Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.56 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.ev
Yazar Mesaj
Sert açı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: 12.ev
Benim 12. ev ile bildiğim; bulundurduğu gezegenin özelliklerini içinde yaşıyor olması. Ancak 12. evde bir pluto bakışlarla iş yaptırma özelliği veriyorsa, ya da gizli düşmanlar, bence bu 12.evdeki gezegenlerin bizim irademiz dışında özelliklerini gösteriyor olduğu anlamına geliyor.
Yani dervişin fikri neyse zikri odur gibi ya da ne düşünürsen karşına o çıkar gibi. Burdaki gezegen istediği şeyleri etrafına çekme yeteneğine sahip bence. Sadece insan kendi iradesi dışında olduğunu düşünür belki ama o da aslında bilinçaltında istediği şeyleri yaşamış olur.

Allah'a şükür, herşey hızla geçer, aşk ta, hatta keder de.
Nerde dün akşamki gözyaşları, geçen yılki karlar nerde?
06-29-2007 06:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sert açı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Gerçi 12. evimde hiç gezegen olmadığı için yorum yapmak ne kadar doğrudur bilmiyorum amagülücük doğduğumdan beri ordan satürn, uranüs ve neptün geçti yakın zamanda da pluto geliyor hakkım doğmuştur di mi?

Allah'a şükür, herşey hızla geçer, aşk ta, hatta keder de.
Nerde dün akşamki gözyaşları, geçen yılki karlar nerde?
06-29-2007 06:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: 12.ev
XII. Ev bilinmeyene karşı hassasiyetiniz, acıma, affetme yeteneğiniz ve ruhunuzun gelişimi ile alakalıdır. Bu alan geçmiş yaşam kalıplarını telafi ederek daha iyi ve yeni bir hayat kalıbına ulaşmanızı da anlatır.

Sembolize ettiği kavramların gizeminden, kolayca karmaşa yaratabilmesinden ve ilüzyonlara sebep olabilmesinden dolayı XII. Ev, anlaşılması, kavranması en zor evlerdendir.

Bu alandaki temel dürtünüz, sizi duygusal seviyede diğer insanlardan ayıran tüm engelleri yok etmektir. XII. Ev tanrıya, doğaya geri dönüş, bunlarla bir olma isteğinizdir. XII. Ev'deki gezegenler, bilinçdışı seviyede enerjilerini ortaya koyarlar. Dolayısıyla, bu enerjileri yeterince kuvvetli hissedemezsiniz.

XII. Ev'inizi olumlu kullanabilirseniz., pasif şekilde, kendinizi alt duygu akımlarına kanalize ederek, en dipteki "ben"inize dalmak, derinlemesine düşünmek arzusuyla, dış dünyadan kendinizi soyutlayabilirsiniz. Meditasyon, yoga, vizulasyon veya uyku vasıtasıyla bunu başarabilirsiniz.

ekolay astroloji

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
12-17-2007 12:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

12. ev bilinçaltımızı da temsil ediyor. Şahsen 5 gezegeni 12.evde biri olarak bilinçaltımın son derece hareketli olduğunu söyleyebilirim.

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
12-28-2007 03:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıkların evidir diyoruz ya.merak ettiğim bir konu var.bir arkadaşımın haritasına baktığımda.12. evinde ikizleri dördüm. ve gezegen olarakta marsı bulunuyor.ve bana dediği şuydu.benim genelde düşmanlarım ikizler ve koç insanlarıdır.bende şimdi bunu merak ediyorum.12. evimizde bulunan burç ve gezegenler böyle bir şey belirler mi? arkadaşımın tesadüfüdür belki ama.yinede sizler bir bakın diyorum.sizinde 12. eviniz aa cidden şu olayıda ben bu kişiyle yaşamıştım.ve bana zararı dokunmuştu.ve bu kişi şu burcun özelliklerine sahipti gibi.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
02-08-2008 04:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Biri söylemişti kim olduğunu hatırlamıyorum ama :

"12 ev , 7. evdeki gibi başkalarının düşmanlığından ziyade insanın kendine düşman olmasını ifade eder. Yani 12. evdeki asıl düşmanımız biziz. İnsanın en büyük düşmanı kendisidir. E insan kendi kendinin düşmanı olunca kimin dostluğunu kabul edebilir ki ?
Bu evde insan yaşanan olayları fazla tasdiklemez. Çünkü herşey onun kontrolü dışında olduğu için suçu kendi içine dönerek arar ve bir sonuca ulaşamayınca çaresiz kalır. Derine indikçe daha da büyür. Bu evde insanın sarsılması çok zor kalıpları vardır. Olmayacak şeyler düşünür. 12. evi pek dolu olan birsürü kişide şunu gözlemledim ki bir olaya başlarken çok tedirgin olurlar. Duygusal ilişkiye adım atarken çekingen davranırlar. Duygularımı söylesemmi ? Ya kabul etmezse ? Ya red ederse ? ya olmassa ? istediğim gibi olmazsa ? ....gibi.. Halbuki insan düşmanı olmayan kişilere bile düşmanıymış gibi yaklaşabilir ve büyük bir yanılgının içine düşebilir".
02-08-2008 12:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
redroseee Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

hades benımde 12de sans noktası koc burcu ve dogu noktası var oda koc sımdı ben bunu nasıl degerlendırmelıyımhımm bu harıtada gercekten dusmanlar nasıl bılınıyo ben cok merak edıyorumhımm benım sureklı transıtlerde falan hem boyle gızlı dusmanlar falan hıc eksık olmuyoda.)

YILDIZ HARITAM
02-08-2008 05:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
neptunzz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

ay_se Yazılan:12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıkların evidir diyoruz ya.merak ettiğim bir konu var.bir arkadaşımın haritasına baktığımda.12. evinde ikizleri dördüm. ve gezegen olarakta marsı bulunuyor.ve bana dediği şuydu.benim genelde düşmanlarım ikizler ve koç insanlarıdır.bende şimdi bunu merak ediyorum.12. evimizde bulunan burç ve gezegenler böyle bir şey belirler mi? arkadaşımın tesadüfüdür belki ama.yinede sizler bir bakın diyorum.sizinde 12. eviniz aa cidden şu olayıda ben bu kişiyle yaşamıştım.ve bana zararı dokunmuştu.ve bu kişi şu burcun özelliklerine sahipti gibi.

gülücük tamamen rastlantısal durum bu bahsetiginiz konu ama bunu belirterek bir düsünme taşınma durumu olusturdugunuz için teşekkürler ayşe hanım.
12.ev gizli düşman olayı aslında içsel bir durum kişi kendini kapana sıkışmıs hisseder o ev dolu oldugu zaman.Gizli düşmanlar ya nazar eder,yada dedikodu cogunda bu şekılde bir işleyiş vardır kısaca cevrede bizi sevmeyen,istemeyen kimseler cogalır cana kast edecek bir düşman olurmu ? olur ama cok ince bir sekılde bakmak gerek bütüne her olay bir birini takip eder corap sökügünü andırır bu harita olayı bana göre budur.
Saturn 12.evi cok sever der.Hakan kırkoglu dogru bence de öle nede olsa sıkıntı stres vermek ısteryen bır gezegen saturn tam yerini bulmus oluyor orda rahatca melankoli dagıtır.Plüto da bence 12.evi sever oda gizemli,bilinmez,esrarengiz işleri cok sevdıgı için 12.ev ona iyi bir alan paso problemli bir kafa yapısı,acaba? gibisinden kuşkularla dolu heftik bir düsünce yapısı yapar.Psikolojik bir evdir burası kökeni ruhsal ve bilincaltına dayanır kişiye allahtan baska kimse yardım edemez sagduyulu olmak gerekir ki burdan cıkıp gıdelim dogru kullanıldıgında maneviyat zengınleşir,yalnızken ilham gelir yazı yazma,hayal kurma olmayan seyleri var edip mutlu olma durumu taşır.Yine de genel bakmak gerekir tek tek bir gezegen ev ile kişi bilinmez.
02-08-2008 07:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

12. ev balık burçunun evi olduğu için inzivayıda tetikler.zaman zaman yalnız kalıp bu enerjiden sıyrılması lazım kişinin.güneşin,kişiliğin kendini ortaya koyduğu ev cidden önemlidir.12. ev gizemli,hayalci,bulanık, "çözülmeyi" temel alan bir ev olduğundan dolayı güneşinin kendini ifade etmesini zorlar.bunu altetmenin yolu dediğim gibi zaman zaman inzivaya çekilmektir.hatta bunun bilincinde olan güneş 12. ev kişisi bu inziva durumlarını hisseder.çekilemezse hasta olur çünkügülücük

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
02-09-2008 12:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

12. evin hiç iyi yanı yokmu ? hımm

Sonuçta burası 2. dereceden bi Jüpiter evi.
Buraya güçlü bir burçla ve tatlı açılarla yerleşen bir güneş insanı başarıya götürür ve renkli hoş bir iç alemi olmasını sağlar. Ayrıca 12. evin insanı başarıya götüren önemli evlerden biri olduğunu hissediyorum.
02-09-2008 12:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir