Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.32 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İyi ve Kötü Doğum Haritaları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: İyi ve Kötü Doğum Haritaları
aeon gibi yapayım

venüs akrepte niçin halinden hoşnut değildir ?

venüs uyum ve huzur ihtiyacındadır , uyum ve huzurun olduğu boğa-balık ve terazi burçlarında halinden memnundur.

oysa akrep.. akrep ve huzur ! gülücük

05-22-2012 04:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

akrep burcu ve venüs

evet akrep cinsel cazibeyle ilgili bir burç ; ancak , yıldırımın dediğii gibi akrebin huzur ve paylaşım odaklı olduğunu söylemek çok zor .

akrep boğanın zıt burcu olduğundan belli ortak noktaları olabilir ; finans , cinsellik , sahiplenme ve dayanıklılık gibi

oysa bu ortak alanlara da yaklaşımları farklıdır . boğa , kendi değerlerini oluşturmayı sever 2.ev . emlakçılık ve gayrımenkul , toprak işleri , koleksiyonculuk boğa burcunun alanlarıdır . genellikle değerler oluşturma , biriktirme alanlarıdır .

akrep burcu ise başkasının kaynakları ve ölülerin paralarıyla ilgilidir , 8.ev ... . vergiler , miras , petrol gibi yeraltı kaynakları . dikkat edilirse , ölü ve dönüşüme uğramış mallar ve başkalarının paraları akrebin sahasına girer .

akrepte ölüm boğada ise hayat vardır . boğa özel mülk bilincindedir , sahiplenir boğa çürümeyi ve ölümü kabul bilinci değildir . o , herşeyin en olgun halindde tutma bilincidir . işte boğa çürüyen şeyleri hayat alanında tutmakta ısrar edince karşısına ölüm bilinci dikilmiştir. çünkü çürüyenin kesilmesi gerekir ki , yeni bir hayata müsahade edilsin . oysa yeni bir hayata yer açmak akrep bilincidir. ölüm ve hayat karşıtlıkla bütünü oluşturuyor .
sonuç olarak , boğada yönetici olan venüsün akrepte düşmesi sebeplerini burada aramak doğru olur . venüs akrepte çekici olabilir , finanstan da anlayabilir. ancak , venüsün olması gereken ve beklenen şekline uygun değil
05-22-2012 08:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

şunu da ekleyim gezegenlerin eril ve dişil yönleri olan burçlarda yöneticiliği farklı olur

mesela , boğa dişildir , terazi eril . boğadaki venüs finans alanında daha sivriyken , terazi venüsün ilişkiler yönünde daha ön planla çıkıyor . niye ? eril ve dişil enerji farklıdır . dişil enerji şartlara uyum sağlar , eril enerji şartları yaratır . eril enerjinin yapısı ilerlemeye uygundur .

mesela , akrep dişil , koç erildir . mars akrepteyken strateji ve savunma durumunda kalmak , defansif olmak söz konusuyken ; koçta saldırmak yeni durumlar yaratmak , atak olmak ön plandadır
velhasıl kelam eril ve dişil enerji de değişiklik yaratabilir .gezegen , yönetici olduğu burçlarda özelliklerinden bazılarını önplana alabilir .

eril enerji direktlik isteyen konumu anlatırken , dişil enerji endirekt konumu anlatır
05-22-2012 08:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

hangisi en konularını bilemem ve bunların astroloji öğrenirken insanı yanıltabileceğini düşünüyorum .

boğa , daha ziyade fiziksel dayanıklılıkla önplandayken ; akrep , duygusal ve ruhsal dayanıklılığıyla ön plandadır .
05-22-2012 09:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(05-22-2012 09:25 PM)virgotaurus Yazılan:  
(05-22-2012 09:12 PM)aeon Yazılan:  hangisi en konularını bilemem ve bunların astroloji öğrenirken insanı yanıltabileceğini düşünüyorum .

boğa , daha ziyade fiziksel dayanıklılıkla önplandayken ; akrep , duygusal ve ruhsal dayanıklılığıyla ön plandadır .

Ben nedense boğaların hem fiziksel, hem de ruhsal yönden akreplere göre daha dayanıklı olduğuna düşünüyorum. Yani akrebin kini ve öfkesi bir noktada onu hem fiziksel hem de ruhsal çöküntüye götürebilir sanki??? mantığım böyle diyor???

Ona bakarsak o kin/öfke aşırıya kaçılmazsa kişiye başarı da getirebilir.
Ayrıca Boğa'da bir rehavet durumu da söz konusu.Dayanıklı ama boşverdiği için kayıpları olabilir.
05-22-2012 09:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(05-22-2012 09:12 PM)aeon Yazılan:  hangisi en konularını bilemem ve bunların astroloji öğrenirken insanı yanıltabileceğini düşünüyorum .

Ben nedense boğaların hem fiziksel, hem de ruhsal yönden akreplere göre daha dayanıklı olduğuna düşünüyorum. Yani akrebin kini ve öfkesi bir noktada onu hem fiziksel hem de ruhsal çöküntüye götürebilir sanki??? mantığım böyle diyor???

duygusal olmamak , duyguları hissedememk ve sezgilerden uzak olmak boğayı duygusal açıdan güçlü yapabilir belki , yani uzak olduğu konular . ancak gözlemlerin boğaların duygusal çöküntüleri kaldıramıyor . tamam kolay çökmüyor ama çöktümü ...

akrep ise duygularını yaşayan bir burç . duygu ve sezgileri öplanda . evet bunlar onu çökertse de , akrep duygularını motivasyona da sönüştürebilir. yine akrep burcu yeniden doğumla ilgili bir burç. yenilenebilir.

ben kıyaslamaktan yana değilim gülücük
05-22-2012 09:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

kontrolsüz güç güç değildir mantığı... akrep kontrol eettiği güç ile imkansızı başarabilir yada kimsenin dayanamayacağı dayanıklılığı gösterebilir.
05-22-2012 09:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(05-22-2012 09:35 PM)virgotaurus Yazılan:  
(05-22-2012 09:27 PM)Mahinur Yazılan:  

Ona bakarsak o kin/öfke aşırıya kaçılmazsa kişiye başarı da getirebilir.
Ayrıca Boğa'da bir rehavet durumu da söz konusu.Dayanıklı ama boşverdiği için kayıpları olabilir.

Ben aslında para kazama açısından ya da başarı açısından düşünmedim. Gerçek hayatta tanıdığım boğa ya da akrep karakterlerini de düşünmedim. Genel akrep ve boğa özellikleri üzerinden baktığımda duyguları akrep gibi yoğun yaşayan insanların ruhsal yönden zamanla çöküş yaşayacağı noktasından baktım. Mantıkla astroloji bağdaşmıyor belki degülücük)

Akrep ruhsal yönden çoküş yaşar, zaten yaşamalıda. Aeon'un dediği gibi akrepler bununla baş edebilir.

Fight Clup'taki karakteri hatırlayın... Herşeyini kaybettikten sonra tüm finans dünyasını havaya uçurdu...
05-22-2012 09:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-22-2012 09:15 PM)karmen2 Yazılan:  

bende aynı kanaatteyimverygood

Doğru bir yaklaşım

boğa dünyayı yani yerüstünü temsil ediyor gibi oysa akrep yeraltını yani insan denen organizmanın daha derin katmanlarını

akrep krallığı, boğanın 5 duyu kapsama alanının dışındadır

tabi işin realitesi hangisinin daha iradeli olduğunu belirleyecek tek faktörün astroloji olmadığıdır, bu tür kıyaslar gerçekçi değil evet

05-22-2012 10:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Iki venüs akrep erkek akrabam var.. ömrümü yediler... kendi maddi durumlari ile ilgilenseler daha iyi yerde olabilirlerdi, ama insan sürekli karsidakini cürütmez ki, ve ben de karsi tarafi savunmanin yorgunlugundan pes ettim... ciddiyim bazen az bilmek ne güzelmis diyebiliyorum... bilip de kontrol etmek cok zor bir durum... Allah islah etsin...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
05-30-2012 02:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başarılı Eğitim ve Doğum Haritası Mavi 19 38,316 05-07-2016 08:03 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Doğum Haritası Yorumlarken "YARIMKÜRE VURGUSU" Angel 6 18,279 10-30-2011 06:08 PM
Son Mesaj: vatansever
  Doğum Zamanı Kişiliği Etkiliyor yükselenbaşak 0 3,312 06-13-2007 03:02 AM
Son Mesaj: yükselenbaşak

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir