Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.13 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

tutan dizilerin burçları
Yazar Mesaj
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

tutan dizilerin burçları
kova : leyla ile mecnun, avrupa yakası

akrep : ikinci bahar , binbir gece, ekmek teknesi

oğlak : kara melek, gümüş , muhteşem yüzyıl, adını feriha koydum

başak : aliye , aşk-ı memnu , yaprak dökümü , öyle bir geçer zaman ki, fatmagül'ün suçu ne, hayat bilgisi ,sıla, bir istanbul masalı

yengeç : arka sokaklar , haziran gecesi , cennet mahallesi ,yahşi cazibe , geniş aile, çılgın bediş

terazi : süper baba, deli yürek , yılan hikayesi, çiçek taksi , mahallenin muhtarları ,asi

hemen hemen en çok izlenen dizilerin güneş burçları yukarıda yaizdığım gibi, yayın tarihlerine wikipedia'dan baktım.

ağır dramlar başak burcunda yoğunlaşmış gibi tabi birde türkiye de dizi sezonu eylül'de başlar genelde bunun da epey bir etkisi var.
çok uzun süren diziler ise daha çok terazi burcu ve yengeçte toplanmış.
öncü burçlar da bir yığılma gözden kaçmıyor.
akrep kova gibi sabit burçları olan dizilerde daha çok komedi içeriği görüyoruz.

bütün dizileri incelemedim, sadece çok tutulanları yazdım balık-ikizler-yay gibi değişken burçlara rastlamadım. dizi demek istikrarın olması demek. bu burçlarda olmamasına pek şaşırmadım.
ateş grubundan pek bir dizi yok, onun nedenini bilemedim.
01-22-2012 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aphrodite Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: tutan dizilerin burçları
benim Türk televizyonlarında en sevdiğim dizi Çemberimde Gül Oya oldu hep.keşke tekrarını yayınlasalar ama görmüyorum hiç. dizideki her karakterin işlenişi,her replik çok anlamlı,çok güzeldi.çok uzatmadan tadında biten bir dizi oldu-nadirdir böyleleri-
merak edip daha öncede bakmıştım vikipedide başlama tarihine, mayıs 2004 yazıyor. ama ekşisözlük'teki yorumlara göre mayıs gibi başlaması düşünülmüş eylülde başlamış. özellikle 4 eylülde çok entry girilmiş o zaman başlamış olabilir. pek yorum yapamıyorum dizi burçlarına başak olsa nasıl olur boğa olsa nasıl? acaba
onun dışında kova burcu diziler başta ilgi çekmemiş zamanla sevilmiş diziler gibi görünüyor. hemde kova burcunun zekası dizilere yansımış-özellikle leyla ile mecnun-

[align=LEFT][font=tahoma][/font]
01-23-2012 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

çemberimde gül oya gerçekten aynı anda geçmişi ve şuanı yaşatıp her daim merak uyandıran kült bir dizi, aynı şekilde katılıyorum tam tadında bitti, gereksiz uzamadı. mayıs sonu olursa ikizler olur, ikizlerde şaşırtmayı sever, bir oradan bir buradan gitmeyi de, tek bir yolu sevmez, alternatifler sunar. uzatmalarıda sevmez. aksiyonludur. boğa ve başaktan çok ikizler gibi geldi bir düşününce.
01-23-2012 01:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

aslında, diizlerin yayına girdiği tarih değilde; çekimlerin başladığı tarih daha etkilidir gibime geliyor..

ben aliye dizine hastaydım.. acaba aliye hangi burçlla özdeşleştirilebilri? benim aklıma oğlak geliyor da, var mı fikri olan?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-23-2012 06:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

(01-23-2012 06:19 PM)eylülmavi Yazılan:  aslında, diizlerin yayına girdiği tarih değilde; çekimlerin başladığı tarih daha etkilidir gibime geliyor..

ben aliye dizine hastaydım.. acaba aliye hangi burçlla özdeşleştirilebilri? benim aklıma oğlak geliyor da, var mı fikri olan?

aliye yazıyor yukarıda, başak o da.
çekimlerin başladığı tarihler maalesef yazmıyor. yayın tarihleri var. çekime başlama tarihleri de çok farklılık gösteriyor acaba
01-23-2012 06:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

(01-23-2012 06:39 PM)smoochy Yazılan:  
(01-23-2012 06:19 PM)eylülmavi Yazılan:  aslında, diizlerin yayına girdiği tarih değilde; çekimlerin başladığı tarih daha etkilidir gibime geliyor..

çekimlerin başladığı tarihler maalesef yazmıyor. yayın tarihleri var. çekime başlama tarihleri de çok farklılık gösteriyor acaba

ben, aliy e dizisindeki aliye karekterinin hangi burca uygun olduğunu merak etmiştim ..

01-23-2012 09:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

(01-23-2012 09:52 PM)eylülmavi Yazılan:  

ben, aliy e dizisindeki aliye karekterinin hangi burca uygun olduğunu merak etmiştim ..

aliye çocukları için aşkından bile vazgeçecek kadar anneliği doruklarda yaşayan bir kadın, çok güçlü ama çocukları yokken perişan, bence tam bir oğlak kadını. ateş ya da hava anneleri için kendileri daha önemli, önce kendi sonra her şey. ama toprak için aile daha önemli, birde savaştı çocuklarını almak için, oğlakta inatçıdır bir konuda, çocuklar için savaşa girer ve kazanır illa ki.
01-23-2012 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

(01-23-2012 10:00 PM)smoochy Yazılan:  
(01-23-2012 09:52 PM)eylülmavi Yazılan:  

aliye çocukları için aşkından bile vazgeçecek kadar anneliği doruklarda yaşayan bir kadın, çok güçlü ama çocukları yokken perişan, bence tam bir oğlak kadını. ateş ya da hava anneleri için kendileri daha önemli, önce kendi sonra her şey. ama toprak için aile daha önemli, birde savaştı çocuklarını almak için, oğlakta inatçıdır bir konuda, çocuklar için savaşa girer ve kazanır illa ki.

evettt.. ve denizle olan aşkı da unutmayalım.. gülücük denize aşıktım bende gülücük

01-23-2012 10:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Geçen gün hafta boyunca sadece kanal değiştirmeden sonuna kadar izlediğim tek dizinin o hayat benim olduğunu farkettim. 94. Bölümün sonu yazınca . Bir dakika dedim bu dizi benim dizim gülücük 16 şubat 2013 de başlamıştı. İlk bölümü hala hatırlarım. Ve astrolojik olarak bakınca şöyle bir şey var. DİZİDEKİ HERKES HAVA GRUBU . İlginç çünkü bu diziye ateş , toprak , su kim girerse ayrıldı.

Başroller olarak ;
Ceren Moray ; 5 Haziran 1985 (Diyarbakır)bu kızı kendime idol olarak görüyorum.benim gibi çenesi düşük ikizler burcu ve ay burcu oğlak. Hırslı bi kız . Merkür ikizleri acayip cırtlak bir sesi var ancak dizideki esprilerin çoğu kendi üretimi ve aşırı ekşisözük taraftarı. Ayrıca venüs koç . Bu kız cidden ölüyo kemik gibi 47 kiloya düşmüştü. 1. Evde satürn olduğunu düşünüyorum. Yada yükseleni koçtur bilmiyorım. Tek bildiğim Ay burcunu çok iyi yansıtan bir kız.

Ahu sungur ; 5 şubat 1981 (İstanbul) doğumlu , 35 yaşında olduğuna inanamadığım. NEREDEYSE TÜM HER ŞEYİ KOVADA olan kadın. Ahu sungurun yeri bende çok ayrı çünkü 9.sınıfta tiyatro konusunda ve bir takım hayat tecrübeleri konusunda iletişime geçmişliğimiz var. Kova burcu kendisi ay burcu da kova sanırım mars venüs de kova. Sadece merkürü balık. Ve evet ses tonu gayet balık. Ama kendisinin çok zeki ve akıllı ayrıca özgür bi kadın olduğhnu tahmin ediyorum.

Ezgi asaroğlu 18 haziran 1987 izmir ; leyla ile mecnundan tanıyoruz. Kötü talihli bir kız . Tokat yemişti bir zaman diziden kovulmuştuu. Ama ben ikizler olduğuna inanaamadım hep bu kız balıkmı balık kesin diyordum ayburcu balıkmış. Çok naif hareket ediyor. Ayrıca merkür yengeç.

Bunun dışında en büyük hava insanı Oya başar sanırım dizide . Haritası daha önce burda yorumlandı sanırım. Geriye kalanlarda selen görgüzel , süleyman atanısev de kova burcu. Diziye sonradan katılıp hemen uyum sağlayan ceyda ateş ve cem özerde terazi burcu.

Dizi hakkındaki kanımı bozan 3-4kişi vardı. Biri Ozan güler (10 küsür temmuz doğumlu ,ağır bir yengeç) , sinan albayrak (çok seviyorum bir dönem gittiğim bir doktorumun arkadaşıydı orda karşılaşırdık harika bir insan ) balık burcu ve ay burcu oğlak. Bu kadar sevmemin başka açıklaması olamaz :D
Ve didem inselel (kendisi transit plütonun yoğun etkisinde olduğunu düşündüğüm bir yengeç kadını. Ay burcu kova olan kızıl saçlılardan. ) ve en garibi dizideki tek aslan burcu Yeşim ceren bozoğlu. Başrol olmasına rağmen diiznin 50. Bölümünde ayrıldı. Ayrıca yukarda istinamı bozanlardan Sinan albayrak ve Ozan güler kaldı. Hiç ateş olmaması aşırı dikkat cekici. Diziyr Bir dönem başak burcu İclal aydın da dahil oldu ancak ayrıldı.

Ne kadar dolu ne kadar boş yazmak istedim. Eski konuları hortlatmak hobim ...

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
05-17-2016 04:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Cvp: tutan dizilerin burçları
(05-17-2016 04:02 AM)Alejandro Yazılan:  Geçen gün hafta boyunca sadece kanal değiştirmeden sonuna kadar izlediğim tek dizinin o hayat benim olduğunu farkettim. 94. Bölümün sonu yazınca . Bir dakika dedim bu dizi benim dizim gülücük 16 şubat 2013 de başlamıştı. İlk bölümü hala hatırlarım. Ve astrolojik olarak bakınca şöyle bir şey var. DİZİDEKİ HERKES HAVA GRUBU . İlginç çünkü bu diziye ateş , toprak , su kim girerse ayrıldı.

Başroller olarak ;

....Hiç ateş olmaması aşırı dikkat cekici. Diziyr Bir dönem başak burcu İclal aydın da dahil oldu ancak ayrıldı.

Ay burçlarına filan baktın mı ? Mesela Keremcem ve Ceyda Ateş'in Ayları Aslan diye hatırlıyorum.Cem Özer'in ki de Oğlak'tı galiba.

Yeşim Ceren Bozoğlu'nun Ay'ı İkizler,Yükseleni de İkizler.

Oya Başar'ın Yükseleninin Akrep olduğunu düşünüyorum
05-18-2016 03:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  OSMANLI PADİŞAHLARININ BURÇLARI Hattusas 1 5,457 05-04-2020 04:36 AM
Son Mesaj: beyzakubra
  Peygamberlerimizin Burçları smoochy 2 8,815 03-30-2012 02:27 PM
Son Mesaj: aeon
  umutsuz ev kadınları dizisindeki karakterlerin burçları smoochy 2 5,814 01-23-2012 02:09 AM
Son Mesaj: callisto
  Dizilerin Haritalari Leyla ile Mecnun Mavisahram 1 4,006 01-22-2012 11:14 PM
Son Mesaj: smoochy

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir