Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.32 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlilikler ve Cupido
Yazar Mesaj
zeppi
Kayıtsız

Evlilikler ve Cupido
EVLİLİKLER VE CUPIDO

Cupido bir asteroid değil, bugün bir kaç astroloğun sürdürdüğü gibi istatistik ve diğer bilimsel yöntemler yardımıyla Uranyen Astroloji'nin kurucusu Alfred Witte'nin bulduğu varsayımsal bir noktadır.

Uranyen astroloji astrolojinin en bilimsel kolu olarak bilinir.. Witte'nin bulguları daha sonra olasılık ve istatistikle ilgilenen bir çok astroloğun da defalarca kanıtladığı gerçekliklerden oluşmaktadır.

Cupido Sosyal grupları, sanatı, verimliliği ve özellikle aile kurmayı, evliliği anlatır. Sembolünden de görebileceğiniz üzere Venüs ile Jüpiter karakterindedir ve mitolojide aşkı temsil eder.

Cupido’nun transitleri de evlilik zamanını tespit etmek için belirteçlerden birisi olarak kullanılır. Transit Cupido’nun özellikle natal Neptün ve Ay’a olan açıları önceliklidir. (Olasılığın 5 katı üzerine çıkan bir parametre mevcuttur, D.Dölen'in istatistik çalışması, kaynaklar Ay'dan bahsetse de biz elimizdeki bilimsel bulgulara göre Neptün'ü de ekliyoruz.)

Ters açıları aşk olarak yetmeyecek, ailenin kabul etmeyebileceğini veya evliliğin mutsuz sonlanmasını temsil eder.

Örnek:

Öncelikle Diana’nın yurtdışıyla ilgisi ve özellikle yabancılarla yaşadığı aşklar nedeniyle Cupido 9. evi verimlileştirmiştir diyebiliriz. Prenses Diana’nın Cupido’sunun yöneticisi Venüs 5. evde Boğa burcunda Ay-Uranüs t-karesine dahildir ve eşinin başka bir kadınla olan ilişkisine ve ani gelişmelere, krizlere işaret etmektedir. 2-8 aksındaki bu göstergeden başka, Venüs eşin 11. evine düşerek çocukluk aşkına da dikkat çekmektedir. Cupido’nun kendisine odaklanırsak 7. evdeki Yengeç Güneş’ine (Yengeç = ülke toprakları ve Güneş = asalet > yaşadığı toprakların prensi) kareydi. Gerçekten de umduğunu bulamamıştı.

Transit Cupido Natal Neptün'ünün tam üzerindeyken evlenmişti.

Cupido evlilik konusunda 1.cil çalışabilen bir noktadır. (Matruşka bebeğinin büyüklerindendir)

(Astroloji Akademisi, 6. kitaptan, Uranyen Astroloji bölümünden)
11-02-2012 10:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Evlilikler ve Cupido
tühhh... t-cupido n-neptünümün üzerinden uzaklaşıyorgülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-02-2012 11:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

ama zaten çok yavaş ilerlemiyor mu bnların bir turu yüzlerce sene sürüyordu diye hatırlıyorum makara
11-03-2012 04:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

herkesin fikrine,düşüncesine ve çalışmalarına saygı duyarak pek benim kafama yatmadığını belirtmek isterim.
11-03-2012 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslankral Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

evlilik olmasada aşk olabilirmi.yıllar önce 4 temmuz 2003de t.cupido natal neptünle kavuşduğunda brisiyle tanışmıştım aramızda tutkulu beraberlik oldu ama ayrıldık.ve yıllar geçti ben halen onun gibi kimseyi sevemiyorum.

http://g1206.hizliresim.com/y/w/8wcds.gif
11-03-2012 05:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Uranyen astroloji defalarca işlerliği ıspatlanmıştır, forumda daha önce bu konu üzerine eğilmiştik ama tabii yeterli veri yok, net ve genişletilmemiş analizsel verileri var..
11-03-2012 05:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Bu arada asteroid Cupido da bazılarımızın bildiği gibi var tabii ki, kitapta geçen cümlenin amacı, orda işlenen Cupido nun varsayımsal Cupido olduğu yönündedir..
11-03-2012 05:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

basıl buldunuz bu cupidoyu :D ben de bakmak istiyorum..
nereden bakılıyor acaba??

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
11-03-2012 11:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeppi
Kayıtsız

(11-03-2012 11:00 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  basıl buldunuz bu cupidoyu :D ben de bakmak istiyorum..
nereden bakılıyor acaba??
astro.com da hartayı açtığımızda astreoid numaralarını yazdığımız yer varya oraya h40 yazıyoruz gülücük
11-03-2012 11:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslankral Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

astrocomda 763 nolu cupitoda var birbirinden farklımı merak ettim.

http://g1206.hizliresim.com/y/w/8wcds.gif
11-03-2012 11:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir