Değerlendir:
  • 21 Oy - 3.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Haritadan annemizi okumak
Yazar Mesaj
Derin
Kayıtsız

Haritadan annemizi okumak
Geçtiğimiz haftalarda içine doğduğumuz ailenin, ebeveynimizin hayatımıza getirdiği temalardan, avantaj ya da dezavantajlardan söz etmiştik. Bu hafta, astrolojik haritamızdan annemizle olan ilişkimizi nasıl okuyabileceğimizi, onun hayatımıza getirdiği destek ya da krizleri nasıl anlayabileceğimizi görelim. Ay, astrolojik açıdan çocukluk dönemimizi, özellikle annemizle ilişkimizi, annemizin koşullarını ve ileride bizim de nasıl bir aile kurmak, çocuk sahibi olmak isteyeceğimizle ilgili en önemli ipuçlarını gösterir. Bu özellikleri görebilmemiz için Ay’ın hem bulunduğu burca, hem de yerleşmiş olduğu eve bakmak ve daha sonra da açılarını ele almak gerekir. Daha spesifik olarak haritada 10. ev ve türev evleri yine annemizle ilgili ilginç detaylar verir.

Ay, sembolik olarak, gecenin ışığı olarak görüldüğü için, dişil nitelikler barındırır, bu nedenle de dişi burçlarda (Oğlak ve Akrep hariç) daha rahat eder. Eğer haritanızda Ay, Boğa’da ya da Yengeç’te ise ve özellikle gece doğmuşsanız, hayatınızda annenizin rolü çok etkin ve güçlü olacaktır. Kuşkusuz Ay’ın bulunduğu ev de, bulunduğu burç kadar önemlidir. Bu ikisi birlikte değerlendirilirler. Ay Boğa’da ya da Yengeç’te olsa bile, genel olarak 6., 8. ve 12. evlerdeki konumu yetersizliklere, krizlere, annenin sıkıntılı koşullarına, kimi zaman fiziksel ya da zihinsel problemlerine, zayıflıklarına işaret eder. En iyi durum, Ay’ın yönetici (Yengeç) ya da yüceldiği (Boğa) burçlarda olduğu ve köşe evde, özellikle 1. ya da 10. evde olduğu konumlardır. Ay 4. evde de güçlüdür ancak 7. evde daha fazla muhalefet yaratıyor olabilir. Diğer düşük evlerde, 3, 6, 9. evlerdeki Ay kimi zaman evlatlıklık durumuna işaret edebilir. Genel olarak Ay, olumlu açılar altında, 6,8 ve 12. evlerin dışında, Aslan, Terazi, Yay, Saka ve Balık’ta da rahattır ve daha pozitif, destekleyici, en azından engelleyici olmayan bir anneye işaret eder. Ancak Ay’ın Akrep’te ya da Oğlak’ta, özellikle 6, 8 ya da 12. evlerde olması, kişinin çocukluk koşulları, ev hayatı, genel psikolojisi ve eğer kadınsa gelecekteki annelik durumu açısından daha stresli koşullar yaratır. Ay Akrep’te bu evlerde ise annenin kendi kendini yıpratan, koşulları açısından zarar görmüş sürekli bir kriz halinde, düşük özelliklere ve psikolojilere sahip olduğunu gösterir. Oğlak’ta, bu evlerde ise sıkıntı ve kısıtlama yaşamış, mutlu olamamış, daha sert ve duygusal paylaşım açısından yoran, merhamet, şefkat konularında kendisinin de zorlanmış olduğunu gösterebilir. Çoğu zaman bu koşullar, anneden kıza ya da oğluna aktarılan, aile boyu taşınan psikolojik yüklere, geçmişten gelen ailevi travmalara işaret eder.

Gündüz doğmuşsanız ve Ay eril bir burçta ise (Koç, İkizler, Aslan, Terazi, Yay ve Saka), bu kez annenizle ilişkiniz daha bağımsız ve kopuk olabilir. Çoğu zaman bu konumlar kök salabilmek ve aile kurabilmek açısından daha dengesiz koşullar getirirler. Kişinin duygusal açıdan gevşeyememesi kendi kendini zihinsel açıdan tüketmesine yol açabilir. Ay’ın Venüs ve Jüpiter’le olan açıları sert bile olsa daha destekleyicidir. Ancak Ay, Mars ve Satürn’le açı içerisinde olmaktan keyif almaz, rahat açıları bile soğuma, değişik yükler ve huzursuzluk getirebilir. Ay-Uranüs açıları anneden erken kopma, ayrılma, Ay-Neptün açıları annenin duygusal karmaşalarını ve zayıflıklarını, Ay-Pluton açıları annenin daha baskıcı, gizli biçimde güç kullanan yönlerini, Ay-Kiron açıları da anne ile ilgili eksikleri, psikolojik yaralanmaları anlatır. Çoğu zaman, Ay’ın konumu olumlu ve yorucu koşullar bir arada barındırır. Ancak en azından Ay’ın rahat ettiği bir burçta, rahat bir evde olması (6, 8, ve 12 haricindekiler) annemizin hayatımıza getirdiği avantajların daha fazla olduğunu gösterecektir. Aşırı durumlarda, Ay’ın yıprandığı bir burçta, 6, 8, ya da 12. evde, sert açılara maruz kaldığı koşullarda annemiz ya kendisinin zor koşullarda ya da çocuk için destek veremediği şartlar içerisinde olduğunu anlatır. Ay’ın haritamızdaki durumu mutluluğumuz, duygusal paylaşımlarımız, aile hayatımız ve kendimizi güvende, rahat hissetmemizle ve dolayısıyla zihinsel sağlığımızla çok yakından ilişkilidir.

R.Hakan Kirkoglu
04-06-2012 10:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: Haritadan annemizi okumak
ay kova jüpi ile kavuşumda...
annemi başak olmasına rağmen aynen şu şekilde görüyorum,
yeniliğe açık, asi, kendini sürekli geliştiren jüpi etkili, güler yüzlü neşelii bir anne gülücük ayrıca keyifçi bir ay aslanıdır :D
04-06-2012 02:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Ay-Başak-1.ev.
Güneş'e göre açıları daha rahat.Başak burcundan hiç bahsedilmemiş mi ben mi göremedim?
04-06-2012 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zorlamak Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

ay pluto kavuşumu akrepteyse ne olur?

haritam
http://bit.ly/1Ba0i6W

Eğer anahtarları sendeyse bütün kapılar sonuna kadar açık.Eğer bakmayı bilmiyorsan açık olsa da kapılar göremezsin .
Hergün aynı şeyleri yaptığın için boş bakmaya başlarsın işte o zaman detayları kaçırırsın.Kaç kişi senle aynı yere bakıyor
her gün.Kaç kişi geçiyor farketmeden.sen de onlardan biri olursun eğer göremezsen.
04-06-2012 06:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

(04-06-2012 06:28 PM)zorlamak Yazılan:  ay pluto kavuşumu akrepteyse ne olur?
biraz kontrolcu,ezici - bunaltıcı bir anne olarak buldum ben.
04-06-2012 06:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Elmyra Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Benim AY'im boga'da 9.evde 11 yasimdan beri elin gurbet ellerinde o bakiyor bana canim annem fedakar annem ask

[font=Verdana, Arial, sans-serif]
[highlight=#e6e6e6]Diğer düşük evlerde, 3, 6, 9. evlerdeki Ay kimi zaman evlatlıklık durumuna işaret edebilir. [/highlight]
[/font]

9.evde olmasinin baska ne gibi olumsuz ozellikleri var yukardaki durumun haricinde acaba

http://f1204.hizliresim.com/w/1/40c05.gif
04-08-2012 01:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(04-08-2012 01:25 PM)Elmyra Yazılan:  Benim AY'im boga'da 9.evde 11 yasimdan beri elin gurbet ellerinde o bakiyor bana canim annem fedakar annem ask

Alıntı:Diğer düşük evlerde, 3, 6, 9. evlerdeki Ay kimi zaman evlatlıklık durumuna işaret edebilir.

9.evde olmasinin baska ne gibi olumsuz ozellikleri var yukardaki durumun haricinde acaba

Ay Boğada güçlüdür ve halinden hoşnuttur üstelik senin Ay burcun genelde iyi açılar almış görünüyor, canım annem filan dediğine göre problem de olmasa gerek ;)

04-08-2012 07:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Ayım boğa da ve 10.evde ...
Annem hep çalıştı ve benim de onun gibi sürekli çalışan biri olmamı istedi..
Emekli oldum hala çalış diyor gülücük

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
04-08-2012 09:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

benim ayim basak bebekken mikropsuzluktan hasta olmusum :D
04-08-2012 09:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elifinden Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

yengeç 8. evde. merkürle zıt.. ne ola ki?

http://i.hizliresim.com/6qgYbv.png
04-08-2012 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir