Değerlendir:
  • 10 Oy - 2.8 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

çakma astrolog çöplüğüyle twitter
Yazar Mesaj
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

çakma astrolog çöplüğüyle twitter
twitter'i olanlar bilir, o kadar çok burç yorumu yazan hesap var ki, yanlış-doğru farketmeden. arada bunlar kendi arasında tartışıyor. astrolog dediğin yorum yazarken nesnet olmaya çalışır biraz, çoğunda o da yok. en kötüsü çok fazla takipçisi olan bir şey biliyormuş gibi sosyal medyadan görsel medyay zıplıyor.
hani bir görüntü vardır, bir bina ve bir sürü çanak anten pis ve paslı.
twitter ve "sözde" astrologlarda aynı öyle.

şöyle bir baktığımızda

@twitburc + 195.000 followers
@nuraysayari + 45.000 followers

@astrologmeltem +19.000 followers

@taratburc +17.000 followers

@burckolik + 12.000 followers
@AstrologerHB +7000 followers
@dincerguner +6000 followers

@binnurzaimler +3500 followers
@astrolojist +3000 followers
@muneccimbasi +2400 followers
@rezankiraz +1000 followers
@astrologsemavii +1000 followers
@Burc_Yorumlari + 1000 followers
@NetAstrolojiii +1000 followers
@AstroTurkiye +1000 followers
@Gunluk_Burclar + 1000 followers
@astrologiremsu +500 followers
@KolikBurc +300 followers
@astrozoom + 200 followers
@sukarakus + 200 followers

birde huysuz ayı var 200.000 den fazla takipçisi var.
yine burçları tiye alan argostroloji moda olmaya başladı onunda 120.000den fazla takip edeni var ( bende ediyorum, komik zira )

insanların astrolojiye ilgi duyması açısından güzel olsa da bazıları ve benim daha bilmediğim bir çok burç yazarı tam bir çöplük oluşturup, insanları çok yanlış bilgilendiriyor.
bu işi gerçekten ciddiye alanları tenzih ederken, geri kalanına sırf takip edilmekle doyurdukları egolarıyla başarılar diliyorum gülücük
01-28-2012 07:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

RE: çakma astrolog çöplüğüyle twitter
zaten evren ile ilgili bilinenler o kadar sınırlıyken , astroloji samanlıkta iğne aramaya değil , toz taneciği filan aramaya benziyor, bilgiler o kadar sınırlı ki, bu işler ; -seveceğim gezeceğim diyor terazi - demekle olmuyor . bir de biosuna neler neler yazıyorlar: astrolog, ilişki uzmanı, kişisel danısman, yazar, reiki uzmanı,...vs

insanlar böyle şeylere aldanmamalı , ama aldanan illa ki vardır. =)
01-28-2012 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Her ne kadar onlarla rekabet edecek follower'ım olmasa da

Listede adımın görünmemesinden dolayı mutluyum gülücük

01-28-2012 08:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

(01-28-2012 08:30 PM)Neptunian Yazılan:  Her ne kadar onlarla rekabet edecek follower'ım olmasa da

sayın admin, takip listemde olmanıza rağmen o kategoriye koymak istemedim.
"terazi kadınıyla boğa erkeği uyumu : olabilir de olmayabilirde, bakışlar farklı" gibi tweet atmıyorsunuz zira. takipçi azlığınızın nedeni de bu olsa gerek, tırtıl burcu erkeğini sahiplenir, onu kabul edecekseniz böyle edin yazsanız followerlar çığ gibi büyür gülücük
01-28-2012 08:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-28-2012 08:35 PM)smoochy Yazılan:  
(01-28-2012 08:30 PM)Neptunian Yazılan:  Her ne kadar onlarla rekabet edecek follower'ım olmasa da

sayın admin, takip listemde olmanıza rağmen o kategoriye koymak istemedim.
"terazi kadınıyla boğa erkeği uyumu : olabilir de olmayabilirde, bakışlar farklı" gibi tweet atmıyorsunuz zira. takipçi azlığınızın nedeni de bu olsa gerek, tırtıl burcu erkeğini sahiplenir, onu kabul edecekseniz böyle edin yazsanız followerlar çığ gibi büyür gülücük

yok istemem

şöyle diyelim çakma astroloğun çakma astroloji meraklıları olur , bizim takipçiler orijinal gülücük verygood

01-28-2012 08:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

Ben kimseyi rahatsiz etmek istemiyerek kendimin rahatsiz oldugu bir sey paylsmak isterim.Bu forum bana gore bilginin paylasildigi,gelenlerin guzel seyler paylastigi,arti birseyler katarak varoldugu ,bir nevi okul olan ve sevdigim bir forum.Rahatsiz oldugum bu basligin adi ve bu gozlemin bu sekilde paylasilmasinin nezaketinin yoksunlugudur.Bu sitede ben hicbir zaman bir isim yaninda uygunsuz bir sifat gormeim simdiye kadar.Cunku sitenin tum kurucu kadrosunun,adminlerin,yonetici kadrosunun ve uyelerinin beyefendiligi ve hanimefendiligi tartisilmaz bir olgudur benim icin.Yukaridaki bazi isimler astroloji egitimi almis,bir sekilde bu meslekte varolan ve astroloji bilgilerini paylasan kisilerdir.iyidirler,degildirler bu en azindan benim ve basligin sahibi gibi astroloji bilgisi merak duzeyinde,hala ogrenme asamasinda olan kisilerin bu yargiya genellemeye varamayacagina,varsa bile bu yorumu yasamin en olmazsa olmaz unsuru saygi cercevesinde yapmasi gerektigine inanirim. Bu kisilerle karsilikli gelip bilgisi kadar bilgimizi ortaya koymadan,onlarin gecersizligini sinamadan bunu yapmaya ne kadar hakkimiz var ki? Cakma astrolog ve copluk hic bize yakismadi..Bu baslik ve bu konu bize hic yakismadi..Amacim kirmak veya saygisizlik degildir tekrar etmek isterim.Ama elestiri varsa bile usulunce olsun isterim.

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-28-2012 09:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

dikkatlice okursanız, aralarında astroloji hakkında ciddi anlamda haklı bir mevkii olanları tenzih etmişim, sadece astroloji hakkında yazanlar hepsini vermek istedim listede.
bir elin parmağını geçmeyecek kadar bilgili insan varken gerisinin oluşturduğu sözlü kirliliktir bunu anlatmak istedim.

bilmeyenler için , tenzih etmek" ( tdk ) http://www.tdksozluk.com/index.php?qu=te...Submit=Ara
01-28-2012 09:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-28-2012 09:07 PM)elo Yazılan:  Ben kimseyi rahatsiz etmek istemiyerek kendimin rahatsiz oldugu bir sey paylsmak isterim.Bu forum bana gore bilginin paylasildigi,gelenlerin guzel seyler paylastigi,arti birseyler katarak varoldugu ,bir nevi okul olan ve sevdigim bir forum.Rahatsiz oldugum bu basligin adi ve bu gozlemin bu sekilde paylasilmasinin nezaketinin yoksunlugudur.Bu sitede ben hicbir zaman bir isim yaninda uygunsuz bir sifat gormeim simdiye kadar.Cunku sitenin tum kurucu kadrosunun,adminlerin,yonetici kadrosunun ve uyelerinin beyefendiligi ve hanimefendiligi tartisilmaz bir olgudur benim icin.Yukaridaki bazi isimler astroloji egitimi almis,bir sekilde bu meslekte varolan ve astroloji bilgilerini paylasan kisilerdir.iyidirler,degildirler bu en azindan benim ve basligin sahibi gibi astroloji bilgisi merak duzeyinde,hala ogrenme asamasinda olan kisilerin bu yargiya genellemeye varamayacagina,varsa bile bu yorumu yasamin en olmazsa olmaz unsuru saygi cercevesinde yapmasi gerektigine inanirim. Bu kisilerle karsilikli gelip bilgisi kadar bilgimizi ortaya koymadan,onlarin gecersizligini sinamadan bunu yapmaya ne kadar hakkimiz var ki? Cakma astrolog ve copluk hic bize yakismadi..Bu baslik ve bu konu bize hic yakismadi..Amacim kirmak veya saygisizlik degildir tekrar etmek isterim.Ama elestiri varsa bile usulunce olsun isterim.

Şöyle ifade edeyim pek açık olmamış benimki de

mesela argostroloji adlı twitter hesabı sahibinin astrolojinin A'sı ile alakası yok bir kaç denk geldi okuudm ve külliyen geyik yazıyor.

ama bu kişinin 100 binlerce takipçisi var

ben bunu eleştiririm de lafta sokarım kimse kusura bakmasın gülücük

01-28-2012 09:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

Sozluk linkini vermek nezaketinizin nitelik ve niceligiinin baska bir tezahuru olmus ,tesekkurler gülücük

Yildirima"iyi ki o listede ismim yok dedirten ayni sey-sanirim yazida varolan argumanin ortaya konulus seklinden kaynaklanan bir algilama..tenzih edeceklerinizi listeden cikartirsaniz sanirim benim yanlis algilamam da ortadan kalkacaktir.Ama hangi bilgimize gore o listeyi bu sekilde ayirabiliriz ki?Sadece bizim bilgimizle bunu yapabilir miyiz? Listede kimlerin cakma oldugunun takdiri bize kalabilir mi? Ben bunu da soylemek istemiztim.Biz kimiz ki??

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-28-2012 09:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Akrep burcu = beyaz giyme tanırlar seni benden alırlar

Yay burcu = Fazla yaylanma şaşı olursun

Aslan burcu = Sana kırmızı çok yakışıyor

vs...

Şimdi ben bu tür yazı ve yorumlar yapsamda 100 bin takipçim olsa

yok istemem kalsın diyorum ve o 100 binlerce kişiyi çakma astroloji meraklısı olarak tanımlıyorum evet

01-28-2012 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir