Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.32 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İyi ve Kötü Doğum Haritaları
Yazar Mesaj
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: İyi ve Kötü Doğum Haritaları
(05-21-2012 07:18 PM)Neptunian Yazılan:  Yazıda verilen istatistikler doğru ise

'' x gezegeni şu burçta çok faydalıdır, öbür burçta zararlıdır '' yaklaşımının çokta doğru olmadığına işaret eder.

Örneğin Venüs Başak kombinasyonu zenginlerde sıkça görülüyormuş yazdığına göre

Venüs Koç'tan bahsedilmiş..Venüs,Jüpiter ile birlikte parayı temsil ediyor.
Koç hırslı bir burç.Zengin olma hırsı var ancak tek gösterge olmamalı zira Koç çabuk da sıkılabiliyor.
Son mesajımda iyi kazanan bir Venüs Koç'tan bahsettim.Yükselen Aslan ve Güneş en tepede Boğa burcunda.Güneş Plüto'dan da karşıt açı alıyor.
Venüs Konumundan başka güçlü göstergeler de var.Belki artık puanlamada zararlı-yücelim yaklaşımını kaldırabiliriz.Kaldırabilir miyiz?:D
05-21-2012 11:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

(05-21-2012 10:39 PM)Neptunian Yazılan:  
(05-21-2012 10:24 PM)Messa Yazılan:  
(05-21-2012 10:06 PM)feynmann_m Yazılan:  Venüs koç ta zengin olunuyormuş bunu duyduğum iyi oldu annem paranı saçma deyip duruyor ona sölimde rahatlasın :D

Venüsüm aslanda annemde aynen bana öyle diyor. Lüks yaşıyorsun paranı saçıyorsun diye :D

Yok bence siz ikinizin sorun venüste değil, çocukluğunuzdan kalma mars durumlarının getirdiği bişi olmalı gülücük

Marsım akrepte güya daha cimri olmam lazım halbuki ama yok hiç gülücük
05-22-2012 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-21-2012 11:20 PM)Mahinur Yazılan:  

'' x gezegeni şu burçta çok faydalıdır, öbür burçta zararlıdır '' yaklaşımının çokta doğru olmadığına işaret eder.

Koç hırslı bir burç.Zengin olma hırsı var ancak tek gösterge olmamalı zira Koç çabuk da sıkılabiliyor.
Son mesajımda iyi kazanan bir Venüs Koç'tan bahsettim.Yükselen Aslan ve Güneş en tepede Boğa burcunda.Güneş Plüto'dan da karşıt açı alıyor.
Venüs Konumundan başka güçlü göstergeler de var.Belki artık puanlamada zararlı-yücelim yaklaşımını kaldırabiliriz.Kaldırabilir miyiz?:D

Yok kaldırmayalım derim çünkü doğruluk payları da var hatta doğrular ancak yaklaşımımızı değiştirebiliriz daha doğrusu astroloji dünyası yaklaşımını benim frekansa ayarlarsa hiç sorun kalmayacak , bugün ne ukalayım gülücük

Şaka bir yana kullandığımız bazı tanımlarda ayarlama yapmak faydalı olabilir

Venüs Başakta zararlıdır tanımında doğruluk payı olabilir ama bazı yanlış düşünceleri de akla getiriyor olabilir örneğin zararlı olduğuna göre ilişkiler ve para konusunda venüs başak ayvayı yedi gibi gülücük

Yazının amacıda anladığım kadarıyla bu yani zararlı diyoruz ama bakın zenginlerin pek çoğu Venüs Başak diyor

Öyleyse bu ''zararlıdır'' tanımında frekans değişikliği yapabiliriz

Venüs Başak burcunda verimli çalışmayabiliyor gibi

Venüs Başak burcunda halinden hoşnut değil gibi

Venüs Başak burcunda zorlanabilir gibi

05-22-2012 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

venüs başakalrın zengin olması bana çok normal geliyor..

sonuçda başak bir zeka, hesap-kitap burcudur.. gönül işlerinden anlayamaz belki, ama cüzdan tarafını her yönüyle çok iyi görebilir gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
05-22-2012 09:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Aman allahım yoksa bu ben miyim :D yukselen aslan-guneş boğa tepede-plutodan sert acı-venus koç gülücük
Şaka bi yana biçok kişiye sorsan maaşım yeni iş hayatına yeni atılmış biri olarak tatmin edicidir.Ama bana göre az, cunku meslektaşlarımın maaşlarını biliyorum.Çok çok yuksek almak istemiyorum cunku iş verenler her zmn parayı bedava vermiyorlar, karşılığını kat ve kat cıkarıyorlar.Ama yine de dönem dönem az bu ya sendromuna girmiyor değilim :D
İmza tembel jüpiteryen,
İmza tembel boğa :P

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
05-22-2012 10:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 4

(05-22-2012 09:55 AM)eylülmavi Yazılan:  venüs başakalrın zengin olması bana çok normal geliyor..

sonuçda başak bir zeka, hesap-kitap burcudur.. gönül işlerinden anlayamaz belki, ama cüzdan tarafını her yönüyle çok iyi görebilir gülücük

Başak gönül işlerinden niye anlamasın ki? En kaliteli evliliklerin başak burcu mensuplarından çıktığı bir gerçek. Her insan aşkı algılama ve yaşama potansiyeline sahiptir. Sadece şu fark var ki BAŞAK AŞKINI NEREDE SAKLAYACAĞINI BİLEMEZ; ÇÜNKÜ O KADAR ÖZEL VE DEĞERLİ Kİ...KALBİNE BİLE GÜVENEMEZ HERHALDE EMANET ETMEK İÇİN..FAZLA GÖSTERMEZ HARCANIP BİTER DİYE..
Tıpkı çocukların çok sevdikleri oyuncağı nereye saklayacağını bilememesi ve sakladığı yeri unutması gibi. Bu tutumu başak karakterine çok benzetiyorum ben.
Hesap kitap işine gelince ben bir başak olarak para işlerinden anlamam. Para harcama işlerini iyi anlarım. Zevklerim, ev dekorasyonu gibi şeylerde paraya acımam; ancak fuzuli yere bir kuruş vermem. Tabi kişiye hangi konuların gereksiz geldiği de ayrı konu.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-22-2012 10:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

venüs koç burcunda niye iyi çalışmıyor ?
sen demenin , barış ve uyumun ve nezaketin gezegeni ; BEN demenin , savaşmanın , düşünmeden hareket etmenin , öfk ve saldırganlığın burcunda konumlanıyor .kişi , doğal olarak venüsün istenen , beklenen ve olması gereken özelliklerini göster(e)miyor .

bir savaşçıyı diplomat koltuğuna oturtursanız ne olacaksa , venüs koç konumunda oluyor .

ilişkide bencillikler ve bencilliğe dayanan kavgalar , sabır isteyen finans işlerinde aceleci tavırlar göstermek , estetik konulara karşı nispeten duyarsız olmak ...

venüs , astrolojide cinsellik ve tensellik konusunun mars ve pluto ile temsilcilerinden bir tanesi . , venüs koç burcunda zararlı çalıştığına göre , cinsellik ve tensellik konusunda yarı yolda mı bırakacaktır ?
venüs cinselliğin pasif tarafını gösterir ; açık konuşmak gerekirse , venüs sever , mars ... :D neyse kabalaşmayım ama entel dantel cümlelerin anlatamadığını bazen argo çok güzel açıklar , iyi kullanılırsa dilin tuzudur biberidir ...
işte venüs , koç gibi bir burçtayken bu tip konularda da aceleci koça özgü tavırlar gösterecektir .bu yüzden düşük demek doğru olur , yoksa koç burcu da cinsellikle ilgili bir burçtur .venüsün nezaket isteyen alanlarında kaba aceleci tavırlar göstermesi onu düşürüyor .

yine finans alanında ,aceleci tavırları kaybetmesine sebep olsa da , çok para kazanma dürtüsü de olabilir . koç burcu hırs ve hevesi de gösterir .

venüs başakta niye düşük ?
venüs kişinin beğenilerini ve zevk aldığı konuları da anlatır . cinsellikle ilgili venüs , başak burcunda istenileni veremeyecektir .venüs başak diğer etkiler saklı kalmak şartıylar , tek başına cinsellikten uzak olur.

yine biriktiriciliği finans alanında hünerini arttırabilir ama venüs başak kişisi beğenileri konusunda kaynaklarını pek kullanmak istemeyecektir ve değerlerini paylaşmaktan kaçınacaktır . oysa venüs paylaşımcıdır . venüsün yönetici burç boğada olduğunun düşünün , boğa da parayı tutmasını bilir ; ancak , kendisi için harcamasını da bilir. venüs başakta bunu becermek konusunda zorlanır . venüs , başak gibi hayattan keyf alamadan finansa yönelmek v biriktiricilik demek değildir .

bu konuyu uzatabiliriz . mesela merkür yay olması iyi kabul edilmiyor . niçin ? merkürden beklenenlerle yay burcunun gösterdiği özellikler farklı . peki merkür yay gerizekalı mı olur , merak dürtüsünden yoksun mu olur ? kesinlikle hayır . merak öğrenme isteği yine olacaktır , ama merkürün yönetici burcu ikizlerde olduğu gibi değil .

sonuç olarak , ben klasik astrolojideki bazı terimlerin çevirilerinin yanlış olduğuna inanıyorum .
05-22-2012 10:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

eşimin de, benim de venüslerimiz başak, benim güneş onun pluto kavuşumu var.. sadece gönlümüz zengin :D

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
05-22-2012 12:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(05-22-2012 10:08 AM)Moda Yazılan:  

Aman allahım yoksa bu ben miyim :D yukselen aslan-guneş boğa tepede-plutodan sert acı-venus koç gülücük
Şaka bi yana biçok kişiye sorsan maaşım yeni iş hayatına yeni atılmış biri olarak tatmin edicidir.Ama bana göre az, cunku meslektaşlarımın maaşlarını biliyorum.Çok çok yuksek almak istemiyorum cunku iş verenler her zmn parayı bedava vermiyorlar, karşılığını kat ve kat cıkarıyorlar.Ama yine de dönem dönem az bu ya sendromuna girmiyor değilim :D
İmza tembel jüpiteryen,
İmza tembel boğa :P

Ay'ın konumu ve Merkür'ün konumu dışında aynı harita. gülücük
Bahsettiğim kişi gerçek anlamda bir Marsyendir ve karşılığını kat kat çıkartsalar bile çalışır harbi işkoliktir.
Eve dönünce Venüs Koç ile ilgili yazıları da okuyacağım ona göre eklemeler yaapbilirim.
05-22-2012 12:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

(05-22-2012 12:13 PM)Daily Yazılan:  eşimin de, benim de venüslerimiz başak, benim güneş onun pluto kavuşumu var.. sadece gönlümüz zengin :D

benim de venüs başak eşiminki koç.ama onun venüs satürn kavuşumundan ya da yükselen oğlak olmasından dolayı sanırım normal balık gibi savurgan deil.maddi konularda iyidir yane.ama ben ikimizin yerine gerekli harcamaları fazla fazla yapıyorum:D

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
05-22-2012 12:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başarılı Eğitim ve Doğum Haritası Mavi 19 38,287 05-07-2016 08:03 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Doğum Haritası Yorumlarken "YARIMKÜRE VURGUSU" Angel 6 18,272 10-30-2011 06:08 PM
Son Mesaj: vatansever
  Doğum Zamanı Kişiliği Etkiliyor yükselenbaşak 0 3,305 06-13-2007 03:02 AM
Son Mesaj: yükselenbaşak

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir