Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.32 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlilikler ve Cupido
Yazar Mesaj
Derin
Kayıtsız

RE: Evlilikler ve Cupido
hatta terazi sanatci moda vs gibi :D
11-05-2012 03:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

makara

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
11-05-2012 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
unique Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 2

(11-05-2012 03:44 PM)Derin Yazılan:  unlu biriyle goz onunde bir evlilik ya da evlenip meshur olacan

salladim makara

ben ünlüyüm zatengülücük))
11-06-2012 03:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

aa ne guzel ne mutlu sana belki spica nin yukselende olusu bu etkiyi vermis olabilir 10.ev bi de gülücük
11-06-2012 03:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

eros ve cupido birbirinden farklıdır eros asteroid cupido ise bir noktadır eros cinsellikle bağlantılıyken cupido evlilik kurumuyla ilgilidir

astro.com da eros:433 cupido:h40 olarak aratılır

>> Filistin'e Selam Direnişe Devam <<
11-11-2012 08:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zorlamak Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

cupido ya nasıl bakılıyo h40 nerde yazıyo ?

haritam
http://bit.ly/1Ba0i6W

Eğer anahtarları sendeyse bütün kapılar sonuna kadar açık.Eğer bakmayı bilmiyorsan açık olsa da kapılar göremezsin .
Hergün aynı şeyleri yaptığın için boş bakmaya başlarsın işte o zaman detayları kaçırırsın.Kaç kişi senle aynı yere bakıyor
her gün.Kaç kişi geçiyor farketmeden.sen de onlardan biri olursun eğer göremezsen.
12-07-2012 07:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Eros'un genç yetişkin tarifi yanında kaprisli Annesinin sözüyle Pshche'yi öldürmeye giderken beceriksizce davranıp, üstüne üstlük taammüden kasd ettiği Pshche(RUH)ye aşık olan ve küçük bir çocuk olarak betimlenen bu temsilin evlilik ile olan bağının çok güçlü olacağınıa ikna olmuş değilim. Bu ilişki bana, kendi güzelliğine fazlasıyla değer veren ve aslında elindeki en değerli şey bu olan Venüs'ün, daha güzeli ile yüzleşme korkusu ile kendinden olan bir çocuğu ( bence burda venüs'ün gençlik tutkusuna bir vurgu var. peter pan sendromu) ruh'tan(pshche) kurtarma girirşimi. Zira güzellik, imaj olarak üstündür, ama tek başına yetkin değildir. Ruh, temsili olarak daha geridedir ama bir kez keşf edildi mi çok daha derin vuruşlar, izler, etkiler bırakır. Bana kalırsa bu hikaye, formun, ruh'u yenme denemesidir. (venüs tarafından bakınca)
Cupido, genç ve toy bir çocuktur. ruh ile kurduğu aşk ilişkisi ise, seksüel zeminli değildir. bir manevi, üstünlenmiş aşk gibi. dolayısıyla evlilik gibi aşk temelli, cinsel temelli bir işaret taşıdığını düşünemiyorum.
Eros, aşk, cupido evlilik dersek de, o zaman şu soruya cevap vermeye mecbur kalacağız; evlilik, aşkı mı dışlıyor? evlilik aşkın uzantısı değilmi?
bütün bunlar ışığında cupido, bence çok güçlü bir temsil değil. en azından hikayesi beni ikna etmiyor.
sevgiler.

gökyüzü herkesindir...
05-31-2014 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir