Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.56 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.ev
Yazar Mesaj
roky1978 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: 12.ev
bir de haritamdaki açılar altmışlık ve 30 luk açılar.kare karşıt açı hiç yok sadece güneş venüs günes mars yarım kare var .ve gezegenler haritanın altında çanak şeklinde toplanmış.düz belirgin bi harita.72 lik açılar çok yoğun.kendimi bildim bileli iyi insan olma takıntım hep vardı.ama astroloji bana madalyonun her iki yönünü de kullanmam gerektiğini öğretiyo.bilncin farkındalığın artması buna bağlı.aslında iyi ve kötü yoktur.bizim olaylara verdiğimiz anlamlar iyi ve kötüdür.bu ayrımdan kurtulmak için iyi ve kötüyü hayra yormak lazım.kötü görünen şey tekamüle ulaşmak için bir fırsattır.iyi görünen şey de içi boş tenceredir.zaman kaybettirmekten başka bişi deildir.haritamızı bilincimizi farkındlığımızı arttırarak aşabiliriz.harita enerjidir nefs dir.ama insan enerjiden nefs den daha ilahi bir varlıktır.enerji bu geçici dünyayla başa çıkmak için verilen bir güçtür.ama bizim işimiz bu dünyayı aşabilmek nefsimizden arınabilmektir.kendi ilahi güzünüzle birleşmek dileğiyle.

aslan aslan
06-24-2010 08:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Yükselen yay olunca kendini hep küçük, çocuk görüyorsun işte . Yaşınızıda bilmediğimden... gülücük
Önceki birkaş yazınızdan , uykuda olmak , rüyada gibi yaşamaktan bahsettiğiniz ve bundan şikayetçi oluşunuza (yada benim öyle zannetmeme) dayanarak yazdım yazımı...
Tabiki " - ben böyleyim ,ondan böyle oluyor " demek doğal birşey. Ama o zamanda şikayet etmemek lazım sanırım , bu şikayet kendi içinde bile olsa. Ama iş çözüm aramaksa da böyle yüzeyde aranmamalı diye düşünüyorum.
Astroloji , "birşey"in sadece gerçekleşme "mekanizma"sıdır. Ama ne anlama geldiğini bize anlatmaz. Yorumcuların yorumuyla ,realiteyi birbirine karıştırmamak gerekir bence. Hele ki reenkarnasyon yaklaşımı durumu iyice çıkmaza götürür , bizi yoldan çıkarır diye düşünüyorum. Ve ama tabikide saygı duyuyorum sonuç olarak gülücük
06-27-2011 06:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lajâ Çevrimdışı
.::скорпион::.
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 44

Alıntı:12.ev tarafından işaret edilen bilinçdışı dürtüler ve zorlamalar, bizim bilinçli amaçlarımızın başarısının önünde durabilir..
Bir örnekle açıklayalım: Bir erkeğin Ay ve Venüs'ü 7.evdeyse diğer bir kişiyle yakın ilişki içinde olmak onun için güçlü bir ihtiyaçtır. Fakat, aynı kişinin Uranüs'ü 12.evdeyse, çok güçlü bir özgürlük ve bağımsızlık arzusuna da sahip demektir. Bu durumda her türlü taahhüt altına alıcı bağı bir şekilde sabote edecektir. O, dürtüsel olarak, evlenmek için engeli olan veya bir nedenle ona karşılık vermek istemeyen kadınlara çekiliyor olabilir. Bilinçli amaçlarla, bilinçdışı arzuları karşı karşıya getiren herhangi bir durumda, kazanan çoğu zaman bilinçdışı olur. Eğer biz içimizdeki dürtülerin farkındaysak, bunları düzenleyip değiştirmek için bir şeyler yapabiliriz. İçimizdeki bazı dürtü ve yönlendirici kalıpların farkında değilsek, bunlar bizi etkileyip kontrol etmenin bir yolunu bulacaktır. Bu nedenle, yoğun çabalarımıza rağmen, bilinçli bir isteğimizin gerçekleşmesi sürekli engelleniyorsa, 12.evi incelemeliyiz..

Astroloji Dergisi

Bizi başınızdan geçenler değil kafanızdan geçenler ilgilendirir..
. .. . . ... .. .. ...
.. .
. .. . ... .
. . ..
07-08-2011 12:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-12-2011 10:48 AM)3.göz Yazılan:  MERHABA YILDIRIM ,VENÜSÜN İKİZLERDE OLMASI VE 12. EVDE BULUNMASI NEYİ İFADE EDER?

İkizler burcu gibi beğenilere sahip olma , İkizler burcu gibi kendini çekici kılma , ilişkilerde ikizler burcu gibi yaklaşımlar gözlemlenebilir.
Venüs ikizler kişisinin beğenilerinin akla / zihne ve merak duygusuna hitap ediyor olması önemlidir.

Yükselen burcun İkizlerse eğer , sosyal dışadönük uyumlu çekici davranışlar ön planda olabilir

Yükselen burcun Yengeçse eğer , tipik ikizler kişisine göre daha içe dönük biri olman muhtemel.

11-12-2011 03:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
katmer Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

(11-12-2011 05:24 PM)ginka Yazılan:  
(11-12-2011 05:12 PM)URANJÜP Yazılan:  3.göz demiş ki: MERHABA YILDIRIM ,VENÜSÜN İKİZLERDE OLMASI VE 12. EVDE BULUNMASI NEYİ İFADE EDER?
İkizler burcu gibi beğenilere sahip olma , İkizler burcu gibi kendini çekici kılma , ilişkilerde ikizler burcu gibi yaklaşımlar gözlemlenebilir.
Venüs ikizler kişisinin beğenilerinin akla / zihne ve merak duygusuna hitap ediyor olması önemlidir.

Yükselen burcun İkizlerse eğer , sosyal dışadönük uyumlu çekici davranışlar ön planda olabilir

Yükselen burcun Yengeçse eğer , tipik ikizler kişisine göre daha içe dönük biri olman
muhtemel.

Ayrıca venüsün 12. evde olması gzili ilişkileri de gösterir diye düşünüyorum.

12. ev venüs için, gizli ilişkiler derken aldatma, yasak ilişkilere meyillilik denebilir mi ?

denebilir bence....herkesçe bilinen bi ilişki yaşamaktansa gözlerden uzak gizli bi ilişki yaşama isteği verebilir...yasak bi ilişkide olabilir dediğin gibi ginka....birde platonik aşk yaşama eğilimide verebilir hiç onunla alakası olmayan birine karşı hislerini içinde biriktirebilir kendi içinde bunu gizli yaşayabilir...

HARİTAM
http://b1111.hizliresim.com/r/b/g0jh.gif

Düşüme sen düşünce gözlerinde tutuklu kalır yüreğim...İçinde sen olmayan düşlerimi düşürürüm düşümden...Prangaya vurulmuş ayaklarımı sürüklerim peşinden ömrümü ömrüne her bir adımda...

Kırılma, küsme sen yine bir şiir yaz. . .
11-12-2011 05:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir