Değerlendir:
  • 17 Oy - 2.47 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uranüs Karşıtlığı (MEŞHUR ORTA YAŞ KRİZİ)
Yazar Mesaj
simya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Uranüs Karşıtlığı (MEŞHUR ORTA YAŞ KRİZİ)
Öncelikle sorumu sorarak konuya başlamak istiyorum.
12. evinde Uranüs karşıtlığı yaşayan birinin sinastrimizde 12. evini Ay'ım ve Jüpiter Satürn kavuşumumla etkiliyor olmamın yorum değeri var mıdır, varsa ne gibi bir yorum yapılabilinir?
Sonrasında sizin de paylaşımlarınızla Uranüs karşıtlığı meşhur orta yaş krizi konusu forumumuzda başka bir başlıkla tartışılmadıysa konuya buradan devam edebiliriz diye düşünüyorum.
Sevgiler...

SİMYA YILDIZ HARİTASI
03-10-2013 06:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Uranüs Karşıtlığı (MEŞHUR ORTA YAŞ KRİZİ)
(03-10-2013 06:40 PM)simya Yazılan:  Öncelikle sorumu sorarak konuya başlamak istiyorum.
12. evinde Uranüs karşıtlığı yaşayan birinin sinastrimizde 12. evini Ay'ım ve Jüpiter Satürn kavuşumumla etkiliyor olmamın yorum değeri var mıdır, varsa ne gibi bir yorum yapılabilinir?
Sonrasında sizin de paylaşımlarınızla Uranüs karşıtlığı meşhur orta yaş krizi konusu forumumuzda başka bir başlıkla tartışılmadıysa konuya buradan devam edebiliriz diye düşünüyorum.
Sevgiler...

Önce şu genel düşüncemi paylaşayım

Satürn ve Kemikleşme üzerine yazdığım yazıda belirtmeye çalıştığım şeye alternatiftir bu gibi kollektif döngüler yani ''kriz'' olması şart değildir.

Uranüs devinimleri ; neleri kalıplaştırıyoruz, hangi konular, hangi korkular, hangi yanlışlar kemikleşmeye başladı bunları sorgulamamız için bir tür ''fırsat'' olabilir aynı zamanda.

Belkide pek çok insan kemikleşmiş o kalıplara öyle bel bağlamışki, öyle sıkı sıkıya yapışmışki, sorgulamak fikrine bile endişeyle bakabiliyor ve sonuç kriz olarak tanımlanabiliyor.

03-10-2013 07:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
michiru Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

diğer konumlar çok fazla iyi yorum yapamayacağım,fakat zamanında benim 12.evimi ay burcu ile etkileyen biri vardı (ki 12.evimde güneşim ve venüsüm var)
bundan dolayı şunu söyleyebilirim ki:
siz farkında olmadan onun bile farkında olmadığı halı altı yapmak istediği konuları konuları onun bilincine çıkartırsınız

bu bir yerde iyi bir şeydir,onun gelişmesine aracı olur,fakat o bunu nasıl karşılar işte burası ona kalmış bir konu
03-10-2013 09:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
simya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Teşekkürler sorumun cvp.ını tam alamadım aslında..
Uranüs karşıtlığı yaşayan birinin potansiyellerini az çok biliyoruz bu enerji 12. evde ortaya saçılır mı bilemem ayrıca
Sinastride 12. evi partnerinin Ay ve Jüpiter Satürn kavuşumuyla etkilenen birinin de yorumunu az çok yapabiliyoruz ama
Bnm sormak istediğim kişinin partnerinin 12. evini bu şekilde ekiliyor olması üstüne bir de aynı evde Uranüs karşıtlığı yaşamasının yorum değeri var mı?
Yani Sinastri haritasını transitlere göre de yorumlayabilir miyiz astrolojide?

SİMYA YILDIZ HARİTASI
03-11-2013 05:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-11-2013 05:12 AM)simya Yazılan:  Teşekkürler sorumun cvp.ını tam alamadım aslında..
Uranüs karşıtlığı yaşayan birinin potansiyellerini az çok biliyoruz bu enerji 12. evde ortaya saçılır mı bilemem ayrıca
Sinastride 12. evi partnerinin Ay ve Jüpiter Satürn kavuşumuyla etkilenen birinin de yorumunu az çok yapabiliyoruz ama
Bnm sormak istediğim kişinin partnerinin 12. evini bu şekilde ekiliyor olması üstüne bir de aynı evde Uranüs karşıtlığı yaşamasının yorum değeri var mı?

Evet yorumlayabiliriz, burada Uranüs transiti hem onu hemde partnerini etkiliyor olacak.

Uranüs partnerinin ay, jüpiter ve satürnü ile açılar yapıyor (partner uranyen dönemde)
O da Uranüs karşıtlığı yaşıyor aynı dönemde

Şu kadarını söyleyim, o ana kadar partnerinin ona etkisi (olumlu ya da olumsuz) nasıl ise bu algısında değişimler olabilir, farkındalıklar kazanabilir.

Yalnız partneri (yani ay, jüpiter ve satürnü açı alan sen) daha fazla Uranyen dönemdesin bunu vurgulamak lazım.

03-11-2013 09:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
simya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-11-2013 09:02 AM)Neptunian Yazılan:  
(03-11-2013 05:12 AM)simya Yazılan:  Teşekkürler sorumun cvp.ını tam alamadım aslında..

Evet yorumlayabiliriz, burada Uranüs transiti hem onu hemde partnerini etkiliyor olacak.

Uranüs partnerinin ay, jüpiter ve satürnü ile açılar yapıyor (partner uranyen dönemde)

Şu kadarını söyleyim, o ana kadar partnerinin ona etkisi (olumlu ya da olumsuz) nasıl ise bu algısında değişimler olabilir, farkındalıklar kazanabilir.

Yalnız partneri (yani ay, jüpiter ve satürnü açı alan sen) daha fazla Uranyen dönemdesin bunu vurgulamak lazım.

Hımm anladım gülücük Uranüs transitlerine bayılıyorum. Yükselenimde dolanırken de deneyimledim. Hayatıma getirdiği değişimleri ve hızı müthişti ama geçince adeta elinden oyuncağı alınmış çocuğa benziyorsun n'pcaz aðla... Varken tadını çıkaracağız. Yıldırımcım bu Uranyen dönem için farkındalık demişsin ama yanılsama olmaz mı?

SİMYA YILDIZ HARİTASI
03-11-2013 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
simya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-11-2013 05:01 PM)simya Yazılan:  
(03-11-2013 09:02 AM)Neptunian Yazılan:  

Hımm anladım gülücük Uranüs transitlerine bayılıyorum. Yükselenimde dolanırken de deneyimledim. Hayatıma getirdiği değişimleri ve hızı müthişti ama geçince adeta elinden oyuncağı alınmış çocuğa benziyorsun n'pcaz aðla... Varken tadını çıkaracağız. Yıldırımcım bu Uranyen dönem için farkındalık demişsin ama yanılsama olmaz mı?

Unutmadan ayrıca Transit Uranüs bnm Mars'ıma partnerin Venüs'üne kare yapıyor. URANÜS BİZİMLE UĞRAŞIYOR gülücük aman kavga gürültü, öfke patlamaları olmasın da...

SİMYA YILDIZ HARİTASI
03-11-2013 05:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Satürn dönüşünde hatalarımızdan ders çıkaramazsak uranüs karşıtlığı hayatınızın geri kalanı için son şansı demek...

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
01-14-2018 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Transitleri ve Çarpıcı Deneyimler astrosohbet 45 96,218 12-13-2019 04:50 PM
Son Mesaj: justicee
  Uranus Transitleri astrosohbet 155 206,499 07-10-2018 02:55 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Transit Uranüs' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 25 65,547 05-22-2018 11:50 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Transit Uranüs' ün Evlerdeki Etkileri Yakamoz 26 51,264 12-01-2017 04:18 PM
Son Mesaj: tugsem_10
  Transit Uranüs kare N. venüs durumu eminesen 146 157,162 07-10-2016 03:40 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 8,186 04-30-2015 11:13 PM
Son Mesaj: yükselen ikizler
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 2 13,650 02-07-2013 03:28 PM
Son Mesaj: Kerim1S
  Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor astrosohbet 80 105,703 01-09-2012 08:15 PM
Son Mesaj: nisan15
  Uranüs Geri Giderken.. gullusutcu 14 20,242 07-09-2011 10:29 PM
Son Mesaj: salmakis

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir