Değerlendir:
  • 10 Oy - 3.2 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alexsandro de Souza
Yazar Mesaj
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

Alexsandro de Souza
14 eylül 1977 doğumlu Fenerbahçe'nin kaptanı, krALEX dediğimiz, sadece fenerbahçe taraftarının sevdiği değil, fenerbahçe'yi ve futbolcularını sevmeyenlerin bile tek kötü söz edemediği ender oyuncumuz. Kendisi ve eşide yabancı ama Türkiye'yi çok seviyorlar, maçlarda kızları İstiklal Marşı'nı okuyor. Beni yabancı oyuncular pek bağlamaz, kendi milletimin insanıyla gurur duymak istedim her zaman lakin Alex bir başka...
Yılmaz Özdil'in şu yazısını okumanızı tavsiye ederim : http://www.fanatik.com.tr/Yilmaz-Ozdil-y...204375.htm

Gelelim haritasına :

[Resim: 3q5tw.gif]

doğum saati bilinmediğinden böyle bir harita, mars yengeç'te konumlanmış, sahalarda niye diğerleri gibi agresif olmadığı buradan anlaşılabilir. yine ay terazi olması ne kadar kaliteli bir insan olduğunun ekstra göstergesi. ay - mars karesi var ama , ay'da mars'ın yönettiği koç'un zıttı olan terazi ve mars'ta ay'ın yönettiği yengeç var, hem terazi uyumlu hemde yengeç sakin olduğundan bence Alex'te bu kare çok etkili değil. Güneş - Naptün karesi var yine , Neptün'ü yay burcunda, Güneş'i başakta. Fenerbahçe'mizin kurtarıcısı, bu sene bir sürü olay olduğunda da ben Feneri bırakıp gitmem dedi.
Merkür - Neptün karesi var , iletişimde sorunu olduğunu sanmıyorum pek. Söylemek istediklerini en güzel şekilde anlatıyor adam net, en son haber sormuşlar Aykut Kocaman'ın asistanı olmak ister misiniz diye, hayır demiş. Algılama sorunu olsa bu kadar başarılı olmazdı. Ay - Jüpiter karesi var, Yıldırım şöyle demiş : kişinin inandığı şeyler, asıl ihtiyacı olduğu şeylerin önünü kesebilir. Gerçi Jüpiter Ay'ın yönettiği yengeçte. yine de tabi daha iyi yerlerde olabilir, isteyen takımlar var Alex'imizi kendi ülkesinde de ama o kaldı gitmedi. Zaten öteki türlü olsaydı bu sene bırakır giderdi. diğer yanda mars bu jüpiterle kavuşum yapmış bu daha ağır basıyor. venüs - satürn kavuşumu evliliğinde etkili olsa gerek, eşi hemen hemen her maçına geliyor. Vandaki depremzedelere yardım ediyor. Eşini destekliyor her anlamda. 2000 yılında evlenmişler 2 kızı bir oğlu var. Eşinin belinde türk bayrağı ve boğaziçi temalı bir dövme var. ev konumlarını bilmemekle beraber uzun yıllar Türkiye'de kalmalarını diliyorum. Onları Türkiye'den götürecek transit çok uzun seneler sonra gelsin inşallah gülücük
03-21-2012 02:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Alexsandro de Souza
Bir Galatasaraylı gözüyle değilde, objektif olarak değerlendirmeye çalışayım :

İstikrarlı bir yıldız olması onu ön plana çıkarıyor. Futbolda yıldız oyuncu maç kurtaran oyuncudur.
Mesela Beşiktaşta Quaresma Türkiye'ye gelmiş EN PARLAK YILDIZLARDAN biridir ve pek çok maçı kurtarmıştır lakin istikrarlı değil, iniş çıkışları var.
Alex kendine iyi bakıyor ve performansını tüm sezona istikrarlı şekilde yayıyor.

Başak ve Terazi karışımı bir kombinasyon , KALİTELİ bir kişilik göstergesidir.
Zaman zaman kredisini ( sevilen ve saygı duyulan biri olma kredisi ) hakemleri etkilemek üzere kullanıyorsa da genel anlamda gerek saha içinde gerek saha dışında kaliteli bir kişilik ortaya koyuyor.
Mesela kitap okuyan bir futbolcu ve bunu takım arkadaşlarına da bulaştırmak istiyormuş doğru hatırlıyorsam ( futbolcuların büyük çoğunluğunun kitap okuma alışkanlığı olduğunu sanmıyorum )

Futbol zekası onu özel kılan bir diğer özelliği. Şöyle söyleyim zamanında çok fazla futbol oynadığım için futbol zekasının ne kadar önemli olduğunu ( fazla koşmadan yıldız olmak gülücük ) biliyorum. Rakip takım savunma oyuncuları sadece vücut ve bacak kaslarını çalıştırdığı sürece Alex'in onlar karşısında beyin kaslarını kullanmasıyla her zaman önemli bir avantajı olacaktır.

Mars - Jüpiter kavuşumuna sahip olmasına şaşırmadım çünkü Mars-Jüpiter açıları spor için birincil önemde enerjilerdir. Roberto Carlosun da Kova burcunda Mars-Jüpiter kavuşumu vardı mesela.

Birazda eleştireyim ( bunu da objektif yapacağım )

Alex Türkiye şartlarından daha iyi olan bir ülkede futbol oynayamaz smoochy , anca kendi ülkesinde yada Arjantin Japonya Asya Rusya gibi ülkelerde oynayabilir yada Avrupanın orta seviyede takımlarında

Niçin ?

Koş mu yor yani yeterince koşmuyor ve Fenerbahçeden daha üst seviyede olan Avrupa takımları böyle futbolcuları 1990'lardan itibaren bıraktılar.

Avrupa futbolunda orta saha oyuncusu oyunu iki yönlü oynar ( hem atak yapar hemde savunma yapar , mesela dünya yıldızı Xavi - İniesta ikilisi hem maç kurtarıp hemde takım savunmasına 90 dakika boyunca yardım ederler.

Sen belki Fenerbahçeli gözüyle duygusal yaklaştığın için bu özelliği önemsemiyor olabilirsin lakin acı gerçek şu ;

Yıldızınız Alex olduğu sürece Avrupa takımlarıyla rekabet edemezsiniz ve Uefa yada Şampiyonlar Liginde ancak minik başarılarla yetinirsiniz.

Bunu gerçekten tarafsız bir futbolsever gözüyle ve tamamen TEKNİK bir bakış-açısıyla söylüyorum.
Alex Türkiye liginin yıldızıdır, Avrupa'da olamaz.

Dolayısıyla varacağımız nokta ; Alex Hagi kıyaslamalarını yapanlar olayı Fener-Cimbom penceresinden değerlendiriyor oysa konuya TEKNİK olarak bakınca Hagi'nin daha iyi olduğu ÇOK NETTİR.

Bir oyuncuyu Hagi ile kıyaslamak istiyorsanız, Türkiye ligini kriter olarak almak yanıltır, Avrupa maçlarını da kriter almanız gerekir.
Hagi bu ülkeye Avrupa Şampiyonluğunun gelmesinde başroldedir

Tabii ki Alex bu ülkeye gelmiş en iyi ve en verimli 5 yabancıdan biri olabilir buna asla itirazım olamaz lakin Hagi ile kıyaslanması da bende tebessüm uyandırıyor bu eleştirim Fener taraftarına gelsin.

Alex eğer futbolun savunma yönünü de gayet iyi yapsaydı ;

emin ol smoochy Türkiye'de durmazdı

Türkiye'de futbolcu olmanın 2 mükemmel tarafı var

1- Yıldız konumundaysanız Avrupadan çok daha fazla para kazanıyorsunuz

2- Avrupalı yıldızlar yüksek vergi öderken, Türkiyedeki yıldızlar yüksek vergi ödemezler

Yani gelir daha çok, gider daha az

Türkiye'nin en iyi yorumcusu Rıdvan Dilmen bunu sık sık vurgular ve yabancı oyuncuların bir kere maya tuttumu Türkiye'den ayrılmak istemediklerini söyler.

Niye ayrılsın ki , antrenmanlar Avrupaya göre daha hafif + para Avrupaya göre daha fazla + vergi yok gülücük

Bu durum sadece Alex için değil tüm yabancılar için geçerli.

Yinede böyle bir realite varken yıldızımız başka ülkeye gitmedi diye sevinmemiz taraftar duygusallığıdır.

03-21-2012 03:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak tabi ki objektif olmam mümkün değil, yani ispanya ligini izledikten sonra bizim maçlar ağır çekim gibi geliyor, dediğin gibi koşmuyorlar. bir kısıtlılık var, kimseyi kimseyle kıyaslamayı pek doğru bulmuyorum bende. hagi tabi ki çok iyiydi bende bunu açık yüreklilikle dile getiririm. ama şu var ki , fenerbahçe üzerinde çok pis oyunlar dönüyor. şu teknik direktörlerde bir türlü gülmedi yüzümüz, kocaman kocaman dedik bu da ürkek, takımı tam manasıyla motive edemiyor yine de benim nazarımda yaşadığımız onca şeyden sonra ( borçlar, yok küme düştü düşmedi, şampiyonlar ligine katılamamız, başkan içerde, futbolcu alamadık, transfer yapamadık adam gibi ) şu durumda olmamız çok çok iyi ki ben bu noktada alex'in çok etkisi olduğunu düşünüyorum, bilirsin iyi günde değil kötü günde yandaş olan değerlidir. bizim külüp olarak gittikçe büyümemiz avrupa'yı korkutuyor, bu yıl bize çelme takılmasında onlarında parmağı var okuduğum bir çok haberden biri de bu : http://www.haberform.com/haber/fenerbahc...-78372.htm

aynı şekilde uefa liginde şike yapan galatasaray'ı italyan basını dile getirdi ama bizim ülkemizde pek konuşulmuyor bu gülücük ki uefa maçlarının en az 200 tanesinde şike varken nasıl diyebiliriz ki o takım ya da bu futbolcu avrupa'da iyi oynuyorda başarı getiriyor. ben hala galatasaray - arsenal maçını unutmuyorum sahada azıcık adam kaldı ama çatır çatır oynadılar ama işte oynatan adama bakacaksın, fetih terim üzülerek diyorum ki, galatasaray'ın o efsane kadrosunu oynatan adam çok iyi gülücük olmadı ki öyle bir teknik direktörümüz. rant yüzünden spor bu kadar pisliğe batmışken neyin ve kimin iyi olduğuna karar vermekte çok zor. tabi bir barcelona gerçeği var o ayrı bilmiyorum onlarında antreman videolarını izledin mi hala çok gülüyorum izlerken
gülücük yani bir ülkede rahat yaşamak var ama vergisini, havasını geçtim, dövme yaptıran biri olarak en azından bunun çok zor bir karar olduğunu söyleyebilirim. bu çift gerçekten buraya ait gibiler. belki bizde bu yüzden çok seviyoruz, ben takımın başında yabancı bir kaptan görmüyorum. ve evet çok seviyoruz gülücük
03-21-2012 03:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Hakem hatalarını ve oyuncuların aldatmak üzerine yaptığı oscarlık aktörlük yeteneklerini SEÇMECE toplamışlar güzelde

Bende şimdi arasam gerek fenerin gerek real madridin hakem hatalarıyla kazandığı maç görüntülerini + Alex'te dahil Crsitiano Ronaldo da dahil pek çok oyuncunun aktörlük görüntülerini bulabilirim gülücük

Ve tabi yazdıklarına gelince, en büyük eksiğinizin sağlam bir teknik direktör eksikliği olduğunu uzun yıllardır söylüyorum futbol konuşmalarımızda o açıdan haklısın

Aragonesi getirdiniz ispanyayı avrupa şampiyonu yaptı ama olmadı

Löw olmadı ama adam şu an Alman milli takımını şahlandırdı

Hoca konusunda mayanın tutması en önemlisi, yıldız oyuncular gelir gider

Aykut Kocaman hemşerim olur ve severim kendisini lakin o da Türkiye şartlarında iyi hoca , nasıl derler vizyon sahibi biri lazım size

03-21-2012 04:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

yanlış olmasın barça'yı bende severim hemde ortaokuldan beri gülücük tabi ki rüştü'nünde çok etkisi var. teknik direktör basiretsizliğinde mourinho da büyük örnek kanımca dünyanın en iyi teknik direktörü seçilmiş adam ama real madrid'in hakkını veremiyor chelsea'de inter'de yaptıklarına bakıp aldandılar. alıp bize getirirlerse bir gün onu hiç şaşırmam. fenerbahçe'de teknik direktörler tırt olduğundan da futbolcularımız değerli gözümüzde. yük onlarda, ya en son derbiden önce aykut hoca yerine kendilerini birbirlerini motive etmiş yani yok böyle bir şey ya. onunda doğum tarihi bir yerde 5 nisan geçiyor başka yerde 4 mayıs. koç olamaz heralde koçta olunca güneş-merkür-venüs koçta ay boğa'da. 4 mayıs olursa da ay ikizlerde. bir boğalık var belli, garantici gülücük
03-21-2012 04:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

bu konuyu açtıktan sonra, bu yazıyı okumam çok manidar oldu gülücük

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20170365.asp
03-21-2012 05:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kerim1S Çevrimdışı
Yürüyen Neptün
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 11

güneş başak ay terazi alexle baya benziyoruz.. İçimde bi yerde hep hissederdim zaten futbola karşı yeteneğim olduğunu gülücük[/font]bu arada barcelona videosu bitirdi beni.. çok sağlam atıyolar adamlar kendilerini yere tabi bu her takımda var yani araştırılsa hepsi için yapılabilir böyle bir video.. videoya gelince - Pepenin ayağının denk gelip gelmemesi önemli değil adamın girişi zaten kırmızı kart ama maçı izlerkende fark etmiştim daniel alvesin kendisini attığını ve inanamadım kendisini bu kadar iyi atabilmesine ki adamın zaten oyunculuk yapmışlığı var =)

[font=Arial, Verdana, sans-serif]
[highlight=#f7f7f7]Brezilya'nın ve Barcelona'nın sağ beki Dani Alves'in 1997 yılında 14 Yaşında iken Brezilya'da çektiği savaş filmi. Korkarak kaçan ve komutanı tarafından öldürülen çocuk Dani Alves...[/highlight]

Chealse maçında ise bildiğin şike var o sondaki ballack mıydı hakemin peşinden koşturan adam ne koşturdu ya :D

Yıldız Haritam
Kozmik tesirlerin beynindeki etkilerini farketmemişsen, kendinin farkında değilsin..

Kozmik ışınların, genetiğin ve biokimyanın tahakkümündeyken, hangi özgür iradeden sözedebiliyorsun?..

[Resim: 30vjq.jpg]
03-21-2012 12:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

Messi'nin haritasındada yengeç etksi vardı yanlış hatırlamıyorsam merkur mars kavuşum yengeçti. Yengeçin öncu tarafı kıvraklık, hız verebilir.
03-21-2012 01:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
destrudo
Kayıtsız

(03-21-2012 01:02 PM)Kaktüs Yazılan:  Messi'nin haritasındada yengeç etksi vardı yanlış hatırlamıyorsam merkur mars kavuşum yengeçti. Yengeçin öncu tarafı kıvraklık, hız verebilir.
yükseleni de ikizler Messi'nin... son dünya kupasında berbattı pek göremedim kıvraklığını ,hızını gülücük zaten ben Gana'yı tutyodum
03-21-2012 01:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(03-21-2012 01:02 PM)Kaktüs Yazılan:  Messi'nin haritasındada yengeç etksi vardı yanlış hatırlamıyorsam merkur mars kavuşum yengeçti. Yengeçin öncu tarafı kıvraklık, hız verebilir.

Messi yengeç-ikizler karışımı ve zekasını, kıvraklığını ikizler burcundan alıyor olsa gerek

03-21-2012 01:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir