Değerlendir:
  • 99 Oy - 2.58 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pluto Transitleri
Yazar Mesaj
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Pluto transiti kafamı karıştırıyor
4evdeki pluto transitinin natal daki merkürün üstünde olmasına nasıl bi yorum yapabiliriz

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
12-15-2008 04:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Pluto transiti kafamı karıştırıyor
acmiyam Yazılan:4evdeki pluto transitinin natal daki merkürün üstünde olmasına nasıl bi yorum yapabiliriz

- aile içi iletişimde , bilinçaltında yatanlar yüzeye çıkabilir ve ifade edilebilir. bu ifade biraz gerçekçi ve birazda acı olabilir.

- konsantrasyon yeteneği artabilir.

- düşünce ve fikirlerde dönüşüm olabilir. eski ifade şekilleri terk edilebilir. daha gizemli ve içedönük bir dönem sözkonusu olabilir.

- merkürle bağlantılı sağlık problemlerine dikkat etmek gerekebilir.

- aile içinde kardeşler arasında gerilim ve bunu takiben kopmalar yada yeni başlangıçlar (kenetlenme) sözkonusu olabilir.

12-15-2008 04:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

RE: Pluto transiti kafamı karıştırıyor
teşekkür ederim yıldırım,eşim yazdıklarını yasıyor simdilerde,kardeşleriyle 3ay kadar görüsme olmadı bayramda hiç bişey yokmus gibi yeniden görüsüldü bakalım hayırlısıyla neler yasayacagız

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
12-15-2008 05:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
harpy Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: PLUTO TRANSİTLERİ
transit plüto benim 12. evimdeymiş hiç acımadığım kadar kendime acıyordum "ya ben kimim ki" en çok söylediğim cümle olmuştu ama öğrendikten sonra kendimi plütoya bıraktım artık gülücük arada bir müdahale ediyorum şu şekil değiştir diye o kadar 12. ev bir de kendimizi nasıl gördüğümüzdü benim kendime bakış açım (sağolsun plüto) kökten değişti 2010'da 1. evime geçecek o zamana kadar kendimi istediğim şekle sokarım heraldegülücük) değişime karşı duramadıkça plüto dostgülücük)

Haritam;

[Resim: astro2gw01medinecam6706.th.gif]
05-21-2009 06:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

RE: PLUTO TRANSİTLERİ
TR.Pluto - Jüpiter sextile

Ufuk çizgisinin genişlemeye başladığı pozitif bir dönemdir. Bu genişlemenin pek çok etkisiyle karşılaşılabilir.Büyük bir ihtimal seyehatlerin artacaktır ve diğer kültürlerin etkisi altında onların yaşam stilleri ve etnik gruplarında barınma ihtimali söz konusudur. Belirli bir zaman iş yaşamında katlanılması gereken kendini belli eden değişim ve dönüşümlerle karşılaşılabilir.Ertlenemeler iş hayatında ilgisiz davranmaya sebep olabilir. bu şart değildir. Ev içindeki problemleri çözmede daha gerçekçi bir yapı kazandırır ve bunun için istenilen zamanı verir.

TR.pluto - Mars Karesi

Başarılı olma dürtün ve hırsın inanılmaz derecede güçlenir.Seni güçlendiren bu enerjiyle başarılarının uzun sonuçları olacağı muhtemeldir. Fakat bu başarı için dürtülmeye ihtiyacın vardır ve durmak için sık sık zorluklar geçirebilirsin.

Bu devrede kazandığın güç bir anahtar vazifesi görebilir. Büyüme dahil ve hassasca ele alınan büyüme ihtiyacına karşı kendini girişken hissedebilirsin.Belki eksikliğin ve yetersizliğin bu enerjiyi solandırabilir.

Bu kuvvetli bir transittir. Daha fazla olumlu enerjiye sahip olabileceğin bir dönemdir ve büyük amaçlar önem taşır.

Azimlilikle ve dikkatle birlikte biranda büyük bir başarıyı elde edecek yetenek ortaya çıkabilir. Belki oldukça kendini sınırlayabilirsin yada itaat ve hakimiyet konularına diğerlerinin bulaşmasıyla çabaların güçlenebilir.
Kendini bir anda bir basınç sisteminin içinde bulabilirsin yada diğer insanlardan baskı alabilirsin. Ciddi duygusal tartışmalar yaşayabilirsin. Bu negatif duygusallıktan kaçının ya da zararı olan insanlardan ve tartışmaların olmayacağı bir yerlerde bulunun.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
07-16-2009 07:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Evet diğer arkadaşların da dediği gibi 4. ev olsaydı olabilirdi fakat 3. evde olması , günlük konuşmalar derin olabilir,psikolojik değişiklikler ve yenilenme,komşular ve kardeşlerle ilgili geçmiş ,derinde kalmış konular gündeme gelebilir.
09-10-2009 12:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: PLUTO TRANSİTLERİ
Transit plutonun ascyle kavuşumu bir depresyon süreci olabilir mi?Etkileri nasıldır? Çevremde böyle biri var pluto şu anda ascsiyle kavuşumda.Depresif bir havada hayattan zevk almıyor, evden çıkmıyor falan.Hani pluto gizlemek değişmek falan.Ayrıca da çok değişiyor, eski karakteriyle zıt bir karakter oluşturdu.Pluto ya siyah ya beyaz olayı hmmm
12-05-2009 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: PLUTO TRANSİTLERİ
SeLiN Yazılan:Transit plutonun ascyle kavuşumu bir depresyon süreci olabilir mi?Etkileri nasıldır? Çevremde böyle biri var pluto şu anda ascsiyle kavuşumda.Depresif bir havada hayattan zevk almıyor, evden çıkmıyor falan.Hani pluto gizlemek değişmek falan.Ayrıca da çok değişiyor, eski karakteriyle zıt bir karakter oluşturdu.Pluto ya siyah ya beyaz olayı hmmm

Plütonun Asc üstünde yükseliyor olması , Plütonik bir karakterin ve Plütonik deneyimlerin hayatın içinde ön plana çıkmasıyla açıklanabilir.

Satürn gibi Plüto gibi zorlayıcı olarak bilinen potansiyeller , gerçekten Transidin ilk dönemlerinde türlü zorluklar getirebilirler. örneğin Satürn önünüze duvarlar çıkarabilir ve Plüto ise gerçekleri önünüze acımasızca serebilir ve ezildiğinizi hissedebilirsiniz..

gerek Satürn gerekse Plüto transitlerinde depresyon eğiliminden söz etmek çokta yanlış olmayacaktır evet.

çözüm ise HAREKETE GEÇMEKTİR..

Satürnün derslerini başarıyla vermek için harekete geçmek yada Plütonun istediği adanmış bir vizyon doğrultusunda harekete geçmek..

siz yada çevrenizdeki depresyon eğiliminde hemen herkese verebileceğim en öncelikli öneri , HAREKETLİ KALMAK VE HAYAT BİSİKLETİNİN PEDALLARINI ÇEVİRMEYE DEVAM ETMEKTİR..

12-05-2009 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lily Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Şu sıralar hayattan hiç zevk alamıyorum. Her şey üst üste geliyo ve benim elimden hiçbir şey gelmiyo sanki hiçbir şey düzelmeyecekmiş gibi hissediyorum ama yinede karamsar olmamaya çalışıyorum.. Transit plüto beşinci evimdeki uranüs satürn neptünle kavuşumda.. sebebi bu olabilir sanırım

12-05-2009 07:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

PLUTO NATAL GÜNEŞİNİZE AÇI YAPARSA:
Transit yapan Pluto Güneşinizle stresli bir açı içerisindeyse ( kavuşum, karşıtlık ve kare) ilk farkedeceğiniz şey kendinizi çok yorgun hissetmenizdir. Tüm enerjiniz çekilmiş gibidir. Bu bana olduğunda hatırlıyorum. Pluto’nun buna sebep olduğundan emindim ama bir arkadaşımı arayıp ona da sordum çünkü bir kaç yıl önce oda aynı transiti yaşamıştı. “oh evet” dedi “ o yıl kendimi lanetlenmiş gibi hissetmiştim” dedi. Pluto yavaş hareket eden bir gezegen olduğu için etkisi iki yıl sürer. Görmezlikten geldiğiniz ufak tefek şeyler birdenbire önemli olmaya başlar. Gerçekten kendinizi bitmiş tükenmiş hissedersiniz. Fakat bu durum ne kadar kötü hale gelirse çevrenizdekiler size okadar harika göründüğünüzü söylemeye başlarlar. Bu Pluto’dur. İçten içe kendinizi berbat hissedersiniz oysa dıştan harika görünürsünüz. Boşuna aşırılıkların gezegeni dememişler ona. Ayrıca gözlemlerime göre bu transiti yaşayanların 3 te birinde uykusuzluk ortaya çıkıyor. Pluto bilinçsiz ya da savunmasız olmanıza izin vermez. Peki size çarpınca ne olur? Herşeye olan yaklaşımınızda emniyeti elden bırakmayın. Unutmayın ki Dünya Pluto gelmeden öncede böyleydi. Değişen sizsiniz. Eğer sizi sinirlendiren bir şey varsa kendinize şunu sorun “ bu beni daha önce böyle kızdırıyormuydu?” eğer cevap hayır ise bilin ki Pluto sizinle biraz eğleniyor demektir. Yapabileceğiniz bir başka şeyde bazı şeyleri ya tamir ettirin ya da atın gitsin .Pluto enerjisi rehabilitasyon ve ortadan kaldırmak açısından harika bir enerjidir. Uykusuzluk çekmeye gelince , W.C Fields’in bir keresinde dediği gibi, “en iyisi uykunuzu ihmal etmemek ve bıl bol uyumaktır” Transit esnasında oluşan üçgen ve sekstil açılarında durum oldukça farklıdır. Bu açılar sizi enerjik kılar, neşeniz yerine gelir, güçlenirsiniz, korkularınız azalır. Bütün iyi açılarda olduğu gibi biraz tembelleşebilirsiniz. Herşey istediğiniz yönde gelişiyorsa neden uğraşıp durasınız ! Fakat unutmayın ki asıl bu zaman fazladan çaba göstermek için güzel zamanlardır , çünkü iyi açılar size kapıları açar. Bu yeni bulduğunuz enerjinin avantajlarından yararlanın. Bir şey daha hatırlatmak isterim, başkaları üzerinde baskı kurma dürtüsüne karşı koyun, hatta onlar bunu isteseler bile yapmayın. Eğer genelde pasif bir insansanız Pluto yaşamınıza sizi kontrol altında tutmak isteyen insanlar getirecektir. Bazen de birdenbire agresif olma eğiliminde olursunuz. Bu duyguları kendine güven gibi olumlu bir duyguya dönüştürmeye gayret edin.

tr pluto güneşim ve uranüsümle kavuşumda ya enerjik olmak için çaba sarfediyorum olumlamalar yapıyorum ama yorgunluğumdan kurtulamıyorum iki haftadır böyle pek anlamadım bir tembellik var üstümde neden böle diyodum meğer enerjimi hep pluto yutmuş yukarda yazılanlar çok uyuyo bana napcam ben ya offaðla... fransızca çok zor eğitimde çok ağır :(
12-05-2009 09:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Pluto' nun Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 20 86,577 05-29-2021 02:51 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Pluto Transitinin Evler ve Natal Gezegenlere Etkileri salmakis 94 168,437 03-23-2021 09:54 PM
Son Mesaj: justicee
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Marsa Açı Yaparsa astrosohbet 11 22,853 06-17-2018 02:43 PM
Son Mesaj: 1102
  PLUTO Oğlak burcunda 2008 2024 Angel 17 36,948 10-29-2016 07:38 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Transit Plüto Doğ.Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 7 16,405 02-12-2013 03:27 PM
Son Mesaj: cigdempsa
  SATÜRN-ÖTESİ PLANETLERİN TRANSİTLERİ Angel 7 12,748 11-28-2011 12:23 AM
Son Mesaj: Arkadaş
  Plüto Devinimi & Transitleri astrosohbet 33 49,928 11-16-2011 06:21 PM
Son Mesaj: Mavisahram

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir