Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2.ev (Para evi)
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

2.ev (Para evi)
2.ev / 2.evin yöneticisi / para vb maddi kaynaklar üzerine
bir çalışma yapmak istiyorum.

Burası yakında dolacak.

08-18-2014 04:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: 2.ev (Para evi)
Paranın icadından önce Astrolojiyle ilgilenenler 2.evi nasıl yorumluyordu acaba ?
Belki de paranın icadından önce Astrolojiyle ya da evlerle pek ilgilenen yoktu ?
Y a da çağımızda 2.ev için kredi kartı evi tanımını mı kullanmak daha mı doğru olurdu?
Peki Küresel Güçlerin, paranın yerini alması için kurguladığı ‘sanal para’ dünyada yaygınlaşırsa ve artık insanların yastık altı para biriktiremediği zamanlar gelirse 2.ev nasıl yorumlanacak?

2.ev sahip olduğumuz kişisel kaynakları ifade ediyor. Bu evin sadece parayla ilişkili olmayacağını belirtmek adına bir örnek vereyim: 2.evdeki Mars –özellikle erkek haritasında- kaslı bir vücuda da işaret edebilir. Çünkü Mars vücutta kaslarla ilişkilidir ve bir erkek için bu kaslar onun kişisel kaynağıdır (fiziksel güç)
Örneğin 2.evinde Ay burcu İkizler (İkizler=Yazarak ya da konuşarak iletişim kurma) olan bir arkadaşın kalem koleksiyonu olduğunu hatırlıyorum. Kalemleri (İkizler) biriktirmek (2.ev)
2.ev deneyimlerini akılda tutmanın bir yolu da Boğa burcu deneyimlerini akla getirmektir.
Boğa burcu sahip olmak ister, sonra da sahip olduğu şeyi korumak-muhafaza etmek ister.

2.evin tanımına dair başka ayrıntıya girmek istemiyorum zira bu temel bilgileri nette bulmak kolay.
Doğum haritasında 2.evi nasıl yorumlarız, ne tür pratikler kullanabiliriz, bilgim-fikrim yettiğince paylaşmak istiyorum.
Pekala bilgiler ve bu bilgileri destekleyen örnekler akmaya başlasın..

** Doğum haritasında 2.ev yöneticisi, eğer 1.ev yöneticisine doğru açıya gidiyorsa bu durum paranın bu kişiye doğru akacağının göstergesidir. Yani para (2.ev yöneticisi) kişiye doğru (1.ev) gelmektedir.
Örneğin Yükseleni İkizler olan birini ele alalım. 2.evi Yengeç burcu olur.
1.ev yöneticisi Merkür / 2.ev yöneticisi ise Ay olur.
2.ev yöneticisi yani AY, 1.ev yöneticisi olan Merkür ile açıya gidiyorsa, bunun anlamı para bu kişiye doğru akacak demektir. Anlaşılması daha kolay olsun diye kavuşum açısını ele alalım, siz aynı mantığı diğer açılar için de düşünebilirsiniz. Bu örnek haritada Ay 5 derece Başak olsun, Merkür ise 17 derece Başak olsun. Bakınız normal harita yorumunda Ay-Merkür kavuşumu yok deriz çünkü aralarında 12 orb fark var. Oysa bu metod da AÇIYA GİTMEK durumunu ele alıyoruz yani Ay Başağın 5 derecesinden ilerliyor ve 17 derecede ki Merkür ile kavuşum açısı yapmaya doğru gidiyor. Ay ne idi 2.ev yöneticisi idi burada Ay’ı içi para dolu bir araba gibi hayal edebilirsiniz. Başak burcunun biraz daha ilerisinde olan Merkür ise harita sahibini temsil ediyor (çünkü 1.ev yöneticisi Merkür demiştik)
Ve bu örnekte para dolu araba kişiye doğru yaklaşıyor yorumunu yapabiliriz.
Daha somut örneklere geçelim ki bilgiyi zihinlere tam olarak oturtalım.
Meşhur Prenses Diana’nın Yükselen burcu Yay’dır. 2.evi de Oğlak (whole sign ev sistemi)
2.ev yöneticisi olan Satürn ile 1.ev yöneticisi olan Jüpiter arasında kavuşum açısı vardır.
Ve ne tesadüf ki ! Prenses Diana ile Prens Charles’ın evlendiği gün (29 Temmuz 1981’de)
Diana’nın 2.ev yöneticisi olan Satürn transiti 5 derece Terazidir ve Prensesi 1.ev yöneticisi olan 5 derece Kova burcundaki Jüpiterine TAM BİR ÜÇGEN açı yapmıştır..
Diana bu evlilik ile Kraliyet ailesine dahil olmuş ve Prenses ünvanına SAHİP OLMUŞTUR.
Bir başka örnekte dünyaca ünlü yazar Leo Tolstoy’un 1.ev ve 2.ev yöneticileri olan Güneş ve Ay kavuşum halindedir. Hem de bu kavuşum YAZMA deneyimiyle ilişkili olan 3.evdedir (whole sign)
Bir başka örnekte Hilton otellerinin varisi olan Paris Hilton’un doğum haritasında da 1.ev yöneticisi Jüpiter ile 2.ev yöneticisi Satürn’ü aynı derecede yan yana –kavuşum- görüyoruz.

** 2.evde bulunan gezegenler de kazancın nereden olacağına işaret edebiliyor ya da o kişinin finans durumu hakkında ipuçları verebiliyor. Tüm yapmamız gereken gezegenlerin sembolik anlamlarına odaklanmak ve açılarına bakmak.
Örneğin Microsoft şirketinin kurucularından bilgisayar dehası Bill Gates’in doğum haritasında 2.evde Uranüs (Bilgisayar vb teknolojileri sembolize eder) Jüpiter-Plüto kavuşumu bulunuyor. Jüpiter-Plüto kavuşumu büyük zenginlik göstergesi olarak değerlendirilir.
Para deyince akla gelen tarihi isimlerden biri de Das Kapital adlı eseriyle tanınan Karl Marx’tır.
Para üzerine belki de en çok kafa yoran insanlardan biridir. Doğum haritasında Satürnü 2.evde görüyoruz ve Karl Marx ekonomik açıdan kısıtlı bir hayat yaşamıştır.
Ancak yine whole sign ev sistemine göre bakınca Plütoyu da 2.evinde görmekteyiz.
Plüto kollektif bir gezegen olarak (Uranüs ve Neptün gibi) kitleleri etkileyen bir gücü sembolize eder.
Ve Karl Marx fikirleriyle çok sayıda insanı (büyük kitleleri) etkilemiştir.
Ha bu arada Karl Marx’ın tam bir Boğa (2.ev) insanı olduğunu da not düşelim. Güneşi, Ay burcu ve Venüsü Boğadadır.
Ünlü futbolcu David Beckham’ın futboldan kazandığı paradan belki daha fazlasını, TV-Magazin-Reklamlar vb yoluyla kazandığını biliyoruz ki bunda onun çekici-fotojenik yönü de etkin.
Ve Beckham doğum haritasında Venüs’ü 2.evde görüyoruz (whole sign)
Öyle ki Venüs aynı zamanda 1.ev yöneticisi konumunda..
Venüs 2.ev için başka bir örnek ünlü yönetmen-oyuncu Woody Allen.
Yay burcu olarak mizah unsurlarını filmlerine yansıtan W.Allen 2.ev Venüs Terazisi olarak pekte çekici bir adam sayılmaz lakin haritaya dikkatlice bakınca bu 2.ev Venüs’ünün hem Mars hem de Plüto ile sert açılar yaptığını görüyoruz ki Venüs’ün Mars ve Plüto bağlantıları cinsellikle ilişkili olabiliyor.
Woody Allen’da filmlerinde kadın-erkek ilişkilerine, cinsel öğelere sıkça başvuran biri.
Korku-Gerilim türü romanlarıyla tanınan Stephen King’in 2.evinde ise iki korkunç ! gezegen olan Satürn ve Plütoyu görüyoruz (whole sign)

08-20-2014 05:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
callisto Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

1. ev yöneticim ay , 2. ev yöneticime 60 lık açıda.
2. ev yöneticim güneş ise satürnel kavuşumda, yayda
bu satürnün akrebe geçmesinden sonra 2 yıldır gelmesi gereken paralar gelmiyor, sürekli bir sorun, meteliğe kurşun atıyorum. daha önceden de çok bir paramın olduğunu söyleyemem ( olduğu dönemler oldu tabi) ama şu 2 yıldır sefilleri oynuyorum..

placidus;
http://imageshack.us/f/705/gergergeg.jpg/

whole sings;
http://imageshack.us/f/51/sdfghjkid.jpg/
08-20-2014 06:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
HELK Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

1. evin yoneticisi gunes boga 12,48 derece, merkur retro 2. evin yoneticisi boga 13,36 derece dediklerine uydu mu simdi?
08-20-2014 07:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: 2.ev (Para evi)
(08-20-2014 07:37 PM)HELK Yazılan:  1. evin yoneticisi gunes boga 12,48 derece, merkur retro 2. evin yoneticisi boga 13,36 derece dediklerine uydu mu simdi?

Aslında 1.ev yöneticisi ile 2.ev yöneticisi kavuşum olması teorimize uygun
ancak Merkür hem retro hem de yanık olunca soru işareti koymamız gerekiyor
çünkü 2.ev yöneticisi halinden pek hoşnut değil.

08-20-2014 08:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Şans noktasını önemli buluyor musun Rem? 2.evde olması bir şans mıdır?
08-20-2014 10:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(08-20-2014 10:13 PM)Marie Yazılan:  Şans noktasını önemli buluyor musun Rem? 2.evde olması bir şans mıdır?

Bugüne kadar önemsemedim.
Klasik Astrolojide, bundan asırlar evvel oldukça önemsenmiş.
Bi bakmak lazım, labaratuvara sokmak, testten geçirmek lazım :]

08-21-2014 04:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Şimdi yukarıda ki yazıda belirttiğim mantığı Solar Return haritalarında da kullanabiliriz.
Güneş Dönüşü (Solar Return) haritasında 2.ev yöneticisi, 1.ev yöneticisine açıya gidiyorsa
o yıl para gelecek yorumu yapılabilir.

08-21-2014 04:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
HELK Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

(08-20-2014 08:33 PM)Rem Yazılan:  
(08-20-2014 07:37 PM)HELK Yazılan:  1. evin yoneticisi gunes boga 12,48 derece, merkur retro 2. evin yoneticisi boga 13,36 derece dediklerine uydu mu simdi?

Bu retro ve yanik konusunda henuz net bir bilgi bulamadim,
0.17 dereceden 8 dereceye kadar mekur yanik diyenler var, bazilari merkur ve gunes arasinda için 14 derece mesafe olmasi lazim , merkur retro olunca 12 derece... Baska sitelerde 3 dereceden az bir mesafe olunca , 4 diyenler de var...
Merkur retro olunca yanik sayilmiyor diyenler de var. Hatta merkur prométhée ve merkur épiméthée arasindaki farklar da var. Birde 0 derece yanik olunca da degisiyormus...
Merkurun ve gunesin burcu da onemli, diger açilar, kisinin cinsiyeti falan.

Benim merkur 1,1 derece civarinda gunese yakin ve retro, gunesten sonra geliyor ama retro oldugunu dusunsek épiméthée sayiliyor mu ?

Bilgiler hem az hem karisik iyi bir açiklama bulamadim, ne anlama geliyor gerçekten anlamiyorum.
08-21-2014 05:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(08-21-2014 05:33 PM)HELK Yazılan:  
(08-20-2014 08:33 PM)Rem Yazılan:  

Bu retro ve yanik konusunda henuz net bir bilgi bulamadim,
0.17 dereceden 8 dereceye kadar mekur yanik diyenler var, bazilari merkur ve gunes arasinda için 14 derece mesafe olmasi lazim , merkur retro olunca 12 derece... Baska sitelerde 3 dereceden az bir mesafe olunca , 4 diyenler de var...
Merkur retro olunca yanik sayilmiyor diyenler de var. Hatta merkur prométhée ve merkur épiméthée arasindaki farklar da var. Birde 0 derece yanik olunca da degisiyormus...
Merkurun ve gunesin burcu da onemli, diger açilar, kisinin cinsiyeti falan.

Benim merkur 1,1 derece civarinda gunese yakin ve retro, gunesten sonra geliyor ama retro oldugunu dusunsek épiméthée sayiliyor mu ?

Bilgiler hem az hem karisik iyi bir açiklama bulamadim, ne anlama geliyor gerçekten anlamiyorum.

Yazdıklarım karışık değil
güneş-merkür kavuşumun, paranın sana kolayca aktığına dair olumlu bir gösterge değil malesef

Ay burcun Başağın ilk derecelerindeydi.
Ay'ını Başağın son derecesine kadar hayalinde ilerletip
ve hangi gezegenlerle nasıl açılar yaptığını yazarmısın
haritanı göremiyorum, telefondayım.

08-21-2014 06:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir