Değerlendir:
  • 17 Oy - 2.94 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Satürn akrep burcunda.
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Transit Satürn akrep burcunda.
(11-01-2012 03:29 AM)albunea Yazılan:  
(11-01-2012 01:47 AM)Neptunian Yazılan:  
(10-30-2012 10:39 PM)albunea Yazılan:  selam,

transit satürn akrep, 7. ev çizgimde değil fakat 7. evim akreple başlıyor. transit satürn terazide olduğunda 6. evimde olmasına rağmen terazi burcu konularında zaten teste tabi ediyordu, terazi sonuna denk gelen bir ilişki başlangıcı oldu, satürn akrebe girdiğinde her türlü sorun zirve yaptı ve şu an ikili ilişkilerde tanımlayamadığım bir sürecin içine girdim.
sormak istediğim bir şeyler var. satürn ün 7. ev akrebinde sürmesi (plütom, satürnüm ve marsımla kavuşuyor, kavuşacak; merkürüm, ayım ve yükselenim ile ters açı yapıyor, yapacak) ilişkiler konusunda temelde bana ne anlatmak istiyor olabilir? örneğin tutku arayışım söz konusu diyelim ki satürn havanı alırsın biraz yavaş gel mi diyor? ya da acilen derinleşme güdüme yine biraz yavaş gel evladım mı çekiyor? 7. ev akrep biri (ki akrep burcu, akrep stelyumlu biriyle beraber şu an) satürnü nasıl algılamalı?

Partnerin Akrep olması ve 7.evini uyarıyor olması olumlu.

Transit Satürnün Akrep burcundan her ikinize de güçlü bağlantılar yapıyor-yapacak olması ise zorlayıcı bir durum.

Bu zorluğu nasıl yaşayabilirsin ?

Henüz Satürn döngüsüne vakit var + Ay burcunun etkilenmesine de daha var

Öyleyse şu dönem hepsini yorumlamak yerine sadece Satürn transitinin senin Merkür ile yaptığı zıt açıya odaklanmanı öneririm.

Konu Merkür olunca düşünce yapınla alakalı, iletişim konularıyla ilgili problemler daha fazla ön plana çıkabilir.

Kendini ifade etmeye dair içsel yada karşı taraf kaynaklı baskı hissedebilirsin.

Bir takım karamsar düşünceler zihnine periyodik olarak hücum edebilir.

İletişim konusunda yanlış anlamalardan doğabilecek problemler olabilir.

Belki burada Satürn seni daha derin ve gerçekçi düşünmeye teşvik etme isteğindedir.

Ve partner hakkında derin ve gerçekçi düşününce , soru işaretlerini farketmiş-farkedecek olabilirsin.

Soru işaretleri varsa, cevaplar partnerinde ve tabii zamanda.

çok teşekkür ederim,
merkür-plüto zıt açımın satürnle perçinlenmesi galiba takıntılı düşünme durumumla ilgili de bir uyarı niteliğinde. kaldı ki birlikte olduğum insan da kalıplarımla ilgili sorunlar yaşıyor. haksız değil zira ben de o kalıplardan bi hayli sıkılmıştım (bunu da biliyordu) aslında ne yaptığını bilmeyen benim o kendinden gayet emin fakat mesafe ve zaman gibi sorunlarımız var. ikimiz de yeterince zor insanlarız ama korkmuyorum. bunu neden dedim? çok sürpriz bir ilişki söz konusu ve satürn temaslarıyla gerçekleşiyor. öte yandan güneşimin transit uranüsle teması da kendini hissettiriyor. (onun haritasında da transit uranüs ve satürn temasları önemli yerlerde) itiraf etmek gerekirse tam da bu transitler sebebiyle kendisinden kaçmadım. daha derin ve gerçekçi düşünme ifadesi bu sebeplerden biraz havada kalıyor zira ne gerçek ne değil hiç göremiyorum hehe
bakalım..

Transit Jüpiter senin Güneş ile 60 derecelik bir açı yapıyor + senin Uranüs ile zıt açı yapıyor. Yani Jüpiter etkisi senin doğum haritandaki Güneş-Uranüs üçgenini uyarmış görünüyor.

Eğer gezegenleriniz arasında Uranüs dinamik açıları da varsa, her an her şeye açık gelişmeler olabilir.

11-01-2012 01:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Yükseleni Boğa ve Yükseleni Oğlak olanlar:

Bir süredir bir şeyler ters gidiyorsa 7 hafta daha sabır. Temmuz'da Satürn retrosu bitecek.

@astrosohbet

06-05-2014 05:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
atesvesu Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

Sabır...+1
07-06-2014 10:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 13

haha kendi yorumlarımı gördüm güldüm. (o ilişki çokzel öldü <3)
satürn döngüm de çok cici hediyelerle çevirdi çarkı (psikosomatik hastalıklar, arkadaş kayıpları, işsizlik ve mini mini göz yaşları..) özetle "onlar iyi günlermiş!"

şimdi sırada boğa-akrep aksımın uyarılması var: yükselen/ay boğa - mars akrep. 2 kasımda akrepten çıkıyor yanlış hatırlamıyorsam. ters yüz olacak neyim kaldı hiç bilemiyorum ama eylül-ekimden korkmaya şimdiden başladım.. 1-7. ev aksında gerçekleştiğinden korkudan kimseye yaklaşmıyorum, satürn kendini yaya atana kadar insanları uzaktan sevmek aşkların en güzeli gibi görünüyor :s

edit: kasımda çıkmıyormuş daha çok varmış =( imdat diye bağırasım geldi gene.. bu arada dikkat ettim satürn akrebe girmeden evvel şu an olduğum kilodan 3-4 kilo daha fazlaymışım.. eritmiş resmen :S
07-06-2014 06:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Yazmışım silinmiş yine yazayım gülücük
Ağzına tüküreyim o saklı sürecin ben. Yeni öğrendim bu kavramı.Demek hayatım o yüzden böyle b.k uzun süredir. Tr. satürn su an 4. evimde tam cıkarken ay ve marsa zıt gidecek neler olacak bilmek istemiyorum. 5. evin sonlarında satürn döngümü yaşayacağım e daha ne kaldı? Bir de 12. ev- 4. ev arası saklı süreç ise tam kurtuldum derken 7 ev sonra yine aynıları olcak yine mi çekicem ben onları offf..
12. evden geçerken tam öss zamanıydı Allah düşmanıma vermesin, 1. eve geçti natal plütona da kare yaptı ve hakikaten asc olarak cok aciz bir zamanımdı hatırlamak dahi istemiyorum. Hastalıklar verdi, 2. eve geçti vefat yaşandı 3. eve geçti güneş jüpiye kada zıt yaptı iş yeri cehennem, 4. eve geçti eve geri döndüm gülücük

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
07-06-2014 09:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

haha yine ben ^^ bu konunun müdavimi olmuşum ister istemez =)
şimdi bu sevgili satürn 7. ev çizgimde marsımın tepesinde ayıma da zıt açı yapmakta. ruhen dalgalanmalar söz konusu olsa da elimde yeni iş durumları var. akrepteki marsım aynı zamanda 12. ev yöneticim. zıt açı yaptığı ayım da 1. evde ve 3. ev yöneticim. iş mevzuu dediğim de 3. ev konularıyla yayıncılıkla ilgili şeyler. toparlarsam, ben onu bunu bırakıp bu dönem boyunca (2 ay kadar) kendimi tamamen işe versem (evde çalışmalı iş) bu transitten zarar görmek yerine fayda görebilir miyim? çünkü iş disiplini ve tam konsantrasyona da ihtiyacım var.. bunu bana sağlar mı?
11-08-2014 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
albunea Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

şimdi bu cevapsız kaldı ama güzel oluyormuş, çok da iyi oluyormuş ^^
12-07-2014 05:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Büyük gün geliyor genşler hazır mıyız :D Satürn akrep burcundan çıkıyor. Sevinsek mi üzülsek mi bilmiyorum. Alışmıştım :D
12-21-2014 07:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Transit Satürn akrep burcunda.
Bu satürn transiti boyunca 2 defa olmak suretiyle farklı şehirlere taşındım. Şu sıralar yükselen burcu retro venüs yorumlarında yine taşınma konuları karşıma çıkıyor; sal gelsin Satürn Abi ne diyelim... Devam edecek olursak, hayatım dehşet diye tabir edebileceğim şekilde değişime uğradı. Çok pembe bir rüyadan ice bucket challenge tarzıyla uyandırıldım. Radikal kararlar aldım; bunlardan ikisi alkol ve sigarayı bırakmak oldu. İlişki durumum: ben onsuz yapamamdan sola dönüp, bilemiyorum altan kıvamında ilerlerken, olmasa daha iyi olur halini aldı, yarın Allah kerim... Burcum akrep bu arada. Bundan 2 buçuk yıl önce asabiyeti hırçınlıga varmış küfürbaz biriyken, şu an keskin sirke küpüne zarar yavrum ve kelebekler midende uçmuyorsa da gökyüzünde uçuyor, oraya bak minvalinde... Mutluluk için sinekten yağ çıkardığım günler oldu diyeyim de zorluğu tebessüme dönüştürelim. Satürn bana çok konuda yokuş yaptı arkadaşlar ve yürümek için başka yol da bırakmadı. Değişim kaçınılmazdı, kaçamadım. (:[/align]

rezonans
07-29-2015 04:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

Ölümde aşkı bulmak..Galiba en doğru cümle bu olurdu benim için.Satürn burda acı veren bir sondajın ardından kalbinize yer açıyor. Sırada ise onu neyle dolduracağınız kalıyor.Adeta öldürmeyi,vazgeçmeyi öğretiyor Satürn _akrep_pluto.Hiçbir zaman unutmayacağım bir transitti. Satürn döngüsündeyim şu an..akrep geçişi kadar ağır bir etkisi yok şimdilik bakalım (:
04-23-2016 09:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Saturn Evlerde salmakis 191 339,170 11-01-2021 09:32 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Ay'a Açı Yaparsa astrosohbet 33 42,347 12-13-2019 04:53 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Satürn Açıları Simurg 69 140,445 03-11-2019 12:03 AM
Son Mesaj: merkür_yen
  Transit Satürn Doğ. Haritasında Güneşe Açı Yaparsa astrosohbet 11 21,774 04-06-2018 09:47 AM
Son Mesaj: say24
  Transit Satürn Yay Burcu Geçişi tools 17 25,298 01-10-2018 12:58 AM
Son Mesaj: Kumsal
  Satürn Devinimi & Transitleri nev_bahar 168 254,609 06-19-2016 07:09 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Satürn' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 75 110,090 10-01-2015 09:09 PM
Son Mesaj: Didemm
  Transit Satürnün Ay Düğümlerine Kavuşumu plutomania 22 46,005 04-17-2015 01:30 AM
Son Mesaj: nisan15
  Satürn Yüzünden mi? dubletoprak 9 15,208 01-15-2013 12:52 AM
Son Mesaj: hulya35
  Transit Satürn Akrep Sınırlarında Lajâ 96 114,082 12-27-2012 03:55 PM
Son Mesaj: Mavisahram

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir