Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Red Alert
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Red Alert
Sinastride iki kişi arasında çok zorlayıcı 4 etkileşim üzerine yapılacak çeviriyi pek yakında buradan takip edebilirsiniz.

Silence şimdiden kolay gelsin.

06-30-2012 05:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Silence Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 7

RE: Red Alert
Merhaba arkadaşlar bu kez sinastri ile ilgili bir yazı çevirdim. “RED ALERT” yani sinastride kırmızı alarm anlamına gelen açılar. 4 tane açımız var: Ay-Satürn Karesi, Merkür-Merkür Karesi, Venüs-Satürn Karesi ve son olarak Mars-Satürn Karesi ya da Karşıt açısı. Eğer sinastri haritalarınızda bu açıları görüyorsanız hemen paniklemenize gerek yok. Bunlar kesin ayrılık göstergeleri değil ancak ilişkileri zorlayan ve olmasa daha iyi diyebileceğimiz açılar.

AY-SATURN KARESİ

Ay ve Satürn arasındaki sert açılar (kavuşum, kare, karşıt) çok güçlü açılardır. İlişkinin en başında ikinizden biri (ya da her ikiniz de) bunun ciddi bir ilişki olduğunu belirtmiş olabilirsiniz. Sözlü olarak ifade edilmese bile, ilişkinizde bir sorumluluk olduğu aşikar. İlişkiniz büyük bir heyecan ya da şevkle başlamış olsa bile zamanla, ilişkinize ya da Satürn kişisine olan bağımlılık duygunuzu sansürleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Siz (Ay’ın rolünü üstlenerek) Satürn kişisinde aslında var olmayan bir ağırbaşlılık, hatta acımasızlık ya da dar-görüşlülük hissedebilirsiniz. Partneriniz size karşı yaptığı bu davranışların farkında bile olmayabilir. Bir şekilde ilişki yüzünden zorlanmış, mecbur kalmış hissedebilirsiniz kendinizi. Partneriniz sizi anlamaz, onaylamaz düşünceleriyle içinizdeki çocuğu dışa vurmaktan çekinebilirsiniz. Satürn kişisinin sadakate, bağlılığa olan ihtiyacının çok büyük olduğunu, bundan dolayı parterinizin bu bağımlılık ihtiyacı hakkındaki ciddiyetsiz düşüncelerinizin uygun olmayacağını düşünürsünüz. Ayrıca ikiniz de ne kadar yakın olmak isteseniz de, içinde bulunduğunuz duruma bağlı olarak bunu gerçekleştiremeyebilirsiniz, örneğin bir şekilde duygusal yakınlık kurmanız engellenmiş olabilir.
Burada dikkat edilmesi gereken, kendinizi engellenmiş, yanlış anlaşılmış ya da duygusal yönden yalnız hissetmemek için duygularınızı sansürlemekten kaçınabilmenizdir. Duygularınızı ifade etmemeniz satürn partnerinize bir yarar sağlıyor mu? Uzun vadede kesinlikle sağlamıyor, çünkü eğer işler kontrolden çıkarsa, partneriniz en derin ihtiyaçlarınız, korkularınız ya da arzularınızla bağlantısı kopabilir. Bu duygusal uzaklık ikinize de herhangi bir fayda sağlamaz. İlişkiniz ikinizin de içindeki güven ihtiyacını ortaya çıkarıyor ve aradığınız bu güven duygusunu kesinlikle birbirinizde bulacaksınız. Duygusal açıdan hüsrana uğradığınız anlara rağmen, partnerinizdeki sadakat ve güvenilebilirlik her zaman size çekici gelir. Bu ilişkinin uzun ömürlü olma şansı çok yüksek. Ancak gereğinden fazla inişli çıkışlı olabilir. Aranızda duygusal mesafelerin olduğu dönemler ve bu mesafe süresince hissettiğiniz duyguları, ilişkinizin kaldırması güç olabilir. Ama herhangi biriniz ya da ikiniz de birbirinize umutsuzca ihtiyacınız olduğunu ve ilişkinizin derinden yavaşça ilerlediğini fark ettiğinizde, bu atlatılması zor görünen dönemleri, göz yaşı dolu, duygusal birleşmeler takip eder. Bu açı çeşidiyle birinizin ya da her ikinizin de kapana kısılmış gibi hissedebileceğinizi görmek zor değil. Fakat işin aslı şu ki, bağlılığınızı birbirinize sunduktan sonra, yukarda anlatılan yakınlaşma problemleri üstünde çalışmanızın size kazandıracağı çok şey var.

MERKÜR-MERKÜR KARESİ

Hayatınızdaki sorunlara yaklaşma ve onları çözme yöntemleriniz çok farklıdır. Bu farklılık ilişkinizde anlaşmazlık kaynağı olmaya yatkındır. Örneğin, biriniz partnerinizin mantıksal kararlar vermek yerine sezgilerine bağlı kaldığını, düşünmeden ani kararlar verdiğini ya da yüzeysel düşündüğünü vb. hissedebilir. Bu farklılıklar zamanla birbirinizi rahatsız etmeye başlar, dolayısıyla birbirinize daha fazla tolerans göstermeniz gerekebilir. En basitinden bazen ufak bir sorun üzerine birlikte çalışamayabilirsiniz, ara sıra birbirinizden bağımsız olarak çalışmanız gerekebilir.

VENÜS-SATÜRN KARESİ

Bu ilişki ilk başta güçlü bir uyum ve huzurla başlamış olmasına rağmen, zamanla bazı zorlayıcı durumlar ortaya çıkabilir. Venüs kişisinin ilgisinin, sevgisinin ve sadakatinin bitmesinden korkan Satürn kişisi, kolayca ona karşı daha eleştirici ve talepkar hale gelebilir. Satürn kişisinin bu eleştirel davranışlarına karşılık olarak Venüs kişisi ilgisini kesebilir. Bu şekilde kolaylıkla bir kısır döngü oluşabilir. Venüs kişisi Satürn kişisini anlayışsız ve soğuk biri olarak görmeye başlar, Satürn kişisi ise Venüs kişisinin bu davranışlarını uygunsuz ve çocukça bulur. Bu olumsuz döngünün içine girmemek için özen gösterilmesi gerekir. Sizin için makul bir sosyal hayat sürdürmek önemli olacaktır, çünkü bu açıyla beraber biriniz kendi kıskanç yapısını bastırmak için, diğerinin ilişki dışındaki sosyal aktivitelerini, hobilerini ve zevklerini engellemeye çalışabilir. Biriniz diğerinizin zevklerini ve hobilerini eleştirebilirsiniz. Fakat bunun asıl sebebi dışarıya gösterilen ilgi yüzünden oluşan kıskançlık. Bağlılık ve sadaket ikiniz için de çok önemli, ama aynı zamanda anlaşmazlıkların da kaynağı.

MARS-SATURN KARESİ YA DA KARŞITLIĞI

İlişkinin başında Satürn, Mars’ın enerjisi tarafından serbest bırakılır ve bu özgürlük ona çekici gelebilir. Ancak zamanla Satürn, Mars’ın bu disiplinsiz ve çocuksu davranışlarından rahatsız olmaya başlar. Bu sorunu Satürn’ün nasıl ele alacağı çok önemli. Maalesef Satürn çoğu zaman Mars kişisinin güven duygusunu kurnaz yöntemlerle baltalamaya çalışır. Satürn kişisi, Mars kişisini sınırlayarak ve engelleyerek kontrol etmeye kalkışır. Mars kişisi partnerinin gözünde sürekli yanlış olduğunu düşünmeye başlar. Mars içten ve özgürce güldüğünde, Satürn kişisi partneri aptalca davranıyormuş gibi ona tepeden bakar. Satürn kişisi partnerinin nasıl giyindiğinden nasıl davrandığına kadar her şeyini eleştirebilir. Onu aklı havada ve kendinden çok emin bulur. Bu yüzden en ufak bir şeyde hemen sinirlenir bunu da Mars kişisine ya direkt eleştiri olarak ya da takındığı beğenmeme havasıyla ifade eder. Mars kişisi bir süre partnerinin sempatisini geri kazanmaya çalışır. En sonunda Satürn’ün ilişkinin başında beğendiği tüm huylar şimdi eleştiri hedefi haline gelir. Mars’ın yapısı agresiftir, bu yüzden bu dönem büyük ihtimalle kısa ömürlü olacaktır. Daha sonra Mars kişisi parterinin tüm bu aşırı ciddi ve hoşnutsuz davranışları karşısında sinirlenecektir. Mars kişisi isyan edebilir ve partnerinden önce böbürlenmeye başlayabilir. Bunun sonucunda Satürn kişisi partnerini tekrar engelleme ve kısıtlama ihtiyacı hissedebilir. Bu işin sonu nereye gidiyor görüyor musunuz? Bu ilişki tam bir cehennem haline geldi. İki kişide de ne kadar gizli agresif eğilimler varsa, hepsi çok önemli meseleler haline geldi. Daha da kötüsü işler sözlü hakaretlere kadar gidebilir. Bu uygunsuz davranışlar çığrından çıkmaya başladığında ise “fiziksel saldırı” bir sonraki adımdır. Sonuç olarak Mars kişisi ayrılmak isteyebilir, ancak bu Satürn kişisini daha da fazla kızdırır. Bu açıları ve sebep oldukları olayları kavrayabilmek büyük çaba gerektirir.(Eğer diğer kişi ilişki uğruna çabalamak istemiyosa, sizin Herkül gibi güçlü bir şekilde uğraşmanız gerekir)
07-11-2012 02:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Silence teşekkür ederim , bence yine verimli bir çeviriye imza atmış oldun bunu kuru iltifat olsun diye söylemiyorum , yorumları yazan kişi her iki tarafın davranışlarına ve beklentilerine ayrıntıyla değinmiş ve tamam kırmızı alarm ama NİÇİN sorusuna gayet açıklayıcı cevaplar vermiş.

Cafeastrlogy sitesi sıkça karşımıza çıkıyordu zaten google aramalarında, bu seviyede yorumların sıkça paylaşıldığı bir site ise incelemeye değer

07-11-2012 02:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
deniz kaya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Bir erkek arkadaşım olursa bakacağım ilk yer burası olur. ne kadar zor bu sinatri konuları.

http://a1210.hizliresim.com/12/m/f2y65.gif
07-11-2012 03:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Cok aci ki esim ve bende bu iki aci mevcutmus... Gercekten anlatilanlar okadar uyuyor ki o kadar dogru ve isabetli bir aciklama olmus ki... Soyle diyeyim... Benim saturnum esimin venusune kare..... Esimin saturnu benim ayima kare...

Acikcasi esimin saturnu tarafindan etkilenen ayim gercekten tam tabiriyle kendimi kapana sIkIsmIs hissi veriyor.. Ki bir 7. ev ay kovasi olarak ayrica ay kovamin da saturne ve plutoya yaptigi natal kare acisiyla bogum bogum boguluyorum...

Benim saturnumun de esimin 11. evindeki venusunu kare acisi ile etkiliyor... Acikcasi onun iliskilerine daha dogrusu ozgur herhangi bir iliskisine asiri derece karsi cikiyorum beni rahatsiz ediyor ister istemez olan durumlar...

Cidden cok zor bir acimiz var her ikimizin de... Artik allah kolaylik versin bu acilara sahip olan benim gibilere diyorum... Ya da demekki bu iliskiyi hak etmisiz diye dusunuyorum... Sanirim bir nevi surekli sinav halinde olan bir iliski tarzi olsa gerek bu...
Saturnlerin ay ve venuse olan kareleri... Duygu ve iliskiler konusunda ayaklari yere toplumsal alanda saglam basan bir iliski...

Ek bilgi: Bu iliskinin baslangici da transit saturn ile uranusun zitlasma aninda meydana gelmistir...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-11-2012 04:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

bende 3 tane mevcut. mayın tarlası gibi ilişki. niye beni buldu Allahım :(
yalnız şu var. 84 doğumluların yaz saati uygulamasına göre yükselen dereceleri değişiyo diye mesajlar vardı forumda. kendisi de tam o vakitler doğumlu. acaba yükseleni değiştirsek anlaşır mıyız? belki bi hata olmuştur. yay uyuyor ama akrep özellikleri de var..

http://i.hizliresim.com/4RkqNL.gif
12-11-2012 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

izmir3535 dateline='[url=tel:1355225894' Yazılan:  1355225894[/url]']
bende 3 tane mevcut. mayın tarlası gibi ilişki. niye beni buldu Allahım :(
yalnız şu var. 84 doğumluların yaz saati uygulamasına göre yükselen dereceleri değişiyo diye mesajlar vardı forumda. kendisi de tam o vakitler doğumlu. acaba yükseleni değiştirsek anlaşır mıyız? belki bi hata olmuştur. yay uyuyor ama akrep özellikleri de var..
Onun haritasi ile sinastrinizi de ekleyebilir misiniz imzaniza acaba merak ettim...

12-11-2012 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Yine bu red alert hakkinda soyle dusundum... Arkadaslar aslinda saglam temelli iliskiler de diyebiliriz yani saygi anlaminda belki cok dikkat edilmesi gerek.... Aslinda belki de fazla uranyen olan kisilerin kacinmasi gereken iliskiler... Ozellikle benim gibi hem ay kovasiyim hemde venus uranus karesine sahibim....kelebekler kadar ozgur olma hissi veren bir aci...

Yukarida da dedigim gibi onun saturnu benim ayima kare acikcasi benim natalda ayim hem saturne hem de ayima kare...
Okadar cifte vurgular yapilmis ki ay kovama... Ne derler azap cektiriyor sanki...

Ozellikle ay pluto karem ayimin 7. evde olmasi arti plutomun da 3. evde olmasi dusuncelerdeki derinlik zaten bir iliski kurmasini zorluyordu...

Allah kolaylik versin... Ne diyeyim...

12-29-2012 06:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

sinastri haritası http://f1301.hizliresim.com/15/9/htfum.gif
bu da erkek asrkadaşımın haritası http://f1301.hizliresim.com/15/9/htfwt.gif

01-09-2013 08:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

mavisahram merhaba, haritaları görmek istemişsin, ekledim, bakalım ne yorumlar gelecek senden? merak ediyorum, şimdiden teşekkürler..

01-09-2013 08:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir