Değerlendir:
  • 30 Oy - 1.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astrolojide neptün
Yazar Mesaj
Presence
Kayıtsız

RE: Astrolojide neptün
(12-08-2012 03:23 PM)Reinarubia Yazılan:  
(12-08-2012 03:01 AM)Presence Yazılan:  Belki de satürn size anneliği düşünmenizi öneriyordur?

yükseleniniz yengeç. whole signs ev sistemine göre akrep evi 5. eve yerleşir.

placidus ev sistemine göre tr. satürn 4. evde.

bilinçaltınızda kendiliğinden annelik ile ilgili kavramlar açığa çıkıyor olabilir mi ? veya bu etki bilinçüstünden mi kaynaklanıyor sizce ?

yakın zamanda anne olmayı düşünüp düşünmediğinizi benim dışımda soran oldu mu?

annelik ile kariyer arasında çatışma yaşıyor musunuz?

Yükselenim yengeç değil ki benim, aslan. Yengeç yükselene kesinlikle uymuyorum zaten. Anaç yapılı biri değilimdir.

Annelik sorusuyla çok karşılaşıyorum. Malum yaş oldu 34 ama bende niyet, istek vs. hiçbiri yok. Anne olmayı hiç düşünmüyorum, çünkü çocuk sevmiyorum. Dolayısıyla annelikle kariyer arasında kalmıyorum, çünkü zaten tek amacım kariyer.

Uranüs 4.evimde. Dolayıısıyla ev ve yuva konularına yaklaşımım oldukça farklıdır. Evet evliyim ama evlenmemin sebebi bir aile kurmak değil. Eşimle aynı evde yaşamamın tek çaresinin evlenmek olmasıydı o zamanlar. Eşime bana evlenme teklif ettiğinde, çocukyapmayı hiç düşünmediğimi ve benimle gerçekten evlenip evlenmek istemediğini de sormuştum. O da bunu anlayışla karşılamıştı. O yüzden bu konuda onun tarafında da bir dayatma yok. Ailemin ne dediğini zaten umursamıyorum, çünkü bu hayat benim. Dolayısıyla çok rahatım.

Amacınız ve planınız kariyer, ama evren size kariyer konusunda kısıtlama getirmiş şu bir kaç senede.
Belki de bu konuyu bir daha düşünmeniz için.
Hem astrolojiye ne ben ne de siz tam olarak yetkinsiniz.
4. evdeki uranüsün aile kavramına farklı yaklaşımlar getirmesi dışında başka açıklamaları da olmalıdır.
Verdiğiniz harita doğruysa aslan dominasyonunda yükselen yengeçsiniz.
Zaten kendinizi sunuş tarzınız aslan özelliklerini yansıtıyor.
Ama yükselmekte olan bir yengeç özelliği var.
Çoğu 12. evinizde kalan (bilinmeyen alanda kalan)... ve jüpiter ile venüs de burada bulunuyor.

çocuk sevmiyorsunuz sözünüzü biraz açar mısınız?

çocuğun nesini sevmiyorsunuz?

Merakımla karışmış, haddim olmayanı merak etmiş mi oluyorum bilmiyorum. siz bilirsiniz.

Neptunian haritanız hakkında ne düşünür acaba?

Abi ne dersin?
12-08-2012 03:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Neptunian'ın yorumlarını ben de merak ediyorum gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
12-09-2012 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-08-2012 03:43 PM)Presence Yazılan:  çocuk sevmiyorsunuz sözünüzü biraz açar mısınız?

Merakımla karışmış, haddim olmayanı merak etmiş mi oluyorum bilmiyorum. siz bilirsiniz.

Abi ne dersin?

Açıkçası çocukları bende pek sevemiyorum, nesini sevmiyorum bilmiyorum.

Reina yükselen aslan ise 5.ev Yay olur ve orada Neptünü görüyoruz.
Ayrıca annelik kavramıyla ilişkili olan Ay ile Neptün arasında da 135 derecelik sert bir açı var.

Ay-Neptün açıları annelikle ilişkili sorumluluklardan kaçmaya işaret edebilir (gölgelerden biri bu olabilir diyelim)

Annesi yada çevresindeki bazı kadınların çocukları için fedakarlıklar yapıp kendi isteklerinden tavizler verdiğini gözlemlediyse bilinçaltında ''çocuk = fedakarlık'' düşüncesi yerleşmiş olabilir.

Venüs-Jüpiter ikilisi bizi mutlu eden şeylerle ilgilidir.
Reina'nın Venüs-Jüpiter kavuşumu var ve bu ikili Uranüs ile hoş bir üçgen açı yapıyor. Özgürlük onu mutlu ediyor olmalı =)

12-10-2012 01:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Cocuklari ben de sevmiyorum asc aslan besinci ev neptun jupiter kavusumu mevcut...
Yalniz 5. ev neptun icin hayatin anlamini cocuklari olduktan sonra anlarlar diye bir yazi okumustum... Ama simdi sirf hayatin anlami yok diye cocuk yapmak da cocuga haksizlik olur gibi geliyor...oysa cocuk rizkiyla dogarmis ama kendimi suclu hissederim diye dusunuyorum...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-10-2012 02:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(12-10-2012 01:03 AM)Neptunian Yazılan:  
(12-08-2012 03:43 PM)Presence Yazılan:  çocuk sevmiyorsunuz sözünüzü biraz açar mısınız?

Abi ne dersin?

Açıkçası çocukları bende pek sevemiyorum, nesini sevmiyorum bilmiyorum.

Reina yükselen aslan ise 5.ev Yay olur ve orada Neptünü görüyoruz.
Ayrıca annelik kavramıyla ilişkili olan Ay ile Neptün arasında da 135 derecelik sert bir açı var.

Ay-Neptün açıları annelikle ilişkili sorumluluklardan kaçmaya işaret edebilir (gölgelerden biri bu olabilir diyelim)

Annesi yada çevresindeki bazı kadınların çocukları için fedakarlıklar yapıp kendi isteklerinden tavizler verdiğini gözlemlediyse bilinçaltında ''çocuk = fedakarlık'' düşüncesi yerleşmiş olabilir.

Venüs-Jüpiter ikilisi bizi mutlu eden şeylerle ilgilidir.
Reina'nın Venüs-Jüpiter kavuşumu var ve bu ikili Uranüs ile hoş bir üçgen açı yapıyor. Özgürlük onu mutlu ediyor olmalı =)

Tespitin doğru Neptunian. Özgürlük beni mutlu ediyor. Ayrıca bence annelik ömür boyu kölelik, senin deyiminle fedakarlık diyelim gülücük

Yani bence annelik herkesten, herşeyden ve kendinden daha çok çocuğunu düşünmeni gerektiren zorunlu bir bağlılık. Ben kendimi seviyorum ve böyle bir sorumluluğu almak istemiyorum. Çocuk anne-babanın da arasına giriyor ve ben eşimi çocuk da dahil kimseyle paylaşmak istemiyorum açıkçası.

Hatta öyle ki çoluk çocuğa karışan arkadaşlarımla görüşmüyorum. Çünkü annelik kadınların bakış açılarını bambaşka bir yöne kaydırıyor ve ben bu bakış açısındaki arkadaşlarımla ortak bir nokta yakalayamamaya başladım.

12-10-2012 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(12-10-2012 02:26 AM)Mavisahram Yazılan:  Cocuklari ben de sevmiyorum asc aslan besinci ev neptun jupiter kavusumu mevcut...
Yalniz 5. ev neptun icin hayatin anlamini cocuklari olduktan sonra anlarlar diye bir yazi okumustum... Ama simdi sirf hayatin anlami yok diye cocuk yapmak da cocuga haksizlik olur gibi geliyor...oysa cocuk rizkiyla dogarmis ama kendimi suclu hissederim diye dusunuyorum...

Ben kendimi hazır hissetmiyorum bu konuda. Beni ikna etmek isteyen herkes, yok işte karnına düşünce ve doğunca anlayacaksın falan filan diyor. Ama ben kendimi hiç hazır hissetmiyorum ki. Es kaza hamile filan kalsam kafayı yerim resmen.

Çocukla hayata nasıl bir anlam gelebilir ki ayrıca? Sürekli onu düşüneceksin, hayatını ona göre planlayarak yaşamaya başlayacaksın ve kendi zevklerinden taviz vereceksin. Hiç bana göre değil...

12-10-2012 03:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Allah isteyenlere versin demekten baska bir sey diyemiyorum ben de kendi adima... Bakamam biliyorum... Ona bu hatayi yapamam da... Bilemiyorum fikir degisir mi yas ilerleyince kismet...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-10-2012 03:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Neptün Evlerde Angel 16 37,846 10-17-2017 12:50 AM
Son Mesaj: Serselba
  Hayallerin ve Hayal Kırıklığının Gezegeni Neptün salmakis 11 16,695 06-26-2016 04:19 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Neptün Burçlarda Angel 12 19,841 05-02-2016 09:59 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Neptün ve uranüs belgeseli zeppi 1 5,585 08-29-2012 06:07 PM
Son Mesaj: zorlamak
  Neptün bluex 41 53,609 05-31-2012 07:13 PM
Son Mesaj: nisan15
  Neptün ve Sanat astrosohbet 35 48,652 11-02-2011 12:03 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  NEPTÜN ve BİZ SoL@RÎ$ 8 12,574 11-01-2011 03:29 AM
Son Mesaj: nisan15
  Neptün Yıkıp Geçecek i3erat 9 13,890 11-26-2010 06:23 PM