve ağır başlılık kazandırıyor diyebiliriz.

stelyum oluşumunun o burçla ve o evle ilgili bir vurguya işaret edebileceğini söylemiştim. Alya doğduğunda , gökyüzünün mesajı ne olabilirdi bunu çözmeye çalışalım.
ikizler arazisini düzenleyen satürnün yanına güneş - ay - merkür - venüs dörtlüsü geliyor. gökyüzü gündemi ikizler frekansıyla konuşuyor. ne fısıldıyorlar ?

iletişim kur , merak et ve araştır , yazılı ya da sözlü kendini ifade et , değişime ayak uydur..

peki stelyum o tarihlerde pek çok kişiyi farklı evlerinden etkileyecekti. Alya'dan 2 saat önce doğan yükselen boğaların son derecelerinde olanlar ve yükselen ikizlerin ilk derecelerinde olanlar , Alya'dan farklı etkilenecekti çünkü stelyum onların 1.evlerinde oluşacaktı ve ikizlerin müthiş iletişim yeteneğini , satürn ciddiyetini pek bozmadan daha iyi ifade edeceklerdi.
Alya'nın 12.evinde olması ne anlama geliyordu , güzel tarafı neydi , olumsuz tarafı neydi ??
12.ev yükselen burçtan bir önceki evdir. yani güneşin ufukta belirmesinden hemen önceki durağı 12.evdir ve bu sebeple diğer evlere göre daha karanlıktır. gecenin , sabaha en yakın ânını temsil eder. ve tabii gecenin en karanlık yönünü..
ağrı çekenler , ateşin yükselmesini yaşayanlar az çok gözlemlemiştir. gün doğmadan hemen önceki bir-iki saat ağrılar , ateş ve sorunlar artmaya başlar. bunu gözlemledim ve astrolojik olarak bu sorunları 12.eve bağladım diyebilirim.

peki 12.evin olumlu yanı nedir ?
yine , gecenin o saatlerinde ilham perilerini en çok misafir ettiğimiz saatlerdir. hayatımızla ilgili fikirler , duygusal bir ruh hali , şiir , beste vb. güzel eserler , manevi yoğunlaşma ve gece ibadetleri , kırıcı bir tartışma ile kırdığımız sevdiğimizin gönlü alma hamleleri , duyarlılık ve merhametimizin artması gibi daha mistik , duygusal ve ruhsal bir modla ilgilidir 12.ev..
12.evi güçlü olanlarda , sanki bu dünyaya ait değillermiş gibi hisler uyanabilir sık sık. duygusal ve ruhsal derinliklerinden ve merhametinden kaynaklanan suistimallere mâruz kalabilirler.
satürnün orada olması belki zorlayıcı olsada , tipik 12.ev hayalperestlerinden biri olmasını ve daha gerçekçi omasını mümkün kılacaktır diye düşünüyorum..

Öncelikle çok teşekkürler Yıldırım. Bu stelyum olayını yeni araştırmaya başladığım için bu konuyu gözden kaçırmış ve bu yorumunu görmemişim. Dediğin gibi benim 12 ev ve ikizlerin yoğunluğunu Satürn dizginlemiş. Şayet Satürn olmasaydı ben büyük bir ihtimalle nerde akşam orda sabah olan bir tip olucaktım. Satürn benim sorumluluk duygumu güçlendirip ikizlerin havai durumunu dizginliyor. Ve bu sayede güvenilirlik katıyor kişiliğime yada ben öyle olduğunu düşünüyorumgülücük Bu arada benle alakası varmı bilmem ama çocukken çok fazla ateşli hastalıklara tutulurdum. Kaç kere gece 3 te 4 te hastaneye götürüldüğümü hatırlıyorum. Ama işin enteresan tarafı 17, 18 yaşlarımdan sonra hayatımda hiç ateşim yükselmedi. Ne kadar hasta olursam olayım ateşim asla çıkmaz. Yani gece bitti yaşasın aydınlık gülücük

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
10-07-2007 08:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Stelyum 3 veya daha fazla gezegenin kavuşum yapmasıymış yanlış anlamadıysam. Aynı burçta mı olması gerekiyo acaba bu gezegenlerin? mesela benim merkür, satürn, pluto (bunlar terazi), venüs, güneş(bunlar akrepte) kavuşum yapmışlar, 8.evde.
Bence açı olarak kavuşum açısı, ilk zamanlar(çocukluk-ergenlik) oldukça zor oluyo, ama uzun vadede iyi bişey galiba.
Görünürde öyle ayrı iki konuyu bağdaştırabiliyorum ki.. Bu özelliğimi de bu kavuşumlara bağlıyorum. ne kadar doğru acaba?üstadlarım?
06-30-2008 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Musti Yazılan:benim haritada stelyum nasıl acaba bakabilirmisinizgülücük ? Eklentiyi ekleyemedim bi türlü başarısız diyor üyelerin doğum haritaları bölümünde 5. sayfada var haritam utandım

senin haritada stelyum görümüyor musti. satürn neptün ve uranüs oğlak burcundalar ama birbirinde oldukça uzaklar ve aynı zamanda üçüde kişisel gezegen değil yani seninle yakın tarihte doğan pek çok kişide aynı etki var.
stelyum , en az 3 gezegenin birbirine yakın olmasıdır.

08-15-2008 03:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Cvp: Stelyum
phaldor Yazılan:benim 6.evim yay burcu ve jüpiter,uranüs,neptün bu evdeler..bir stelyum olayı var..ama pek açıklayamadım..jüpiter güçlü bir konumda yay burcunda çünkü..diğerleri için ne düşünüyorsunuz?

selam phaldor ; mustiye söylediğim şeyin benzerini sizin içinde söyleyeceğim. üç adet yavaş hareket eden gezegeniniz var ve neptün ile jüpiter-uranüs kavuşumunuz arasında yaklaşık 20 derece uzaklık var.
stelyumdan söz etmemiz için en az 3 gezegenin kavuşum açısı yapmaları gerektiğini düşünüyorum. mesela yorumcularımızdan uranus'un ve mod arkadaşımız Lavinya'nın haritalarında bir burçta yığılma olduğunu görürsünüz. en az 3 gezegen bir arada çalışarak yeni sinerjiler ortaya çıkaracaktır bu durumda stelyum olduğunu söyleyebiliriz.
sizin haritanızda merkür-ceres-lilith arasında hafif bir stelyumdan sözedebiliriz mesela. hafif diyorum çünkü ceres ve lilith astroid biliyorsunuz.

08-15-2008 07:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Alıntı:8.Ev (akrep burcunun evi): Ölüm ve yeniden doğum, yenilenme, dönüşüm, gizli ilimler, miras, ortak paralar.

* 8. ev oldukça karanlık bir evdir. Ölüm ve ölüm ötesi konular bu evin temaları arasındadır. Cinselliğin sağlıklı yaşanamaması karşısında hep bilinçaltı kaynaklı geçmiş yaşam izlerinin aranması ve çoğunlukla her izin arkasından ölüm ve ölüme dair korkuların çıkması cinsellik, yaşam ve ölüm arasında ne kadar ince, görünmez ama güçlü bir bağ olduğunu göstermektedir. 8. evde bulunan burç ve gezegenler bu enerjiyi ifade ediş kanallarımızdır.

* 8. evde bulunan Neptün ise bu alanda bir karmaşa, kaos ve görünenin ötesinde bir arayış biçimi getirebilir. Ortak paylaşımlar üzerinde kişinin hayal gücünün var olandan farklı bir algılama içine girmesi sebebiyle, kişinin diğerleriyle ortak paylaşımlarının sınırlarında da bir belirsizlik durumu hakim olur. Adeta sınırlar ortadan kalkmıştır. Bu sınırsızlık ve karmaşa, kişinin karşısındaki ile paylaşımlarında yanlış değerlendirmeler yüzünden suistimallerin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Bu durumda da kişi aşırı idealize etme duygusu ile ya cinsel istismara maruz kalabilir ya da kendisi istismar edici olabilir. 8. ev bizim değerlerimizi gösterdiğinden, kişi bu karmaşık düşüncelerle bazen farkında bile olmadan ve adeta kendini de kandırır biçimde karşısındakinin kaynaklarını kullanmaya yönelebilir; ortak kaynaklarımız sadece cinselliği değil, maddi ve manevi değerleri de kapsar.

** - Aylin Yabanoğlu

8. ev oğlak burcunda iken, uzun bir ömür vaadettiği söylenir. Ama aynı zamanda kişideki ölüm korkusu da vurgulanır.

Satürn ile Uranüs kesişmesinin, her birimizin içinde bulunan kendi inançlarımızı belirleme ihtiyacı ile ilişkisi vardır ki, bunun sonucunda kendimizi içinde bulduğumuz dünyanın ve sosyal çevrenin taşıdığı genel koşullar dahilinde tüm yaşam biçimimizi, yönümüzü ve var olma biçimimizi belirleriz. Bu arketipsel ihtiyaç, yaşamın bu döneminde ilk defa doruğa çıkar. İnanç duygularımız, büyük ölçüde ebeveynlerimiz, bölgesel- milli çevre- ve koşullar ve bu döneme kadar yaşanan ömrün bilinçaltı anıları ile şartlandırılmıştır. Bir insanın inandığı şeyler değerlerini, yaşamı genel olarak nasıl gördüğünü ve yargıladığını, aynı görüşü paylaşan veya paylaşmayan diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğunu belirler ve esasında kişinin amaçlarının, tutkularının doğası ve yaşamda var olma biçimi ile yakından ilgilidir. Bu evrimsel kavşakta kişi, yeni inançlar belirleyebilmek adına, inançlarını şekillendiren tüm şartlandırmaları ayrıştırma ya da onlara isyan etme ihtiyacı hisseder. Yeni inançları, sürmekte olan BİREYLEŞMENİN (Uranüs) evrimsel ilerlemesini ve yaşam için GEREKLİ olan amacını gerçekleştirmesini kolaylaştıracak inançları yansıtacaktır.

Satürn/Neptün kavuşumunda kişinin içindeki ilahi güçler, ruhsal temalar baskı altındadır. Kişi ruhsal konulara meyleder; hatta bunları iş edinir; ancak Satürn, Neptün’ü baskı altında tuttuğundan, kişinin ilahi konularla, muhtemelen tanrısal inançla ilgili bir problemi vardır.

Satürn’ün oluşturduğu kavuşum veya karşıt sorumlulukla ilgili zorluklara işaret eder. (kavuşumla sorumluluk alma )

Uranüs’ün oluşturduğu kavuşum ve karşıt her zaman ilginçlik, özgürlük ve beklenmedik tutkularla ilgilidir.

Neptün’ün oluşturduğu kavuşum veya karşıt her zaman yanılsama hatta tam bir kafa karışıklığıyla ilgilidir. Karışıklık ve yanılsama aynı madalyonun iki yüzüdürler.

Fiziksel ölümle ilgili bilgileri yine 8.ev verir: Satürn, ölüm ve dönüşüm korkusu ve görünenin ötesinden korkmak anlamına gelebilir. Neptün, uyuşturucu, alkol, zehirlenme veya boğulma sonucu ölüme işaret edebilir. Uranüs, oldukça ani bir ölümü ifade edebilir.

Yoğun bir 8.ev vurgusu olan bireyler, hayatı, bir çok farklı bölümü (veya sahnesi) olan bir kitap ya da oyun gibi deneyimlerler.

Yukarıdaki bilgiler, 8.evin anlam açılımı, Satürn, Neptün ve Uranüs gezegenlerinin kavuşum anlamları ve 8. evimdeki stelyumla alakalı olarak toplayabildiğim bilgilerdir.

8.evde ve retro hareketindeki bu üç gezegen de (sevgili Yıldırım'ın tabiriyle ( : geri giden üç ağır abi gezegen ) oğlak burcunda.

Ayrıca, Satürn diğer iki gezegenle ( Uranüs ve Neptün ) kavuşum içerisinde.

Oğlak burcunun birincil yöneticisi Satürn olması dolayısıyla, burada Satürn ağırlıklı bir etki gözlenebilir diye düşünüyorum. Fakat aldığı açılar içinde Satürn 2. sırada yer alıyor. ( 2 30')

I. sırada,

orjinalite ve özgürlüğün simgesi olan Uranüs var. (10 11')

Son sırada ise, aldığı 0 dereceye 57 dakika ile Neptün.

Satürn ile Uranüs'ün zıt karakterlerde olduklarını biliyorum. Bu da tahmin ediyorum ki, aralarında sürekli bir güç çekişmesini getirecektir. Fakat yine tahmin ediyorum ki, Uranüs'ün aldığı açılar, kendisini daha dominant bir duruma getirebilir.

8. evime etki eden başka bir faktör yok. Astroid ya da sabit yıldız gibi...

Oğlak burcunun bu 3 gezegendeki açılımlarını tanımlamaya çalışırsak;

Alıntı:Satürn, Oğlak burcunda yöneticidir. Satürn etkileri, kişinin hayatında baskındır.

Bu insanlar ihtiyatlı, kararlı, hırslı ve pratiktirler. Kişisel hırslarını tatmin etmek uğruna beklenmedik yöntemlere başvurabilirler. Ailelerinin maddî olarak güvencede olmalarını ister, onlara en iyisini sağlamak için çalışırlar. İşte çok fazla zaman harcarken, evlerini ihmal edebilirler. Materyalist yaklaşımları yüzünden, ev ve işi arasında bir denge kurmaları güçleşir. Sorunlarla karşı karşıya kalmaktan hoşlanırlar. Çoğunlukla politik doğası olan bir güç isterler. Satürn, olumsuz etkiler alıyorsa, kötümser ve sıkıntılı olmaları olasıdır. Satürn, kemikleri yönettiği için, egzersiz yapmaları önemlidir, çünkü bağdokularındaki sağlamlık korunmalıdır.

Uranüs Oğlak burcunda 1905-1912 ve 1988-1995 yıllarında bulunmuştu. Uranüs Oğlak burcunda olduğunda ciddî boyutlarda çelişkiyle karşılaşılabilir. Uranüs’ün özelliklerinin başında; beklenmedik tepkiler, ne yapacağı baştan kestirilemeyen bir kişilik, ukalâ tavırlar, sorunları mantık çerçevesi içinde çözme kabiliyeti sayılabilir. Oğlak’taki Uranüs ise, ayakları yere sağlam basan bir tipi anlatacaktır. Bu konumda doğan kişiler özgün bir mantıkla düşünebilirler. Uranüs’ün hümanistik, insancıl yönü Oğlak’ta iken, işleri pratik bir şekilde çözmesinde etkili olur. Öte yandan sevecen olma konusunda kabiliyetli olmalarına karşın, bazen çözümleri insafsızca olabilir. Uranüs’ün burç üzerindeki etkisi, doğum haritasında Satürn ve Neptün’ün Oğlak burcu üzerindeki etkisi göz önünde tutularak bakılmalıdır. Uranüs’ün bir sonraki Oğlak geçişi 2072 yılı civarında olacak!

Neptün Oğlak burcunda 1984-1998 arasında bulunmuştu. Bu devrede girişilen bilimsel projeler, genelde olumsuzlukla sonuçlanmıştı. Ayrıca bu dönem, ülkeler arasında anlaşmazlıkların sıkça yaşandığı bir devre olarak tarihe geçmiştir. Challenger uzay mekiğinin patlaması, AIDS’in tüm dünyada hızla yayılıp tedavisinin bulanamaması, Çernobil reaktörünün patlaması, Irak-ABD arasında petrol yüzünden çıkan Körfez Savaşı ve Bosna-Hersek Savaşı, hatırdan çıkmayacak olaylardan bazıları.

Bu tarihlerde doğan yeni nesil, şu an Neptün’ün etkilerini nasıl yansıtacakları tam belli olmamakla birlikte, dünya kaynakları ve onların korunması ile ilgili konulara ilgi duyabilirler. Çocukluklarına ve ergenliklerine gelen dönemde pek çok savaşlar, katliamlar yaşandığı için, genellikle ekoloji ve gezegenin problemleriyle çok ilgili alanlarda çalışmayı seçebilirler. Onlar dünyanın şartlarını olumlu yönde değiştirmek isteyeceklerdir. Çünkü Oğlak, bir Toprak burcudur. Onlar tedbirli, azimli bir eğilim gösterirlerse, Neptün’ün olumsuz etkilerini kontrol etmeyi başarabilirler. Veya iyi yönlendirilmezlerse Neptün’ün illüzyonu onları dibe çekebilir. Hayatın yükünden kaçmak için, uyuşturucuya bağımlı hâle gelebilirler. Bu neslin, iyi bir eğitim almaları desteklenmelidir. Neptün, bir sonraki Oğlak burcu geçişini 2148-2162 arasında gerçekleştirecek!

kaynak : boyutpedia.

Satürn-Neptün kavuşumu 36 yılda bir gerçekleşiyor. Bu döngüde idealizm ile gerçeklik savaşıyor, kaos yaşanıyor, edindiğim bilgiler dahilinde.Ki, retro hareketin bu durumu yoğun etkilerle içselleştirip, derinleştirebileceğinden de bahsedebiliriz sanırım.

Ayrıca, retro Satürn'ün akrepsi özellikler taşıdığı da edindiğim bilgiler arasında.

Sonuç olarak;
8. evin harita'nın (çıkış noktası, sonuçlanma ve çözülmeler / I. evin giriş noktası, başlangıçları simgelediği baz alınırsa...) çok önem teşkil ettiğini düşünüyorum.

Araştırabildiğim kadarıyla, stelyum mevzuusu kafamda az da olsa şekillenmiş durumda.

Sizin de ekleyeceğiniz önemli yorumlar olduğuna inanıyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

08-26-2008 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir