Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.56 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.ev
Yazar Mesaj
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

RE: 12.ev
hadesciğim zaten her ev hayatımızda önemli kimi başarı,kimi sağlık,kimi ilişkilerimiz,kimisi duygularımız.ama iş o ki biliyorsun bu ev sorunlu bir ev.diğer evlere göre daha esrarlı,herkesten gizlediğimiz hayellerimizle alakalı.burada bulunan burç ve gezegenler aldığı açılar bizim gizli davranışlarımızı,saklamaya çalıştığımız hayallerimizi etkiliyor.böyle bir ev tabiki çok önemli ama bir o kadarda esrarlıgülücük

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
02-09-2008 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Hmm. Peki bu yorum ne kadar eskiye dayanıyor ? Yada modern astrolojinin yorumu mu ?
Mesela satürn eskiden felaket habercisiymiş düşününki eski devirlerde bir insanın kendini değiştirmesi yaşam şartlarını değiştirmesi ,yaşamını kendi planlaması ne kadar zordu. Birazda cahillik vardı. Buda büyük felaket ler getirebiliyordu belki.
Ama günümüzde satürn çok farklı yorumlanıyor. çünkü yaşam tarzı şekli ve hayat değişti. Eskisine göre çok çok özgürüz.
Acaba bu evde böyle yorumlanabilir mi ?
02-09-2008 12:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

yazılanlara bakınca chironum 12. evde acaba bu ii bişi mi diye düşünmeme sebep oldu, ama gerçekten bir el sanki çekip de çıkarır sıkıntının son noktasından , bi destek geliverir ve bu desteğin konumunun 12. evde olması güzel diye düşündüm kendimce, haritamdaki güzel açıları yeni görmeye başladım sanırım hep problemli açılarla cebelleştimgülücük

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
02-09-2008 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Hades Yazılan:12. evin hiç iyi yanı yokmu ? hımm

Sonuçta burası 2. dereceden bi Jüpiter evi.
Buraya güçlü bir burçla ve tatlı açılarla yerleşen bir güneş insanı başarıya götürür ve renkli hoş bir iç alemi olmasını sağlar. Ayrıca 12. evin insanı başarıya götüren önemli evlerden biri olduğunu hissediyorum.

Güzel bir soru ben biraz cevap verdim yukardaki yazımda fakat biraz ekleme yapayım aklıma gelmişken şimdi 12.ev asc ile açı yapmıyor asc yaşamı simgeler,gel gör ki 12.ev açısız kalıyor buraya majör açı yapmaz, hangi gezegen olursa olsun burda asalet kalmıyor(neptün-balık,jupıter balık,neptün-yay,jüpiter-yay hariç) en yakın kavusum olur oda yine darbeli olur.
Yalnızlık bu evin en önemli teması ayrıca gizemli fikir ve düsünceler,bastırılan duygular saklanan hersey kişinin bile ben bunu nerden düsündüm yada yaparım bana yakısmaz böyle dıyebılecegı her türlü fikir,duygu burdan kaynaklanıyor kimseyle paylasamadıgımız birsey içimizde büyür ve bizi kahreder kendi kendimize ne büyük derdim var deriz bir cıkıs yolu bulmak zor gelir çünkü yaşamdan kopma istegı dolmus durumda icine insanın anlatabıldım umarım.
12.ev en iyi tarafı sadece kendi benligine inip kendini en iyi sekılde tanımaya fırsat verir,evreni ve cevreyi yaradanı anlayıp anlamlandırmaya fırsat tanır manevi olarak güçlendıgımız halde fiziksel ve maddesel alanda kısıtlanma söz konusudur,
cinsellik bile az yasanır çünkü zaten yalnızız baska kimse olmıycaktır.En berbat ev burası dıgerleri ise 8.ev ile 6.ev onlar baska alem zaten neyse bu konu hakkında fikrim ve şimdilik bildigim seyler bunlar.
02-09-2008 04:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

12.evimde Jüpiter var, Yaydaki Ayla üçgen,Güneşle 150 derecelik açı yapıyor.Bilinçaltımla ilgili Ayın Yay'da ,bilinçaltını temsil eden 12. evde de Yay'ın yöneticisi Jüpiterin bulunması en dibe vurduğum ,karamsarlaştığım anlarda (Ki Satürnün 1. evimde olması ve bütün kişisel gezegenlerime dokunması nedeniyle bu bana sık sık olur) garip bir iyimserliğin beni kaplaması durumunu yaşarım genelde.Ayrıyeten bir de gizli yardım konusu var tabii.En şanssız olduğumu düşündüğüm anlarda gizli bir el yardımıma koşar

Nin.Me.Sar.Ra
05-14-2008 06:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

12. evdeki Güneş içinde bulunduğu burcun özelliklerini zayıflatır daha doğrusu bu özellikler perde gerisinde kalır biraz dışarıya yansıtılmaz.Ama senin yükseleninde Boğa olduğu için Boğa özellikleri yine de güçlü sende.

Nin.Me.Sar.Ra
05-16-2008 09:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

12.evde güneşi olanlar egolarından sıyrılmayı başarabilen kişilerdir.
Bilinmeyenin peşinden gider, yanlızlığı tercih ederler gülücük

Karanlığın en çok arttığı anda, gökteki yıldızları görebilirsiniz.
05-17-2008 01:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

12.evdeki güneş imgeleri ;

* korkak aslan - - - - - * denizin kralı - - - - * mazlum - - - - * esir aslan

* yer altı dünyasının lideri - - - - * perde arkası işleri yöneten

* gizemli filmler yönetmeni - - - - * hastane yöneticisi

* hapishane müdürü - - - - * inzivaya çekilme

06-01-2008 12:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Alya Yazılan:12.evi ben uzmanlık alanım olarak görüyorum. Haritasında 12.evi en yoğun olan kişilerden biri benim. Güneş 12.evde kendini göstermez sahne arkasında kalmaktan hoşlanır. Ama muhakkak bişeyler üretmek ortaya çıkarmak ister. Mesela ben bir kitap yazsam gerçek adımı kullanmak istemem. Çünkü kendimi başka isimle daha özgür hissederim ve böylelikle saklanarak daha iyi ifade edebilirim diye düşünürüm.

evet Alya , benimde güneşim 12.evde ve seni anlıyorum ;)

müsait bir zamanda 12.evlerimizi irdeleyelim isimli bir konu başlığı açmayı düşünüyorum ve üye arkadaşlarında sırasıyla 12.evlerini adına yakışır biçimde derinden inceleyelim istiyorum..

06-02-2008 02:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Cvp: 12.ev
12. Ev

Doğal Burucu : Balık

Yönetici Gezegenler : Neptün Jüpiter

Güçlü Gezegen : Venüs

Şifre : Üzüntü ve sıkıntı

On ikinci ev, kişinin dış etkenlere bağlı değişen ruhsal sağlığı ile ilgilidir. Bu evi etkileyen öğeler kişisel alışkanlıklar ve duygusal ihtiyaçlardır.Görev alanı, bilinci, bilinçaltının kapsamı ile oluşturup aydınlatma, geleceği görme ve bilinçaltı etkilerinin hangisinin yapıcı, hangisinin yıkıcı olduğunu ayırdetmektir. İyilik yapmak, yardımseverlik, sosyal hizmetler on ikinci ev kapsamındadır. On ikinci evi tanımlayan sözcükler, bitirilmemiş işler, gizli düşmanlar ve her çeşit sırdır.

Geleneksel astrolojide bu ev Zodyak'ın cehennemidir, aklı olan hiç kimse buraya yanaşmak istemez. Burası dertler evi diye bilinir, bu da size neyle karşılaşacağımız konusunda yeterince fikir veriyordur. Çağdaş astroloji bile, anlaşılmayan nedenlerden ötürü, bu ev zayıf bir ev olarak kabul edilir. Oysa on ikinci ev şafağın ardından Güneş'in yükseldiği evdir. Şafak zayıf olabilir mi? Gündoğumu sıkıntıya işaret olabilir mi? Ancak on ikinci evin kişisel bilinçdışını temsil ettiği söylenirse, bütün bunlar bir anlam kazanır. Bu ev sınırlarımızı, kullanmadığımız ya da kullanmak istemediğimiz enerjiyi, inkar ettiğimiz güçlerimizi temsil eder. Sözgelimi, çocukken anne ya da babamız tarafından bastırılan taşkınlıklarımız, ya da yeteneklerimiz, hayallerimiz. Bu ev, daha sonra bizi esir alacak olan yönlerimizi gömdüğümüz yerdir. Önümüzdeki iş, gömdüklerimizi gün yüzüne çıkarmaktır. Gizlenmiş olan serbest bırakılıp açığa çıktığında, artık ondan korkmamıza gerek kalmayacaktır. Bu enerjiyi olumlu bir yönde kullanabiliriz. Karmik astrolojide bu ev, geçmiş yaşamların tortularını, kapanmış hesapları, "karma" mızı temsil eder. Burada sorun şu; geçmiş yaşamların varlığı bir şekilde doğrulanabilse bile, o geçmiş şu an kadar önemli değildir. Emin olduğumuz tek şey, içinde yaşadığımız andır. Şu an aldığımız soluktur. Çoğu zaman on ikinci evde bulunan herhangi bir gezegen bizi harekete geçirir. Bunun nedeni, zaten içimizde varolan enerjiyi tanımamıza yardımcı olmasıdır.

Zorlanmanın, baskının evidir ve her tür isteğini şu veya bu şekilde sınırlandıracak bütün etkileri açıklar. Gizli düşmanlarını ve kendisine karşı yönlendirecek tüm karakterleri belirler. İlişkide bulunabileceği tüm gizli işbirlikleri ile de alakalıdır. Büyük hayvanları ve onlara nazaran doğanın kaderini açıklar. Son olarak, bulunabileceği ve disiplinin ön planda olduğu yerleri açıklar.

---------------------------------------------------------------------------

12. Ev ve Psikolojik Yaklaşımları

12. ev sıkıntı, sorun, üzüntü, kısıtlamalar, endişeler, inziva evidir ve gizli, üstü örtülmüş her şey burada temsil edilir. Gizli düşmanlar, gizli ilişkiler, aldatma, aldatılma, hayal kırıklıkları bu kapsamdadır. 12. ev kişinin dış dünyadan uzaklaşıp yalnız kalma isteğini gösterir. Bu bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yapılabilir. Yalnız kalma, inziva, kendini dinleme kişinin bilinçaltından dışa çıkmaya çalışan konulara yaklaşmasını, onlara kulak vermesini sağlar. Eğer bunu yapmaktan kaçınırsak, onları yok sayarsak bir gün kendilerini bir şekilde gösterirler. Bu hastalık şeklinde olabilir, o zaman hastaneye yatarız veya bilinçaltındaki korkularımızla dış dünyada yüzleşiriz.

Başka insanlar bizimle uğraşırlar. Gizli gizli kuyumuzu kazabilirler veya bizi hapishaneye gönderebilirler. İdeal olan bu enerjilerle birlikte çalışıp, bilinci genişletmek, aydınlanmaktır. O zaman kişi güçlenecek, bu konuda başka insanlara yol gösterecek, yardımcı olacaktır. 12. ev özveriyi, hayırseverleri, başka insanlar için çalışanları temsil eder. Bu hayatta kurban veya yol gösterici olmak kişinin kendi ellerindedir.

12. evin doğal burcu Balık, yönetici planetleri Neptün ve Jüpiter'dir.

ANAHTAR KELİMELER: Hapishane, hasta hane, inziva, kişinin yalnız kalmasını sağlayan her şey, insanın içinde kaybolabildiği büyük kuruluşlar, gizli düşmanlar, insanın gerçeklerle yüzleşmekten kaçınma yöntemleri ( mesela alkol ), bilinçaltı, psikiyatri, iyileştirme, tedavi yeteneği, geçmiş hayatlar, karma, yardımseverlik, hayır kuruluşları, özveri, fedakarlık, sıkıntı, sorun, endişeler, bilinmeyenler.

(astromerkez.com)

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
11-22-2008 07:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir