Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
Yazar Mesaj
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

RE: Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
İLERLETİLMİŞ EV BAŞLANGIÇLARI( PROGRESYON)
Genellikle astrologlar yükselen ve tepe noktasını ilerletirler.Ben evlerinde ilerletilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.Onların hayatımızın gelişen dönemlerinin göstergeleri olduklarını düşünüyorum.Onları danışanlarımın hayatında neler olduğunu ve nasıl etkilendiklerini açıkça görmek için kullanıyorum.Ancak çok nadiren evlilik ve boşanma dönemlerinde 7,evin aktif olmadığı görülür.Ve ancak çok nadiren kariyer ve yer değişikliğinde 4 ve 10. evlerin aktif olamdığı görülür.Ev başlangıç çizgileri çift/ikili çalışırlar.Bir alandaki değişim diğer alanda da görülür.Mesela iş değişikliği olursa genelde yer de değişir.Evlenme de veya boşanmada da kim olduğunuz ve kendinizi nasıl ortaya koyduğunuz da değişir.Hamile kalmada zorluk yaşayan bir danışanım vardı.O anda ilerletilmiş beşinci ev başlangıcında Saturn kavuşumu vardı.Bir sonraki sene 5, ev başlangıç çizgisi natal venus/Uranüsüne üçgen açı yapıyordu ve bu senenin hamile kalmak için daha uygun bir yıl oldugunu bana düşündürttü çünkü Venüs iyicil bir gezegendir Uranüste yeni teknolojileri temsil eder.Düşündüğüm gibi ikinci senede hamile kaldı.İlerletilmiş 5,evin Saturne açıllarında genellikle ilişkide durgunluk/cansızlık görülür.BU etki bir yada iki yıl sürer.Bu sürede kişi tanımlanmış bir ilişki isteğindedir.Genelde kişi ilşkisini sonlandırır çünkü diğer kişi bu tanımlamayı yapmakta isteksizdir.
Ev başlangıç çizgileri hassas noktalardır.Kişinin hayatında farklı bölgeleri ayıran sınır çizgileridir ve evle ilgili olaylara bağlıdırlar.Burç değiştirdiklerinde kritik dereceye gelirler ve/veya progres veya natal gezegenlere açı yaptıklarında hayatın ana olaylarını açığa çıkarırlar.Önemli zamanlardır ve olaylar başlangıç çizgizinin ne yaptıklarıyla belirlenir.Negatif veya pozitif olabilecek enerji açığa çıkar.Başlangıç çizgisi bir burcun 29 derecesine veya diğer burcun 0 derecesine geldiğinde o evin konularında kişinin çok önemli bir dönüşümünü gösterir.

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-17-2012 10:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Bir ev çizgisi burç değiştirdiğinde elektriklenme zamanıdır.Bu etki herhangi bir yerde bir ila üç yıl arası sürebilir.Bazen daha uzun sürebilir çünkü başlangıç çizgisi natal planete sonrada ilerletilmiş planete açı yapabilir.Ben klasik açıları kullanıyorum sadece; kavuşum,kare,karşıt,60 lık ve üçgen açı.60 lığın burada en önemli açılardan olduğunu deneyimledim.Bu fırsat zamanını gösterir.Bir çok yöntemi denedikten sonra ev çizgisi ilerletmenin diğer sistemlerden daha geçerli olduğunu gördüm.Bir natal haritada sadece evleri ilerletmem aynı zamanda onalrı güneş dönüşü haritalarında da ilerletirim,hem de olay ve Horary haritaları içinde inanılmaz sonuçlar alıyorum.İnsanlar bana hangi ev sistemini kullandığımı soruyorlar bu arada... Koch ve Placidusun her ikisini de araştırdıktan sonra Placidusun daha geçerli olduğunu gördüm.

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-17-2012 10:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-17-2012 07:49 PM)elo Yazılan:  Ornek icin astrologun haritasini onceki entrylerde bulabilirsiniz.

COCUKLAR

Cocuk sayisi natal haritada gorulur ama ciftlerin dogum kontrol yontemiyle natalde vadedilen sayida cocuklari olmayabilir.Benim haritamda 5 gorunum var ve bes cocugum var,ama genis aile istemeyen kisiler tum gorunumleri gerceklestirmeyebilir.Kisiler dogurgandir ve dogum kontrol yontemiyle bunu sinirlandirabilirler,ben dogum kontrolu kullanmadim ve haritamin vadettigi sayida cocugum oldu.Besinci eve olan gorunumler ayni evlilik sayisinda bakilan isik gezegenlerine olan gorunumler gibidir,gostergenin vadettigi sayiya ozgur irade ile ulasmayabilir engelleyebilirsiniz ama istesenizde haritanin vadettigi sayinin uzerinde evlilik ve cocuk olmayacaktir.Ornegin benim haritamda 5 cocuk vadediliyor,besinci evimde ikizler var ve yoneticisi Merkur 1 derecede Basakta,Bulundugu burcu terketmeden once Akrepteki Marsima sekstil.Basaktaki Gunes ve Neptunume kavusum yapiyor,ayrica Yengecteki Plutoma sekstil yapiyor,son olarakta Basaktaki Jupiterime kavusum yapiyor.Merkurun tum acilari benim cocuklariminda niteliklerini veriyor.Bu gorunumlerin gerceklestigi gezegenler,bulundugu burclar ve dogal olarak yonettigi burclar bunlari gosterir.

*En buyuk cocugumun Gunesi yengecte ve Jupiterle kavusumda,yukseleni ikizler ve ayi Balikta.Yukseleni benim besinci evimi kesen Ikizlerle ayni derecede.Besinci ev herzaman ilk cocugu gosterir.

Bir kaç örnek yapmayı deneyelim pekişmesi açısından faydalı olabilir

pumkin için

5.ev yöneticisi Merkür , bulunduğu burçtan çıkmadan önce 1 adet görünüm yapıyor Marsla üçgen ( şu anda 1 tane çocuğu var Koç burcu )

Elf için

Klasik yöntemle 5.ev yöneticisini Venüs aldığımızda , Ay-Uranüs ve Güneşle açılar yapacağını görüyoruz ve Elf'in 3 tane çocuğu var

elo için

5.ev yöneticisini Venüs aldığımızda Ay ve Merkürle açılar yapacağını görüyoruz ( 2 tane )

felice için

5.ev başak ve yöneticsini merkür alırsak , uranüs , güneş , mars , satürn , plüto ve jüpiter ile açılar oluşturacak ki 6 tane yapıyor ki bunu ihtimali yazmam bile felice için hayati bir risk oluşturabilir gülücük
Yöneticiyi Chiron alırsak 3 tane oluyor
whole signe göre venüs alırsak 2 tane oluyor

Not = Merkür ve Venüs Retro ( retro olmaları durumu değiştirirmiydi bilemiyorum )

01-18-2012 04:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: astroloji cevırı notlar--Carol Rushman kitabı
(01-14-2012 11:30 PM)elo Yazılan:  Evlilik sayısı ile ilgili Güneş ve ay ile bakılan bu gezegenlerin yaptığı görünüm/açı ile ilgili bir bölüme yer vermiş,anlamaya çalışıyorum(bir burcu terketmeden önce derken ne demek istiyor anlayamadım)..birkaç örnekle anlatmış,çevirmeye çalışırsam şu şekilde:
evlilik sayısının belirlenmesi
*Sadece majör görünüm yapan natal açıları kullanıyorum.kavuşum,karsıt,kare,sekstil ve trine.
*potansiyel evlilik sayısını belirlemek için bir kadın haritasında Güneşinin bir burcu terketmeden önce yaptığı açılara bakarım.Güneş yalnızca ağır gezegenlere uygulanabilir ..(Mars jüpiter satürn,Uranus ,Neptün,pluto)
*Ay güneşe görünün yapabilir,bunun potansiyel evlilik göstergesi olduğunu gördüm.
*Merkür ve Venüste Güneşe görünüm yapabilir ama genellikle bunlar nikah masasında sonlanmayan yakın ilişkileri gösterir.
*Bir erkekte potansiyel evlilik sayısı için Ay'ın bir burcu terketmeden önceki görünüm açılarına bakılır.Eğer başlangıç derecelerindeyse,ayın görünümü tüm gezegenlere uygulanabilir.
* Genellikle yalnızca ışık verenlerin( ay ve güneş)gezegenlere yaptıkları açılara bakarım ama düğümlere olan açılarında kuvvetli karmik bağlara işaret ettiklerini gördüm.Bu evlilik açısı olmasada karmik bağı gösterir.
*En kuvvetli açının ilk etkiyi yaptığını gördüm.Örneğin ışık gezegenlerinin bir gezegenle yaptığı kavuşumlar oldukça etkilidir ve sekstil açıdan önce değerlendirilir.Bu en kuvvetli açının ilk evliliği ve partneri gösterir.

ÖRNEK

Bir kadın haritasında , Güneşin buluduğu burçta ilerlediğini varsayalım

Bu ilerleyiş sırasında hangi açıları yapıyor , kaç tane temel açı yapıyor buna bakıyoruz

Örneğin elo senin için

Güneşin 19 derece Balıkta

19 Balıktan önceki derecelerle alakalı açıları saymıyoruz

Yani güneşinin doğum haritanda 11 Yay ve 11 Yengeçle yaptığı açıları kabul etmiyoruz.

0 ile 18 derece arasındakiler bizi ilgilendirmiyor.

19 derece Güneşini , Balığın son derecesine kadar yürütüyoruz.

Bu yürüyüş esnasında Güneş kimlerle temas edecek (açı yapacak) ona bakıyoruz.

Senin doğum haritanda Güneşini yürüttüğümüzde sadece Jüpiterle açı yaptığını görüyoruz ki kavuşum açısı çok önemlidir.

Öyleyse elo , senin için evlilik potansiyelini ve partnerini ifade eden gezegen Jüpiterdir diyebiliriz ki o zten aynı zamanda 7.ev yöneticin oluyor.

Evlilik sayısı potansiyeli = Güneş 1 açı yaptığından dolayı 1 ( ancak işin ucunda Dsc yöneticisi olması ve çoğaltan genişleten Jüpiter olması bu 1 sayısını 2 olarak almamızı destekliyor gibi )

felice için

Güneşin tam karşısında AY ( Yengeç ) var gülücük

Güneşini Kova burcunun sonuna kadar yürüttüğümüzde başka kimlerle açı yapıyor ?

Satürnle , Plütoyla , Neptünle

Dikkat = Marsla yaptığı açıyı kabul etmelimiyiz emin değilim , mars güneşten geride kalıyor ama sadece 1 derece

Burada en dinamik açı AY ile ve felice'nin eşi Yengeç burcu + Satürn-Plüto-Neptün özellikleri olan biri

01-18-2012 05:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-15-2012 12:22 AM)elo Yazılan:  Bir erkeğin haritasında Ayın aldığı tüm ayırıcı ve birleştirici görünümlere bakmalıyız.
Birleştiren açılar evlilik sayısını verecektir.Bir erkeğin tüm hayatındaki kadınların nitelikleri ve karakteristikleri aynı olacaktır.

Ayı Yengeçte olup Pluto ile birleşen bir danışanım var. Ayı Merkürüne üçgen ve güneşi Akrep( ikisi de birleştirici) ve Akrep venüsüne üçgen yapıyor( ayırıcı açı)Yani 3 evlilik potansiyeli var.

Ay/Pluto kavuşumu ile her zaman güçlü ve başarılı bayanlar seçti.Bir ünlü balerin,ünlü bie opera sanatçısı ve güzel bir model..Çünkü ayı yengeçteydi ve aynı güçte,kendisini besleyebilecek bir kadın istiyordu,hiçbir eşi tarafından sağlanamayan hileli bir istek.
Akrep venüsüne üçgen ona karizmatik,yaratıcı kadın çekti.Ayına kare yapan Uranüs ona huzursuz ilişkiler ve ani ayrılık potansiyeli veriyor..üç evliliğide boşanmayla sonuçlandı.

Birleştirici açı ve Ayırıcı açıdan anladığım (tam emin değilim , umarım doğru anlamışımdır )

Örneğin elo için 19 Balıktan sonra ileri doğru yürürken Jüpiterle birleşecek olması , Jüpiterle birleştiren açı yapıyor olması anlamına gelir ( jüpiter 27 balık )

örneğin felice için güneş 19 kova , mars ise 18 terazi

aralarında 120 derecelik üçgen açı var

güneşi 19 kovadan ileri doğru yürütürsek

güneş ileri doğru yürüdükçe , 18 marstan uzaklaşacak (orb aralığı artacak) dolayısıyla bu güneş-mars görünümüne AYIRICI açı diyoruz

Özetle : Güneşin açı yaptığı gezegen , güneş derecesinden sayı olarak küçükse buna ayırıcı açı diyoruz , yok eğer güneş derecesinden daha büyükse buna birleştirici açı diyoruz

Not = Güneşi 25 dereceden sonra olan hatunlar için evlilik potansiyeli azalıyor bu teoriye göre

Çünkü Güneş kısa süre sonra bulunduğu burcu terkedecek ve o kısa sürede açı yaptı yaptı , yapamadı kız evde kaldı gülücük

örnek = Elf güneşi 26 derece Akrep ve Akrepin sonuna kadar hiç açı yapmıyor ( güneş-satürn açısı var ancak güneş ona dokunamayacak )

Elf için şunu diyebiliriz ; bulmuşun 1 tane bu haritaya göre mızmızlanacağına şükret kıymetini bil bak 2.şansın olmayabilir gülücük

01-18-2012 06:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(01-18-2012 12:55 PM)Lajâ Yazılan:  
Alıntı:Not = Güneşi 25 dereceden sonra olan hatunlar için evlilik potansiyeli azalıyor bu teoriye göre

Çünkü Güneş kısa süre sonra bulunduğu burcu terkedecek ve o kısa sürede açı yaptı yaptı , yapamadı kız evde kaldı

anlaşıldı gülücük bizde ona göre şansımızı zorlamayız baare..

Üzülme Laja benim güneş de 15. derecede olmasına rağmen açısız sayılıyor :D
Neyseki mayıs ayında düğünüm var gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
01-18-2012 01:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Sevgili Yildirim ellerine saglik,tesekkurler yorumlarin icin...Aman ben bu Jupiterim olmasa ne yapardim bilmem haritamda,can simidi gibi masallah,bir an odum koptu bi daha evlemeyecegim diye :D

...ya bunu bileydim ex ese dirdir yaparmiydim acep? Mesela:mahkemede hakim bize soruyor kizim bosanmayi istiyormusun?
Cevap: hakimbey istiyorum amme tek gorunum var haritada sey yapamiyorum yanee...:P

Hayir sundan diyorum haritamda iki cocuk potansiyelim var,e onlari kullanmayayim da bosa mi gitsin simdi? Yasim zaten yolun yarisini az gecti,ben ancak yetisirim simdi baslasam yani :D
Saka bir yana insallah hayirlisiyla benimde cocugum olsun istiyorum bu hayatta..ama daha once okudugum yorumlardan yola cikarak hep cocuk evimin terazi olmasi ve bulunan malefik gezgenlerden dolayi bu evde kisinri oldugunu dusunurdum..bu baska bir bakis acisi vermis,cevremdede orneklere bakmak isterim..

Ayirici birlestirici acilara gelince kadin bu sekilde bir aciklama yapmadan yazmis,onceki konu ve sayfalara bakiyim tekrar baska bir bilgi verilmis mi diye..tekrar tesekkurler..

01-18-2012 01:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(01-18-2012 04:32 AM)Neptunian Yazılan:  felice için

5.ev başak ve yöneticsini merkür alırsak , uranüs , güneş , mars , satürn , plüto ve jüpiter ile açılar oluşturacak ki 6 tane yapıyor ki bunu ihtimali yazmam bile felice için hayati bir risk oluşturabilir gülücük
Yöneticiyi Chiron alırsak 3 tane oluyor
whole signe göre venüs alırsak 2 tane oluyor

Not = Merkür ve Venüs Retro ( retro olmaları durumu değiştirirmiydi bilemiyorum )

Bu ne lannnsaskin.w Hocam ihtimalleri aza indirmek için her ev sistemi ve yönetici ile zorlamışsın ama, ne kadar zorlasan istiap haddini aşmış:D 5. ev başak yönetici 9. evle ilahi bir aşk doğursamgülücük chiron olursa 12.evde hepsi düşersuna-bak Venüs alırsak whole e göre, yine ölü evinde , bi cacık çıkmaz di mi amagülücük
01-22-2012 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yarım dakika Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 2

Ayımın ilk açısı güneşle : ana yemekte aslan var

2. açısı venüsle : tatlı niyetine terazi

3. açı neptün : tatlıdan sonra kahve

4. açı merkür : o da keyif sigarası

5. açı pluto : ölsemde gam yemem atık :D

ben bu teoriyi çok sevdim dil çýkarma

http://i51.tinypic.com/dd2xax.gif
01-29-2012 03:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

okuduğumdan anladığım kadarıyla hem eş için hem de çocuk için ilgili gezegenin bulunduğu burcun derecesinden o burç çıkasıya kadar ilerletmek ve açı yaptığı gezegenleri hesaplamak gerekli. benim çocuk konusunda kafam karıştı. 5.evim balık- koç ikilisi var. şimdi yönetici gezegen olarak neptün 27.52 yayda. 2derece sonra zaten burç bitiyor. (neptünden önceki gezegenlerle açı yapsada kabul edilmez mi burasını anlamadım? eğer yanlış anlamadıysam hiçbir gezegenle açı yapmıyor benim çocuğum olmıcak mı yaaðla...

http://i.hizliresim.com/4RkqNL.gif
05-26-2012 12:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir