Değerlendir:
  • 11 Oy - 3.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yorumlayan ya da yorumlamayan herkesten Allah razı olsun. Doğum haritam...
Yazar Mesaj
mckpghs Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Yorumlayan ya da yorumlamayan herkesten Allah razı olsun. Doğum haritam...
Doğum haritam için ufacık da olsa bir yorum ekleyebilen olursa çok sevinirim. Bu arada bu sitede belirtilmemiş ama şans noktam 7.evde. Çok teşekkürler...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=3
05-07-2015 01:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mckpghs Çevrimdışı
Üye
**

RE: Yorumlayan ya da yorumlamayan herkesten Allah razı olsun. Doğum haritam...
Bu arada haritamda sanırım Jüpiter kavuşum MC var sanırım. Bu arada medeni durumum bekar. Gelecekle ilgili öngörüleriniz nelerdir? Öğretmen olarak çalışıyorum...
05-07-2015 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mckpghs Çevrimdışı
Üye
**

[Resim: fu721x.gif]
05-07-2015 11:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mckpghs Çevrimdışı
Üye
**

Lionhearted yorumların için teşekkür ederim. Ben sınıf öğretmeniyim. İlkokul yani. Genelde çalıştığım okullarda veliler çocuklarını benim sınıfıma yazdırmak istiyor. Öğretmenler arasında yeni ve ilginç fikirler genelde benden çıkar. Üniversitedeyken de öğrenci temsilciliği yaptım. Birçok organizasyona katıldım. Birçok sosyal etkinlik düzenledim. Kariyerimde bir de yüksek lisans yapabilirsem çok iyi olacak. Yalnız bayanlarla ilişkilerde hep sorun yaşadım. Bunda Venüs'ümün retro olması, haritada ay-neptün karşıtlığı olması ve Satürn'ün terazi burcunda yerleşmiş olmasının etkisi var galiba.Yanlış insanlardan hoşlandım diyelim. Sanırım satürn terazide geç evliliklere neden olabiliyormuş. Şans noktam 7.evde. Aktif bir öğrencilik ve öğretmenlik hayatım olmasına rağmen yine de sosyal ilişkilerim çok da iyi değil maalesef. Bunda yükselen oğlak ve güneş oğlak olmam da etkili gibi. Birkaç yerde transit jüpiter'in, doğum haritasındaki Mars'ın üzerinden geçerken evlilik için şanslı dönemlere işaret ettiğini okumuştum. Bakalım böyle bir şey olacak mı? Ayrıca Ay-Neptün karşıtlığının alkol, uyuşturucu bağımlılığına neden olabileceği söyleniyor. Ama ben aksine içki, sigara ve alkolden nefret ederim. Sıkı bir Yeşilay'cıyım. gülücük Oğlak'a oğlak olmam ve Satürn terazi olması, ay neptün karşıtlığı ve venüs retrosu durumları karamsarlık da yaratıyor bende. Bunu belirtmem gerek.
05-08-2015 12:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mckpghs Çevrimdışı
Üye
**

Bu arada 2016 Ekim ayında Jüpiter, doğum haritamdaki Mars ile kavuşuyor. Bu kavuşumun evlilik işareti olduğunu söyleyen astrologlar var.
05-08-2015 12:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mckpghs Çevrimdışı
Üye
**

Haritamda merkür, venüs kavuşum kova olması, Jüpiter kavuşum MC olması, güneşimin 1.evde olması, merkür ve venüsümün mars ile üçgen açı yapması, 9 ve 10.evlerimde toplam 5 gezegen olması, şans noktamın 7.evde olması(evlilik açısından) olumlu açılar bildiğim kadarıyla...
05-08-2015 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mckpghs Çevrimdışı
Üye
**

Çok teşekkür ederim. Uranüs pluto kareleri hayatımı olumsuz etkiledi son yıllarda. İnşallah önümüzdeki yıllar güzel gelişmeler getirir...
05-16-2015 11:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Helin91 Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Yorumlayan ya da yorumlamayan herkesten Allah razı olsun. Doğum haritam...
(05-10-2015 08:00 AM)Lionhearted Yazılan:  Satürnün terazi burcunda olmasının etkisi olmaz mı gülücük
geç evliliğe gebe evet. kafadan ilişkiler konusu da dahil birçok Terazi konusuna engel
olabilecek konum ama satürn terazide yücelir, terazinin yüce özelliklerini ortaya çıkarır gülücük

kısaca Başkalarıyla ilgili olan konulara odaklı oluruz, dışa dönük bir konumdur yani aslında verimli kullanımında diplomat gibi davranırsın.
ama insanda venüs etkisi de olmalı tabi biraz, nezaket incelik açısından

güneşin satürn ile kare açıda ve yükselenin üzerinde.
kendin için çok çaba sarfeden vakit ayıran birisindir belki işinde gücünde.
ya da fırsat bulamamışsındır başka şeylere hayatın zoruklarından

başkalarıyla temas edeceğin nokta sadece terazi satürnün değil 7.evindir de aynı zamanda onun yöneticisinin neptün ile olumsuz açıya girmesi "karşı tarafa kolay aldanmana" gebe olabilir.

7.ev yengeç
Ay ise İkizler.

Ay burcumuza bakmak da önemlidir nasıl birine ihtiyacımız olduğu konusunda
Ayın ikizler olduğu için zeki, eğitimli, bilgi sahibi, sosyal kişiler ile aranda bir samimiyet hissedebilirsin.
Ayın 6.evde olması ince işçilik demek gülücükgülücük iş hassaslığı, titizlik.
6.eve dair konulara empati ve anlayış kazandırır

haritanda 7.evi yönettiğinden iş arkadaşlarından birinin eş haline gelmesi ihtimalini de taşıyor

çalışma arkadaşlarının kadın olması ihtimalini de taşır. çekilirsin 6.ev konularına ama neptün etkisi ayın algılanışını değiştirir, dağıtır hedeften saptırır desek yeridir

bu yüzden amaçsız alışkanlıklar, bağımlılıklar ay-neptün açılarıyla ilişkilendirilebiliyor. neye ihtiyacın olduğu konusunda görüş netleştirmeni engelleyerek. yaptığın şeyi amaçsızca veya ona yakın yapıyorsun

mesela 7.ev için bilinçsizce başkalarını idealize etmek olarak da kendini gösterebilir. Oysaki sana düşen cesaretini toplamak ve meselenin derinine dalmak, çünkü tam olarak bilmeyen yaşamamış tecrübe etmemiş kişi idealize eder veya hayal kurar.
sana birşeyi asla yanılmayacak kadar iyi bellettirecek şeyin üstüne üstüne git derim gülücükgülücük

en büyük partner adayların İKİZLER VEya YENGEÇ etkisine sahip kişiler oluyor çünkü
Güneş , Merkür ve Venüs birinde olduğu zaman ötekinde de olabilir birbirlerine yakın ilerler. aYRıca 5.evinin ikizler olması da çabası...

Abi bir de şununla da alakası var.. Zıtlıklarla farklılıklarla ne kadar barışıksan o kadar geçimli birisindir ve bir o kadar da hayatına insan çekersin.
7.ev yengeç hatta kuzey ay düğümü işte bunları öğretmesi lazım...işe buradan başlaması lazım.

Rica etsem imzama bakar misiniz haritama kimse yorum yapmadı
Aşk evlilik ile ilgili durumu merak ediyorum

...
01-12-2016 10:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Helin91 Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Yorumlayan ya da yorumlamayan herkesten Allah razı olsun. Doğum haritam...
(01-14-2016 01:20 AM)Lionhearted Yazılan:  
(01-12-2016 10:35 PM)Helin91 Yazılan:  Rica etsem imzama bakar misiniz haritama kimse yorum yapmadı
Aşk evlilik ile ilgili durumu merak ediyorum

Selam öncelikle foruma hoş geldin.

haritana bu ikinci bakışım gülücük evlilik potansiyelini
7.ev terazi varsayarak daha önce incelemeye çalıştım ama

yükselen koç mu balık mı ? söyleyiver

aslan-akrep arasındaki kare açılar bana aşk konularında vasat olmadığını düşndürüyor en azından. sadece bir tek Ay Akrebe düşmüş...Ve güneş yengeçsin
bu sana belli bir miktar yengeç-akrep karışımı
derin, şüpheci, sezgisel, içe kapanık, sessiz, duygusal karakter versede

geri kalan 3 tane hatrı sayılır gezegen venüs jupiter mars Aslan burcunda
bunlar da aşk yapmak adına iyi ve pozitif bir kombinasyon. bakıldığında plüto ile kare açıya girmiş olmaları bu işin oktavını daha da arttırır güçlendirir bence.

ister cinsellikte ister sevgide tutku, ihtiras olmazsa olmaz gibi bişey olabilir sende
sahiplenme isteğin güçlüdür.

cinsellik ve duyguları bir arada barındıran bir aşk yapma tarzın da olabilir.
bizim iyicil gezegenler dediğimiz gezegenler "venüs,ay,jupiter" işin içinde Aslan ve Akrep gibi zodyağın en vahşi,acımasız ve seksi burçlarından ikisi ile muhattap olsalar bile etkileri baskılanmıyor gibi gözüküyor açıkçası.

dikkat edersen akrep burcundaki Ay'ın iki taraftan kare açı alıyor...Hem satürnden hemde aslan burcundaki gezegenlerden...Satürn karesi biraz uzak bir orb ama geçerliyse T-kare açı kalıbı dediğimiz özel bir durum oluşur...
Önemli açı kalıbıdır

T-Kare

burada söylendiği gibi Apex noktası (bir diğer adı Fokal nokta) yani Her iki tarafa kare açı yapan tek taraf/gezegen..T-karede enerjinin hali hep, oradaki zıt açıyı ilgilendiren konuların Apex gezegeni tarafından filtre edilmesi gibidir...
mesela senin haritanda Jupiter-Satürn zıtlığının çıkardığı gerilime bir de Ay Akrep süzgeci ekleyerek yorum türetmek yanlış olmaz.

Aslında yorumlaması o kadar zor değil..bu bir açı kalıbı ise en az iki tekil açıdan oluşmaktadır...Açı türlerini ve vereceği etkileri iyi kavradıktan sonra geriye kalan parçaları birleştirmek oluyor sadece..

Herneyse kısayoldan zıtlığın ne manaya geldiğini kestiremesen bile ne olursa olsun neticede Apex gezegenine enerji kayar ve kişinin hartiasında, karakterinde aşırı veya bariz vurgulanan veya dominant olan bir parçaya dönüşür orası... bazen faydası görüldüğünde dinamik bir güç olabileceği gibi bazen de (kare açılar çok zorluyor veya çıkardığı stresle baş edilemiyorsa ) kişi için sorunların kaynağı noktası veya tıkanıp kalınan nokta haline gelebiliyor...

Ay Akrep varsaydığımızda müthiş bir şüphecilik kişide baskın olma ihtimali yüksek
gizli kalma isteği, etrafı çok tehlikeli bulma, müthiş bir güvenlik arayışı, ketum olabilme vs gibi özellikler sende bariz baskınsa senin Apexin Ay Akrep olabilir.

Şu ana kadar varsayıyoruz evet. Ay Akrebin böyle katmerli olması Aslan Akrep arasındaki gerginliği çok daha çekilmez kılabiliyor
Sonuçta vurgulanan bir ay varsa diğer tarafta da 3 tane gezegen birleşmiş.

3 gezegenenin kavuşması olayına da "Stelyum" deriz

Alıntı:stelyum:

bir burçta yada evde en az 3 gezegenin bir araya gelmesi durumu haritada dikkat çeken bir durum meydana getirir, bu gezegen birikimine stelyum denir. ilk ve son gezegen arasında kavuşum olmamasıda önemli değildir ortadaki gezegen ikisi ile de temas ederek kavuşum açısını yaratacaktır..

haritadaki diğer açılar ne olursa olsun stelyumun açıları ve yerleştiği ev konuları haritanın önemli noktası olacaktır.

kaynak:astrodemo.org

element olarak baktığımızda Ateş-Su ağırlıklısın çünkü burç olarak Yengeç-Aslan, gezegen olarak da Ay-Güneş

Ay hem kendisi olarak Hem de güneş yöneticin olarak pek önemlidir haritanda.
(biliyorsun Yengeç burcunu Ay yönetir ayrıca Jupiter de yüksek bir yöneticidir bu burçta)
Ay Akrepte diye karakter olarak Yengeç-Akrep harmanı gibisin dememin sebebi buydu.

Haritada güneş ve ay en büyük karakter ve psikoloji göstergeleridir...
bir de yükselen burç var ama şimdilik gezegenlerden bahsediyorum...

ateş ve su tipolojisi birbirinden farklıdır...Ateşle su hiç yanyana dururmu gibi düşündüğünde evet gülücük

Elementlerin sembolize ettiği doğalara göre Ateş elementi Bilinç, Ego ile eşleşirken
Su elementi ise bilinçaltı, daha derin iç alem, spiritüel kelimesinin kökü spirit yani ruh, duygular ve sezgiler olmaktadır.

haritası ateş-su dan oluşan kişiler bu yüzden zaman zaman veya herzaman pasif-agresif olabilmektedir. bunu hayatlarında belli konularda ikilem olarak yaşama olasılıkları vardır.

Ateş elementi en agresif elementtir diyebiliriz
Su için ise en pasifi diyebiliriz.

bu Ateş-Su ağırlığının bir diğer özelliği de diğer Toprak-Hava ikilisinin aksine
subjektif olmaları, subjektifi ilgilendiren konulardan haber vermeleridir. bu yüzden "herşeyi kişiselleştiriyorsun, ne kadar subjektifsin" gibi eleştiriler alırlar

bu fazlalığın verdiği bir dezavantaj olabiliyor işte gülücük yada eksikliğin mecbur ettiğidir belki?

şu anda bahsetmeye çalıştığım konu harita üzerindeki dengeler yani.

benzer şekilde haritası sadece toprak-hava dan oluşan kişiler de alabildiğine soğuk, duygusuz veya yapmacık bulunabilirler. tabi olumlu olarak da subjektif değil objektif, çocuksu değil olgun kişilik vs

Evet haritada element uyumu önemlidir...Sevgilin olacak veya evleneceğin kişi ile genel uyumunu "Sinastri" yöntemi ile ölçebilirsin ve kaydedeğer sonuçlar alırsın..
ve sağlama olarak tersini yaptığında da Yıldızının barıştığı kişilerle haritalarınızın uyum içinde olduğunu göreceksindir. barışmadığı kişilerle de uyumsuzluk...

yine de bunu saplantı haline getirmeyip..."Ay sen kovamısın kesin seninle olmaz"

gibi ancak konu hakkında az bilgiye sahip insanın yüzeyselleşmesiyle sürekli zırvaladığı ve dinleyecilerinin de beyinlerine "ya hep ya hiç" mantığıyla nakşettiği
yanlışlardan kaçınmalı..biraz esnek olunabilmelidir be !

gülücük) yoruçmun için teşekkür ederim eline saglık en son da kovadan bahsetmişsin ya gerçekten kova-kız erkek olsun hıc anlaşamıyorum gülücük
yukselenım Balık

...
01-14-2016 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
venusyen Çevrimdışı
Üye
**

Selamm banada bakabilir misiniz 20.05.1993 18.35 İstanbul karakter yorumlarına gerek yok bilmediğim şeyleri öğrenmek istiyorum özellikle sabit yıldızlarla ilgili bilgilendirirseniz berhudar olurum Teşekkürler!
04-27-2016 03:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğum haritası hakkında Mayaa 1 20,584 11-20-2020 01:30 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritası yorumu beyzakubra 5 17,692 11-20-2020 01:27 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritam lanetli mi arkadaşlar ? Timeless 21 29,824 09-13-2020 03:36 AM
Son Mesaj: Timeless
  Doğum haritası yorumu josii 87 117,586 05-27-2020 11:19 PM
Son Mesaj: josii
  Sinastri Haritam Hattusas 5 15,197 04-21-2020 11:09 PM
Son Mesaj: Frederico
  Evlilik ve ciddi ilişkilerde doğum haritamin önemi. eda_sgnc 3 10,956 12-10-2019 11:13 PM
Son Mesaj: eda_sgnc
  doğum haritama yorum yapabilirmisiniz koçastroloji 3 10,266 01-22-2019 06:37 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Doğum Haritası Analizinde destek olur musunuz? maia 2 11,472 01-10-2019 12:13 AM
Son Mesaj: maia
  Doğum haritası ve ilişkiler beyzakubra 9 17,673 07-31-2018 04:57 PM
Son Mesaj: beyzakubra
  Dogum haritama bakabilir misiniz? ddmmyyy 118 131,766 05-29-2018 10:31 PM
Son Mesaj: shrekk

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir