Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.76 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yanan Yol ve Bulunduğu Ev
Yazar Mesaj
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Yanan Yol ve Bulunduğu Ev
Terazi burcunun 15. derecesi ile akrep burcunun 15. derecesi yanan yol ise; Doğum haritamızda yanan yola denk gelen ev veya evler ile buraya denk düşen gezegenler aracılığı ile deneyimler ve dönüşümler yaşayacağımız ve bu konularda zorlanacağımız düşünülebilir mi?
Örneğin benim doğum haritamda 7. evde başlayıp 8. evde bitiyor yanan yol bu benim 7 ve 8. ev konularında zorlanacağım hayat derslerimi buralardan alacağım anlamını taşıyabilir mi? İkili ilişkiler, evlilik, ortaklı, eş kaynakları, korkular, ölüm krediler borçlar alanında zorlanacağım anlamını taşıyabilir mi? Ben bu konularda hakikaten zorlanıyorum..

Öylesine düşünürken aklıma geldi bir irdelesek olabilir mi acaba ? Diğer arkadaşlar da bu yanan yolda kalan ev konularında zorlanıyorlar mı?

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
10-29-2012 10:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

RE: Yanan Yol ve Bulunduğu Ev
placidus ve koch göre yanan yolum 11. evde başlıyor 12. evde bitiyor.
whole signs'a göre 12. evde başlıyor 1. evde bitiyor.
şimdi şöyle bir düşünelim.
benim daha çok ben diyebilmekle ilgili sıkıntılarım var.
ben kimim, ben nasılım, çözüm iyi mi kötü mü olmak doğrusu tam bilmiyorum.
bildiğim daha sonra bilmediğime yeniliyor.
çelişkilerden doğru çıkartmaya çalışıyorum. :/
umarım yardımcı olabilmişimdir nisan15.
10-29-2012 10:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(10-29-2012 10:10 PM)nisan15 Yazılan:  Terazi burcunun 15. derecesi ile akrep burcunun 15. derecesi yanan yol ise; Doğum haritamızda yanan yola denk gelen ev veya evler ile buraya denk düşen gezegenler aracılığı ile deneyimler ve dönüşümler yaşayacağımız ve bu konularda zorlanacağımız düşünülebilir mi?
Örneğin benim doğum haritamda 7. evde başlayıp 8. evde bitiyor yanan yol bu benim 7 ve 8. ev konularında zorlanacağım hayat derslerimi buralardan alacağım anlamını taşıyabilir mi? İkili ilişkiler, evlilik, ortaklı, eş kaynakları, korkular, ölüm krediler borçlar alanında zorlanacağım anlamını taşıyabilir mi? Ben bu konularda hakikaten zorlanıyorum..

Öylesine düşünürken aklıma geldi bir irdelesek olabilir mi acaba ? Diğer arkadaşlar da bu yanan yolda kalan ev konularında zorlanıyorlar mı?

Yanan yol kavramını Horary astrolojisinde kullanıyorlar diye biliyorum

Natal haritada buraya düşen gezegenleri ''ayvayı yedi'' gibi düşünmek pek mantıklı gelmiyor düşünsenize o zaman hiç kimse Ekim ayında doğum yapmasın çünkü Güneş direkt yanan yola düşüyor.

Horary kuralı olabilir ama natal harita yorumu için geçerli olmasa gerek fikrindeyim.

10-29-2012 11:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

belki ayvayı yiyorlardır abi.

güneşlerinin ne durumda olduğunu güneşlerini göstermezlerse nasıl bilebiliriz ki?

denek lazım. :D

ayrıca haritanın diğer parametreleri de önemli değil mi?
10-29-2012 11:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

Yanan Yol
15° Terazi ile 15° Akrep arasındaki alanı tanımlamak için kullanılan terimdir. Özellikle Aya zarar veren zayıflatıcı bir alan olduğu düşünülür. Meşaallah ve El-Biruni de dahil olmak üzere bazı astrologlara göre Yanan Yol Terazinin 19 derecesi ile Akrepin 3 derecesi arasındadır. Çünkü bu iki iburç (Terazi ve Akrep), Güneş ve Ayla uyum içerisinde değildir; buna karşın bu iki burç, kötücül planetler olan Satürn ve Mars bu burçlarda önemli yöneticiliklere sahiptir ve Güneş 19° Terazide, Ay 3° Akrepte düşer.

http://www.myburc.com/astroloji-sozlugu/yanan-yol.htm

Bir gezegenin 15 derece Terazi ile 15 derece Akrep burcu arasında kalma hali . Klasik Astroloji burada gezegenin etkisinin bölgedeki kötücül sabit yıldızlar sebebiyle çok zorlayıcı olacağı görüşündedir. Günümüzde etkisi değişken olarak bilinse de bazı astrologlar tarafından kullanılmaktadır. Bilhassa Mundalin ve Horary Astrolojide buraya yerleşen gezegenler önemli etkilere sahip olarak kabul edilir.

http://www.astrologyanalyst.com/web/Astr...il_kodu=Tr
10-29-2012 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(10-29-2012 11:57 PM)ekinoks Yazılan:  Yanan Yol
15° Terazi ile 15° Akrep arasındaki alanı tanımlamak için kullanılan terimdir. Özellikle Aya zarar veren zayıflatıcı bir alan olduğu düşünülür. Meşaallah ve El-Biruni de dahil olmak üzere bazı astrologlara göre Yanan Yol Terazinin 19 derecesi ile Akrepin 3 derecesi arasındadır. Çünkü bu iki iburç (Terazi ve Akrep), Güneş ve Ayla uyum içerisinde değildir; buna karşın bu iki burç, kötücül planetler olan Satürn ve Mars bu burçlarda önemli yöneticiliklere sahiptir ve Güneş 19° Terazide, Ay 3° Akrepte düşer.

Bir gezegenin 15 derece Terazi ile 15 derece Akrep burcu arasında kalma hali . Klasik Astroloji burada gezegenin etkisinin bölgedeki kötücül sabit yıldızlar sebebiyle çok zorlayıcı olacağı görüşündedir. Günümüzde etkisi değişken olarak bilinse de bazı astrologlar tarafından kullanılmaktadır. Bilhassa Mundalin ve Horary Astrolojide buraya yerleşen gezegenler önemli etkilere sahip olarak kabul edilir.

Yanan yolda Ay-Plüto kavuşumuna sahibim, artık bu nasıl bir şemsiyeyse gülücük

10-30-2012 12:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

(10-30-2012 12:07 AM)Neptunian Yazılan:  
(10-29-2012 11:57 PM)ekinoks Yazılan:  Yanan Yol

Yanan yolda Ay-Plüto kavuşumuna sahibim, artık bu nasıl bir şemsiyeyse gülücük

insan alışıyor gülücük farkında bile olamıyor pluto etkisiyle
10-30-2012 12:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

plüto söz konusu bile olamaz :D

neptün dağıtır hepsini.

bağımlılıktan kurtarır, çözer, soyutlar.
10-30-2012 12:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Ben içinde bulunduğu planetlerden ziyade etkilrdiği evlerde zorlanma oluyor mu acaba diye irdelensin istedimgülücük Kendi haritalarımızdan örneklerle netteki diğer bilgileri ben de okudum ben yanan yoldan etkilenen ev konularında zorlanıyorum bana özle mi yoksa yeni bir tespit yapabilir mişyşz dişye merak ettimgülücük sadece ev konularında..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
10-30-2012 12:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

pek anlamadım :D ama benimde 7. evimde başlayıp 8. evimde bitiyo ve bende bu konularda zorlanıyorum biraz :D

=>Haritam<=
10-30-2012 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir