Değerlendir:
  • 15 Oy - 3.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

insan, otuzundan sonra neden yükselen burcunun özelliklerini daha fazla taşır(mış)??
Yazar Mesaj
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

insan, otuzundan sonra neden yükselen burcunun özelliklerini daha fazla taşır(mış)??
Arada gözüme çarpar insan, otuzundan sonra yükselen burcunun özelliklerini daha fazla taşır, hisseder diye... Daha önce bunun manasını düşünmemiştim kendi kendime... Bu, neye dayandırılarak söyleniyor?

Dış dünyaya gösterdiğimiz yüzümüzün mü gerçek yüzümüz olduğunu görmeye başlıyoruz artık... Söylediğimiz kısmi yalanlara bir müddet sonra inanmak gibi bir şey midir bu? Ben bunun cevabını veremedim. Sizlerden yardım almak istedim. Otuz yaşını geçmiş forum üyelerinin tecrübeleri nasıldır? Böyle bir değişim yaşadınız mı? ve diğer üyeler nasıl mantık ve merak sahibi bu konuda?

paylaşırsanız sevinirim...

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
05-14-2012 12:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mili Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: insan, otuzundan sonra neden yükselen burcunun özelliklerini daha fazla taşır(mış)??
evet bu sorunun cevabını ben de uzun zamandır merak ediyorum ,

1977 doğumluyum - , 35 mi oluyor :D

burcum balık yükselenim ikizler olarak , bunu çok fazla derinden hissettim , otuzuma kadar tipik bir balıktım , alıngan , duygusal , hülyalı , hayalci , bu hayalciliğim yüzünden zaten hayatıma bile yön veremeyen bir kişiydim ( güneşim ve neptünüm kare açı ----merkürüm balık ve neptünümle kare açı bunu da eklersen ortaya 4 tane balık cıkıyo - .duble duble balık ) bu durum okul hayatımı etkılıyordu , notlar malum ..
satürnüm 3. evde olan bır ınsan olarak şunu okumuştum , 30 undan sonmra eğitim hayatına devam etmek ıster , ve gercekten şuan aöf sosyoloji okuyorum ,
ikizlerin öğrenme merakı had safhada , notlarım yüksek , duygusallık alınganlık tamamen gitti , balık ile uzaktan yakından alakam yok gibi bir şey , sadece sezgiler duruyor , çok fazla ve yoğun hissederım herşeyi , ay akrebi de eklersek sezgiler daha da kuvvetlenıyo sanırım

ben kendımde olan durumları yazdım bu konuyla ilgili prfosoyonel bır yazı bulamadım - , sebebını ben de merak edıyorum ama şuan kendımı tam bir ikizler burcu gıbı hıssedıyorukm dıyebılrım

bu arada bir de yükselen burcun taklıt yanı çakma gibi olabılecegını düşündüm hep , şöyle ki : güneşi ikizler olan orjinal , yükseleni ikizler olan çakma ikizler gibi dıyebılrım , ben ikizler burclarını her zaman çok zekı bulmuşumdur benım yukselenım ıkızler ama asla onlar gıbı olmadıgımı bılıyorum , olamam da sanırım . gülücük) .

burada bırısı de yazmıştı yükselen aslan için vermışti bu örneği : buradayım ben dıye görünmek için insanın gözüne sokarcasına çaba gösterıyor dıye yazmıştı , gerçek aslan bunu yapmaz doğal olarak zaten gösler ona çevrilir ..

harıtam :

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?lang=...=s=outs=24
05-14-2012 01:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

RE: insan, otuzundan sonra neden yükselen burcunun özelliklerini daha fazla taşır(mış)??
Astrolog Öner Döşer'de %70 yükselenin etkili olduğunu savunuyor.
Bu çok ciddi bir rakam.
Benim düşüncem yükselen burç şimdiki zaman'ı anlatıyor.
Yükselen burç vasıtası ile, biz bir eylemi gerçekleştirebiliyoruz.
Aynı zamanda 30 yaşımıza geldiğimizde satürn döngüsüyle hayatımızı kemikleştirmiş oluyoruz...
Ve bu noktadan itibaren yükselen burcumuzdaki kişilik özellikleri oturmuş oluyor diye düşünüyorum çiçek
05-14-2012 01:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Alıntı:Dış dünyaya gösterdiğimiz yüzümüzün mü gerçek yüzümüz olduğunu görmeye başlıyoruz artık...

Carl Gustav Jung, asc'ye persona der. İnsanın gerçek özünden en uzak olduğu nokta der burası için. Adı üstünde maske. Yani otomatikleşmiş bir davranış kalıbı. Mizaç özellikleri. Kimlik değil yani. Bence satürn döngüsünü tamamlayanlar gerçek kimliklerini inşa edebilirlerse, asc dışındaki özellikleri ile davranmaya başlayabilirler. Satürn döngüsünü düzgün tamamlayamayan aynı davranış kalıplarını sergilemeye devam eder. Kopyalamaya devam eder kendini. Bu benim şahsi gözlem ve görüşümgülücük Doğrusunu yüce astrologlar bilirgülücük
05-14-2012 01:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(05-14-2012 01:48 PM)Félicé Yazılan:  
Alıntı:Dış dünyaya gösterdiğimiz yüzümüzün mü gerçek yüzümüz olduğunu görmeye başlıyoruz artık...

Carl Gustav Jung, asc'ye persona der. İnsanın gerçek özünden en uzak olduğu nokta der burası için. Adı üstünde maske. Yani otomatikleşmiş bir davranış kalıbı. Mizaç özellikleri. Kimlik değil yani. Bence satürn döngüsünü tamamlayanlar gerçek kimliklerini inşa edebilirlerse, asc dışındaki özellikleri ile davranmaya başlayabilirler. Satürn döngüsünü düzgün tamamlayamayan aynı davranış kalıplarını sergilemeye devam eder. Kopyalamaya devam eder kendini. Bu benim şahsi gözlem ve görüşümgülücük Doğrusunu yüce astrologlar bilirgülücük

Ekleyeyim:
Annemin olası yükseleninin Balık olduğunu düşünüyorum.Güneş Terazi+Ay Oğlak.
En ufak birşeye ağlayan,günlerce odasından çıkmayan,yemek yemeyen bir çocukmuş.
Şimdi ise duygusal biri değil.Oldukça katı ve umursamaz.Satürn döngüsü sanırım Ay Oğlak olduğundan çifte etki yaptı.

Bende ise Asc Başak değil,Neptünyenlik baskın.İleride ne olur bilemem. gülücük
05-14-2012 04:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Ayrıntıları önemseyen, dikkatli,mantık ön planda olan,eleştirici,şüpheci,kendi güvenliğini önemseyen asc başağım. Eskiden de bu özelliklerim olmasına rağmen Yay etkisi daha etkiliydi sanki şimdi tam tersi gibi.

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
05-14-2012 06:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

(05-14-2012 01:32 PM)mili Yazılan:  evet bu sorunun cevabını ben de uzun zamandır merak ediyorum ,

burcum balık yükselenim ikizler olarak , bunu çok fazla derinden hissettim , otuzuma kadar tipik bir balıktım , alıngan , duygusal , hülyalı , hayalci , bu hayalciliğim yüzünden zaten hayatıma bile yön veremeyen bir kişiydim ( güneşim ve neptünüm kare açı ----merkürüm balık ve neptünümle kare açı bunu da eklersen ortaya 4 tane balık cıkıyo - .duble duble balık ) bu durum okul hayatımı etkılıyordu , notlar malum ..
satürnüm 3. evde olan bır ınsan olarak şunu okumuştum , 30 undan sonmra eğitim hayatına devam etmek ıster , ve gercekten şuan aöf sosyoloji okuyorum ,
ikizlerin öğrenme merakı had safhada , notlarım yüksek , duygusallık alınganlık tamamen gitti , balık ile uzaktan yakından alakam yok gibi bir şey , sadece sezgiler duruyor , çok fazla ve yoğun hissederım herşeyi , ay akrebi de eklersek sezgiler daha da kuvvetlenıyo sanırım

ben kendımde olan durumları yazdım bu konuyla ilgili prfosoyonel bır yazı bulamadım - , sebebını ben de merak edıyorum ama şuan kendımı tam bir ikizler burcu gıbı hıssedıyorukm dıyebılrım

bu arada bir de yükselen burcun taklıt yanı çakma gibi olabılecegını düşündüm hep , şöyle ki : güneşi ikizler olan orjinal , yükseleni ikizler olan çakma ikizler gibi dıyebılrım , ben ikizler burclarını her zaman çok zekı bulmuşumdur benım yukselenım ıkızler ama asla onlar gıbı olmadıgımı bılıyorum , olamam da sanırım . gülücük) .

burada bırısı de yazmıştı yükselen aslan için vermışti bu örneği : buradayım ben dıye görünmek için insanın gözüne sokarcasına çaba gösterıyor dıye yazmıştı , gerçek aslan bunu yapmaz doğal olarak zaten gösler ona çevrilir ..

harıtam :

burcum balık,yükselen ikizler.neptün güneş karesi ve ay akrep gülücük) yalnız ben 30 yaşındayım ve ben de öle eskisi gibi içli biri değilim gülücük benden iri daha var sanrım urda..mrb...

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
05-14-2012 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

öncelikle bence asc sadece kişiliğin değil fikirlerin, bilincin, düşüncelerin başladığı nokta
ben şöyle düşünüyorum; insan içgüdüler, bilinçaltı ve duyguların oluşturduğu en iç kısmından yüzeye yani bilincin en dış katmanı, en bilinçli olduğu katmana doğru olgunlaşır.küçük çocuğun kullanacak kadar gelişmiş bir kabuğu; yani asc si; yani bilinci, mantığı yoktur.kendi kişiliğini oluşturmak yerine ne kaba koyarsan ona göre şekil alır.birazdaha gelişip erginlik çağına erdiğinde artık bir bilinci, kendine ait fikirleri, zekası vardır ama bu zekanın bi baskınlığı, gelişmişliği olmaz ve o dönemde duygularla fikirler çelişir, ikilemde kalınır hadda duygular ağır basar.ergenliğin sonuna erdikçe güneş, yani hisler değil karakter artık ön plana çıkmış hisler unutulmuştur.en son 30 yaşına geldiğinde ise artık içgüdülerinizi, karakterinizi tamamen geriye itersiniz, sadece fikirler kalmıştır.dediğim gibi ben asc yi bilincin en yüzey kısmı olarak gördüğüm için bana göre "fikirler" dediğimiz yer demek asc demek.

u_u
05-14-2012 06:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mili Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(05-14-2012 06:51 PM)arzu Yazılan:  
(05-14-2012 01:32 PM)mili Yazılan:  evet bu sorunun cevabını ben de uzun zamandır merak ediyorum ,

harıtam :

burcum balık,yükselen ikizler.neptün güneş karesi ve ay akrep gülücük) yalnız ben 30 yaşındayım ve ben de öle eskisi gibi içli biri değilim gülücük benden iri daha var sanrım urda..mrb...

aa ciidimisiniz , benım de burcum balık ay akrep yukselen ıkızler , ve o açıda aynıyız galıba , çok enteresan , huylarımız kaderımız de benzıyor mu acaba , ama yaşlarımız farklı ewt . gülücük)- ..
05-14-2012 07:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Jackal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 6

Umarım bende gerçekleşmez bu durum. Asc Balık'ın tembelliğiyle hiçbir maddi hedefime ulaşamam zira.gülücük(çok çalışmam gerek anne çoook)

''...tırnaklarım kanadıkça aydınlanır yolum...''

Beni öldürmeyen her ''açı'',beni güçlendirir.gülücük

http://imageshack.us/photo/my-images/829/harrita.gif/
05-14-2012 08:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini Alya 473 712,731 12-06-2020 01:58 AM
Son Mesaj: daydreaminblue
  YÜKSELEN NE DEMEK vivienleigh 33 51,585 09-02-2019 06:58 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Yükselen Yöneticisi astrosohbet 122 162,309 04-28-2019 12:34 PM
Son Mesaj: Minais
  Otuzlu Yaşlarda Yükselen Etkisi plutomania 17 23,339 02-03-2019 05:46 PM
Son Mesaj: say24
  Yükselen burçlar-12. ve 1.evden gelen kavuşumlar... SeLiN 24 38,514 04-10-2018 04:12 PM
  Yükselen burcumun beni engellemesinden nasıl kurtulurum? hilal-e 9 17,205 09-08-2017 06:24 PM
  Yükselen Burcumuz ve Yükselen Burcumuzdaki Gezegenlerin Anlamları.. yaren 96 120,782 02-14-2017 07:02 PM
Son Mesaj: capri
  Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz Volume 2 :) astrosohbet 11 22,096 11-18-2012 03:44 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz astrosohbet 8 23,383 10-17-2012 01:56 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Yükselen Burcumuzu ve 1.Evlerimizi İrdeleyelim astrosohbet 192 226,324 08-23-2012 02:41 PM
Son Mesaj: Liya

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir