Değerlendir:
  • 99 Oy - 2.58 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pluto Transitleri
Yazar Mesaj
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 1

RE: PLUTO TRANSİTLERİ
birinci evime transit yapıyor. plutonik olduğumdan çok etkileniyorum heralde.
ölüm acı gibi gözüküyor ama doğum süper...
plutoyla mücadele etmek gereksiz.

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
12-11-2009 01:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: PLUTO TARNSİTLERİ
Alıntı:PLUTO 7. EVİNİZDEN GEÇERKEN:
Pluto 7. evden geçerken ortaklıklara girerken dikkatli olun. Negatif açıdan bakarsak Pluto güç savaşları ve el altından yürütülen işler demektir. Diğer taraftan her ortaklık size karşı olacak ya da her karşılaştığınız kişi size zarar verecek demek değildir. Yine de bu transit sırasında bu tip şeylerin ortaya çıkma ihtimali vardır. Ortaklarınızla ya da eşlerinizle iletişim kurarken oldukça açık olmaya gayret gösterin. Alınganlıklar, kırgınlıklar bu dönemde içe atılır. Acısı sonradan çıkacaktır. Evlilikte ise tutkular artış gösterir. Eşlerden biri daha tutkulu olmaya başlar. Formunuzun yerinde olduğundan emin olun.

Alıntı:PLUTO NATAL AY’INIZA AÇI YAPINCA:
Ay duygularınızı, evinizi, bilinç altını ve kadınları kontrol eder. Pluto aşırılıklar , ölmek ve yeniden doğmak, güç savaşları ve eşyalardan insanlardan ve birşeylerden kurtulmaktır. Uyumlu açılar size değişim arzusu ve ilişkilerinizdeki duygu seviyesi hakkında derin bir farkındalık verir. Stresli açılar ise bilinç altımıza açılan kapıları yerinden söker ve içerde tuttuğumuz küçük şeytanları ortaya döker. Çocukluktan beri saklamış olduğunuz korkular ve öfkeli duygular yüzeye çıkar. Psiko terapiye başlamak için en uygun zamandır çünkü harika bir ilerleme kaydedebilirsiniz. . Eğer terapiye başlayamıyorsanız birşeyleri atmaya başlayın. Evinizi temizleyin. Kendinizi değiştirin.

Alıntı:PLUTO NATAL PLUTO’NUZA AÇI YAPIYORSA:
Pluto yörüngesinin hızlı kısmında yer aldığı için karşıtlığı deneyimlemek mümkün, eğer 80 lerinize 90 larınıza kadar yaşamak istiyorsanız, kare 40 lı yaşlarınızda gerçekleşir. Hayatınızda yaşadığınız en güzel sekse hazır olun. Hayatınız alt üst olabilir ama kim dinler. Pluto’nun haritanızda yönettiği evlere baktığınız gibi elbette transit yaptığı eve de bakın ve girişinde Akrep bulunan evi de unutmayın.Hayatınızın bu alanları etkilenecektir. Sağlığınıza dikkat edin çünkü Pluto saklı kalan ve gizli gizli gelişen hastalıkları da yönetir.(illaha böyle bir hastalığa yakalanacağınız söylemiyorum ama yine de kontrollü olmakta fayda vardır) Ani öfkelenmelere ve takıntılara karşı dikkatli olun . Herzaman ki gibi bu transit esnasında tamir edin eskileri atın kendinize bakın. Harika sekside unutmayın! Uyumlu açılar size zorlanmadan değişiklikler yapmanıza neden olur.

transit pluto'nun 7.evime girmesine henüz bir kaç derece varken (kasım 2006) evliliğim bir anda çöktü; çok sevdiğim eşimi, evimi, yaşadığım kenti neredeyse her şeyi bir anda kaybettim, tüm hayatım alt-üst oldu ve aradan 3 yıl geçmesine rağmen bu alt-üst oluşu hala yerli yerine oturtamadım..

şimdi ise; yaklaşık iki yıldır transit pluto 7. evimde ve üstüne üstlük 2 adet yeni pluto transiti içindeyim..

- transit pluto (2 derece oğlak/7.ev) kare natal pluto (4 derece terazi/4.ev)
- transit pluto (2 derece oğlak/7.ev) kavuşum natal ay (4 derece oğlak/7.ev)

transit pluto'nun natal pluto'ya karesi ve natal ay'la kavuşumu tam olarak şu an etkisine başlamış durumda diyebilir miyiz ve bu transitler ne kadar sürer? burada orb kaç dereceye kadar etkilidir?

- bu arada 3 derece terazi'de ilerleyen transit satürn ise, 4. evimde, natal plutonum ile kavuşum halinde..

tüm bu kombinasyonun etkileri hayatımda nasıl olur? fikri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..

"Aklınız size hakikati göstermemişse, inancınız sizi koruyamaz"
HARİTAM:
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=76&y=17
12-11-2009 03:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Sevgili Zembul,
seni anlıyorum, cok zor bir dönemden geciyorsun kardesim.
Harita butununu göremedim ama soyledigin kadarıyla bir transitten ziyade bir pluton döngüsü yasıyorsun.
Bunların işareti kişide 9-10 0rb kala baslar. Önce duygusu uyanır içinde ve bir seyleri değiştirmek arzusu, isteği ile debelenmeye baslarsın. Ve daha sonra da olaylar bu cercevede olusmaya baslar. Evliliğinin yıkılması bu pluto döngüsüyle bağlantılıdır, çünkü pluto 4. evinde imiş. 4. ev aile, yuva, ev ve tabii ki evliliği de sembolize ediyor. 7. ev ise partner anlayısınla ilgili...
Pluton etkisi yıkıcıdır, evet ama sunu bilmelisin ki, senin evliligin kesinlikle Pluton döngusunden dolayı yıkılmadı. Pluton döngüsü yasayanlar sunu çok iyi bilmelidirler ki, bu döngü sonderece ögreticidir ve yenilenmeyi sembolize eder.
Yenilenme ise yıkımlar sonucunda da olur. depremler gibi... yanardag patlamaları gibi... ama sonra yeniden doguslar baslar . sizin buna cok odaklanmanız lazım şimdi.... yepyeni baslangıcları düşünmeniz, onlara kesinlikle odaklanmanzı lazım. Ve en önemlisi siz bu olaylardan neler öğrendiginizi kendinize sormalısınız. Dün aksam izledigim Ask ı Memnu daki Bihter salağı, bir türlü yenilenmiyor, eski hatıraları o kadar sarmış ki kendini, adeta bir koza gibi ve hareketsiz biçare , ne yapacagini bilemez durumda kıvranıp duruyor...Behlül desen o da ondan salak... Evet, bu hale dusuren sadece aşktır insanları , bazen paraya cok önem veren kişiler de iflas ettiklerinde cok kıvranırlar ama bunların hepsi tamamen akıl oyunlarıdır ve duygunun kişiyi esir almasıdır. Buna asla musaade etmemelisin, duygunu yonetmeyi ögrenmelisin. kendine yazık etme sakın, sadece sakince bundan sonra ne yapabilecegini düşün. Bir kitap okudun, bitirdin kitabı, ve kaldır kütüphanene koy ... içinden sevgiyle eski eşini affederek evrene yolla... Ne oldugunu bilmiyorum, belki bir kaza ile onu kaybetmiş de olabilirsin ama evrensel sevgiyle onu affetmek kadar rahatlatıcı bir sey olamaz. Ve ancak o zaman içinde bir bosluk oluşacak ve o boslugun başkası tarafından doldurulma şansı ortaya cıkacaktır...
Sevmek ve sevilmek herkesin ihtyacıdır dostum, su içmek, yemek yemek, nefes almak gibi bir ihtiyactır, bundan kendini, bedenini ve ruhunu asla esirgeme...Bu hayata bir kere geliyorsun, bu şansının farkına var ve her seyden zevk almaya bak... kusura bakma bunları yazdım diye, seni hic tanımıyorum, belki de bunları zaten yapıyorsundur, o zaman sözüm meclisten dısarı...
Pluton döngüsünde bazı kişiler neden kaybederler?
Pluton döngüsü insanlara bir seyler ögretir. Her transit gibi...ancak bu dongu çok daha fazla etkileyicidir, çünkü insan hayatında bir kere , bazen hic, bazen de iki kere yasar, fazla olmaz, bu yuzden etkileyicidir.Pluton cok agır hareket eden bir gezegendir ve etkiledigi alandan tam 3 kere ustunden gecer. Bunun böyle olması gerekiyor , çünkü sana çoook esaslı bir sey ögretecek, o yüzden uzun kaliyor, 3 kere ustunden geciyor bu sürecte , iyice ögren diye...her gecisin de baska anlamı vardır aslında, ilk geciste bu bir uyarıdır... kişiyi uyandırır adeta, "bak kardesim bu konularda zayıfsın, önlemini al, değişmen gerekiyor, nasıl değişecegini planla, ona gore tekrar ugrayıp soracagım sana ..." diyor... İkinci gecisinde (ilk retro hareket) olaylar baslar... Kişi şayet ilk uyarıyı sallamazsa, bu olaylardan şoka da girebilir ve ne yapacagını bilemez... ancak ilk uyarıyı dikkate alanlar, planlarını zaten yapmışlardır, hedefleri vardır ve onlar için olaylar artık bu hedefler dogrultusunda olusur...(astrolojinin en buyuk faydası da bana göre budur... ne yapacagını cok iyi görürsünüz...) Pluton retro gittikten sonra tekrar geri doner ve tekrar ustunden gecer, yani 4. evindeki plutonunu 90 derece ile tekrar tetikler. Bu, 3. gecistir. Artık burda ikinci geciste hedefler dogrultusunda olusan olaylar senin istedigin gibi sonuclanmaya baslar... ama hedefi olmayan, hazırlık yapmamış ve ikinci geciste zaten şokları yaşamaya baslayan kişi ise, artık yerlerde surunmeye baslayacak olaylara sahit olur...yere yapıstırır kişiyi adeta... Neden, çünkü kişi direnc gösteriyor, "ben değişmeyecegim diyor, ben değişemem, kendi koyduğum kuralların kölesiyim çünkü..." demeye getiriyor ve bu yuzden yerlerde sürünüyor... ki kişi aklı basına gelsin diye...sonra elbet ayaga kalkıyorsun ve sayet değişmiş olarak kalkarsan yine de kardasın, kazanctasın.

Saturn transiti Plutonun ustunde terazide sana gercekleştirme potansiyeli veriyor dostum. Artık neyi gercekleştirecegini sen bileceksin... Konu belli, ev, evlilik, aile, yuva... ilk önce bu konulardaki anlayışını değiştirmek zorundasın, hayatın bir lütfudur bu saturn transiti, iyice düşün tasın ve taşların yerini istedigin neyse ona göre değiştir... Evini de değiştirebilirsin...yeniden evlenebilirsin de bu surec icinde... Ama anlayışını değiştirmezsen, bu tür olayları baska bir transitte tekrar yasayacağın aşikardır. taa ki ögrenene ve anlayana kadar... Hayatın amacı da budur zaten...
En azından bu transitlerin bence sana ögrettigi en önemli şey sudur arkadasım.
Kazanmayı ögrenmen için en gerekli şey kaybetmeyi deneyimlemektir. Bunu yasadığına göre, sıra kazanmakta... dizginler tamamen senin elindedir....
sevgiyle kal....

Ek bilgi: Transitlerde transit gezegen natal herhangi bir gezegenin tam ustundeyken olay gercekleşmez, o gezegene yaklasırken ve uzaklasırken olaylar olusur hep...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
12-11-2009 03:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
harpy Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: PLUTO TRANSİTLERİ
evimde internet bağlantısı olmadığı için uzun aralıklarla ve kısa süreliğine zaman geçirebiliyorum astrosohbet'de ama astrolojiden hala oldukça yararlanıyorum 12. evimde Plüto ayımla kavuşum yapmıştı yakın zamana kadar şimdi birinci evimin üstünde ve bu bana ufak tefek sorunlar dşında çok iyi geldi okumuştum bir yerde 1. ev plüto transidinde kişi "var mı bana yan bakan!" gibisinden bi ruh haline girer diye aynen öyle oldu haritamdaki oğlak etkisi kibre yol vermesede özgüven denen şeyin nasıl olduğunu anlamaya başladım bundan bir yıl önceki halimi hatırlıyorum da plüto nun çalışma azmini tekrar takdir ediyorum

geçen sene benim için cehennem azabı gibi geçmişti bitmek bilmedi snki hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayan hades benimkinede bakmamıştı gülücük bunların yanında bana öyle değerli bir şey öğretti ki yaptığı her işkence için teşekkür eder hale geldim bana kendimi değiştirebileceğimi öğretti plütonun her etkisini kullanmaya karar verdim bende natal haritamdaki akrep burcunda ki merkür plüto kavuşumuna kafa yormaya başladım bunu nasıl kullanabilirim diye sanırım oarada da hatırı sayılr bir güç var

bu kadar olumlu gelişmenin bi sebebi de astrosohbet ve yıldırım hocamdır tekrar tekrar teşekkürler herşey için

Haritam;

[Resim: astro2gw01medinecam6706.th.gif]
02-27-2010 01:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: PLUTO TRANSİTLERİ
(02-27-2010 01:32 PM)harpy Yazılan:  evimde internet bağlantısı olmadığı için uzun aralıklarla ve kısa süreliğine zaman geçirebiliyorum astrosohbet'de ama astrolojiden hala oldukça yararlanıyorum 12. evimde Plüto ayımla kavuşum yapmıştı yakın zamana kadar şimdi birinci evimin üstünde ve bu bana ufak tefek sorunlar dşında çok iyi geldi okumuştum bir yerde 1. ev plüto transidinde kişi "var mı bana yan bakan!" gibisinden bi ruh haline girer diye aynen öyle oldu haritamdaki oğlak etkisi kibre yol vermesede özgüven denen şeyin nasıl olduğunu anlamaya başladım bundan bir yıl önceki halimi hatırlıyorum da plüto nun çalışma azmini tekrar takdir ediyorum

geçen sene benim için cehennem azabı gibi geçmişti bitmek bilmedi snki hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayan hades benimkinede bakmamıştı gülücük bunların yanında bana öyle değerli bir şey öğretti ki yaptığı her işkence için teşekkür eder hale geldim bana kendimi değiştirebileceğimi öğretti plütonun her etkisini kullanmaya karar verdim bende natal haritamdaki akrep burcunda ki merkür plüto kavuşumuna kafa yormaya başladım bunu nasıl kullanabilirim diye sanırım oarada da hatırı sayılr bir güç var

bu kadar olumlu gelişmenin bi sebebi de astrosohbet ve yıldırım hocamdır tekrar tekrar teşekkürler herşey için

rica ederim harpy , bir değişim içinde olmana sevindim ve emin ol bunun birincil sebebi SENSİN.
Plüto transitlerinde kendine sık sık GÜÇLÜ BİRİ OLDUĞUNU hatırlat derim verygood

- güçlü bir karaktere sahipsin ve insanlarla kurduğun iletişiminde kendine güveniyorsun.. ( bu genel Telkini herkese önerebilirim )

02-27-2010 05:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

Şu an pluto 6.evimde neptunumun uzerinde... 5- 6 aydır saçlarım dokulmeye başladı.. çok şukur durdu gibi.. 1 hafta kadar öncede homoroid şikayetiyle doktora gittim...Utanç verici...(plutonun işi bu zaten) Tek parça çıkabilirsek pluto transitinden ne mutlu:D
05-06-2010 12:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

mrb herkese ben çok yeniyim burda..gülücükşöyle bir şey sormak istiyorum soruma cavap veren birileri olursa ne güzel..3.evim yengeç ve 9. ev oğlak pluton transiti yüksek öğrenim ve iş yaşantımı olumsuz etkiler mi..bu anlama gelebilecek bi yazı okumuştum..sormak istedim..pek fazla anlamdığım belli oluyordur ..ama oldukça meraklıyım...gülücük ...
05-31-2010 09:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(05-31-2010 09:51 AM)arzu Yazılan:  mrb herkese ben çok yeniyim burda..gülücükşöyle bir şey sormak istiyorum soruma cavap veren birileri olursa ne güzel..3.evim yengeç ve 9. ev oğlak pluton transiti yüksek öğrenim ve iş yaşantımı olumsuz etkiler mi..bu anlama gelebilecek bi yazı okumuştum..sormak istedim..pek fazla anlamdığım belli oluyordur ..ama oldukça meraklıyım...gülücük ...

9.ev oğlak gecikmelere sebep olabilir ama 9.evin yöneticisi satürn'ün açılarına bakmak daha faydalı olur tabi başka gezegen yoksa 9.evinde

hoşgeldin arzu aramızaçiçek
05-31-2010 11:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Çoook teşekkür ederim tuğçe-aþk hoşbulduk...gülücük 9.evimde venüs var..satürn pluton ve marsla 0 derece..haritamı kopyalamayı beceremedim :( 14 mart 1982 üsküdar sabah 10.45 doğumluyum belki yardım etmek isteyen çıkabilir gözkýrpma ...... tansit pluton 11.evimde seyretmekte..neler düşündürüyo böle biraz anlatırsan sevinitim
05-31-2010 11:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(05-31-2010 11:33 AM)arzu Yazılan:  Çoook teşekkür ederim tuğçe-aþk hoşbulduk...gülücük 9.evimde venüs var..satürn pluton ve marsla 0 derece..haritamı kopyalamayı beceremedim :( 14 mart 1982 üsküdar sabah 10.45 doğumluyum belki yardım etmek isteyen çıkabilir gözkýrpma ...... tansit pluton 11.evimde seyretmekte..neler düşündürüyo böle biraz anlatırsan sevinitim

sevgili arzu haritanı baktım 3.ev de yengeç ve aslan 9.evindede oğlak ve kova var tabi ki evi kesen burç o vin yöneticisi olur ama 9.evinde gezegen var venüste dolayısıyla önem yaratır bu.9.evde venüsün olması gayet güzel bence.venüsün açılarına bakıyorum 7.evdeki uranüsle sextile çevrendeki insanlardan eğitim alanında yardımlar görmüş olablirsin(tabi sadece eğitim olarak görmüyoruz 9.evi felsefe,düşünceler,yolculuklar aynı zmnda) ayrıca 6.evinde jüpiterden kare almış bu şans verir ama karesi rehavet ve abartıda verebilir.beşinci evindeki marstan üçgen açı almış venüsün,mevcut enerjini(mars) güzel yanşıtmış olabilirsin yani evt 9.evin oğlak burcuyla başlamış ama venüs ve açıları güzel bi parça gecikmeler olmuş olabilir sadece
05-31-2010 04:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Pluto' nun Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 20 86,642 05-29-2021 02:51 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri salmakis 94 168,695 03-23-2021 09:54 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Marsa Açı Yaparsa astrosohbet 11 22,868 06-17-2018 02:43 PM
Son Mesaj: 1102
  PLUTO Oğlak burcunda 2008 2024 Angel 17 37,006 10-29-2016 07:38 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 7 16,407 02-12-2013 03:27 PM
Son Mesaj: cigdempsa
  SATÜRN-ÖTESİ PLANETLERİN TRANSİTLERİ Angel 7 12,758 11-28-2011 12:23 AM
Son Mesaj: Arkadaş
  Plüto Devinimi & Transitleri astrosohbet 33 50,073 11-16-2011 06:21 PM
Son Mesaj: Mavisahram

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir