Değerlendir:
  • 15 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MESLEK SEÇİMİNDE NEYE BAKARIZ?
Yazar Mesaj
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: MESLEK SEÇİMİNDE NEYE BAKARIZ?
(05-25-2019 01:21 PM)BayanKararsız Yazılan:  
(05-24-2019 02:27 PM)yagmurimu Yazılan:  Meslek göstergelerim 8. eve vurgu yapıyor. 8. ev meslekleri neler olabilir?

Akrebin doğal evi olduğundan cerrahlık için de iyi olabilir. Bunun dışında araştırma gereken meslekler için de iyi olduğunu düşünüyorum, mesela dedektiflik, savcılık vs.

Merhaba, alanım gereği araştırma ve bazı cerrahi işlemler uyguluyorum aslında haklısınız gülücük

Yorum için teşekkürler çiçek gülücük

Haritam
Eşimin haritası
05-25-2019 06:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

(05-25-2019 06:55 PM)yagmurimu Yazılan:  
(05-24-2019 04:25 PM)Libra Yazılan:  
(05-24-2019 02:27 PM)yagmurimu Yazılan:  Meslek göstergelerim 8. eve vurgu yapıyor. 8. ev meslekleri neler olabilir?

12. ev satürn 9. ev yoğunluğu 7. ev yöneticisi ve kad 4. evde falan filan derken bencu bunlar uygun:
akademik kariyer
turizm gezi rehberliği
felsefe psikoloji sosyoloji
askerlik
iş güvenliği uzmanı

8. ev teması yüksek kişilerde ise,
8. ev meslekleri genel olarak bankacılık finans danışmanlığı gibi işler olur Bunun dışında dönüşüm kriz evi olduğu için psikolog felsefe öğretmenliği sosyolog uygundur.

Merhaba, çok teşekkür ediyorum gülücük aslında 9 senedir kendi çabamla kadrosuz akademik kariyer yaptım diyebilirim şimdiye kadar :D Bu zamana kadar kadro alamamamı, natalda satürnün 9. evdeki kişisel gezegenlerime karesi geciktirmiş olabilir mi yoksa tamamen engeller mi bu isteğimi? şu meşhur satürn dönüşümü atlattım dolayısıyla nataldaki kare etkisinin son vuruşunu yapıp geçti diye düşünüyorum gülücük şuan satürn transitte tam yükselenimde pluto ve gad ile kol kolalar. Bu sene aralıkta 1. evime geçiş yapacak satürn belki o zaman işler benim için biraz daha kolaylaşır.

Cevabınız için tekrar teşekkürler ciçekçiçek nokta atışı olmuş gülücük

Ben tam burç ev sistemi kullanıyorum Satürn 1,5 senedir 1. evindeydi
9. eve şu an açı yapıyor ayrıca şu an retro
12. ev ile birlikte düşün. Satürn dönüşümünde ne yaşadın Yalnızlık ile krizlerin ne oldu Kaç gizli iş içinde bulundun Kaç kişi arkandan bıçakladı
bunlarla ilgili dersleri almış kabul etmiş ve bakış açını eskiye oranla değiştirmiş olman gerekiyor
yalnızlık istediği ve korkusu ayrıca tanınma ünlü olma isteği de var. Tam olarak neyden korkuyorsun? Başarılı olunca istediğin işi alınca oluşacak hangi şeylerden korkuyorsun?
En büyük engel kendinsin korkularundan uzaklaşınca her şey hızlıca yolunu bulacaktır. Bunca sene boşu boşuna bedavadan akademik kariyer yapmanın sebebi kendini engellemen ve bunu kabul etmemen olabilir. Adaletli olmak için kendini eziyor olablirsn Çevrendekiler seni özgüvensz sanıyor olabilir O daha çok hak ediyor diyerek geri çekilmiş olabilirsin Kendine daha çok değer vermelisin

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
05-26-2019 10:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(05-26-2019 10:59 PM)Libra Yazılan:  Ben tam burç ev sistemi kullanıyorum Satürn 1,5 senedir 1. evindeydi
9. eve şu an açı yapıyor ayrıca şu an retro
12. ev ile birlikte düşün. Satürn dönüşümünde ne yaşadın Yalnızlık ile krizlerin ne oldu Kaç gizli iş içinde bulundun Kaç kişi arkandan bıçakladı
bunlarla ilgili dersleri almış kabul etmiş ve bakış açını eskiye oranla değiştirmiş olman gerekiyor
yalnızlık istediği ve korkusu ayrıca tanınma ünlü olma isteği de var. Tam olarak neyden korkuyorsun? Başarılı olunca istediğin işi alınca oluşacak hangi şeylerden korkuyorsun?
En büyük engel kendinsin korkularundan uzaklaşınca her şey hızlıca yolunu bulacaktır. Bunca sene boşu boşuna bedavadan akademik kariyer yapmanın sebebi kendini engellemen ve bunu kabul etmemen olabilir. Adaletli olmak için kendini eziyor olablirsn Çevrendekiler seni özgüvensz sanıyor olabilir O daha çok hak ediyor diyerek geri çekilmiş olabilirsin Kendine daha çok değer vermelisin

Kesinlikle eskiye nazaran bakış açım, tavrım, tarzım, alışkanlıklarım aşırı değişti. Plüto törpüledi diyebilirim her şeyimi gülücük
Aldığım dersler de oldukça fazla. Yaşadığım krizler zaten bendeki dönüşümü başlattı. Korkularımın neredeyse tamamını bu geçtiğimiz bir kaç ay içinde aştım diyebilirim.
Son cümleniz o kadar doğru ki.. Kendi değerimi de son bir kaç ayda keşfettim.. ve artık istediğimi elde edebileceğime inanıyorum.
Açıklamalarınız için çok teşekkürler. Bende farklı bir bakış açısı daha oluşturdunuz çiçek verygood

Haritam
Eşimin haritası
05-28-2019 07:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

RE: MESLEK SEÇİMİNDE NEYE BAKARIZ?
Merhaba arkadaşlar, bir veteriner hekimin haritasında neler vurgulanır olur sizce?

Haritam
Eşimin haritası
08-20-2019 06:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Birsel Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 6

(08-20-2019 06:53 PM)yagmurimu Yazılan:  Merhaba arkadaşlar, bir veteriner hekimin haritasında neler vurgulanır olur sizce?

İlk aklıma gelen 6.ev evcil hayvanlarla ilgili bilgiler verir.Merkürün konumuna bakmak lazım.Hizmet,sağlık ve hayvan üçlüsüyle bağlarsak Başak burcu yani Merkür bu konularla ilgili.8.ev ameliyat konularınıda içerdiği için bu eve düşen gezegen ve açılara bakabılırsınız.Ayrıca Mars kesici delici bıcak yanık patlama konularından ötürü hayvanlarla ilgili operasyonları gerektıren meslek alanınada girebilir.Son olarak Şirona bakın derim cünkü Başak burcuyla bağlantılı olduğunu söyleyen bilgiler mevcut.Ayrıca şiron yaralı şifacı diye bilinir.Haritanızda büyük olasılıkla şironunuz ya boğa yada ikizlerdir hangi eve düştüğü ve acılarına bakabılırsınız.
08-20-2019 08:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

(08-20-2019 06:53 PM)yagmurimu Yazılan:  Merhaba arkadaşlar, bir veteriner hekimin haritasında neler vurgulanır olur sizce?

http://astrozenith.com/astroloji_yazilar...-sinirlar/
bu yazıda Satürn 6. ev ile ilgili evcil hayvanları çok sever diyor

Satürnü 6. evde olan bir kişinin haritasının geri kalanı destekliyor ise
6. evin yöneticisi 6. evde ise
10. evin yöneticisi 6. evde ise
veteriner olamaya uygun olabilir diyebiliriz
ama bence 12. ev de önemli çünkü 6. ev evcil hayvanları gösterirken 12. ev de vahşi hayvanları göstermekte. Vahşi hayvanlara da bakan veterinerler var. 12. evin de iyi konumda olması gerekiyor Artık tarantula yılan iguana gibi hayvanları da evde bakanlar var (örneğin youtube : karınca çiftliğim)
12. ev yöneticisi ve 6. evin yöneticisi 2 evde kavuşması bu evlerden gelir sağlayacağı anlamına gelebilir 10. evde kavuşması statü olarak kendisini bu alanda geliştireceğini söyleyebilir. Başka evlerrde yer alıp üçgen açı yapmaları yine destekleyici olacaktır
Aklıma gelenler bunlar oldu
Veteriner olan birkaç kişinin haritası olsa daha çok şey öğrenebilir yorum yapabilirdik

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
08-20-2019 09:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Çok teşekkür ederim arkadaşlar, süpersiniz gülücük

Haritam
Eşimin haritası
08-24-2019 12:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

https://www.astro.com/wiki/astro-databan...8cb80l2x72

Buradan fazlaca veteriner hekim haritası inceleyebilirsiniz. "search" bölümüne incelemek istediğiniz meslek gruplarındaki insanların haritaları için o mesleğin İngilizcesi'ni yazmanız yeterli.

Şu an ezberimde olan herhangi bir gösterge yok ama zaman zaman belirli meslek grubuna mensup olan haritaları incelediğimde şunu farkettim: Sabit bir göstergeden öte göstergelerin esnek olduğunu düşünüyorum ve bu da o kişinin meslekteki durumuyla ilgili ipucu verebiliyor.Örneğin bir dahiliyeci ile bir cerrahın haritaları birbirinden çok farklı olabiliyor ama temelde yine araştırmayı sevmeye ve analitik zekanın yüksekliğine dair belirtiler olabiliyor. Burada da çok farklı haritalar vardı ve kimisi cerrah olurken,kimisi dahili bilimlerle ilgiliydi veya tamamen laboratuvarla ilgiliydi. Bana göre; hangi alanı istediğimiz ve bu alanın içinde neyde sivrilebileceğimizi tespit etmek çok daha önemli ve bunun sadece haritadaki göstergelere takılı kalarak olacağını düşünmüyorum,kişinin biraz da kendini gözlemlemesi ve imkanı varsa bu alanla ilgili ortamlara girmesi önemli,yoksa astrolojik göstergeler çok esnekler ve birçok alan için de yorumlanabilecek şeyler. Örneğin; Plüto'su iyi çalışan biri çok iyi bir cerrah da olabilir,çok iyi bir savcı da olabilir çünkü ikisi de detayları titizlikle inceler ve yerine göre krizleri yönetebilirler.

Ve evet son olarak,herkese sevdikleri ve istedikleri alanlarda başarılar dilerim gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
08-24-2019 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Gercekten ilginc... baya dahiliyecide gunes jupiter neptun uyumu buldum ya da 6inci evde o yerlesimler var .... benimde 6inci evimde jupi gunes neptun stelyumum var... yukselen yengec te gordum... ilgincmis...

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
08-24-2019 05:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

(08-24-2019 05:09 PM)picachu Yazılan:  Gercekten ilginc... baya dahiliyecide gunes jupiter neptun uyumu buldum ya da 6inci evde o yerlesimler var .... benimde 6inci evimde jupi gunes neptun stelyumum var... yukselen yengec te gordum... ilgincmis...

Tespitim mi? Cerrah olan arkadaşlarınızda da muhtemelen Mars,Merkür ve Plüto'nun aktifliğini daha fazla görmüşsünüzdür ve doktorlarda sadece 6.ev de çalışmıyor,12.ev ve zaman zaman 6-10 bağıntıları veya 10-12 bağıntıları olabiliyor. 6.ev sağlık sektörünü temsil ederken 12.ev de kapalı alanları temsil ediyor ve hastaneler de buna dahil.

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
08-24-2019 05:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Meslek göstergeleri İş değişimi miray 26 27,923 02-23-2012 09:36 PM
Son Mesaj: smoochy
  Gezegenlerin Meslek Seçmede Katkıları bluex 5 7,831 01-02-2011 12:10 AM
Son Mesaj: Yargıç

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir