Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.85 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uçurtma Avcısı
Yazar Mesaj
michiru Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Uçurtma Avcısı
kitabı okuyup uzun süre etkisinde çıkamamış olanlardanım
Emir'e yer yer kızıp aslında çokca acıdığım bir karakterdi (belki bende bir balık burcu olmamdan ve sıklıkla pişmanlık duyguları yaşamamdan kaynaklanıyor)
yazarın diğer kitabı bin muhteşem güneşte ise artık sonunda dayanamayıp ağlamıştım,eee ne de olsa bayanları anlatıyordu...

bu kadar severek ve etkilenerek okuduğum bir yazarın haritasını öğrenmek ise ilginç oldu,gerçi pek şaşırmadım,ne de olsa bir yerde uslubu onu çok güzel ele veriyordu....bunları paylaştığın için teşekkür ederim neptunian..
08-31-2012 02:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Uçurtma Avcısı
(08-31-2012 02:24 AM)sevda89 Yazılan:  kitabı okuyup uzun süre etkisinde çıkamamış olanlardanım
Emir'e yer yer kızıp aslında çokca acıdığım bir karakterdi (belki bende bir balık burcu olmamdan ve sıklıkla pişmanlık duyguları yaşamamdan kaynaklanıyor)
yazarın diğer kitabı bin muhteşem güneşte ise artık sonunda dayanamayıp ağlamıştım,eee ne de olsa bayanları anlatıyordu...

bu kadar severek ve etkilenerek okuduğum bir yazarın haritasını öğrenmek ise ilginç oldu,gerçi pek şaşırmadım,ne de olsa bir yerde uslubu onu çok güzel ele veriyordu....bunları paylaştığın için teşekkür ederim neptunian..

Rica ederim, sizlerinde benzer düşünceler taşıdığınızı görmek güzel

Yazar dramatik öğeleri sıkça kullansada, gerek Başak etkisinin gerek stelyumdaki Satürn etkisinin düşler ve duygular aleminde kaybolmadan ilerleme hüneri kazandırmış fikrindeyim.

Mesela babanın hastalığı dramatik bir süreç ancak hastalığı öyle bizim küçük emrah modunda yoğun acıyla işlememiş ki babanın karakterinin Yazarın kafasında oturduğunu anlıyoruz, babanın gururlu ve güçlü karakteri son ana dek sürüyor.

Bunun gibi dramatik öğeleri abartsaydı kitap sıkıcı olabilirdi oysa babanın hasta hasta Emir ile hiç tartışmadan kız istemeye gitmesi ve OLUMLU sonuçlanması dramatik öğelerin arasına güzel şeyler katılınca daha başka güzel olmuş dedirtiyor.

Neyse kitabı anlatmayım daha fazla, kitap okuma alışkanlığı kazanmak isteyenlere öncelikle tavsiye edilebilecek eserlerdendir diyelim son olarak.

08-31-2012 02:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir