Değerlendir:
  • 11 Oy - 2.55 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

çeviri William Lilly olay haritası inceleme
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: çeviri William Lilly olay haritası inceleme
(01-24-2012 07:18 PM)elo Yazılan:  Ben tesekkur ederim Yildirim,bende elimden geldigince yararli seyler cevirip paylasmaya calisiyorum..Kitap tabii ki cook buyuk ve cok detayli bilgiler var,bazilarini eski Ingilizce oldugundan bende zor anliyorum..bazi konularda da ne dedigini konuya vakif olmadigimdan net kavrayamasam da elimden geldigince ceviriye devam..Bu arada harmonikler ilgili senin actigin basligi okudum,cok kaynakta yok Turkcede galiba,en azindan nette yok..Bu ceviriden sonra En azindan Harmoniklerle ilgili makale vs.. Varsa ,ya da diger astrologlarin goruslerini ve uygulamalarini cevirmek istiyorum calismalariniza bilginize destek olsun diye..

Harmonikler üzerine pek Türkçe kaynak yok, çok iyi olur, sevinirim ciçek2

01-24-2012 09:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

elo müthişsin alkis

en güzel kaynaklardan birini çevirinle paylaşman gerçekten çok güzel.ben genel olarak astroloji kitaplarını baştan sona okumakta zorlanıyorum.ki sen christian astrology gibi bir kaynaktan(ki dilini özellikle anlaşılması zor buluyorum) çeviri yaparak horary ye yeni başlayanlara gerçekten çok güzel bir kaynak yaratmışsın.bence horary dersleri altında okunabilecek yazılar.toplu olarak ilk mesaja eklenmeli.

bu arada bir iki madde daha önce denk gelmediğim bilgiydi.tekrar teşekkürler. çiçek

işin gerisi bolca soru çözmek.
01-24-2012 09:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

(01-24-2012 09:26 PM)JoMaJa Yazılan:  elo müthişsin alkis

en güzel kaynaklardan birini çevirinle paylaşman gerçekten çok güzel.ben genel olarak astroloji kitaplarını baştan sona okumakta zorlanıyorum.ki sen christian astrology gibi bir kaynaktan(ki dilini özellikle anlaşılması zor buluyorum) çeviri yaparak horary ye yeni başlayanlara gerçekten çok güzel bir kaynak yaratmışsın.bence horary dersleri altında okunabilecek yazılar.toplu olarak ilk mesaja eklenmeli.

bu arada bir iki madde daha önce denk gelmediğim bilgiydi.tekrar teşekkürler. çiçek

işin gerisi bolca soru çözmek.

utangaç
Rica ederim Jomaja..evet dili çok çetrefilli..bende int.den e-book olarak buldum ve şimdilik üstten ön okuma yapıyorumgülücük
ve ceviri yapmaya çalışıyorum.
Seni daha sık görmek umuduylaask

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-24-2012 09:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Yön. Yönetici demekgülücük
Evlilik

Eğer bir erkek soruyorsa;göstergeler ;Yükselen yöneticisi,sonra Ay,sonra ayın ayrılmış olduğu gezegen,sonra erkeğin doğal göstergesi Güneş,
kadınin göstergeleri;7.ev yöneticisi,Ayın birleştirici açıya gittiği(applying aspect) gezegen ,7.evdeki gezegen ve kadının doğal göstergesi Venüstür.
Eğer soruyu soran kadınsa yükselen yön. Ve diğer göstergeler ve Venüs,kadın tarafından sorulan içinse 7,ev ve yön.,Ayın birleştirici açıya gittiği gezegen,(bunlar erkek için),yükselen ve yön.,Ayın ayırıcı açıya gittiği gezegen,Ay ve Venüs..
Öyleyse soruyu soranın üç göstergesi var.İstenilen şeyinde öyle..Bu olacaktır,
eğer;Yükselen yön. Veya Ay 7. Evdeyse
veya Ayın ayırıcı açıdan ayrıldığı gezegen Ay’ın birleştirici açıya gittiği gezegene birleştirici açıya gidiyorsa,
üçüncü olarak Güneş ve Venüs birleştirici açıya gidiyorsa,
dördüncü olarak birinci evin yöneticisi 7.evdeyse yada 7.ev yön.birinci evdeyse,
beşinci olarak göstergelerden ışığın aktarımı varsa yada göstergelerin karşılaması varsa,yada daha ağır bir gezegen tarafından toplanma(collection) varsa, olacaktır,bu demek oluyor ki bu formüldeki biri,göstergenin üçlemesindeki bir diğeri yada benzeri..Gösterenler asalette değiştokuştadır,Ay yedinci evde, yükselen yöneticisine veya 7.ev yön.ne erdem/fazilet verir.

devam..

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-24-2012 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Kim daha fazla istiyor veya seviyor?

Yükselendeki 7.ev yön. Sevgiyi fazla isteyen diğer taraftır,7.evdeki yükselen yön. Soruyu soran daha fazla sever,ve öyleyse kim fazla seviyor vs.. yi uygulayan diğer göstergeler le birlikte,7.ev yön. 7.evde,özellikle kendi evlerinden birinde,diğer taraf kendini sevgiden özgür hissetmek ister,evlilik için az fikri vardır.

Arzu eden taraf göstergeleri için sadece sorgulayanın göstergelerine bakılmaz,başka birinin sevgisinin sorandan daha fazla olabileceğini not edin,ya da sorulana karşı hazzetmemenin olabileceğini göz önüne alın.

Engellenen göstergenin uygulaması, evliliğin bozulmasına sebep olan şey yada kişi,gösterici tarafından ortaya konur,burada bunun olduğu eve bakarak,yada bu evin yöneticisine bakarak bilebiliriz.Örneğin;2.ev yön. tarafındansa bir zengin tarafından,3.ev yön. Tarafındansa kardeş gibi..

Tersine olarak Evlilik ışığın aktarımı yada toplanması ile de kehanet edilebilir.Şöyle ilerletilebilir:2.evin yöneticisi ileyse,çeyiz vadeden arkadaş aracılığıyla,3. De bir kardeş,10. Da anne,5 yada 11 de bir arkadaş,6 da bir hala/teyze yada amca/dayı yada bir yardımcı/hizmetli..

devam...

01-24-2012 10:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Hangi olay evliliği engelleyecek?

Eğer dikkatle sorgulamanızda evliliği etkileyecek derece potansiyel bir şey gördüğünüzde veya evlilik gerçekleşmeden engelleyecek bir gösterge durumunda yada gerçekleşmeyeceğini gördüğünüzde,bunu bilmek istiyorsanız;Hangi kötücül gezegen kadın ve erkeğin göstergesinin dispozitorunun (resepsiyon)karşılamasını engelliyor buna dikkatle bakın.
Dispozitor:Bir gezegenin yerini alan gezegen. Bu gezegenin bulunduğu burcun doğal yönetici gezegenidir. Örneğin Ay, İkizler burcunda ise Merkür, Merkür; Boğa burcunda ise Venüs yerini alan gezegendir.

Demek oluyor ki, görünümlerini engelleyen,ya da yasaklayan,ya da göstergeler arasına ışınını sokan;
eğer 2.evin yönetici ise soru soranın adına koparırlar,para ya da varlıktır bu tarafta istenen..
3.ev yöneticisi ise soru soranın akrabası,kardeş veya komşu vs.
4.ev ebeveyn istemeyecektir,ev mükl vs olmayacaktır,
5.evde çocuk sebep olabilir(taraflardan birinin varsa),bekarsa (öyle yazmış Lilly)belki çocuk sahibi olamayacağından dolayı red vardır,ya da gayrimeşru çocuğa sahiptir,ya da bir skandal vardır,ya da bundan korkan taraftır,ya da zevk sefasına çok şey veriyordur.
Eğer 6.ev yöneticisi ise baba gibi birisi veya hizmetlidir veya zayıflık bir çeşit fiziksel rahatsızlıktır.
7.evde bir gezegense bir arkadaştır veya açık bir düşmandır,yada dava..
Eğer 8.ev yöneticisi ise soru soranın evlenmeden önce ölme korkusu veya sorunun yeterli gelir veya drohaması yoktur,yada malvarlığından hoşlanılmamıştır ,kabul görmeyecektir.
Eğer 9,ev yöneticisi ise soruşturulanlardan birinin din farklılığı,ya da bir papaz din adamı,ya da yapılması gereken bir yolculuk..
Eğer 10.ev yöneticisi ;sorgulananın babası veya soranın annesi,ya da yüksek derecede birileri..
Eğer 11.ev yöneticisi ise her iki tarafında bundan hoşlanmayan arkadaşları,
Eğer 12.ev yöneticisi ise burada el altından bir anlaşma vardır ya da işte hilebazlık vardır,bu durum gecikecektir ve kim olduğu asla bilemeyecektir.bir çamur atma sözkonusu olacaktır veyabir skandal çaktırmadan ima edilecektir ve bu da durumu çabucak bitirecektir .

devam...

01-25-2012 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

çok başarılı... elomm harikasın alkis
01-29-2012 09:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rica ederiiim Ginkacimgülücük

Simdi ana evinden donduk,bilgisayar basina oturayim da ceviriye devam yapalim..evliliik konusunda ilginc konu basliklari var,onlarla devam ediyrm..

Bu arada William amca her soruyu sormus anlatmista,bir "kaynanam beni sevecek mi?" Sorusunu sormamis..tabii kulturlerinde yokgülücük

Oysaki bizde her ailede gizli gundem,en azindan bir suregülücük

01-29-2012 10:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(01-29-2012 10:40 PM)elo Yazılan:  Rica ederiiim Ginkacimgülücük

Simdi ana evinden donduk,bilgisayar basina oturayim da ceviriye devam yapalim..evliliik konusunda ilginc konu basliklari var,onlarla devam ediyrm..

Tamam canım merakla ilgiyle takip ediyorum çiçek
01-29-2012 10:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Erkek evlenecek mi?

Eğer Ay Güneş ve Venüsü iyi açılarla görüyorsa,ya da yükselen yön. 7. Evdeyse, ya da 7.ev yön yükselendeyse,yada her ikisi birbirini iyi açılarla görüyorsa bu soruyu soranın evleneceğine işarettir.
Ayrıca verimli üretken burçlardaki veya Venüsün asaletindeki göstergeler evlilik işaretlerinden olduklarını gözlemledim.

Evlilik zamanı

Ayın Güneş veya Venüs e açısının derecesi,veya yükselen yön. 7.ev yön.ne olan açısının derecesi, veya 7.evin yön.nin yükselen yön.ne,eğer hareketli burçlardaysa günleri,ortak burçlardaysa ayları,eğer sabit burçlardaysa yılları temsil eder..bunlara göre evlilik zamanı belirlenir.Bu ancak haritadaki güçlü evlilik belirtilerinde ve göstergeler hızlı olduklarında uygulanmalıdır.

Bir kadının kaç kocası olacak?

10. ev derecesinden Marsın olduğu yere kadar kaç tane gezegen bulunuyorsa kadının yapacağı evlilik sayısı bulunur.
Eğer mars 11. Evdeyse o zaman Marstan Jüpitere kadar olanlara bakın.Gereğince değerlendirin;bazısının yargısı,marsın 10. Ev yön. Ne olanına bakar.Ayrıca kocanın sayısının en iyi yargısına 7.ev yön.nin,Güneşin ve marsın ortak burçlarda olması,7.evde çok sayıda gezegen,yada Güneşin 7.evdeki birçok gezegene sekstil veya üçgen açısının olmasına bakılarak varılır.

devam...

01-29-2012 11:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir